Autor Wątek: [Maty samopompujące] Therm-a-Rest Prolite Plus  (Przeczytany 25706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sieku

Odp: [Maty samopompujące] Therm-a-Rest Prolite Plus
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 18, 2017, 16:04:26 »
Ja z zamysłem 3-sezonowym nabyłem ostatnio SEA TO SUMMIT ULTRALIGHT SI https://www.decathlon.pl/mata-samopompujca-ultralight-si-id_8382713.html
Spałem na tym jak na razie dosłownie kilka nocy, ale wrażenie pozytywne. Jest to godny następca Karrimora X Lite. Cenowo też wychodzi znacznie lepiej niż 400 zł. Gwarancja Decathlonu też jest pewna (choć jedynie 2 letnia).

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 18, 2017, 16:04:26 »

Offline no_rehearsal

« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 18, 2017, 20:07:56 »
jeśli mieszczę się w 400 zł to nie ma problemu, taki budżet założyłam rok temu i piątaki ze słoiczka sponsorują ;)
Wolę Thermaresta ze względu na gwarancję, i przy tej samej grubości TaR Prolite waży mniej.
A na tą matę się strasznie wkurzyłam, wykupiła się zanim zauważyłam, a mam kupony do Deca :/

« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 18, 2017, 22:46:40 »
Mam Prolite Plus, XLite i XTherma. W 99% przypadków zabieram XLite. Czego ten materac nie przeżył :) jest to jedna z niewielu rzeczy, które zakupiłam wybierając się pierwszy raz na dłuższą wędrówkę i używam nadal z przekonaniem, że nic lepszego nie ma. Setki noclegów i tylko jedna dziura na wylot... Choć nie była tania uważam że zdecydowanie było warto. Prolite Plus mam z czasów kiedy jeździłam na rowerze i mniej liczyłam wagę, jest wygodna i ciepła, tylko duża i ciężka - wiadomo. Prędzej czy później dochodzi się do wniosku, że trzeba było kupić coś lżejszego. XLite jest właśnie lekki, ciepły i wygodny.

Offline no_rehearsal

« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 19, 2017, 01:25:08 »
Ja rozumiem, ja zupełnie nie neguję, że XLite jest super i ekstra :)
Tylko między 370 zł, a 570 zł jest przepaść nie do przeskoczenia przed świętami. Jak najbardziej będę rozważać podmiankę w przyszłości.

Teraz zastanawiam się czy ProLite nie będzie dla panicza za cienki bo 2,3 cm grubości uwierało w zadek :)
Czy cieńszy ale lżejszy (ProLite), czy grubszy, ale cięższy (ProLite Plus), that is the question.

Offline misiak76

« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 19, 2017, 05:48:25 »
Zawsze możesz wybrać materacyk z tego działu, a w innym jest pokazany polski dystrybutor
http://www.forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=19325.0

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 19, 2017, 20:14:50 »
Na podmiankach z reguły się traci... Co do wygody to ja powiem że niezbyt wygodnie, a Arni że super - trzeba by było sprawdzić.

Offline no_rehearsal

« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 19, 2017, 21:12:44 »
trochę się traci, ale jak się nie ma od razu na lepsze, to co innego robić.
Wzięłam ProLite Plus. Kumpel ma i mówi, że jest super, nie zamieniłby jej na nic cieńszego, a znając naszą częstotliwość wyjazdów materac uważa za armatę na muchy póki co. No, tu ma rację, bo my z plecakiem ze 3 razy w roku jedziemy, łącznie może 2 tygodnie. Kiedyś się rozkręcimy, ale na razie za mało czasu jak się zachciało znowu nauki w weekendy ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 19, 2017, 21:12:44 »

« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 19, 2017, 23:38:13 »
Przynajmniej nie będzie tyle dmuchania. No to oby się dobrze spało :)

Offline Ivan

« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:40:33 »
Teraz zastanawiam się czy ProLite nie będzie dla panicza za cienki bo 2,3 cm grubości uwierało w zadek :)
Czy cieńszy ale lżejszy (ProLite), czy grubszy, ale cięższy (ProLite Plus), that is the question.

Ale się teraz te ludzie delikatne porobiły! ;) Żona ma Prolite Plus i pożyczam od niej tylko ze względu na termikę, do zastosowań zimowych. Poza tym wszystko oblatuję matami 2,5 cm albo cieńszymi, choć chudy i kościsty jestem. Bo prawda jest taka, że jak się dobrze dobierze miejsce do leżenia, to jest wygodnie i na 2,5 cm i na karrimacie. A jak się źle dobierze i leży na kamieniu/korzeniu/szyszce to i 5 cm maty może być mało.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 20, 2017, 16:08:56 »
Dokładnie. A nie zapominajmy, ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Na materacu 200g, na palniku 70, na śpiworze 250, na plecaku 200, czekolada na zapas i nagle mamy 1kg więcej czyli litr wody. Znam takich co na dnie plecaka do niedawna nosili jeszcze zapasowy dresik, o którym wszyscy słyszeli ale nikt nie widział. Z 10 lat trwało zanim się zreflektował, że to jednak zbędny gadżet :D