Autor Wątek: [Garnki, menażki] Optimus Terra Weekend HE Cook Set  (Przeczytany 17739 razy)

Offline ina

[Garnki, menażki] Optimus Terra Weekend HE Cook Set
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 02:17:33 »
Chcę zanabyć gar Optimus Terra Weekend.

Ktoś go ma, używa? Jak się sprawuje ten radiator? Faktycznie przyspiesza gotowanie? Mam garnki, nie mam ciśnienia na nowe, ale jeżeli jest ok, polecacie, coś to ustrojstwo daje, to chętnie zmienię, bo w porównaniu do Jet Boila itp. cena jest przystępna, wydaje się podobnie działać, chodzi mi też o to, żeby miał ok. litra. Nawet bym kupiła już, ale nie ma w Krakowie nigdzie na stanie, więc czekając na dostawę konsultuję :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 22:57:45 wysłana przez atanor »
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

[Garnki, menażki] Optimus Terra Weekend HE Cook Set
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 02:17:33 »

Offline semow

Odp: [Garnki, menażki] Optimus Terra Weekend HE Cook Set
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2010, 02:24:35 »
Faktycznie niezła cena :) Ja myślę że w kwestii wydajności radiatora można spokojnie oprzeć się na tym, co wiemy o etaexpress, bo konstrukcja jest bardzo podobna: http://www.forum.outdoor.org.pl/kuchnia/odp-%28naczynia%29-system-etaexpress/

Offline kww24

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:35:28 »
Tutaj pokrywko-patelnia wygląda na dużo głębszą niż w Primusie ETA. Cena również niższa, więc zachęca to wszystko.
Co do radiatora, to powiem tak - jak bym miał tani dostęp do gazu, to nie gotował bym więcej wody w czajniku elektrycznym. Palnik + gar z radiatorem wymiata ;D
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline ptb

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:00:46 »
Zastanawiam się tylko nad sensem większej głębokości pokrywki, na bazie doświadczeń z eta express. Nie iwem czy jest potrzebna...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 12:40:21 wysłana przez ptb »

Offline atanor

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2011, 09:52:08 »
jaka jest pojemność tej patelni/pokrywki?

Offline Yatzek

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2011, 12:31:31 »
jaka jest pojemność tej patelni/pokrywki?
Pojemność to ok. 470 ml.
Osobiście bym wolał wyższy garnek a niższy rondelek, - takie proporcje ma Primus EtaExpress.
Niedawno zaś kupiłem czterogarowy zestaw Colemana i w działaniu się sprawdza. Że o cenie nie wspomnę, ale o tym napisałem wcześniej w innym wątku.
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline hudy

• I love not man the less, but Nature more.

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2011, 12:45:02 »
Też dochodzę do wniosku, że patelenkę W EtaExpressie zamieniłbym na lekką pokrywkę (w końcu taką sobie zrobię z jakiejś puszki). Z drugiej strony jak ktoś próbuje być prawdziwym kucharzem w terenie to wolałbym taki rondelek niż patelnię z Ety, która nie ma co ukrywać - nadaje się tylko do przechowywania w niej czyścika do zmywania naczyń :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2011, 12:45:02 »

Offline atanor

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2011, 13:00:13 »
własnie o to chodzi, 470ml to idealna pojemność na zupkę chińska.
rondelek w Eta to nie wiem do czego mógłby służyć ;D

Offline Yatzek

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2011, 13:09:17 »
Rondelek z Eta to tak na sos do spaghetti albo kuskusu. Bo na jajecznicę już za mały...
Ale w moim zestawie Colemana nam cztery gary do wyboru, więc nie narzekam.
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline atanor

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2011, 14:54:55 »
wow, ciekawy filmik z cyklu co się stanie z radiatorem jak damy gaz na pelnej k.....

http://www.youtube.com/watch?v=tT6LTX2dlWg&feature=related

tak w ogóle zastanawia mnie czy zestawy bez transportowej osłony radiatora (jak w Jetboil) wytrzymują długo, bo to delikatne jest i wystarczy pierdyknąć plecakiem, coś mocniej upchnąć, żeby to pogiąć.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2011, 15:38:13 »
Spalił radiator bo postawił gar na zwyczajnym palniku a nie na świecowym. Nie dziwi mnie to.

Offline atanor

« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2011, 15:51:36 »
jkjp Shwarc, postawił na dedykowanym palniku Crux, Optimus nawet taki zestaw sprzedaje click

Offline madmun

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2011, 15:56:03 »
tak w ogóle zastanawia mnie czy zestawy bez transportowej osłony radiatora (jak w Jetboil) wytrzymują długo, bo to delikatne jest i wystarczy pierdyknąć plecakiem, coś mocniej upchnąć, żeby to pogiąć.

Ciekawe..
Ale ja mojego gara używam z kilkoma palnikami i nawet zwykłym kuchenym i nic takiego się nie dzieje ...
Pytanie jak długo gość trzymał to na ogniu.
Ja wrzucam normalnie do wora, jeszcze nic się nie ujebało do tej pory..
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline marekm

« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2011, 15:56:33 »
Moje doświadczenie są zgoła inne. Gotowałem wodę w menażce Optimus Terra Weekend używając palnika Colman F1 Lite (palnik opiera się o radiator). Woda gotuje się błyskawicznie, a na radiatorze nie ma śladu użytkowania.

