Autor Wątek: [Plecaki średnie] Osprey Kestrel 48  (Przeczytany 52808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raf113

Odp: [Plecaki średnie] Osprey Kestrel 48
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 16, 2015, 10:58:47 »
12 - 14 kg tyle, że ja ten plecak noszę specyficznie...

Specyficznie tzn.?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #125 dnia: Luty 16, 2015, 10:58:47 »

Offline lupuss

« Odpowiedź #126 dnia: Luty 16, 2015, 13:32:18 »
Pas biodrowy niżej niż jest to zalecane przez producenta. Może mam jakąś inną budowę bioder albo coś. Jak będę miał chwilę czasu to mogę porobić jakieś fotki. W Niżnych Tatrach tachałem na początku 18kg i myślałem, że padnę. Po wydłużeniu systemu nośnego i przesunięciu pasa biodrowego bardzo nisko komfort poprawił się o 1000%. Tak jak wcześniej pisałem przy 12-14kg to już super wygodnie.

Offline PRS

« Odpowiedź #127 dnia: Luty 16, 2015, 20:49:45 »
@Barsus akurat wczoraj mierzyłem  ;D
Między 41 a 42 cm (stara wersja S/M)
Tylko ja za bardzo nie kumam o co Ci biega. Ten wymiar, który podałem to długość tego panela piankowego w kształcie ,,tarki" pokrytego siatką.
Bo szelki można wsunąć jeszcze do kieszeni (mocowanie na rzepy) lub wysunąć.
Jak nie masz ciśnienia to jestem za 10 dni w bacówce Pod Rawkami. Rusz dupę to se przymierzysz, podreptasz etc.
Nie miałem porównania (znaczy miałem ale nie porównałem) ale na moje to chyba mógłbym nosić L - szelki były by schowane (a nie wyciągnięte na dwa ptaszki), masa niewiele większa a pojemność użytkowa o jakieś 3 L większa.
Zobacz sobie jak to wygląda w porównaniu do Exosa 46 też w ,,małym" rozmiarze

@raf113 - ok 13 kg, ale ja na starcie z domu mam więcej (płyny  ;D )
Upierdliwość po przekroczeniu tej umownej granicy daje znać w szczególności latem gdy napieramy w samej koszulce i np. szortach. Rant pasa biodrowego się zawija i lubi ,,wrzynać".
W zimie gdy mamy troszkę więcej warstw na brzuchu już jest to niewyczuwalne. Dlatego ja używam go głównie jako plecaka zimowego. Na lato wybieram Exosa.

Online Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #128 dnia: Luty 16, 2015, 21:57:40 »
PRS
O ten panel mi chodzi. I chciałem porównać go do exosa właśnie i jego długości w rozmiarze M bo on z wszystkich plecaków osprey, które miałem, najlepiej mi leży. A talon 44 był za długi i nie mogłem go dobrze wyregulować. A ten wymiar pomoże mi się zorientować czy w ogóle zastanawiać się nad tym plecakiem.
A jak z szelkami czy są one bardziej treściwe od exosa w starej wersji?
black hole sun

Offline raf113

« Odpowiedź #129 dnia: Luty 16, 2015, 23:10:35 »
@raf113 - ok 13 kg, ale ja na starcie z domu mam więcej (płyny  ;D )
Upierdliwość po przekroczeniu tej umownej granicy daje znać w szczególności latem gdy napieramy w samej koszulce i np. szortach. Rant pasa biodrowego się zawija i lubi ,,wrzynać".
W zimie gdy mamy troszkę więcej warstw na brzuchu już jest to niewyczuwalne. Dlatego ja używam go głównie jako plecaka zimowego. Na lato wybieram Exosa.

Płyny rzecz ważna :)
Macałem w weekend Kestrela 38, bo tylko takiego lokalnie u mnie można znaleźć i próbuję wybrać między Ospreyem a Deuterem Aircontact 45+10 i gdyby nie waga tego Deutera to bym już wiedział co kupić :)

« Odpowiedź #130 dnia: Luty 16, 2015, 23:33:56 »
między Ospreyem a Deuterem Aircontact 45+10
a może Deuter ACT Lite 40 + 10? Ja właśnie sprzedałem 48'ke na rzecz act lite'a.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline raf113

