Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
buty wysokie / Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Wczoraj o 21:20:40 »
nie wiem czy nie lepiej przerzucić się na sprzęt z decathlonu, nie jest może tak dobry ale nie ma  problemu z gwarancja i ceny też są troszkę inne
Może nie wszystko, butów raczej bym nie chciał z deca, ale jakies inne pierdołki jak najbardziej, bo to zwykła chińszczyzna. Buty trzeba kupować jakieś wojskowe, jest obecnie wysyp na Lowa Munro i Mountain, za ok. 300/500zł. Są pozbawione tych wad podeszwy. Ale generalnie jest w tym wszystkim racja stąd tez popularność zakupów czy w tym sklepie czy na Ali.

Tak, żelowe wkładki w bucie turystycznym mają jedną wadę, nie wchłaniają potu, bo to kawał zwykłej gumy. Ale są też inne fajne wkładki np. od Meidla Vacum czy moje najnowsze Demara. Inaczej nie da się zrobić, po prostu dając podeszwę z total twardej gumy nie uzyskamy komfortu adidasów do biegania. Coś za coś.
Osobiście chodziłem w full żelowych w Perfektach, żadnego problemu, ale fakt jest faktycznie taki, że żelowe są grubsze od zwykłych. No ale jak coś ma amortyzować, to nie może być grubości papieru.
2
buty wysokie / Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dave dnia Wczoraj o 20:12:44 »
Mi w Engadinach żelowe wkładki Ironmana się na dłuższą metę nie sprawdziły, a już na pewno nie na szlakach o małym nastromieniu. Problem polega na tym, że podnoszą one nieco piętę do góry, zwiększając tym samym nacisk na przodostopie, co skutkuje u mnie bólem w tej części stopy. Być może jest to tylko moja cecha osobnicza, a u innych owa przypadłość wcale nie musi się ujawnić, tym niemniej zalecałbym ostrożność. ;)
3
buty wysokie / Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mikel dnia Wczoraj o 19:54:34 »
Ano, ich obecne modele po ok 500-600zł są naprawdę spoko :) I masz prawdziwą gwarancję.

Ew. tak jak pisze Shwarc, wymienić podeszwę i dać żelowe wkładki. Wtedy nic się nie rozwarstwi, a wkładka przejmie na siebie amortyzacyjną funkcję poliuretanu z dawnej podeszwy. I wtedy faktycznie można mieć buty na lata. Z postarzaniem produktu tak się powalczyć da :)

Dobrą alternatywą są tak naprawdę buty militarne. A jak już się wyrwie górskie buty militarne...
4
namioty kopułkowe [igloo] / Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mikel dnia Wczoraj o 19:43:58 »
Jak tylko przejdzie chrzest bojowy to wrzucę jakieś info, na pewno chciałbym w nim spędzić chociaż ze 2-3 noce w sezonie urlopowym, tak żeby się bliżej poznać ;D

Generalnie, podłoga jest cieniutka i sprawia wrażenie delikatnej w dotyku. Ale jak usiadłem, to wrażenie znikło. Ale footprint lepiej po prostu zabierać ze sobą :)

5
buty wysokie / Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin.o dnia Wczoraj o 19:35:13 »
Czyli tak jak przypuszczałem szkoda kasy na Meindla. W którą stronę to wszystko zmierza? Płaci się ciężkie pieniądze a to wszystko jest coraz gorszej jakości, nie wiem czy nie lepiej przerzucić się na sprzęt z decathlonu, nie jest może tak dobry ale nie ma  problemu z gwarancja i ceny też są troszkę inne
6
namioty kopułkowe [igloo] / Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dave dnia Wczoraj o 17:24:50 »
Fajny, podoba mi się. Sypialnia w ludzkim rozmiarze, gdy ostatnio kupowałem namiot dla siebie, to Naturehike zdyskwalifikowałem m.in. za długość sypialni właśnie. Jak potestujesz trochę, to daj znać jak się podłoga sprawuje. Użyty w tym miejscu nylon o grubości 20den wydaje mi się cienki, ale może niepotrzebnie?
7
buty wysokie / Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Wczoraj o 12:35:05 »
A no jo. Wymieniać podeszwę u lokalnego szewca, ewentualnie wysłać do Hanzela i niech da ci Vibram Baltrę, a pozbędziesz się problemu raz na zawsze. Oczywiście ucierpi trochę amortyzacja, ale dając jakieś żelowe wkładki wszystko powinno być jak dawniej.
http://www.sklep.hanzel.pl/pl/c/Uslugi/73
8
namioty kopułkowe [igloo] / Odp: 3F Taiji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Wczoraj o 12:28:50 »
1 - eee, czemu ogranicza? Będą dwa dwupunktowe. Ile waga wzrośnie, 50g? Do tego te od nóg i głowy można przyszpilić na jedną szpilkę co w praktyce spowoduje, iż szpilek przybędzie raptem 2szt. No i nie zawsze trzeba wszystko zabierać.

