Autor Wątek: [Plecaki średnie] Osprey Kestrel 48  (Przeczytany 51496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Photon

Odp: [Plecaki średnie] Osprey Kestrel 48
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 27, 2013, 20:08:08 »
Kiedyś były w HiMountain w Fashion Hause, widziałem tam chyba właśnie Kestrel'a 48, jakiś Variant, Mutant chyba... najlepiej napisz do nich lub zadzwoń.
Kontakt znajdziesz na stronie centrum handlowego, lub w bazie sklepów HiMountain

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #100 dnia: Maj 27, 2013, 20:08:08 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #101 dnia: Maj 27, 2013, 20:14:35 »
jeśli już - to jak Photon pisze - w HiM-ie, z lokalizatora dealerów wynika, że najbliżej w Poznaniu, właśnie w Hi-Mach, jak się dogadasz może ściągną z Poznania do Danciga

P.S.
notabene fajnego mają lokalizatora Mikołów należy do Małopolski ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline całka

« Odpowiedź #102 dnia: Maj 27, 2013, 20:16:14 »
od razu mówię ze haj już od dłuższego czasu nie handluje ospreyem ;)
chyba że są jakieś sklepy (tak jak avalanche np) które po prostu mają rzeczy haja
ale firmowe sklepy himountain na 100% nie mają ospreya i nie macie co tego sprawdzać

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #103 dnia: Maj 27, 2013, 20:19:36 »
no to lypa, bo zostaje Zakopane ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Photon

« Odpowiedź #104 dnia: Maj 27, 2013, 20:27:57 »
ellox, pisz Maila do sklepu, może jakaś sztuka została. Zawsze lepiej podjechać autobusem miejskim, niż telepać się pociągiem 14h :D

Offline renko

« Odpowiedź #106 dnia: Maj 27, 2013, 22:19:28 »
38 mogę użyczyć do przymiarki jakby co.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #106 dnia: Maj 27, 2013, 22:19:28 »

Offline mciej

« Odpowiedź #107 dnia: Maj 27, 2013, 23:02:28 »
W outlecie maja ospreye na 100% z tym ze sa to stare modele (sprzed liftingu ;)), nie jestem pewien czy kestrel jeszcze jest, ale na pewno kiedys byl 38, rozmiar m/l, wisi też chyba exos, pare małych rowerowo/biegowych, i parę dużych. Nie jest to taki zwyczajny sklep HiMu bo w systemie go nie ma, a w auchanowym HiMie sprzedajacy mi mówił że ten sklep ma jakis dziwny status podszywacza :) Ogolnie maja tam duzo sprzetu którego dystrybutorem jest alpinsport, np maja duzy wybór butów lowy.  Ja sam posiadam nowego kestrela 48 s/m, mozna kiedys przy piwku pomierzyc.

Offline ellox

« Odpowiedź #108 dnia: Maj 31, 2013, 15:23:16 »
Dziękuję wszystkim powyżej, jak już tylko będę na etapie decydowania, pewno się zgłoszę :). Do tego HiMa na Szadółkach też będzie trzeba zrobić najazd. Pozdrawiam serdecznie!

Offline ellox

« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 10, 2013, 17:30:05 »
W HiMie na Szadółkach byłem, mają Ospreye, wisi tego trochę na ścianie. Kestrela 48 również mieli (niebieski, jedyny), podobno niedawno doszedł, więc to chyba ten nowszy model (w każdym razie miał przegrodę wewnątrz). No i 505 złociszy, także taki ten outlet jak nie wiem co :P.

Offline gabrielgoluszek

« Odpowiedź #110 dnia: Maj 06, 2014, 10:17:34 »
Muszę się pochwalić od stycznia jestem dumnym posiadaczem Osprey'a Kestlera 48 M/L, tym bardziej dumnym, że dorwałem go na promocji za niecałe 400 zł. Nie mam doświadczenia z "lepszymi" plecakami, wcześniej użytkowałem 2 plecaki firmy Hi-Tec, nawet sobie cenie (szczególnie w kwestii cena/jakość). Ale tutaj jest miazga! 48 litrowy Osprey jest lżejszy od mojego Zajo Fjord 35 LT, a przede wszystkim mega wygodny. W tym plecaku pierwszy raz poczułem co to znaczy dobry pas biodrowy, który przenosi większość obciążenia. Prawdziwy test przejdzie w sierpniu na GSB. I myślę, że wtedy będzie należała mu się jakaś konkretna recenzja.

