Autor Wątek: [Buty wysokie] Buty zimowe z botkiem [nie skorupy!]  (Przeczytany 24062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semow

Odp: [Buty wysokie] Buty zimowe z botkiem [nie skorupy!]
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2012, 18:33:43 »
To też słyszałem, jakby co to mogę je sobie nawet przymierzyć, jakby bucik był fajny to za 800 zł dobra opcja - od tylu są wystawione.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2012, 18:33:43 »

Offline Jakub123

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2013, 17:52:14 »
Wydzielone z: [Buty wysokie] La Sportiva Nepal Top/ Trek/ Light

Lenin to już trochę wychodzi poza zakres, o który pytasz. Zwróć uwagę, że tam ludzie jeżdżą z butami typu Olympus Mons czy Millet Everest i nie narzekają na przegrzanie :)

W nieocieplanych Nepalach chodziłem dużo po Tatrach zimą, łącznie z biwakami, latem po Alpach też trochę łaziłem, w tym Blanc z namiotem, w Pamirze i Himalajach byłem na 5k, ale tam jest po prostu ciepło... dają radę w takim zakresie.

No właśnie... mam świadomość, że Lenin czy podobne klimaty to już mocno po bandzie by było, ale cena Everestów czy jakichkolwiek butów z botkiem i overbotem mnie poraża :P zważywszy na fakt, że patrząc zdrowo-rozsądkowo, to to są buty na użycie kilka razy w życiu (zakładając, że góry to pasja, a nie sprawa 'zawodowa') Ale z drugiej strony mieć palce, a nie mieć, to też jest osobna kwestia :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 19:56:02 wysłana przez Shōgun »

Offline semow

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 06, 2013, 17:55:07 »
Są rozwiązania budżetowe, tylko cięższe - Scarpa Omega, Vega, Salomon Prothermic.
No bo w gruncie rzeczy problem sprowadza się do botka, żeby nie trzeba było pakować nóg do zimnych butów, zwykle jeszcze zamarzniętych.

Offline Jakub123

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2013, 19:44:14 »
o, no właśnie, ale szanse na ProThermici czy tam ProIce'y raczej ograniczone i to mocno :D
No, zimne buty to jest ZUO...

zastanawiałem się czy wysoko może moje skiturowe dynafity by dały radę :D (niestety nie tlt5 :D)

Offline semow

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2013, 19:47:46 »
Ja też się nad tym zastanawiałem, możesz pogadać z Olkiem Ostrowskim jak sobie radził na Leninie w butach narciarskich...
Mnie martwi przede wszystkim to, że w botkach termoformowalnych nie ma kompletnie żadnej oddychalności... chociaż, z drugiej strony botki wysokościowe ALU do veg pewnie nie są lepsze. Tylko to po wyjęciu nogi jest kompletnie mokre :(

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 06, 2013, 20:06:36 »
widziałem gdzieś na filmie, koleś miał dodatkowy ocieplany pokrowiec na butach skiturowych, coś w rodzaju overbotów ocieplanych

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline jacco_p

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 06, 2013, 20:17:56 »
To była jak wchodzili na Alasce i jak ludzie dynafita wchodzili gdzieś w himalajach czy karakorum.

Już znalazłem:
http://leavenotraceexpeditions.blogspot.com/2010/05/40below-overboots-modifications.html

A tu jest link do filmiku:

http://vimeo.com/21531437
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 20:37:01 wysłana przez jacco_p »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 06, 2013, 20:17:56 »

Offline Jakub123

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2013, 09:25:01 »
widziałem gdzieś na filmie, koleś miał dodatkowy ocieplany pokrowiec na butach skiturowych, coś w rodzaju overbotów ocieplanych

ale to tylko spotęguje efekt sauny parowej i wilgoci w termobotku, który w sumie ciepło w jakimś tam stopniu zapewnia nawet przy mocno niskich temperaturach.

A poza tym, przecież stopy się nie pocą, haha :D

Offline bobas

« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 09, 2013, 23:28:27 »
Czy ktoś miał styczność z La Sportiva Barnutse i potrafi coś na ich temat  , głównie termiki powiedziec ?

« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 26, 2013, 21:58:10 »
Znacie jakieś miękkie buty z botkiem? Miękkie czyli AB, maks B, żadnych raków, mają współpracować z wiązaniami do nart Hagan x-trace. Znam tlyko Lundhags (plus dla tego kto mi powie czy botek z Polar Quest spasuje do Park) i nie jest to miękkość moich marzeń.

Offline Bacownik

• - Eech, gdyby tak móc do siedemdziesiątki...;-)

« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 27, 2013, 00:07:41 »
Znacie jakieś miękkie buty z botkiem? Miękkie czyli AB, maks B, żadnych raków, mają współpracować z wiązaniami do nart Hagan x-trace. Znam tlyko Lundhags (plus dla tego kto mi powie czy botek z Polar Quest spasuje do Park) i nie jest to miękkość moich marzeń.
Chyba tak miękkich ale z bokiem to nie spotkałem, ale przy okzaji zapytam - gdzie znalazłaś te X-Trace???
Pozdr.,
Mariusz

Offline drynda

« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 08, 2014, 22:58:41 »
stopa: znalazłeś odpowiednie buty, właśnie szukam czegoś z botkiem (najlepiej nie skorupa) i po przymiarce phantomów 6000 w roz. 48 tracę nadzieję :), Skorupy Asolo afs 8000 w roz. 48 też małe, a niby stopę mam tylko 30cm. Phantomy same botki jest luz z pół cm spokojnie ale po włożeniu do "buta" niestety już ciśnie :/

Offline Koshal

« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 09, 2014, 09:34:43 »
Drynda, a sprawdzałeś LS Spantiki? Ja mam nogę 29cm. Spantiki 46 1/2 mają jeszcze z cm zapasu w palcach.
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline drynda

« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 09, 2014, 10:10:13 »
o nich też myślałem w rozmiarze 47 , ale właśnie ciężko gdzieś o jakieś większe rozmiary do przymiarki, a wg tabel 47 jest na stopę 30,2cm, a phantomy 6000 w rozmiarze 48 na stopę 31cm, co powinno być na mnie ok, ale jak pisałem sam botek jest idealny, lekki luz w palcach itp. ale po włożeniu do buta masakra. Koshal jakbyś przy okazji mógł zmierzyć dł. wkładki to byłbym wdzięczny.

Offline Koshal

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 09, 2014, 10:15:39 »
Koshal jakbyś przy okazji mógł zmierzyć dł. wkładki to byłbym wdzięczny.

Równo 30 cm.
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 09, 2014, 10:15:39 »

Offline drynda

« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 09, 2014, 10:34:52 »
czyli tak jak w tabelach "sugerowana długość stopy" a więc 47 będzie miał 30,2cm długości wkładka a to na pewno za mało :/, no nic trzeba szukać dalej

Offline zulu

« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 02, 2015, 12:28:02 »
Szukam i szukam. Model z wyciąganymi botkami, membrana, wiem że cena nie będzie z biedronki :-). Lekkie na ile to jest możliwe. Długie trekkingi, nocowanie w terenie.  Tatry, Alpy