Autor Wątek: [Skarpety] Dobór skarpet w zależności od pory roku  (Przeczytany 20152 razy)

forum.outdoor.org.pl

Odp: [Skarpety] Dobór skarpet w zależności od pory roku
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 20, 2012, 14:37:45 »

Offline betiglo

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 15, 2012, 23:13:45 »
Polecam podobne  z większa zawartościa naturalnej wełny merino http://www.nastopy.pl/Skarpety/Damskie/Sportowe/Trekkingowe/4989-Extreme_Kevlar_-_super_Ciep%C5%82o_%2B_wytrzyma%C5%82o%C5%9B%C4%87.html
Teraz przy zamówieniu 40zł daja kominiarkę gratis
.....

misio

« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2012, 23:22:55 »
Filmar to zło... To są jednorazówki...

Offline betiglo

« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 16, 2012, 12:34:17 »
U mnie nic się z nimi nie dzieje Co prawda używam ich tylko do butów trekkingowych ,ale nie widzę specjalnych śladów użytkowania -/mam je drugi rok/
.....

misio

« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2012, 12:57:29 »
Mi się Filmar rozpadł i śmierdział po niecałym tygodniu w górach.

Offline betiglo

« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 16, 2012, 13:09:18 »
Ja stosowałam go wymiennie z nordhornem i Wisportem - wszystkie zachowane w dobrym stanie
.....

misio

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 16, 2012, 13:18:39 »
Wisport: dwa dni.
A nie zużywam skarpetek mocno: niektóre mam po kilka lat.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 16, 2012, 13:18:39 »

Offline arkadoo

« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 16, 2012, 13:27:30 »
Mi się Filmar rozpadł i śmierdział po niecałym tygodniu w górach.

To powinieneś być zadowolony, bo trafiłeś na wytrzymały egzemplarz. U mnie wytrzymał jakieś 2-3 dni., a śmierdział już po kilku godzinach.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline Yatzek

« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 16, 2012, 14:42:41 »
O żesz...! Wrzucacie śmierdzące skarpety do pachnącego wątku!  >:(
A może by tak tę lekko offtopującą dyskusję przerzucić do właściwej przegródki...?
Ja też mam kilka innych par skarpet, a od niedawna także i Fjord Nansen Trek Kevlar, ale po dokładniejszym zapoznaniu się z nimi, będę chciał stworzyć nowy topic.
Z pewną taką nieśmiałością proszę o trzymanie się tematu. Dziękuję!
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline blade100

« Odpowiedź #34 dnia: Październik 10, 2019, 08:38:21 »
Siema jakie polecacie skarpety pod dosyć cieple buty merelle z gore,w zwyklych noga strasznie się poci i niestety zapach tez robi swoje

znalazłem takie coś
https://8a.pl/skarpetki-filmar-factory-runner-czarny

Offline mikel

« Odpowiedź #35 dnia: Październik 10, 2019, 09:05:22 »
Poszukaj czegoś z domieszką wełny. Kiedyś fajne skarpety produkował Attiq, domieszka wełny i cieńszy materiał od góry, między podbiciem a palcami. Dają radę do dziś. Obecnie chyba poszukując podobnej mieszanki syntetyku i wełny kupił bym TREK KEVLAR od Fjorda Nansena
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline blade100

« Odpowiedź #36 dnia: Październik 10, 2019, 09:14:06 »
attiq właśnie chciałem ale chyba nie maja już skarpet

Offline mikel

« Odpowiedź #37 dnia: Październik 10, 2019, 09:26:06 »
Ano niestety nie. Tych fajnych, prostych i niezniszczalnych koszulek z coolmaxu też nie produkują :)
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline dave

« Odpowiedź #38 dnia: Październik 10, 2019, 10:01:29 »
Przerabiałem ten temat w oparciu o buty Zamberlan Zenith. W dodatnich temperaturach zawsze miałem mokro w środku i nic z tym nie dało się zrobić. Stosunkowo znośnie było jeszcze w połączeniu ze skarpetami Smartwool PHD Outdoor Light Crew i te też polecam - jest to jeden z tych przypadków, gdy produkt faktycznie warty jest swojej ceny.

Coolmax już ma to do siebie, że śmierdzi i takie skarpety najlepiej byłoby codziennie prać. Expansive Runner to bardzo cienkie skarpety do butów biegowych, w trekkingu sprawdzają się jako linery - mam kilka par i używam ich jako skarpety wewnętrznej, z racji niskiej ceny. Po dwóch dniach noszenia podpadają pod konwencję genewską o zakazie stosowania broni biologicznej.  :D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #39 dnia: Październik 10, 2019, 17:52:54 »
buty merelle z gore
W tym zdaniu masz zawartą swoją odpowiedź. Nie ma skarpet, które sobie poradzą z odprowadzeniem wilgoci przez membranę i cholewę buta. W efekcie tego nasz pot zaczyna śmierdzieć, gnić czy co tam jeszcze innego się z nim dzieje. Wymień buty na takie ze skórą wewnątrz, a twój problem ustąpi. Skarpety tu nie pomogą, nawet wełniane, one co najwyżej lekko odsuną problem w czasie. W dobrym bucie ze skóry praktycznie nie ma tego zjawiska, skarpety można nosić spokojnie nawet tydzień, tym bardziej jeśli są wełniane lub z domieszką wełny. But wewnątrz nawet po wielu latach ma nadal zapach skóry, wszystko działa jak należy. Niestety taka jest cena tej cudownej technologi za która zapłaciłeś nie mały pewnie pieniądz, a która pewnie i tak już nie działa, bo membrana dawno popękała i puszcza do środka wodę. Niestety na zewnątrz i tak nie chce jej wydalić więc tu problem pozostanie ci do końca żywota tych bucików.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Październik 10, 2019, 17:52:54 »

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #40 dnia: Październik 11, 2019, 21:15:06 »
Preferuję obuwie ze skórzaną wyściółką. Do takiego obuwia stosuję całorocznie dwie pary skarpet, liner plastik np. Nike dopasowany do stopy i na to wełna. Nie będę obiektywny, większość skarpet w mojej "szafce" to Smartwool, bardzo cenię linię Phd, posiadam wszystkie grubości i dodatkowo najgrubsze Extra Heavy. Ostatnio  dorzuciłem do składu skarpet najgrubszą od Icebreaker-a :

https://merino-sklep.pl/product-pol-58453-Skarpety-meskie-ICEBREAKER-Mountaineer-Mid-Calf-Expedition-2007.html?gclid=Cj0KCQjwsZHPBRClARIsAC-VMPCmhjJDc99tUJPQo92d4vCuNi7sjrqUf7PuGSU-hb-Kw-HAF8a-cxYaAgHoEALw_wcB

W takim zestawieniu, potwierdzam to co pisze Shwarc, nie ma mowy o żadnym smrodzie.  Skarpet z coolmaxem w składzie nie posiadam, to się nie wypowiem.

"Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije"

Offline Shwarc

« Odpowiedź #41 dnia: Październik 12, 2019, 15:02:38 »
Tak, tak, ja robię tak samo z wysokimi butami. Całorocznie dwie pary, pierwsza cieniutka ze sztucznych włókien, a na to grubsza wełnianka. Nie wierzę w cudowne właściwości oddychające cholewy o grubości skóry prawie 3mm + inne wyściółki i gąbki wewnętrzne. Inne rzeczy są dla mnie ważniejsze.

Offline kuzon

« Odpowiedź #42 dnia: Październik 12, 2019, 23:08:42 »
Linery obowiązkowo! Zawsze miałem problem z odparzaniem się stóp, szczególnie między palcami. Kupiłem pięciopalczaste Injinji z merino i całe TMB zrobione bez najmniejszego odcisku.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou