Autor Wątek: [Czołówki] Petzl Tikka/Tactikka XP Adapt  (Przeczytany 4631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IWANEQ11

[Czołówki] Petzl Tikka/Tactikka XP Adapt
« dnia: Sierpień 13, 2010, 03:23:48 »
Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post tutaj i na pewno nie ostatni  ;D

Chciałbym zasięgnąć opinii nt. tytułowej czołówki. Z tego co znalazłem na forum stolar taką posiada. Na sieci mnogo pozytywnych opinii, ale może jednak jest coś z nią nie tak:) W sumie jestem na 98% zdecydowany na zakup, tylko jak wiadomo chce się jak najtaniej:) A nie znalazłem taniej niż:

http://8a.pl/page,produkt,id,1890,tactikka-xp-adapt.html

Może Wy znacie lepsze źródło?

źródło fotki: backcountrygear.com

Pewnie będą głosy, że bez adapt jest tańsza, no, ale jednak adapt się przydaje, zależy mi na 3 pasku itd. Znów powiecie, że można dokupić potem  ;) To ja mam kolejne ale: niestety bez adapt są tylko taktyczne kolory, a z adapt jest pikna czarnula do wszystkiego pasująca :)

Kolejne głosy będą, że w tej cenie są lepsze:) Ale te lepsze mają pojemnik z tyłu są większe, cięższe i mniej kompaktowe, a ta diabelska czarnula zmieści się wszędzie i chce się rzec mała, ale ... tzn. mały ale byk.  :D

Tyle ode mnie  ;)

forum.outdoor.org.pl

[Czołówki] Petzl Tikka/Tactikka XP Adapt
« dnia: Sierpień 13, 2010, 03:23:48 »

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

Odp: [Czołówki] Petzl Tikka/Tactikka XP Adapt
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2010, 08:16:06 »
Z adapt o ile nie wykorzystujesz systemu adapt aby montować ją na sztywno to ta czołówka trzyma się zdecydowanie gorzej na głowie niż zwykła. Dodatkowy pasek niczego tu nie zmienia - jet po prostu o około 1cm dalej od czoła niż zwykła i przy bieganiu się kolebie góra/dół.

Offline IWANEQ11

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2010, 13:04:26 »
Czyli mam rozumieć, że przez to, że jest ten 3 pasek to "opaska główna" nie ma takiej funkcjonalności jak w czołówkach bez tego paska? Da się w ogóle go odczepić? Skoro da się system dokupić oddzielnie to powinno się dać... Bo zadziwiające byłoby, że dodatek do normalnej czołówki, który ma bardziej stabilizować czołówkę przeszkadzałby.

Chociaż w trakcie pisania postu postanowiłem poszukać samego sytemu adapt, no i jednak chyba się nie da tego 3 paska odpiąć. Bo dodawana jest cała opaska z 3 paskiem, a nie sam pasek stabilizujący. Jak jest naprawdę?

źródło fotki: mall.pl

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2010, 21:31:57 »
To może ja nie napisałem tego wystarczająco jasno, mocowanie w systemie adapt powoduje że czołówka jest ok 1cm dalej od głowy niż w wersji standardowej - przez to dźwignia jest większa i czołowka w czasie biegu podskakuje góra/dół - dodatkowy pasek nie niweluje tego efektu.

Offline IWANEQ11

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2010, 01:09:44 »
Ok już rozumiem o co chodzi, biegał w niej raczej nie będę. Chociaż dało mi to do myślenia. Widział ktoś inne kolory wersji standardowej niż taktyczne (widziałem chyba 2 jakieś maskujące i olive)?

Offline Rychu

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2010, 11:54:25 »
Przecież Taktikka XP to Tikka XP pierwszej wersji w kolorach "militarnych".
http://cetus.szczecin.pl/product_info.php?products_id=275
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline IWANEQ11

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2010, 19:40:11 »
No właśnie, że nie wpadłem na to wcześniej. ;/ ehh marketing. Kupiłem nowszą wersję mianowicie tikkę XP 2 tej czołówki (dla mojej lubej), ale jeszcze nie przyszła, która niby jest tylko nieco lepsza od starszej. Jakoś nie przyszło mi do głowy porównać parametry z tacikką XP sądząc, że to jest jednak wyższy "lepszy model" sądząc nawet po kasie. Za tactikkę XP adapt miałem zamiar zapłacić prawie 2 razy więcej niż za tikkę XP 2 (kupioną okazyjnie). Więc tactikka XP już chyba odpada, pewnie będą musiał poszukać czegoś innego, pewnie zdecyduję się jednak na większy kaliber.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2010, 19:40:11 »