A tutaj jedna fotka - mała zajawka. :)

Offline Dhammettan

« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 30, 2014, 08:54:28 »
Witam

W lipcu tego roku wybieram się na wędrówkę gw szlakiem Beskidzkim. Z tej okazji kupiłem sobie plecak Osprey Kestrel 48 S/M, mam ok 165 cm wzrostu. Plecak wydaje się wspaniały, dużo troków , kieszeni, lekki i pojemny. Niestety po pierwszym założeniu go na plecy z obciążeniem coś mi nie pasowało. Staram się go zakładać według standardowych reguł czyli środek pasa biodrowego na wystających kościach miednicy itd. Niestety pas biodrowy zsuwa mi się ciągle w dół ,przez co po chwili ciężar przenosi się z bioder na plecy. Kombinowałem już z różnymi ustawieniami ciągle to samo. Jeżeli pas zaciągnę naprawdę mocno trzyma się na tych biodrach, ale mam za duży ucisk na brzuchu co powoduje dyskomfort. Musze zaznaczyć że nie należę do szczupłych osób i mam troszkę za dużo tego brzucha, ale nie powiem że jestem gruby :). Może pomoglibyście rozwiązać ten problem? Może źle go reguluję ? Może ten plecak jest po prostu dla mnie za duży? Nie chciałbym sprzedawać tego plecaka, bo naprawdę mi się podoba. Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Offline Yatzek

« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 30, 2014, 11:05:57 »
W moim Kestrelu 38 i Exosie 34 trzeba mocno dociągnąć pas biodrowy i właściwie nie ma innej opcji. Początkowo jest to nieco niewygodne, ale na wielodniowych wędrówkach, szybko się można przyzwyczaić. To niemal tak jak rozchodzenie butów.
Jeśli brzuch wystaje, to niestety będzie dociśnięty i dyskomfort się odczuwa, bo chudzielcowi nie było by czego ścisnąć...
Niestety, często tak bywa, że niewygodę zrzuca się na plecak, podczas gdy jej powodem równie często bywa "rozbudowana" anatomia...  :o
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline Shwarc

« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 30, 2014, 14:13:31 »
bo piłką lekarską się rzuca, a nie połyka ;D

Offline THOR

« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 01, 2014, 11:28:17 »
Nie pamiętam jak wyściełany maja pas biodrowy duże plecaki ospreya, ale te "średnie" typu kestrel 48 mają to coś ala guma/pianka. Porównując to choćby do grubiej wyściełanych pasów u deutera czy innych, raczej z góry można się przygotować na niego gorszy komfort usadowienia plecaka na biodrach  :-\  Posiadam atmosa 50 i exosa 34 - tu sprawa jest jeszcze ciekawsza za sprawą tej(nie wiem co napisać a nie chce przekląć  ;D) "ramki"... Powiem ze musiałem się namęczyć zanim jako tako dopasowałem atmosa, z exosem poszło jakoś lepiej - ale jest mniejszy a więc i lżejszy(zapakowany). Natomiast ogromy plus to znakomita wentylacja pleców !!! PODSTAWA to dobrać dobrze do wzrostu...wiadomo. Bez tego... kaplica...!!!
Na temat exosa najwięcej chyba może napisać Yatzek...  ;)
Co do atmosa - całka posiada więc może coś skrobnie...  ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 01, 2014, 11:28:17 »

Offline PRS

« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 01, 2014, 15:15:05 »
Dhammettan ja też tak mam  ;D to znaczy i plecak i brzuch. Na pewno nie jest to plecak dla szczupłych osób, bo skończy się zakres możliwości ściągnięcia pasa biodrowego. Nie wiem, może one naprawdę sa projektowane dla Amerykanów, którzy kształtem zbliżają się do ideału czyli do kuli http://pl.wikipedia.org/wiki/Kula  ;)  , a my Europejczycy do ,,gruszki".
Jeżeli Ci ,,opada" to na pewno nie dlatego, że puszcza rzep mocujący szelki do pleców, a zapewne luzują się paski szelek.
Może być tak, że będziesz musiał poszukać innego plecaka a ten ,,opylić".
 Ale na razie
- zważ wyładowany plecak (zapakuj go tak jak na wyjazd, zamiast żarcia wsadź ok 3 kg np. cukier)
- napisz na ile ,,ptaszków" masz wysunięty rzep na plecach (albo zrób zdjęcie)
Na pewno nie kupiłeś za dużego plecaka. Ja nie potrafię go nosić bez zapiętego paska piersiowego. Luzowanie się pasków szelek możesz ograniczyć poprzez naklejenie taśmy malarskiej (tak jak byś izolował przewód tylko na płask, taśma malarska ma mało kleju i jest łatwa do usunięcia).
P.S. Nie zaintrygowało Cię dlaczego dwóch miłośników plecaków z serii ,,K" i jedna posiadaczka plecaka z serii ,,F" konkurencyjnej firmy ,,D" wybrało na GSB trochę inny plecak?