A tak swoją drogą, widział ktoś aby koleś lał do garnka wodę. Może on był pusty. Wtedy uszkodzenie radiatora byłoby dużo bardziej prawdopodobne.

Offline wojtekodys

« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2011, 13:48:35 »
Orientuje się ktoś może czy ten garnuszek jest kompatybilny z palnikiem MSR POCKETROCKET. Najbardziej interesuje mnie czy rozpiętość 3 ramion palnika wystarczy by garnek stał na radiatorze?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2011, 13:48:35 »

Offline filemoon

« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2011, 13:59:47 »
Mi sie tez wydaje ze gosc nie dal wody.

Offline narek

« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2011, 20:16:18 »
Fajnie, że świetnie pasuje do niego butla 230g. Mimo wszystko, przy wariancie z palnikiem głosowałbym na Jetboila Sol. Jest aluminiowy i w zestawie ma oprócz palnika także podstawkę-stabilizator 3 ramienny pod butle 100 lub 230 g. Ponadto jest interfejs z roskładanymi uszami do używania innych garnków np bez radiatora. Miałem wcześniej JB Zip i swierdzam, że Sol do niego to jak mercedes do fiata.
A cena? W zeszłym tygodniu mimo horendalnego kursu dolara kupiłem na zatoce za 320 PLN z wysyłką, której szybkośc zawstydza wiele z moich zakupów na allegro (5 dni kalendarzowych).

Offline madmun

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2011, 23:04:01 »
Orientuje się ktoś może czy ten garnuszek jest kompatybilny z palnikiem MSR POCKETROCKET. Najbardziej interesuje mnie czy rozpiętość 3 ramion palnika wystarczy by garnek stał na radiatorze?
Da
stoi
R.T.F.M

Offline ina

« Odpowiedź #18 dnia: Październik 24, 2011, 04:31:27 »
narek, ale tę 320zł to chyba za komplet? Tu jest pytanie o sam gar.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #19 dnia: Październik 24, 2011, 09:09:38 »
narek, ale tę 320zł to chyba za komplet? Tu jest pytanie o sam gar.
to cena za jetboila, chyba ;)

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline narek

« Odpowiedź #20 dnia: Październik 26, 2011, 08:30:11 »
Tak, podałem zapłatę 320 PLN za komplet (razem z palnikiem i gadżetami) Jetboila Sol aluminium, przy decyzji na Jetboila ZIP można liczyć nawet o 100 taniej. Wspomniałem, żeby odnieść się do stwierdzeń, że JB jest za drogi i z góry wykluczony.
Moim zdaniem okazja może nawet sprawić, że zdecydujemy się na kolejny palnik.

Offline EMES

« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2011, 23:17:21 »
Ale jetboil to specyficzna konstrukcja na specyficzne wyjazdy. Ugotuj w nim klopsiki w sosie albo makaron i zjedz z garka. Krótki wypad albo wyprawa na loifilizatach plus jakiś plastykowy talerz do tego np to jest ok. Natomiast Terra Weekend ma zmyślna konstrukcję pozwalająca cały zestaw z kartuszem i palnikime i czymś jeszcze zapakować do środka. Pokrywka pełnic może funkcję rondla i talerza. Mieści 2 zupki albo tyle kuskus żeby się najeść do syta na obiad (kuskus plus sos z wkładką w głównym garze oczywiście :) ). No i do tego ten radiator. Jedyna rzecz która zauważyłem to to, że dno się jednak odbarwia pod wpływem temperatury. Lepsze są chyba palniki ze stosunkowo szerokim płomieniem działającym bardziej powierzchniowo niż punktowo tak aby radiator również mógł efektywnie pracować. No i metalowe sztućce odpadają ze względu na powłokę.
Ina już zobaczyłaś co i jak - a garnki na noc schowałem pod poduszkę przed Tobą :D.
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline madmun

« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 02, 2011, 23:30:31 »
Lepsze są chyba palniki ze stosunkowo szerokim płomieniem działającym bardziej powierzchniowo niż punktowo tak aby radiator również mógł efektywnie pracować.

Sprawdzałem na kilku palnikach, im bardziej skupiony płomień tym lepiej.

p.s przepraszam że się zwinołem w sb, ale musiałem ... :(
R.T.F.M

Offline EMES

« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2011, 00:49:21 »
A co z tymi przebarwieniami? Też takie masz?

No szkoda - kontynuowalibyśmy nasz audikowe rozmowy :). Mam nadzieję, że jakoś będzie okazja.
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline ina

« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2011, 00:56:59 »
Ina już zobaczyłaś co i jak - a garnki na noc schowałem pod poduszkę przed Tobą :D.

I dobrze... bo powaliło mnie tempo gotowania wody! Miałam trochę spowolnione myślenie, ale nie zdążyłam zauważyć jak zapalacie palnik a woda już się gotowała :)

Pomoc dla Rodziny Dybla