Autor Wątek: [Bielizna kompresyjna] 2XU Compression Shorts  (Przeczytany 5905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obserwator

[Bielizna kompresyjna] 2XU Compression Shorts
« dnia: Lipiec 16, 2010, 23:01:47 »
Trochę czytałem i obserwowałem zjawisko odzieży kompresyjnej, więc aby sprawdzić jak się teoria ma do praktyki to zapodałem sobie takie galoty ;)
Kilka firm ma tego typu produkty w ofercie m.in. craft, cep, 2XU.  Wybrałem te ostatnie bo się fajnie prezentują.

Co do doboru rozmiaru to jest tabela w której trzeba wybrać wzrost i wagę aby miały działać tak jak to przewidział producent. Poza zwykłymi rozmiarami typu: S, M, L są też: ST, LT, MT

2XU Compression Shorts

http://www.2xu.com/

z opisu marketingowego wynika że gdy się je założy to z mięśniami i osiągami może być tylko lepiej. Wrzucam po zagranicznemu aby nie przekłamać jakiś informacji, bo mój angielski sprowadza się do słów: coca-cola i marlboro  ;D

Shorts: Supports and stabilizes the large muscles, quads, hamstrings and glutes.
The 2XU Compression Short is designed to support this key area of the body throughout training and on race day. Suitable for wear under competition uniforms, 2XU has engineered the fit of this short to provide equal support to all regions of the upper leg - a particularly high stress and often injury stricken area.

• 2XU Circular Knit Construction: 2XU Compression garments are the only multi-purpose compression garments are constructed using a circular high gauge knit structure. This structure delivers an evenly distributed 360 degree stretch compression not achievable in garments with a traditional tricot knit.
• 2XU Anti Bacterial: Embedded with an antibacterial, odour resistant application, 2XU Compression can help minimise odour and prevent bacterial growth.
• 50 Denier Circular Knit Fabric: 50D/CK fabric is the standard fabric utilised throughout the entire compression range”, although there is nothing standard about the quality. Though a combination of high gauge 50 denier elastomeric yarn and advanced circular Knit technology, 2XU engineers have developed unparalleled compression garments. Optimal muscle containment, garment pressure and durability are consistently provided- all of which deliver maximum benefits to the wearer for longer.
• Durability: 2XU Compression delivers long life performance through the use of invista Lycra. Vitally important to achieve a high level of elasticity and maintain compressive properties over the life of the garment, invista Lycra enhances durability enabling 2XU Compression to outperform its rivals by a massive 40%.
• 2XU Sun Protection: Through heightened circulation, 2XU Compression regulates body temperature to ensure optimal comfort in both hot and cold conditions. Drawing on the body’s natural cooling and heating mechanisms, 2XU Compression is engineered to enhance performance regardless of climate.

w ten weekend bedę je chciał sprawdzić podczas biegania oraz na rowerze i porównam sobie czy jest jakaś odczuwalna różnica dla amatora, bo pewnie zawodowcom to pomaga bo na maratonach i triathlonach dużo osób używa kompresyjnej odzieży.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2010, 23:02:36 wysłana przez misio »
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

forum.outdoor.org.pl

[Bielizna kompresyjna] 2XU Compression Shorts
« dnia: Lipiec 16, 2010, 23:01:47 »

misio

Odp: [Bielizna kompresyjna] 2XU Compression Shorts
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2010, 23:05:32 »
No, chłopaku!
Dawaj z tymi gaciami w teren, bo mnie temat mocno interesuje!

Offline madmun

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2010, 23:52:57 »
ciśnienie w jajka i szybciej zapierdalasz :D ?
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2010, 08:32:43 »
Też ;D.

Offline obserwator

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2010, 16:42:55 »
rano zrobiłem 5km po płaskim oraz teraz 21km asfalt + szuter + drogi leśnie w tym powiedzmy 30% to podjazdy, teraz jakoś nogi mniej bolą, jednak jest za wcześnie aby cokolwiek jednoznacznie stwierdzić, trzeba po prostu na spokojnie przeanalizować i też pojeździć czy pobiegać na przemian w normalnych ubraniach aby poczuć różnice, tak że biorąc pod uwagę że okres wakacyjny i wyjazdy się szykują to większy opis pod koniec sierpnia, początek września, to nie plecak że się go włoży na grzbiet i wiadomo mniej więcej jaki komfort itp. w tym przypadku pośpiech nie jest wskazany.

co do wygody to duży plus, żaden szew nie ugniata, bardzo wygodne, nawet biorąc pod uwagę że to nie jest model typowo na rower.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2010, 16:52:44 wysłana przez obserwator »

Offline obserwator

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2011, 18:15:52 »
spodenki już na wykończeniu, trochę się rozciągneły więc nie ma już tego efektu jak na początku, jednak jestem zadowolony i kupie kolejne, z rozpedu kupiłem podobne firmy Orca, ten sam rozmiar ale okazało się że Orca ma inną rozmiarówę i są zbyt małe, więc trzeba być czujnym i na spokojnie podchodzić do zakupów

co do trwałości to nic się nie pruje czy pęka, materiał poza rozciągnieciem nie wykazuje żadnych oznak zużycia, jedynym mankamentem jest to że po pewnym czasie zaczynają się odklejać napisy które są na spodenkach nadrukowane lub wprasowane, w nowych modelach są już robione trochę inną techniką więc może ten problem został rozwiązany