Autor Wątek: Produkty marki Salomon którym warto się przyglądnąć  (Przeczytany 8401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Produkty marki Salomon którym warto się przyglądnąć
« dnia: Lipiec 12, 2010, 16:00:50 »
Tutaj chciałbym wrzucać co ciekawsze produkty pojawiające się w ofercie marki Salomon.

Na pierwszy strzał zachęcam do oglądnięcia butów Cosmic 4D GTX - są to buty trekkingowe posiadające koncepcję podeszwy buta biegowego. Buty ważą nieco więcej niż 0,5kg :)

http://www.megaoutdoor.pl/page,produkt,id,1026,idkat,17,cosmic-4d-gtx-szaro-czarny.html

W opisie w zakładce Video fajna prezentacja technologii wykonania butków, też warto oglądnąć :)
Megaoutdoor.pl - Your Way To Freedom
http://www.megaoutdoor.pl

forum.outdoor.org.pl

Produkty marki Salomon którym warto się przyglądnąć
« dnia: Lipiec 12, 2010, 16:00:50 »

Offline lisu

• tata Lucyferka

Odp: Produkty marki Salomon którym warto się przyglądnąć
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2010, 16:48:02 »
Te 0.5 kg to jeden but czy para? No i cena lekko zabija :(
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline Piotrek

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2010, 16:50:48 »
Te 0.5 kg to jeden but czy para? No i cena lekko zabija :(

Ale są cosmic... Mam skarpety Salomon Cosmic i te są warte swej ceny. :)

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2010, 17:00:11 »
E tam jeśli jeden waży 500g to znam takie co ważą mniej i kosztują mniej, jak cena zejdzie do ok 500 PLN to mogę o nich pomyśleć. :)
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2010, 09:13:33 »
Waga jednego buta :) a żeby sprecyzować nieco ponad 0,5kg waży rozmiar 5,5 (38 2/3) dla rozmiaru np. 9 (43 1/3) to jest 650g. Fakt buty do tanich nie należą, ale produkt zacny...

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2010, 09:17:18 »
nie no tak się śmieję bo jak ich jakość jest taka jak plecaków to dużego sukcesu nie wróżę. Choć, może z butami jest inaczej.

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2010, 11:33:30 »
nie no tak się śmieję bo jak ich jakość jest taka jak plecaków to dużego sukcesu nie wróżę. Choć, może z butami jest inaczej.

buty są mocną stroną Salomon'a od zawsze (choć zdania są zapewne podzielone :) ), wiadomo jak w przypadku każdej marki są modele bardziej są i mniej udane, ich obecność weryfikuje rynek, po prostu, mniej udane nie powracają w kolejnych sezonach lub są modyfikowane i poprawiane,

a opinia o plecakach to tak generalnie do wszystkich? czy miałeś z jakimś, bądź jakimiś konkretnymi do czynienia z negatywnym odczuciem? 

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2010, 11:33:30 »

Offline atanor

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2010, 11:42:59 »
ich obecność weryfikuje rynek, po prostu, mniej udane nie powracają w kolejnych sezonach lub są modyfikowane i poprawiane

zgadzam się, opinie takie krążą od lat, ale czy w takim razie mam bać się nowości Salomona ??? ;)

ogólnie salomon doyć innowacyjnie podchodzi do projektowania obuwia, np. powszechnie stosuje klejenia (z powodzeniem?), czy syntetyczne materiały.
A propo materiałów to powiesz mi coś o softshellowych butach Salomona np. Fury?

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2010, 11:45:04 »
o z tym miałem do czynienia. Szwy wysiadły po tygodniu, system wentylacji pleców=brak systemu wentylacji. Zaczep pasa piersiowego był tak luźny, że już go nie mam :(. A z niby 20l zrobiło się ok14l. Ale i tak go lubię ;D

« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2010, 13:41:08 »
atanor: klejenia jak najbardziej z powodzeniem, (choć przy skórze dalej się szyje) zresztą przy teraźniejszych technologiach to już ma sens i dodatkowo trochę odchudza buta :)

co do Fury to powiem tak, butek o nie tuzinkowym wyglądzie, wygodny, znam opinie zadowolonych użytkowników.....lecz odsyłam do mojego powyższego tekstu o weryfikacji rynku...ich w następnej kolekcji przynajmniej na razie nie będzie.... ;)
ale jest kilka butów robionych na Softshell'u Salomon'a i mają się świetnie.

Lisu: fakt z tym plecakiem to pech bo ten model ma dość pozytywne odbiory, że zapytam o gwarancje? korzystałeś? bo może jakaś felerna sztuka się trafiła? co do wentylacji to jestem zdania że każdy ma swoje zdanie, jak i każdy ma inne potrzeby :) dużo czynników indywidualnych się na to składa, ale dobrze że i tak go lubisz (abstrakując się mi nawinęło: łatwo lubić za zalety ale sztuka to lubić po mimo wad ;) )       

Offline madmun

« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2010, 13:48:19 »
Sam mam buty dwu warstwowe Salomona i na nic bym ich nie zamienil, ale z butami u nich to czysta loteria, nie które modele są super a nie które się sypią od samego patrzenia

cos mi tu pachnie Salomon MountainAdventure9. Jesli to ten model, to lapy precz!!
Ja kupilem nowke (w kartoniku z metkami itd.) i bym tego g***a najgorszemu wrogowi nie polecil;

oto jak (po1,5 niezbyt intensywnych sezonow) konczy sie przygoda z takimi butami:
jak po powrocie z weekendu w sypiacych sie butach wygladaja stopy, mozesz sobie juz sama wyobrazic. Przy tej okazji chcialbym podziekowac sponsorce, ktora udostepnila mi tasiemki, jakimi przytwierdzalem sobie prowizorycznie podeszwy w trakcie wyjazdu.
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2010, 13:49:50 »
Tam w tle widać RedBulla i to pewnie przez niego ;D.

« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2010, 15:35:36 »
madmun: co to za fotka jest w ogóle? (nawet nie mam 100% pewności że to Salomon), no ale jeżeli nawet to na pewno model co najmniej z przed 8 - 10 lat, sądząc po dacie postu to można wnioskować że ten ktoś kupił buta w 2007 czy 2008 roku czyli łaaadnie przeleżały i to nie wiadomo w jakich warunkach :) no ale przecież nówke w kartoniku z metkami :) pewnie w super cenie :) przejrzałem ten wątek i ktoś też pyta o Ice Light'y to też but który przestał być robiony po sezonie 2006 roku.

Zmieniając temat. Tak sobie też pomyślałem że przy okazji przestrzegę przed kupowaniem wynalazków, które pojawiają się w necie głównie na portalach aukcyjnych. Po pierwsze w przypadku Salomona krąży jeden model butów (taki czarny wyglądający trochę jak biegówka) który jest totalną podróbką (chciałem wkleić link ale w tym momencie te aukcje zniknęły, pojawiają się niestety co jakiś czas) i kosztują ok 120-160zł lub są do kupienia na aukcjach od zł - tym już się zajmuje Policja zresztą. Dodatkowo pojawiają się modele poza katalogowe są to buty oryginalne i są jak najbardziej ok, tylko czasem są opisywane jako górna półka i pełen wypas, a są to podstawowe modele :) potem ktoś je eksploatuje w warunkach nie do końca zgodnych z przeznaczeniem i jest zawiedziony że nie zdały egzaminu, a potem pojawiają się opinie niezadowolonych użytkowników.   