« Odpowiedź #131 dnia: Luty 17, 2015, 07:16:25 »
O wersji Lite też myślałem, ale chyba wolę mieć trochę ciężej na plecach, ale za to wygodniej. No chyba, że się mylę...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #131 dnia: Luty 17, 2015, 07:16:25 »

Offline mikel

« Odpowiedź #132 dnia: Luty 17, 2015, 07:41:17 »
raf, dla mnie przy 15kg act lite 50 jest komfortowy jak najbardziej. Nosiłem go paręnaście godzin z małymi przerwami i było naprawdę fajnie :)
Wersja 40L to ten sam system nośny, tylko troszkę mniejszy worek. Plecakiem warto się zainteresować i pomierzyć, wygodą bije na głowę popularniejsze modele z tego przedziału litraż/waga.
Trzeba mieć tylko świadomość, że taki komfort przy wadze rzędu 1,6-1,7 kg osiągnięto rezygnując też z paru rzeczy obecnych u konkurencji: kieszonek skrzelowych, dolnych troków i pokrowca. Ewentualnie możliwości troczenia można zwiększyć dodając linkę na górze klapy.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 07:54:58 wysłana przez mikel »
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline lupuss

« Odpowiedź #133 dnia: Luty 17, 2015, 08:07:19 »
Cytuj (zaznaczone)
Macałem w weekend Kestrela 38, bo tylko takiego lokalnie u mnie można znaleźć i próbuję wybrać między Ospreyem a Deuterem Aircontact 45+10 i gdyby nie waga tego Deutera to bym już wiedział co kupić

Wypadałoby porównywać plecaki o takim samym zastosowaniu. Kestrel to plecak do turystyki górskiej a Aircontact do backpackingu. Do noszenia >15kg to masz np.  Aethera, Argona, Atmosa, Xenitha.

Offline raf113

« Odpowiedź #134 dnia: Luty 17, 2015, 12:37:06 »
Cytuj (zaznaczone)
Macałem w weekend Kestrela 38, bo tylko takiego lokalnie u mnie można znaleźć i próbuję wybrać między Ospreyem a Deuterem Aircontact 45+10 i gdyby nie waga tego Deutera to bym już wiedział co kupić

Wypadałoby porównywać plecaki o takim samym zastosowaniu. Kestrel to plecak do turystyki górskiej a Aircontact do backpackingu. Do noszenia >15kg to masz np.  Aethera, Argona, Atmosa, Xenitha.

Atmosa gdzieś lokalnie widziałem, przy okazji pomacam.
Dzięki, za wszystkie podpowiedzi.

Offline MarcinW

« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 15, 2015, 14:41:18 »
Kestrel 48 na 2016 wygląda naprawde dobrze. Znajomy kupił chociaz na stronie oficjalnej jeszcze 2015 wisza modele. Kto chetny mogę porobić zdjęcia

Offline misiak76

« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 15, 2015, 15:44:52 »
Rób zdjęcia i wrzucaj :D

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 10, 2015, 22:04:49 »
Szybkie pytanie - na wzrost 172 cm którą wersję polecacie S/M czy M/L ?

« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 10, 2015, 22:30:23 »
S/M

Offline Yatzek

« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 10, 2015, 23:43:01 »

Potwierdzam. S/M. Na moje skromne 165 cm mam wsunięty głębiej punkt mocowania systemu nośnego.
Przy Twoim wzroście plecak powinien pasować bez regulowania w tym punkcie.
Wędrówką życie jest człowieka...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 10, 2015, 23:43:01 »

Offline rzepek

« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 11, 2015, 07:14:25 »
Według mnie jesteś na granicy rozmiarów. M/L noszę przy 183cm wzrostu. Czasami pożyczam koleżance niższej o kilka cm i też jest dobry.  Najlepiej byłoby przymierzyć oba.

Offline misiak76

« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 21, 2015, 12:10:31 »
W ostatni weekend w Szczecinie w cetusie dorwałem w końcu kestrala ;) Niestety w rozmiarze M/L ale przynajmniej wiem już jaki brać. Miałem ten problem bo talona 33 noszę w rozmiarze M/L a tu mi wyszło, że kestrala muszę mieć w rozmiarze S/M. I jak tylko będę mógł to kupuje ;)  Dodam, że mam tylko 166 cm. Mam pytanie do użytkowników S/M gdzieś tam w opisie w sklepach wyczytałem, że wersja S/M ma w pasie długość pasów na 81 cm w pasie. Ja mam 93 i to mnie lekko martwi czy pasy nie będą za krótkie ;)

