Autor Wątek: [Skarpety] X-Sock Trekking Mountain Extra Warm  (Przeczytany 3796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obserwator

[Skarpety] X-Sock Trekking Mountain Extra Warm
« dnia: Wrzesień 19, 2010, 21:40:02 »
Skarpety X-Sock Trekking Mountain Extra Warm

32% acrylic
32% wool
25% nylon
10% polypropylene
1% elastan

skarpeta w zasadzie na zimowe chodzenie, polecane do butów z goretexem, skarpeta posiada szereg różnych systemów które chronią m.in. ścięgno achillesa, amortyzuje, stabilizuje staw skokowy no i wentylacja i odporowadzanie wilgoci.

dorwałem je na wyprzedaży w Szwecji i jak doczytałem to chyba model z 2007 roku i nie widzę aby były dostępny w Polsce. Skarpety rekomendowane do butów z goretexem więc je dziś założyłem do butów scarpa mustang gtx, jeśli chodzi o wygodę to chyba nie miałem wygodniejszych skarpet, dodatek wełny sprawia że są miłe w dotyku jak smartwoole.

O ile smartwoole są wygodne i miłe w dotyku to jednak jest to bardzo prosta skarpeta która wzasadzie poza bardzo dobrą amortyzacją i właściwościami izolacyjnymi nic więcej nie prezentuje, w przypadku tej skarpety mamy 32% wełny i reszta syntetyków więc mam nadzieję że kształt i właściwości będą się długo trzymać.

ta skarpeta łączy zalety skarpet typu air force one (te wszystkie systemy ochronne) i skarpet wełnianych typu smartwool.

chodziłem dziś w nich ok 7 godzin przy temperaturze 12 stopni, nie było mi gorąco z powodu tego że raz teren raczej pagórkowaty a dwa to towarzysz szerszy niż wyższy więc tempo było bardzo spokojne a pod koniec gdy lekko przyśpieszyłem to odrazu było czuć że to zbyt ciepła skarpeta jak na ten okres

niebawem lepsze zdjęcia, ale myślę że zmierzam w dobrym kierunku i to zdjęcie chyba zgłoszę do konkursu ;)

podobno w Polsce śnieg spadł więc się sprawdzi jak się wtedy będą sprawować. na dzień dzisiejszy powiem tak że niewiem dlaczego wcześniej nie wpadłem na to aby szukać takiego typu skarpet, będę chciał jeszcze później dopisać wrażenia z użytkowania bo widzę że zbliżyłem się do idealnej skarpety na chłodniejsze dni.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 22:00:38 wysłana przez obserwator »
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

forum.outdoor.org.pl

[Skarpety] X-Sock Trekking Mountain Extra Warm
« dnia: Wrzesień 19, 2010, 21:40:02 »

Offline arkadoo

Odp: [Skarpety] X-Sock Trekking Mountain Extra Warm
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2010, 08:03:19 »
Skarpety ze sporym dodatkiem wełny zapewniają komfort poniżej zera przy stosunkowo intensywnym marszu. Przy niższym wysiłku jest ok gdzieś tak do plus 5. Idealnie nadają się do zabaw o zmiennym wysiłku tj. 1h marszu, a potem 1h leżenia w krzakach albo dla ludzi o gorszym krążeniu w stopach.

Ciekaw jestem jak sprawdzają się w butach sztuczne substytuty wełny, np. outlast albo primaloft.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline obserwator

Odp: [Skarpety] X-Sock Trekking Mountain Extra Warm
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2011, 18:41:31 »
skarpety się w mojej ocenie strasznie się spilingowały tak że musiałem je ogolić (zdjęcia nie oddają stanu faktycznego, zdjęcia telefonem niestety)

tu jedna ogolona a druga przed goleniem

jak widać trochę syfu z jednej tylko skarpety się nazbierało

wszystkie pozostałe skarpety Smartwolla też będą poddane temu zabiegowi.  goliłem je zwykłą golarką do ubrań.
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton