Autor Wątek: [Termosy] Thermos Ultimate Flask 0,8L, 0,5L  (Przeczytany 33750 razy)

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

Odp: [Termosy] Thermos Ultimate Flask 0,8L, 0,5L
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 19, 2015, 21:45:37 »
Kupuję termos za półtorej setki, a potem studzę herbatę zanim ją do niego wleję ;D ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 19, 2015, 21:45:37 »

« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:01:56 »
PRS - moze faktycznie trafił się felerny? Albo się rozszczelnil? Moj (0,8 l) działa bez zarzutu od tamtego czasu.

iwonapro - "mam tak samo, jak Ty..." ;D
The road goes ever on and on...

Online Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 20, 2015, 10:52:27 »
Mnie słuzy do dnia dzisiejszego i trzyma jak na początku. I choć w środku brazowy jak czekolada i zieloną gumkę zdjąłem. Złego słowa nie powiem. Najlepszy zakup pod słońcem.

Offline PRS

« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 20, 2015, 11:10:01 »
to chyba trafiłeś felerny egzemplarz albo ten lidlowski to jakiś wyjadacz

crimson - wszystko w porządku. Co jakiś czas (jak upał na balkonie trochę spadnie) sprawdzam termikę termosów. I ogólny wniosek jest taki, że wraz z upływem czasu termika stalowych termosów próżniowych spada. Gdzieś mam zapisane pierwsze pomiary więc jak jeszcze przyjdzie mróz w tym roku to znów pomierzę i porównam. Dlaczego balkon a nie lodówka? Bo chcę ,,dodać" czynnik chłodzący wiatru. Ale jest też różnica w stosunku do realnych warunków. Idąc z plecakiem jest ruch cieczy w naczyniu (jak oczywiście trochę wypiję). Nie wiem jaki to ma wpływ, czy istotny czy nie ale na pewno wpływ ma (termodynamika cieczy). Moje użycie od Twojego różni się tym (przykładowo oczywiście), że Ty jesteś w stanie być po 3 godzinach od wyjścia z chaty pod schroniskiem w Murowańcu. A ja po 13stu ;)
Zresztą najczęściej i tak noszę herbkę do wieczora traktując ją jako ,,strategiczną rezerwę" (lub z piersiówką zestaw pierwszej pomocy :) ).
I tu zauważam, że kiedyś (na początku) herbata była gorąca, a teraz jest już tylko ciepła. Dla przypomnienia (subiektywnie) temp. cieczy ok 53-56 st. C to jeszcze parzy ryj, a ok 46 st.C da się już pić spoko bez dmuchania.
Ten spadek termiki w zakresie 12-15 godzin w kontekście normalnego użytkowania jest akceptowalny. Bardziej martwi mnie, że po 24 h ,,kiedyś" (czyli w marcu 2013) miałem ,,prawie" wrzątek, a teraz mam już tylko ciepłą ciecz.
Lidl (po kilku glebach) na starcie (po 2-3 h) ustępuje ULowi pod względem utrzymania termiki cieczy. Ale pod ,,koniec dnia" już te wartości są zbliżone. Nie jest porównywalny bo ma większą pojemność.
Może w przyszłym tygodniu ścisnę pośladki i zrobię jakieś pomiary/opis bo tak... bez termometru to są tylko subiektywne odczucia  ;D

Offline Ivan

« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 20, 2015, 11:24:46 »
DUPY NIE URYWA

Jeżeli tak, to zamiast brać na wycieczki słodką herbatę sugeruję napełniać rzeczony termos np. zupą szczawiową ze zsiadłym mlekiem ;)

A tak bardziej serio, to może PRS reklamuj termikę? "Keeps hot for 24 hours and cold for 24 hours with a 10 year guarantee"

Mogę wskazać dwie wady termosu: gumki i korek. Gumki po prostu zdejmuję bo są niepotrzebne. Moim zdaniem korek ma za niski pierścień, czyli to za co się łapie korek odkręcając termos nie jest wystarczająco "wysokie", aby wygodnie uchwycić w grubych rękawicach. Średnica korka ok.

« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 20, 2015, 13:04:24 »
swojego flask'a używam dosłownie dzień w dzień 365 dni w roku od 2012 roku (parze różne zielska) i nie zauważyłem do tej pory żadnego spadku termiki. Może faktycznie trafiłeś na jakiś lipny egzemplarz.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline piterito

« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 20, 2015, 15:09:19 »
PRS poprostu rozszczelnil CI sie termos, skorzystaj z gwarancji bez wahania. Bo takie trzymanie temperatury jest do Thermosa nie podobne  ;D
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 20, 2015, 15:09:19 »

Offline PRS

« Odpowiedź #82 dnia: Luty 03, 2015, 21:07:39 »
W ubiegłym tygodniu na Mazowszu mrozu nie było. Do lodówki nie chciałem wciepać bo... bym zapomniał i było by kuku ;)
Balkon, czas 24 h, temperatura zewnętrzna minimum minus 1 st. C
Termosy wygrzane po czym ponownie napełnione wodą z czajnika el.
Termometr elektroniczny z Lidla (samochodowy), nie mam pojęcia czy w górnym zakresie temperatur jest wyskalowany (bo nie mam z czym porównać), jeżeli chodzi o temp. zewnętrzne ujemne i dodatnie pokojowe wskazuje własciwie. Pomiar czujnik zanurzony w cieczy.

Po upływie doby Thermos UL Flask 0,8 L - temp. 57,2 st. C cieczy w termosie

Po wlaniu wody do kubka - czyli tak jakbym pił w terenie - 53,1 C

Termos z Lidla poj. 1 L
Temperatura cieczy w termosie -  ok 50 st. C

Temperatura cieczy po wlaniu do kubka 48 do 46,9 C

Coś co już pisałem ale napiszę jeszcze raz.
Odczucie ,,gorąca" cieczy jest sprawą subiektywną. Dla mnie ok 56 st. C jest płynem gorącym ale jak najbardziej ,,pijalnym", jednocześnie jest to takie minimum poniżej którego w terenie łyknięcie herby już mnie nie rozgrzeje.
46 st. C dla mnie subiektywnie jest płynem ciepłym, ,,obojętnym" dla organizmu.
Reasumując.
Nie wiem czy mam wadliwy Thermos. Może ktoś popełni jeszcze takie pomiary (termosy z poprzedniej partii).
Po upływie doby mam płyn, który jest niewiele cieplejszy od mojego subiektywnego odczucia (czucia) ,,gorąca". Po wlaniu do kubka temperatura cieczy jeszcze spada co jest oczywiste - spada o 4 st.
Sześciokrotnie tańszy termos z Lidla (ale o większej pojemności) oferuje temp. o 7 stopni mniejszą (50 st. , czyli dla mnie ciecz jest już tylko ciepła), a po wlaniu do ,,fabrycznego" kubka spada jeszcze o ok 2 stopnie C.

Online Doczu

« Odpowiedź #83 dnia: Październik 20, 2015, 04:22:14 »
W tym roku jak zima pozwoli to ponowię test. Mam już inny (precyzyjniejszy termometr) a i 5 lat to myślę niezły czasookres używania.

Offline Koshal

« Odpowiedź #84 dnia: Październik 23, 2015, 14:12:14 »
Ostatnio odkrywam indoor'owe zastosowania termosu. Wprost zajebiscie trzyma wode na mleko dla młodego. Żadne tam podgrzewacze do butelek [emoji14]
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline atanor

« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 08, 2015, 22:53:33 »
Ma ktoś może w Flask 0,8L i nie używa górnej gumki? Ja swoja zgubiłem.

Offline P33

« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 11, 2015, 03:36:45 »
Miał ktoś może w rękach nową wersję MKII? Zastanawia mnie czy korek ze starego modelu pasuje do tego nowszego  ::)

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 04, 2016, 17:43:07 »
Witam, czy jest możliwość gdzieś w PL zakupienia?

Offline misiak76

« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 04, 2016, 20:05:59 »
Jasne, że jest. Kilka sklepów ma w swojej ofercie.
Nawet gdzieś widziałem najnowszy model.
Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Tu masz na szybko https://ekspedycyjny.pl/firm-pol-1431890128-Thermos.html

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 04, 2016, 20:21:13 »
Jasne, że jest. Kilka sklepów ma w swojej ofercie.
Nawet gdzieś widziałem najnowszy model.
Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Tu masz na szybko https://ekspedycyjny.pl/firm-pol-1431890128-Thermos.html
Właśnie szukam najnowszy model, w ostateczności jak nie znajdę zamówię tutaj:
https://www.thermohero.com/collections/ultimate-series/products/thermos-ultimate-mkii-flask-900ml

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 04, 2016, 20:21:13 »

Online Doczu

« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 05, 2016, 08:10:05 »
No albo na Amazonie sobie zapodaj