Autor W±tek: [¦piwory] Tworzymy własne combo  (Przeczytany 22656 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

Offline jacco_p

[¦piwory] Tworzymy własne combo
« dnia: Wrzesień 16, 2010, 14:48:38 »
Wydzielone z: [¦piwory puchowe] Combo vs ¶piwory 700-1300

Wracaj±c do combo.
Mam taki problem który nie wiem jak rozwi±zać. A mianowicie, posiadam Alaskę 1100 oraz Vectora 850. Alaska jest juz przedłużona i dla mnie na zimę ok. Vector 850 był moim pierwszym ¶piworem puchowym tylko ciut za krótkim. Wiem że jest to puch kaczy a nie jak wszystko teraz gęsie. Ale tak był, już się nie odstanie.
Vector ma 850 gr puchu kaczego 550 cui i waży około 1100gr. już nie pamiętam jakie ma minimum temp. i jego wymiary.
Chciałbym dokupić jaki¶ drugi ¶piwór aby w poł±czeniu a combo miał podobne parametry jak alaska 1100. Ma to być ¶piwór dla mojej "pięknej" ;)
Zastanawiałem się nad Liteline 300 aby go włożyć do ¶rodka Vectora. My¶lę że Xlite 20 będzie za mało.
Jak s±dzicie czy to może być dobre połaczenie ( z LL300) ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 16:07:48 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[¦piwory] Tworzymy własne combo
« dnia: Wrzesień 16, 2010, 14:48:38 »

Offline atanor

Odp: [¦piwory] Tworzymy własne combo
« OdpowiedĽ #1 dnia: Wrzesień 16, 2010, 15:17:46 »
A bedziesz mial tyle miejsca w tym ¶piworze? LL300 jest naprawde duży po rozprężeniu. Wracaj±c do ogółu jest jeszcze system puch w ¶rodku a syntetyk na wierzchu. Nie musze tłumaczyć jakie korzy¶ci w walce z wilgoci± na taka konfiguracja.

Offline semow

« OdpowiedĽ #2 dnia: Wrzesień 16, 2010, 15:18:45 »
Ale nadĽwigać się trzeba. Teraz mam carinthie komf. -6 1600 g, to by wyszło jak z panyamem 450 prawie. Tylko 800 g. więcej. A podstawowa jest taka, że taki ¶piwór z komf. -7 dosyć często się przydaje, więc jak już co¶ kupować to chyba jednak lepiej puch.

Offline jacco_p

« OdpowiedĽ #3 dnia: Wrzesień 16, 2010, 15:21:22 »
My¶lę że ten Vector jest o rozmiarze 80/50 więc jest troszkę miejsca. A poza tym to ma być dla szczupłej kobiety na 174cm.
Mam jeszcze tak± możliwo¶ć że posiadam syntetyk Marmot Wave I - typowy one kilo bag.  w wersji Xl wiem że to może być rozwi±zanie ale czy sprosta?

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #4 dnia: Wrzesień 16, 2010, 15:24:43 »
Vector miał mieć -8st.
Wg mnie LL300 + Vectot to dobre połaczenie

Offline jacco_p

« OdpowiedĽ #5 dnia: Wrzesień 16, 2010, 15:27:50 »
Ewentualnie może LL400?  Nie chce póĽniej wysłuchiwać że zimno mi było w nocy :D
Jak wrócę do domku to sprawdzę jakie ma wymiary Vector.

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« OdpowiedĽ #6 dnia: Wrzesień 16, 2010, 18:43:10 »
To jak nie chcesz słuchać narzekań, to od razu bierz LL400 ;)

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #6 dnia: Wrzesień 16, 2010, 18:43:10 »

Offline ptb

« OdpowiedĽ #7 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:32:46 »
Ja mam tylko pytanie takie, gdzie się wybieracie i na jak długo, że Pani potrzebuje około 1200gr puchu?

Offline jacco_p

« OdpowiedĽ #8 dnia: Wrzesień 17, 2010, 08:02:11 »
Już odpowiadam, tak konkretnych planów to jeszcze nie mamy sprecyzowanych, tej zimy w Tatry a jak się spodoba to w przyszłym na jaki¶ szczyt w Alpach. Podobaj± mi się te widoczki z relacji na Blanca i grand paradiso.
 A poza tym moja Pani jest strasznym zmarzluchem. 

Offline stopa

« OdpowiedĽ #9 dnia: Wrzesień 17, 2010, 09:23:09 »
To tak na moje wyczucie (choć nie miałem nigdy tak ciepłego ¶piwora) to na letnie Alpy będzie zbyt ciepły, a wystarczy ze spokojem co¶ lżejszego. My (Aga i ja) mamy Cumulusa Mysterious Traveller 700 (ale puch jest 700cui). Dobra izolacja, jaki¶ ciuch (leginsy, koszulka) i spoko. Chyba, że np. Panyam 600 (ew. z dosypk± 100g, tak jak ma MarHel). Wówczas powinien wystarczyć ze spokojem.

