Autor Wątek: [Śpiwory] Tworzymy własne combo  (Przeczytany 22680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline crimson

• rocznik '89

Odp: [Śpiwory] Tworzymy własne combo
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 29, 2011, 23:02:15 »
Ale ja się nie znam bowiem w combo nigdy nie spałem.

masz rację po co kombinować, pieprzyć się z wkładaniem jeden w drugi, wystarczy jeden - trzysezonówka; drugi - zimowy
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 29, 2011, 23:02:15 »

Offline Ivan

« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 30, 2011, 10:31:07 »
po co kombinować, pieprzyć się z wkładaniem jeden w drugi, wystarczy jeden - trzysezonówka; drugi - zimowy

$$$

Offline Shwarc

« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 30, 2011, 16:00:27 »
ale odejmując niepełne rozprężenie tego środkowego może się to wyrównać.
niekoniecznie, rozmawiałem na ten temat w Robertsie i Cumulusie, straty jeśli w ogóle będą to minimalne, nieodczuwalne. Tak rzekli zgodnie Pan Roman jak i Pan Zdzisław. Ponoć trochę tragizujemy ze zmniejszeniem miejsca do rozprężenia. Sam piszesz, że ładnie opatuliło Cię.

No, no, piszę bo gdybam szukając + i -. Też mi się wydaje, że nie ma co się za bardzo spuszczać nad tym czy będzie to -23 czy -25. Ważne że z dwóch 400g/850cui da się taki +/- wynik uzyskać. Gorzej jednak jest oszacować temperaturę w syntetyk + puch.

Offline Ethor

« Odpowiedź #78 dnia: Październik 12, 2013, 10:55:18 »
Odkopuje temat! W związku z zamówieniem grupowym Cumulusa planuje zakup pierwszego pucha w życiu ;) I moje pytanie: jak się sprawdziły comba z terenie? Bo się zastanawiam co dodać do syntetyka z T conf 1*: LL200, LL300 czy może ten nowy Xl200 :> Miejsce zastosowania to Alpy 4k++ latem oraz zimowe biwaki w niższych górach. Ze względów finansowych zakup śpiwora zimowego odpada... oraz puch ma służyć tez latem w schroniskach itp.

« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 29, 2014, 22:05:43 »
Odnotowałam zapotrzebowanie na info na temat tego jak Cumulusy Lite Line wchodzą w Yeti GT, więc wrzucam kilka fotek obrazujących tą kwestię. W tym przypadku jest to Lite Line 200 i GT 600 na puchu 860, oba skrócone o jedną komorę, czyli w standardowych wersjach będzie podobnie. Na razie tak nie spałam, tylko przymierzałam i komfrot jest ok. Zamki z tej samej strony, więc z uwolnieniem się nie ma wielkich problemów.
Śpiwory nie prane, więc loft trochę siadł, ale myślę, że i tak coś widać. LL wchodzi w GT idealnie, ale jeśli ktoś liczy na miejsce na buty to tego miejsca brak, GT jest akurat o tyle dłuższy żeby LL go wypełnił. Z moich pomiarów wynika, że obwód wewnętrzny GT to na górze 160, na dole 108, a obwód zewnętrzny LL to góra 150 i dół 92.

Gabaryty obu śpiworów

Combo rozpięte

Combo zapięte

Okolice kaptura

Kaptur zaciągnięty