Autor Wątek: [Buty niskie] Scarpa Mojito  (Przeczytany 20196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czakey

[Buty niskie] Scarpa Mojito
« dnia: Listopad 26, 2010, 11:43:55 »
Moim założeniem było dostać lekkie buty, które w lecie mają zastąpić sandały, gdy warunki trasy będą tego wymagały. Wybór padł na Scarpa Mojito black. Rozmiarówka okazała się być jedną z tych większych - zwykle noszę 41-42, a te butki w rozmiarze 40 były idealne.

Prawdopodobnie jest to kwestia tego, że but ten przylega bardzo dokładnie do stopy - dzięki sznurówkom prawie do samego czubka buta.

Sznurówki prawie do samego czubka buta trzeba dość mocno powyciągać przed pierwszym wsadzeniem stopy - w sklepie nawet nie bardzo dałem radę wsadzić stopę od razu. Potem trzeba mozolnie zaciągać sznurówki, pętelka po pętelce, ale nie za mocno, bo wtedy za bardzo uciska i jednak czuje się dyskomfort. Ogólnie patent ten ma swoje zady i walety jak wszytko. Dobrym jest to, że jak się już je porządnie pozaciąga na stopie to trzymają dobrze i pewnie, niestety wystarczy założyć grubszą skarpetę i już mamy problem z wsadzeniem stopy do środka - i cała zabawa od początku.

Podeszwa Vibram, daje całkiem niezłą ochronę przed wpływem ukształtowania terenu na obolałe stopy, jednocześnie pozwalając "czuć" po czym się chodzi.

Zapewne również dzięki miękkiej wkładce.

Podeszwa dość dobrze trzyma się podłoża, choć nie chodziłem w tych butach po śniegu i lodzie - ale nie takie jest ich przeznaczenie ;)

Usztywniana pięta daje poczucie komfortu na trudniejszej trasie.

Do butów dokupiłem pokrowiec Sea To Summit w rozmiarze S, dzięki czemu nie walają po plecaku brudząc inne rzeczy. Rozmiar 40 mieści się do tego pokrowca na spokojnie. Myślę że do 41-42 też by weszły, ale to by trzeba było sprawdzić empirycznie.

Konkluzja: jak na letnie buty podejściowe Scarpa Mojito broni się całkiem dobrze i mogę z czystym sumieniem polecić w tym zastosowaniu.

Więcej zdjęć tu.

Offline asgaard

Odp: [Buty niskie] Scarpa Mojito
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2011, 09:02:53 »
Mam te buty od jakiegoś czasu i jestem bardzo z nich zadowolony. Są naprawdę leciutkie, bardzo dobrze trzymają się na nodze i jedyny mankament, to tak jak czakey wyżej napisał ciągła zabawa ze sznurówkami. No i trzeba dodać, że paleta kolorów, w których ten but jest dostępny jest naprawdę imponująca :-).
asgaard

Offline Ivan

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 12:49:03 »
A używał ich ktoś na skałach? Podeszwa ok, ale chyba są mało sztywne na takie używanie? Te buty są robione na niby-podejściwe, mają lansować noszącego na wspinacza ale czy da się ich naprawdę użyć w tym celu? Wiem, że jeden instruktor PZA prowadzi w nich kursy, ale to pewnie inny poziom wytrenowania niż mój. Pod piętą jest taka biała, dość delikatna pianka, która wystaje trochę na boki. Nie zdziera się ona i nie tnie o chaszcze?

Offline uysy

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 13:10:31 »
Mój Ździr ma takie, ale "Scarpa Team" Różowe :D.
Zdjęcia się wyświetlają.

Offline Ivan

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2011, 13:19:26 »
Mój Ździr ma takie, ale "Scarpa Team" Różowe :D.
Też bym brał różowe, może wtedy byście mnie zaakceptowali i zaczęli merytorycznie odpowiadać na pytania (patrz post wyżej)

Offline uysy

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2011, 13:21:29 »
Ivan, przecież tutaj jest Gejbaza, więc śmiało bier rushofe :D.

A gdzie dokładnie chciałbyś w nich podchodzić ? Podaj jakiś przykład.

Offline Ivan

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2011, 13:28:11 »
Konkretnie to chodzi mi o buty na wyjazdy w skały. Czyli podejścia po wystających kamyczkach, czasem korzeniach i błocie, chaszczing. Plecak z liną i szpejem czyli ok 10 kg. Dobrym przykładem są np dolinki podkrakowskie. W dalszej kolejności Tatery L&F. W jeszcze dalszej kolejności (i tu nie spodziewam się, aby Mojito dały radę) potrzebuję czegoś na ferraty. Idealne byłyby Berghaus Cuesta, ale nie ma rozmiarów na mnie.

Offline HAMMET

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2011, 13:42:03 »
myślałem o tych butach jako podejściowych, ale jak dla mnie to straszne kapcie, dlatego wybrałem cos innego.
zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/gb.hammet

...drogą białą jak obłęd...

Offline czakey

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2011, 13:53:40 »
Co nieco słabo izolują od podłoża, ale ogólnie używałem ich na skałkach i czasem takie "czucie" podłoża jest dobre. Co kto woli. Na pewno dłuższe chodzenie w nich po skałkach powoduje, że stopy bolą. Chaszcze im nie robią źle, a podeszwa Vibram fajnie się trzyma nawet jak jest ślisko. Jak na buty podejściowe to dostałem dokładnie to czego się spodziewałem i jestem zadowolony.

PS. zdjęcia zaczną znowu działać, jak tylko skończą się problemy z internetem w PL.

Offline HAMMET

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2011, 14:00:00 »
ja brałem tez pod uwagę możliwość zrobienia w tych butach jakiejs drogi IV i słabo to widze w tych papciach (ale co kto lubi oczywiscie )
zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/gb.hammet

...drogą białą jak obłęd...

Offline całka

« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2013, 18:57:14 »
do dupy na raki a nie w góry w tych butach :(
w sklepie i w domu mierzone leżały jak kapcie. Jak przyszło wyjść w nich w góry to zaczęły się problemy

1) obtarły mnie na najmniejszych palcach  (po dwa na każdą stopę!) + na środku stopy od wewnętrznej strony (nie wiem jak inaczej określić to miejsce) mimo prób sznurowania ich w różnoraki sposób palce niestety skasowane... Na długość but dobrany jest dobrze, więc nie wiem w czym leży problem
2) trochę łażenia po mokrej trawie i... zafarbowały! jestem tym bardzo mocno zasmucona

twardość podeszwy odpowiada mi i chyba o taki but mi chodziło, co nie zmienia faktu że trzeba je chyba sprzedać i znowu szukać czegoś nowego...

Offline EMES

« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2013, 20:03:20 »
całka i jej słynne buty ;D
ze względu na hmmm... nietypowe i częste problemy z butami proponuje przyznać całce tytuł etatowego testowacza odorowego ;D, szczególnie, że łatwo będzie jej dobrać kolor ;)

a na poważnie to dziwne bo one są jak kapcie mięciutkie do tego stopnia, że jak je mierzyłem to jednak wziąłem Zen-y bo były dużo sztywniejsze a ja nie lubię miękkich butów chyba, że do biegania
Hebe generalnie je sobie bardzo chwali choć przyznaję Tatery jeszcze przed nią i mojito, może jednak je musisz rozchodzić? mnie Zen-y też na początku uwierały ale połaziłem w nich po mieście i jakieś krótkie trasy i teraz jest ok
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Przemek

« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2013, 23:28:31 »
do dupy na raki a nie w góry w tych butach :(
w sklepie i w domu mierzone leżały jak kapcie. Jak przyszło wyjść w nich w góry to zaczęły się problemy

1) obtarły mnie na najmniejszych palcach  (po dwa na każdą stopę!) + na środku stopy od wewnętrznej strony (nie wiem jak inaczej określić to miejsce) mimo prób sznurowania ich w różnoraki sposób palce niestety skasowane... Na długość but dobrany jest dobrze, więc nie wiem w czym leży problem
2) trochę łażenia po mokrej trawie i... zafarbowały! jestem tym bardzo mocno zasmucona

twardość podeszwy odpowiada mi i chyba o taki but mi chodziło, co nie zmienia faktu że trzeba je chyba sprzedać i znowu szukać czegoś nowego...
Czyli pewnie skończysz i tak z wildfireami :D Mojito są porównywalne twardością do wildfire?

Offline ina

« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 23, 2013, 00:05:14 »
Chodziłam w Zadry na Gorcu cały wieczór i się dowiedziałam że nie są dla mnie bo za wąskie w palcach właśnie.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline całka

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 23, 2013, 07:33:03 »
Czyli pewnie skończysz i tak z wildfireami :D Mojito są porównywalne twardością do wildfire?

Wildfire są chyba trochę twardsze. A nad wildfireami już pracuję ;D choć daję szansę jeszcze mojito...

Offline Mańczysław

• Po prostu góry :)

« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2014, 12:33:57 »
W Mojito przechodziłem sporo po tatrzańskich dolinach, dobry but zamiast adidasów na prostą drogę górską, czy do miasta. Jednak są zbyt miękkie na wyższe partie, to nie jest but podejściowy. Ogólnie bucik jest naprawdę bardzo fajny :) dodatkowo dobrze wygląda.

Jak ktoś chce ich używać jako podejściówki, skałki itd. to na pewno ciężko polecić ;)

Offline Ivan

« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2018, 07:40:04 »
Ej, a czy te Mohito mają doszyte boki języków? Wiecie o co chodzi, że język nie jest przyszyty nie tylko przy palcach, ale i bokami, tak że do buta nie dostaje się piasek i inne śmiecie oraz woda za szybko nie wlewa w razie wdepnięcia w głębszą kałużę.

Offline Rychu

« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 30, 2018, 21:02:34 »
Mają zespolone języki z cholewką.
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline Mamrot

« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2018, 08:13:31 »
Ej, a czy te Mohito mają doszyte boki języków?
Nie mają.
Język jest przyszyty przy krawędzi łączenia z otokiem.
Jakoś nie przypominam sobie, żeby coś mi się do nich  kiedykolwiek nasypało
a łaziłem w nich po górkach, lasach i plażach.

Offline Rychu

« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2018, 23:35:48 »
Ej, a czy te Mohito mają doszyte boki języków?
Nie mają.
Mają.

Normalnie jak wrócę do domu to obfocę. Ma razie popylam w nich po górach.
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline misiak76

« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 10, 2018, 15:53:41 »
Tylko ich nie rozdepcz [emoji16][emoji16][emoji16]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka