Autor Wątek: [Bielizna kompresyjna] 2XU Thermal Compression Tights  (Przeczytany 5419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obserwator

[Bielizna kompresyjna] 2XU Thermal Compression Tights
« dnia: Październik 11, 2010, 23:16:29 »
2XU Thermal Compression Tights - http://www.2xu.com/product/237/Thermal-Compression-Tights/12

długie spodenki niby ocieplane. Ocieplenie wygląda tak że od środka jest wykończone delikatnym meszkiem, czy to grzeje? to się wkrótce okaże. Jeździłem w nich przy temp. 10* w słońcu oraz przy bezwietrznej pogodzie przy 4*. W obu przypadkach był komfort termiczny. Co do jazdy w słońcu to gdy wjeżdzało się w zacienione odcinki to było czuć wyraźnie że temperatura jest niższa ale z kolei gdy jeździłem przy 4* to przy ok 40km/h na zjeździe wiatru nie przepuszczały i nie odczuwałem chłodu. Mam nadzieję że tak do -10* będzie się dało jeździć ale to czas pokaże.

Co do ubierania to cięzko jest, trzeba tak jak przy pozostałych kompresyjnych rzeczach wypracować jakiś patent. Gdy pierwszy raz zakładałem to u samego dołu deilkatnie puścił szew i teraz staram się staranniej je ubierać.

Rozmiar dobrałem z tabeli prawidłowo ale porównując do krótkich spodenek lub skarpet to zarówno skarpety i krótkie spodenki lepiej opinały nogi, kto wie czy nie wszedłbym w rozmiar mniejsze ale wtedy byłby problem z ich ubraniem. Wykonanie bardzo dobre, jedynie małe logo u góry jest odblaskowe, gdyby wszystkie logotypy były odblaskowe to byłoby dobrze. To był ostatni mój zakup kompresyjnej odzieży, teraz pozostało tylko spróbować wyciągnąc z tej odzieży to co obiecuje producent i się zastanowić czy jest sens dalej w ten temat brnąc czy też odpuścić.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2010, 06:34:03 wysłana przez misio »
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

forum.outdoor.org.pl

[Bielizna kompresyjna] 2XU Thermal Compression Tights
« dnia: Październik 11, 2010, 23:16:29 »

Offline obserwator

Odp: [Bielizna kompresyjna] 2XU Thermal Compression Tights
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2010, 14:54:15 »
przy temperaturze pomiedzy 0 a 1 stopniem trasa ok 40km w połowie w słońcu komfort termiczny bardzo dobry, jedyny problem jest taki że narządy rozrodcze nie są chronione przed chłodem w należyty sposób i po prostu marzną. gdyby w kroku była grubsza warstwa izolacyjna to byłyby idealne.

przy krótkich trasach (8km) jak dziś przy -4 tego problemu niema.

Jest różnica gdy się odrazu po jeździe je zdejmie a gdy się w nich zostanie, więc o ile nie są mokre od deszczu lub brudne od błota to zakładam na nie spodnie dresowe i około godziny w nich siedzę.  Coraz bardziej mi się one podobają.

Offline obserwator

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2010, 18:10:55 »
przy -8 tylko na początku po wyjściu z domu dyskomfort termiczny ale po chwili nie było żadnego problemu, nawet przy tej temperaturze na zjeździe przy ok 40km/h nie przewiewało, myślę że jednak do ok -15 będzie się dało je użytkować

Offline obserwator

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2011, 18:41:37 »
ostatnio dwa razy konkretnie wywaliłem na rowerze i upadając na zmarzniety lód i śnieg nic nie stało się z materiałem mimo że sam kilka minut się zbierałem.

co do rozciągliwości a tym samym długości działania to są napewno bardziej trwałe niż skarpety bo gdy je ubieram to tak samo ciasno wchodzą jak na początku a czego nie mogę powiedzieć o skarpetach Orca.

Używam ich przynajmniej kilka razy w tygodniu, jedyny minus o którym już pisałem czyli brak dodatkowej warstwy izolującej prącie i jaja  ;D, przymierzam się do wszycia kawałka PS lub polara w newralgicznym miesjcu aby zlikwidować tę uciążliwość.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2011, 18:45:48 »
ostatnio dwa razy konkretnie wywaliłem na rowerze

kask miałeś ;D?
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline obserwator

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2011, 18:50:25 »
nie miałem ale wiem jak się ułożyć i jakie ruchy trzeba wykonać aby krzywdy sobie nie zrobić  ;)

Offline obserwator

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2011, 12:07:10 »
daje się zauważyć że powoli ale jednak kopresja się kończy, ze skarpetami Orca jest to samo, już przy ubieraniu daje się zauważyć że wchodzą bez problemu, czyli przy dość intensywnym użytkowaniu max pół roku i trzeba kupić nowe. Dodam jeszcze że jeźdzę przez cały rok i po każdym użyciu trzeba prać z brudu, soli i innego syfu, ręcznie już nie piorę bo mi się nie chce.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2011, 12:07:10 »

Offline obserwator

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2012, 18:07:43 »
znowu dziś dwa konkretne upadki i jednak nic z materiałem się nie stało złego a naprawdę miałem obawy co do tego, pozatym trzeba samemu zadbać o dodatkowe docieplenie jak to fachowo się określa :prącia i jąder

Offline yaro1986

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2013, 15:54:34 »
Według mnie to jeden z najłatwiej ubieralnych strojów kompresyjnych. Fakt kompresja jest dość umiarkowana, ale zakłada się je niemal bezproblemowo, tylko trochę trudniej niż klasyczne leginsy, głównie chodzi o przejście przez piętę. Kompresja jednak działa poprawnie, ale nie tak wyraźnie jak np w opaskach czy spodenkach compressportu, ale jest powiedzmy przyzwoicie. Skarpety 2xu, nie mówiąc już o skarpetach czy koszulce compressportu czy cepa zakłada/ściąga się znacznie, znacznie ciężej i czasem można szału dostać. Rozmiar dobrany prawidłowo. Byłem na skraju dwóch rozmiarów według tabelki (raczej z przewagą na ten większy), przymierzyłem oba wybrałem mniejszy, a i tak ubieranie nie wymaga żadnych cudów.