Autor Wątek: [Czołówki] Black DIamond Polar Star  (Przeczytany 3986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

[Czołówki] Black DIamond Polar Star
« dnia: Styczeń 08, 2007, 11:02:31 »
Autor: Walter02

Po tym, co się stało mojej MYO 5 SB http://www.outdoor.s4w.pl/forum/viewtopic.php?p=6872#6872
postanowiłem odejsć od produktów Petzla i kupiłem odpowiednik tej czołówki firmy Black Diamond - POLAR STAR

Zależało mi na tym, żeby
0) pojemnik na baterie dało się schować pod kurtkę
1) czołówka była lekka
2)  miała dwa źródła światła
3) tryb "szperacz" mógł być włączany na stałe (bez konieczności przytrzymywania przycisku)

Polar Star bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie "normalnym" zamknięciem pojemnika na baterie:

zamiast petzloskich łamigłówek mamy normalną śrubkę, którą można odkręcić czymkolwiek (scyzoryk, paznokieć, widelec itp)

Latarka zasilana jest  TRZEMA paluszkami, co z jednej strony jest plusem, bo zmniejsza wagę, a z drugiej - minusem, bo pewnie dzięki temu krócej świeci na jednym komplecie baterii

Pojemnik na baterie po bokach jest wyposażony w zaczepy umożliwiające przymocowanie go na pasach czołówki, jeżeli nie ma potrzeby noszenia go pod ubraniem.  W ten sposób z "belta" robi nami się "normalna czołówka"

Do pojemnika przyczepiona jest pętla z taśmy umożliwiająca zawieszanie go np pod ramieniem albo na brzuchu

Jeżeli chodzi o reflektor, to moim zdanie, jest on dużo lepszy od rozwiazania zastosowanego w MYO.

1) diody umieszczone są w środku reflektora na jego górnej części, dzięki czemu w trybie diodowym nie jesteśmy oślepiani; teraz dopiero zauważyłem, jak nieprzyjemnie oślepia światło diód prześwitające przez pomarańczowy plastik w MYO ...
2) wnętrze reflektora jest takie jakieś bardziej błyszczące

Latarkę włącza się przez przycisk umieszczony na dolnej części obudowy reflektora. Maksymalne zgięcie reflektora uniemożliwia przypadkowe włączenie latarki np przy transporcie.

Żeby nie było tak różowo, napiszę o tym, czego nie ma w PS, a jest w MYO => mianowicie nie ma różnych poziomów światła diodowego. Możemy wybierać jedynie pomiędzy diodami i ksenonem.

Generalnie czołówka robi dobre wrażenie, całość jest porządnie wykonana, uszczelniona.

Dotychczas używana była może jakieś 30 minut, wiec za wcześnie na jakieś poważniejsze wnioski

Jest regulacja pierścieniem reflektora.

Co do zasięgu, to nie wiem, deszcz padał, mglisto było, więc nie chciało mi się nad tym zastanawiać. Spokojnie na jakieś 20-30 m rozróżniałem szczegóły, bez mgły pewnie byłoby więcej.

Acha, w ulotce podano, że dostępne są 3 rodzaje żarówek. Oczywiście fabrycznie montują tą najsłabszą...

Podziękowania dla Menela za pojawienie się w sklepie z magiczną kartą...

forum.outdoor.org.pl

[Czołówki] Black DIamond Polar Star
« dnia: Styczeń 08, 2007, 11:02:31 »

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

Odp: [Czołówki] Black DIamond Polar Star
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2007, 19:31:27 »
Tylko uważaj jak wkładasz baterie, bo znowu stopisz robiąc zwarcie...
Jak pijesz, to pamiętaj, że aukmulatorki się ładuje, a nie również podlewa wódką :)