THOR to jest pianka obszyta siatką (Kestrel z prawej strony)
https://picasaweb.google.com/lh/photo/ibPwbVtoBH4UOgMh9pvmmtMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

Offline Dhammettan

« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 02, 2014, 12:50:24 »
Siema

Dziękuje za pomoc. Nie kupowałem tego plecaka tylko pod kątem GSB, chciałem mieć wygodny, funkcjonalny i pojemny plecak. Plecak mam skrócony do oporu, więc nie widać już rzadnych "ptaszków". Teraz jade na kilkudniowe łaźikowanie , ale raczej po płaskim terenie, więc go konkretniej przetestuje i zważe. Pozdrawiam serdecznie

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #117 dnia: Luty 14, 2015, 08:44:47 »
Cześć
Jest prośba. Może ktoś z posiadaczy kestrela 48 w rozmiarze 48 S/M zmierzyć długość tylnego panelu od dolnej krawędzi do górnej z po za której wystają szelki.
Potrzebuje średniego plecaka do noszenia obciążeń rzędu 15 kg i zastanawiam się na kestrelem właśnie, a nie chce wtopić tak jak z talonem 44, który w rozmiarze M/L był dla mnie za długi i nie mogłem go porządnie wyregulować. A jak dla mnie rozmiarówka na stronie osprey nie jest do końca miarodajna. Według niej mój talon miał być dobry a nie był.
black hole sun

Offline raf113

« Odpowiedź #118 dnia: Luty 14, 2015, 09:58:41 »
Z racji tego, że szukam nowego większego plecaka, mam pytanie do posiadaczy Kestrala. Do ilu kilogramów szpeju noszenie tego plecaka jest wygodne?

« Odpowiedź #119 dnia: Luty 14, 2015, 10:53:24 »
Cześć
Jest prośba. Może ktoś z posiadaczy kestrela 48 w rozmiarze 48 S/M zmierzyć długość tylnego panelu od dolnej krawędzi do górnej z po za której wystają szelki.
Potrzebuje średniego plecaka do noszenia obciążeń rzędu 15 kg i zastanawiam się na kestrelem właśnie, a nie chce wtopić tak jak z talonem 44, który w rozmiarze M/L był dla mnie za długi i nie mogłem go porządnie wyregulować. A jak dla mnie rozmiarówka na stronie osprey nie jest do końca miarodajna. Według niej mój talon miał być dobry a nie był.
Co prawda kilka tygodni temu sprzedałem 48ke ale z tego co pamiętam ML'ka miała coś około 58cm.

Z racji tego, że szukam nowego większego plecaka, mam pytanie do posiadaczy Kestrala. Do ilu kilogramów szpeju noszenie tego plecaka jest wygodne?
W moim przypadku była to granica 10kg.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline raf113

« Odpowiedź #120 dnia: Luty 14, 2015, 11:34:07 »
Czyli pakując sprzęt mój i żony na 2-3 dniowe łażenie to Kestrel może już okazać się niewygodny...

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #121 dnia: Luty 14, 2015, 11:51:45 »
Co prawda kilka tygodni temu sprzedałem 48ke ale z tego co pamiętam ML'ka miała coś około 58cm.

Dzięki za fatygę, ale wolałbym rzeczywisty pomiar rozmiaru S/M
black hole sun

« Odpowiedź #122 dnia: Luty 14, 2015, 11:59:50 »
Czyli pakując sprzęt mój i żony na 2-3 dniowe łażenie to Kestrel może już okazać się niewygodny...
to kwestia raczej indywidualna, ktoś inny może targać więcej, ale dla mnie 10+ to granica przy której komfort noszenia raczej się kończy. Na upartego weźmiesz nawet 18kg, tyle targałem łącznie z H2O na Małej i Wielkiej Fatrze przez kilka dni, ale do najprzyjemniejszych wędrówek to nie należało.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline raf113

« Odpowiedź #123 dnia: Luty 14, 2015, 14:22:08 »
Ok dzięki za informacje :)

Offline lupuss

« Odpowiedź #124 dnia: Luty 14, 2015, 21:58:29 »
12 - 14 kg tyle, że ja ten plecak noszę specyficznie...