Jak ktoś z Was nie zna jakiegoś modelu, nie ma pewności co to jest, a chce go kupić to postaram się pomóc pisząc co wiem (na priv)   

Offline obserwator

« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2010, 18:26:03 »
sam miałem dwie pary butów salomona i jedne służą do dziś a mam je z 6 lat, siostra używała jeden model 7 lat zanim się rozleciały. podeszwa contagrip według mnie jest lepsza od vibramu.

co do plecaków to jak chodziłem do zawodówki to miałe dwa modele i mimo że w jednym po ok 1,5 roku padł główny zamek to byłem zadowolony a trzeba pamietać że był intensywnie używany. zresztą ich plecaki zawsze miały fajny wygląd, były wygodne i funkcjonalne.

do dziś mam kurtkę kupioną w 2003 r która ma m.in. profilowane rękawy itp patenty, nie wspomnę że leży bardzo dobrze, po tylu latach tylko lekkie zmechacenie na plecach od plecaka.

co do butów to też trzeba brać pod uwagę jak ktoś w nich chodzi bo duzo osób ma tendencje do haczenia o kamienie i nawet stosunkowo nowy but jest w przedniej części zniszczony czy też łażą jak stare dziady i ciągną but szybciej zużywając podeszwe

Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline Piotrek

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2010, 18:35:19 »
sam miałem dwie pary butów salomona i jedne służą do dziś a mam je z 6 lat, siostra używała jeden model 7 lat zanim się rozleciały. podeszwa contagrip według mnie jest lepsza od vibramu.

Ja mam jedne Salomony, Rivertreki. Podeszwa Contagrip nie jest zła, ale ja mam do niej żal o przyczepność na gładkiej skale, albo raczej o brak tej przyczepności. Nie wiem z czego oni robią te podeszwy, ale w ogóle się toto nie ściera. :)
To dobrze robi na trwałość, ale nie dobrze na przyczepność.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2010, 18:35:19 »

« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:13:41 »
obserwator: Dokładnie tak jest, jak w przypadku każdej z firm są produkty bardzo dobre i zdarzają się też czasem modele nie trafione, ale jak zawsze dużo zależy od sposobu użytkowania.

Przypomniała mi się anegdota. Nie zapomnę kilka lat temu jednego z klientów który miał 4 razy wymieniane sandały (model nad wodę), średnio co 2 tygodnie się pojawiał i wyściółka (była z miękkiej pianki) totalnie zryta, ale to totalnie (akurat wtedy reklamacje rozpatrywaliśmy sami) i co było robić wymiana, wymiana, klient dodam dość impulsywny. No ale na ten model nie było w ogóle innych reklamacji, więc dziwne. Za ostatnim razem poprosiłem o przymierzenie przed odebraniem wymienionych i jak zobaczyłem stopy to od razu było wszystko jasne. Stwierdzenie papier ścierny gruboziarnisty będzie możliwie delikatne :) no ale cóż tak też się czasem zdarza :)

Pietern: znam ten ból, ale Contagrip ciągle się rozwija, zawsze problemem jest fakt uzyskania super przyczepności przy jak najmniejszej ścieralności :) Contagrip był kiedyś mieszanką zaledwie kilku rodzajów gumy przez ostatnie lata zrobiło się 10, 20, 30 :) moim zdaniem podeszwa jak opona, ma być przyczepność, a co za tym idzie musi się z czasem ścierać, to po prostu element eksploatacyjny w obuwiu :) ale Contagrip jest bardzo mocną stroną Salomona, (o wygodzie butów nie wspominam :) )

Offline Piotrek

« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2010, 15:32:08 »
Pietern: znam ten ból, ale Contagrip ciągle się rozwija, zawsze problemem jest fakt uzyskania super przyczepności przy jak najmniejszej ścieralności :) Contagrip był kiedyś mieszanką zaledwie kilku rodzajów gumy przez ostatnie lata zrobiło się 10, 20, 30 :) moim zdaniem podeszwa jak opona, ma być przyczepność, a co za tym idzie musi się z czasem ścierać, to po prostu element eksploatacyjny w obuwiu :) ale Contagrip jest bardzo mocną stroną Salomona, (o wygodzie butów nie wspominam :) )

Tu muszę faktycznie Salomona pochwalić, w zestawie but Rivertrek i skarpety Cosmic sporo przechodziłem i nie mogę się tego nachwalić - super wygoda. Upał nie upał było i jest świetnie.
To mówiłem ja, Pietern. ;D