Offline lupuss

« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 21, 2015, 14:21:31 »
Haha nie bój żaby. 81cm to bedzie minimalny obwód. Problem z Ospreyami jest odwrotny jak nie masz troche brzuszka albo chociaż bioder to paski są duuużo za długie. Ja mam Kestrela 48 M/L ok. 92-94 w pasie i  jakbym schudł to bym przelecial przez pas biodrowy.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 21, 2015, 14:24:14 »
(...) Mam pytanie do użytkowników S/M gdzieś tam w opisie w sklepach wyczytałem, że wersja S/M ma w pasie długość pasów na 81 cm w pasie. Ja mam 93 i to mnie lekko martwi czy pasy nie będą za krótkie ;)

Ja mam co prawda Kestrela 38, ale wątpię, by K48 miał krótszy pas biodrowy.
Właśnie przymierzyłem i przy moim obwodzie pasa 82 cm, mam jeszcze bardzo dużo zapasu, znacznie więcej niż o 10 cm.
Spokojnie możesz kupować i walić browca do oporu  :D
Wędrówką życie jest człowieka...

« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 21, 2015, 16:15:20 »
W ostatni weekend w Szczecinie w cetusie dorwałem w końcu kestrala ;) Niestety w rozmiarze M/L ale przynajmniej wiem już jaki brać. Miałem ten problem bo talona 33 noszę w rozmiarze M/L a tu mi wyszło, że kestrala muszę mieć w rozmiarze S/M. I jak tylko będę mógł to kupuje ;)  Dodam, że mam tylko 166 cm. Mam pytanie do użytkowników S/M gdzieś tam w opisie w sklepach wyczytałem, że wersja S/M ma w pasie długość pasów na 81 cm w pasie. Ja mam 93 i to mnie lekko martwi czy pasy nie będą za krótkie ;)

Jeśli Ci się nie spieszy to wstrzymałbym się z zakupem do czasu pojawienia się oficjalnie nowego Kestrela. Oglądałem ostatnio nowe modele i na pierwszy rzut oka zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie nowy system nośny "bardziej mięsisty" przypominający ten deuterowski, no i w końcu mogłem ściągnąć pas biodrowy tak jak potrzebowałem co w przypadku K48 poprzedniej wersji było niemożliwe.

Offline misiak76

« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 21, 2015, 16:48:18 »

Jeśli Ci się nie spieszy to wstrzymałbym się z zakupem do czasu pojawienia się oficjalnie nowego Kestrela. Oglądałem ostatnio nowe modele i na pierwszy rzut oka zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie nowy system nośny "bardziej mięsisty" przypominający ten deuterowski, no i w końcu mogłem ściągnąć pas biodrowy tak jak potrzebowałem co w przypadku K48 poprzedniej wersji było niemożliwe.
To są te modele z oznaczeniem III?
http://outdoorpro.pl/produkty/plecaki_turystyczne/412/osprey_kestrel_iii_48_funkcjonalny_plecak_turystyczny/6266.html
 Puki co to mi się nie śpieszy i czekam na jakąś promocje na nie.

« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 21, 2015, 17:09:05 »
Kestrela nowego tam nie było, ten z Twojego linka wygląda raczej jak mój stary K48. Mierzyłem tam atmosa, i coś jeszcze dokładnie nie pamiętam. Powiedziano mi sklepie że nowe modele przewidziane na 2016 różnią się głównie systemem nośnym. Sklep to alpin sport ten na piętrze nad TNF'em w Zakopcu.

Offline misiak76

« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 21, 2015, 17:11:59 »
Ostatnio robili wyprzedaż plecaków więc pewnie niedługo będą dostępne. Dzięki za informacje.

Offline TjakTomek

« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 14, 2018, 16:35:21 »
Odkopuję. Widzieliście gdzieś przypadkiem ten plecak w rozmiarze S/M w dobrej cenie?

Offline misiak76

« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 14, 2018, 16:47:58 »
Najtaniej to narazie masz u Czechów ok 585 zł. Ewentualnie z drugiej ręki na olx się od czasu do czasu pojawiają. Kolejną opcją na tani zakup to obserwacja na FB skalnik.pl i outdoorpro.pl mają często promocje dla obserwujących sumujące się z aktualnymi promocjami. Podejrzewam, że na Wielkanoc coś wymyślą ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka