Autor Wątek: Szwecja  (Przeczytany 6146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lisu

• tata Lucyferka

Szwecja
« dnia: Lipiec 28, 2010, 20:10:58 »
Jako, że plany nam się zmieniają tak szybko jak ceny za prom, pomyślałem, że można by odwiedzić północne rejony Szwecji. Z informacji jakie znalazłem na stronie ichszego odpowiednika PTTK, wynika, że chatki przy szlakach turystycznych są tylko do odpoczynku, i w razie sytuacji awaryjnych. Może ktoś się orientuje czy w takich chatkach da się spać bez tych tzw sytuacji awaryjnych. A i jeszcze jedno jak w Laponii jest z pogodą w wrześniu?
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

forum.outdoor.org.pl

Szwecja
« dnia: Lipiec 28, 2010, 20:10:58 »

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

Odp: Szwecja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2010, 20:59:26 »
W laponii chatki mają puszki na opłatę za nocleg.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline HArpo

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2010, 21:53:20 »
Co do pogody to raczej zimno i deszczowo, bynajmniej tak było rok temu ale taka pogoda była w większości Szwecji, we wrześniu.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2010, 08:30:57 »
Dzięki gargamel i HArpo. Co do pogody to... trudno, żaden deszcz mnie nie powstrzyma :)
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline HArpo

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2010, 08:43:42 »
Oby :) u mnie tylko wczoraj spadło tyle deszczu ile przez cały lipiec a nadal pada, aha Moja Pani podpowiada żebyś wziął coś na komary co stadami w zeszłym roku polowały ;)

Offline ina

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:13:13 »
Lisu, oglądnij film "Białe szaleństwo", co prawda akcja w Norwegii, ale chyba oddaje północne rejony :D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:19:06 »
oglądałem ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:19:06 »

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2010, 13:17:38 »
Bilety kupione, teraz tylko czekać do 6 września.
Tutaj informacja o naszej trasie

Offline westlan

• lubie spać byle gdzie ;]

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2014, 14:38:50 »
drodzy koledzy i kolezanki!

jako ze majowka blisko i pewnie wielu z nas ja planuje, chcialbym zapytac bardziej doswiadczonych ode mnie o szwecje.
znalazlem na forum opis wycieczki po szwecji ale chodzi mi o cos zupelnie innego, bardziej outdoorowego niz zwykle zwiedzanie. byc moze komus rowniez sie to przyda

plan jest prosty, biore auto - wiekszy suv 4x4, nie specjalnie terenowy ale na pewno podjedzie w miejsca niedostepne dla limuzyny :D pakuje zone i dziecko i jaaaazda :D nie chce jezdzic po miastach i zwiedzac, tylko doswiadczyc naprawde dzikiej szwecji na tyle na ile pozwoli mi auto i rodzina. chcemy spac na kempingach lub totalnie na dziko, lowic ryby i robic piesze wycieczki zeby zobaczyc cos pieknego a szwedzka przyroda jest piekna :)
start wycieczki w karlrskronie wiec w terenach dosc zaludnionych ale nie bedzie problemu zeby podjechac gdzies dalej nawet 500-600km.

czy znacie jakies naprawde dzikie miejsca? byliscie? jeziora, rzeki gdzie nie ma ludzi i mozna sie rozbic? jakies parki narodowe ktore naprawde sa MUST SEE?
prosze o pomoc i jak zawsze dziekuje!!!!

edit: oczywiscie bedzie gruba relacja po wszystkim :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2014, 14:50:16 wysłana przez westlan »

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2014, 20:43:35 »
Wybierz sobie coś http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_national_parks_of_Sweden :)

Z Karlskrony w okolice "must see" jest dość daleko no i tam będzie jeszcze zima (najbliższy górski park to Fulufjället - świetne miejsce). Może okolice jeziora Wener albo Dalarna (najbardziej szwedzka Szwecja) i piękne jezioro Siljan. Bruksleden w Västmanland to popularny szlak - blisko, las i jeziorka. Rozbić możesz się wszędzie w odległości przynajmniej 100m od zabudowań i  zachowując zasady "leave no trace".

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2014, 20:56:40 »
W Szwecji nie trzeba pustych miejsc poszukiwać. Po prostu skup się na tym must see. Ja znam tylko Stockholm i jego okolice więc pytaj innych. Choć tam też jest mnóstwo ustronnych zakamarków.

Offline westlan

• lubie spać byle gdzie ;]

« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2014, 11:02:06 »
dzieki dziewczyny :)
ja osobiscie mieszkalem troche na studiach w szwecji w kalmarlandzie, okolice vastervik. bylo tam naprawde pieknie i zawsze chcialem wrocic i zobaczyc szwecje w wiekszej okazalosci. natomiast nie liczac tych okolic gdzie mieszkalem nie mam pojecia o ciekawych miejscach :D