2 - a no właśnie, stosunek waga-jakość do ceny, to tu mamy zdecydowanego zwycięzcę. Też nie dajmy się zwariować, namioty za +2kzł nie są warte tych pieniędzy zazwyczaj (poza specjalistycznymi konstrukcjami geodezyjnymi itp. wyprawowcami). Już 1200zł za taką dwójkę UL,  to spora kwota. A jak ktoś chce jechać zdobywać biegun czy Everest, to wiadomo, ma też inne pieniądze itd. Do zwykłej turystyki tyle w zupełności wystarczy.
9
namioty kopułkowe [igloo] / Odp:[Namiot] 3F Taiji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mikel dnia Wczoraj o 09:24:23 »
Jako że mam problem z cytowaniem w tej chwili, to po kolei:
1. Chcę taki dodać właśnie, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Mocowanie na ten ich patent ma niestety ten minus, że ogranicza ilość odciągów, które możemy dodać do namiotu bez kombinowania.
2. I tak i nie. Rozważając dostępne w Polsce namioty, w tym budżecie nie znalazłem nic o podobnej konstrukcji i wadze. Generalnie, nie jest problemem zejście i do 1,6kg z namiotem dwuosobowym, ale nie w tej kwocie. Ot, po prostu rozpatruję wagę w odniesieniu do konstrukcji i ceny. Np BIG Sky revolution zjada go pod kątem wymiarów i wagi, ale jest 3 razy droższy.
4. Zobaczymy jak z tym dorobieniem wyjdzie, mam nadzieję że się uda i wzmocnię namiot. Szkoda że producent nie udostępnia takich pierdół do dokupienia
10
namioty kopułkowe [igloo] / Odp:[Namiot] 3F Taiji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shwarc dnia Wczoraj o 08:26:17 »
Na pewno warto wrócić uwagę na dodane pętelki na śledzie w centrum „stóp” i „głowy” namiotu, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko styku tropiku z sypialnią.
To by wyeliminował dodatkowy odciąg z tej bocznej ściany. Ale i tak jest dobrze.
stelaż- 539g + woreczek 12g
sypialnia+ tropik – 1200g + woreczek 49g
footprint (tak, jest w zestawie z namiotem  ) – 181g + woreczek 7g
szpilk (12 szt) + linki 163g, zestaw naprawczy 15g (materiał, klips, rurka), woreczek 7g
1970g namiot z woreczkami. Norma moim zdaniem jak na dwójkę

Tropik schodzi dość nisko, ale mogło by być lepiej- fajnie jakby schodził do samego podłoża.
Już nie jest źle. Fartuchów nie zastąpisz i tak, a tyle to powinno dać się już śniegiem przysypać.

Mocowanie odciągów zorganizowano według własnego patentu. Namiot nie posiada wszytych tasiemek w tropiku, a drobne nakładki na rurki stelaża.
Mimo wszystko w tym miejscu powinno być mocowanie do tropiku. Ale mam inny pomysł, jak dorobisz już sobie tych oczek, to kolejne daj na łączeniu wyżej, a wtedy tasiemka z haczykiem tropiku wyjdzie ci pomiędzy dwoma odciągami. Powstanie takie dwupunktowe prowadzenie linek:

Strony: [1] 2 3 ... 10