Offline jacco_p

« OdpowiedĽ #10 dnia: Wrzesień 17, 2010, 10:33:33 »
Mam Alaske 1100, spałem w nim w Tatrach i Karkonoszach. Na sobie lekka bielizna a nad ranem koło -15, -17 na termometrze. Nie było mi w niej jako¶ za zimno. Dlatego to jest moje porównanie. Wiem że dziewczyny maja wyższ± temp. komfortow± oraz biorę jeszcze poprawkę na to że to jest 550 cui a Vectorze.
Teraz my¶lę nad LL300 dla niej lub XL200.
¦piwór będzie też do wykorzystania w schronie i innych porach roku.
Co Wy na to czy może XL200 nie będzie za mało w poł±czeniu w Vectorem850 na zimę?

Offline lex

« OdpowiedĽ #11 dnia: Wrzesień 17, 2010, 10:44:36 »
Trudno doradzić gdyż termika jest spraw± osobnicz±, jednemu będzie ciepło inny zmarznie. Nadto trzeba też wzi±ć pod uwagę, że "zimnolubny" zmarznie gdy będzie przemęczony, głodny, podziębiony itp.
Na ten przykład nasze dziewczyny Ina i Rw±ca pewnie zagotowałaby się w combo wg Twojego pomyslu ale inne kobitki niekoniecznie.
wolno¶ć to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest strat± czasu

Gang Albanii

Offline jacco_p

« OdpowiedĽ #12 dnia: Wrzesień 17, 2010, 11:13:33 »
No wła¶nie, termika jest względna, zależna od danej osoby. Tylko przy takim zakupie to należy przemy¶leć sprawę parę razy, poradzić się osób m±drzejszych ;) i podj±ć t± odpowiedni± decyzje. Dzięki za podpowiedzi.

Offline ina

« OdpowiedĽ #13 dnia: PaĽdziernik 05, 2010, 01:07:49 »
Trudno doradzić gdyż termika jest spraw± osobnicz±, jednemu będzie ciepło inny zmarznie. Nadto trzeba też wzi±ć pod uwagę, że "zimnolubny" zmarznie gdy będzie przemęczony, głodny, podziębiony itp.
Na ten przykład nasze dziewczyny Ina i Rw±ca pewnie zagotowałaby się w combo wg Twojego pomyslu ale inne kobitki niekoniecznie.

Jakby spać w samej bieliĽnie to akurat ;)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline jacco_p

« OdpowiedĽ #14 dnia: PaĽdziernik 05, 2010, 11:59:00 »
Tak też my¶lałem że lex przesadza bo raczej każda kobieta lubi troszkę ciepła  :)

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #14 dnia: PaĽdziernik 05, 2010, 11:59:00 »

Offline ina

« OdpowiedĽ #15 dnia: PaĽdziernik 06, 2010, 12:48:26 »
No mi rzadko jest za gor±co jak ¶pię ;)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline jacco_p

« OdpowiedĽ #16 dnia: PaĽdziernik 06, 2010, 15:22:16 »
Gdzie¶ ja to już słyszałem .... ;D

Offline semow

« OdpowiedĽ #17 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:38:52 »
Spałem z pi±tku na sobotę w xl200 (+3) i carinthii 1300 (-6), w bieliĽnie, na macie artiacha, warunki jak na zdjęciu. Ci co wcze¶niej wstawali mówili że było nad ranem 17-19 stopni mrozu, komfort termiczny był doskonały, spałem jak dziecko.

Offline Ivan

« OdpowiedĽ #18 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:48:31 »
Pamiętajcie, że XL i LL nie maj± kołnierza termicznego i może jej wiać zimnem po ramionkach mimo ciepłego wierzchu.

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« OdpowiedĽ #19 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:52:38 »
Kaptur ma gumkę ze stoperami, więc bez przesady z tym wiatrem na ramionach ;)

Offline Ivan

« OdpowiedĽ #20 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:00:06 »
No nie wiatrem tylko zimnem, które jednak w zimie występuje nawet w namiocie ;) Moja pani jak kupowała ¶piwór 3 sezonowy to w ogóle nie chciała patrzeć na takie bez kołnierza termicznego i... miała rację. Mam LL300 i braku kołnierza nieco mi żal mimo gumki w kapturze.

Offline semow

« OdpowiedĽ #21 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:02:32 »
Ja tam kołnierza nie używam, nie widzę problemu.

misio

« OdpowiedĽ #22 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:04:43 »
Kołnierza to ja używam na ten przykład poniżej -10 chyba. Poza tym, wydaje mi się, że przy dwóch kapturach, to człowiek będzie wystarczaj±co opatulony i nic się nie będzie nigdzie dostawać.

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« OdpowiedĽ #24 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:09:25 »
No wła¶nie tym tokiem rozumowania szedłem. Poza tym w ¶rodka takiego kombiaka jest spiwór puchowy, który rozpręzajac się szczelnie okryje nawet zmarĽnięte ramiona.