Autor Wątek: Osprey talon 22l  (Przeczytany 3474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek_Z

Osprey talon 22l
« dnia: Sierpień 27, 2014, 10:30:02 »
Witam!

Na wstępie chce podziękować za przyjecie do tak zacnego grona i przy okazji się przywitać!

Już od dłuższego czasu szukałem małego pakownego i przede wszystkim lekkiego plecaka który  uzupełniał by Talona 33 którego używam od roku i jestem bardzo zadowolony.
Plecak ma być używany jako typowy daypack którego można łatwo zwinąć i spakować do wora transportowego lub przytroczyć z boku i tu konstrukcja bez stelaża to umożliwia
Jak widać na poniższych zdjęciach mimo 20 litów (wersja S/M) do plecaka zmieściło się naprawdę wszystko kurtka gore sweter puchowy apteczka spodnie + kilka cywilnych ubrań żeby ładniej wszedł na zdjęciach.
System mocowania kasku jest naprawdę przemyślany i wygodny mammut tripod ll i petzl meteor lll sa jak najbardziej kompatybilne z tym systemem.
Boczne kieszenie są duże i spokojnie pomieszczą termos lub butelkę a paski umożliwiają mocne ściągniecie przez co mamy pewność ze nic nam nie wypadnie.
Więcej zdjęć na sobie dodam jak tylko będzie okazja użyć go w terenie.
Dane producenta
Plecak Osprey Talon 22 Shamrock Green

Waga: 750 g.

Panel pleców AirScape - oddychająca pianka
    Pas biodrowy BioStretch
    Pas piersiowy z gwizdkiem do wzywania pomocy
    Streczowe, boczne kieszenie z siateczki z systemem kompresji InsideOut
    Zapięcie na suwak zapewnia dostęp do panelu pleców
    Elastyczna kieszeń frontowa
    Mocowanie kasku na zewnątrz plecaka LidLock
    Odblaski
    Zapinane na suwak kieszenie na pasie biodrowym
    Mocowanie kijów trekkingowych Stow-on-the-Go
    Elastyczna kieszeń na szelkach
    Zewnętrzny dostęp do hydrosystemu
    Wewnętrzny klips na klucze
    Mocowanie dla ledowego światełka rowerowego
    Pętla do przymocowania czekanu
    Regulowana długość torsu

[/color]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2014, 11:20:07 wysłana przez Bartek_Z »

forum.outdoor.org.pl

Osprey talon 22l
« dnia: Sierpień 27, 2014, 10:30:02 »

Offline misiak76

Odp: Osprey talon 22l
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2014, 16:32:54 »
A mógłbyś wrzucić zdjęcie jak wygląda zwinięty?

Offline Bartek_Z

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2014, 18:12:21 »
Nie mam aparatu pod reka ale po zwinieciu ma wysokosc butelki po wodzie mineralnej 1.5l i a srednice ok 20 cm

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2019, 12:49:01 »
Cześć, zastanawiam się nad zakupem Osprey Talon 22 w jego nowszej wersji jako plecak, który mogę zabrać do samolotu. Obecne wymiary bagażu podręcznego to 40x30x20, producent zaś podaje 51x28x28. Orientujecie się czy w tej nowej wersji też można jakoś zwinąć/skompresować?

Offline petelicki

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2019, 13:40:11 »
To stosunkowo miękki plecak - możesz pakować go w 100% i w razie potrzeby dodusić tak by zmieścił się w ramce. Po drugie, z mojego doświadczenia wynika, że na lotniskach naprawdę bardzo rzadko sprawdzają wymiary plecaków (w przeciwieńtwie do walizek). Widziałem ludzi z plecakami 65 litrowymi wnoszonymi jako podręczny, a w tym samym czasie robiono wielkie problemy ludziom, których walizka przekraczała wymiar o 1 cm... Sam regularnie latam z plecakiem 38 litrowym jako podręczny (przekracza każdy dozwolony wymiar) i na jakieś 30 lotów nigdy nie został cofnięty.
"Kto nie maszeruje ten ginie."