Autor Wątek: [Akcesoria] Futerał, czy tam inny pokrowiec na aparat  (Przeczytany 53086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cynik

• Kometa Halleya

[Akcesoria] Futerał, czy tam inny pokrowiec na aparat
« dnia: Grudzień 04, 2007, 22:55:24 »
Slava!
Trzeba mi kupic sobie jakis prezny futeralek terenowy do Canona S3.
Zapytanie do was kieruje zatem takie - znacie jakies wynalazki tego typu, ktore daloby rade przytroczyc np. do pasa biodrowego i zeby nie byly wielkosci telewizora? Przegladalem oferte Lowepro po lebkach jak i rowniez dedykowane Canony, pikne sa ale cala mozliwosc troczenia do czegokolwiek konczy sie na rachitycznym paseczku parcianym/skorzanym z tylu pokrowca - smiech na sali.
Chyba, ze sa jakies inne wygodne rozwiazania?
Aparat po prostu chce miec pod reka bo nie zawsze da sie zdjac plecak i wygrzebywac z niego sprzet... ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2007, 22:56:09 wysłana przez Terrorist »
najmlodszy emeryt malopolski.

forum.outdoor.org.pl

[Akcesoria] Futerał, czy tam inny pokrowiec na aparat
« dnia: Grudzień 04, 2007, 22:55:24 »

Offline madmun

Odp: [Akcesoria] Futerał, czy tam inny pokrowiec na aparat
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:42:43 »
Cynik > Na ostatnim wyjeździe spadła mi moja ukochana S3 na glebe ...... jak ją podnosiłem to płakałem i przeklinałem wszystko co jest na świecie.... bałem się ją podnieść ale żyła uratowała ją metalowa tulejka przejęła całą energie :D - Więc moja pierwsza  rada kup metalową tulejkę plus jakieś syfne szkiełko do niej.
Ja używam od roku futerału apollo > Kraków>shitgaleryja kolo dworca > saturn podobnego do tego http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=158122 tyle ze moj ma kieszonki z boku na baterie / szmatke  Dałem za niego 40 dychy i jak za ta kase daje radę

Co do sposobu noszenia - ja mam ją na krótkim pasku(przez glowe i prawą ręke )  > futerał  jest pod serduchem > wspinać się z tym nie da ale do chodzenia jest gites

jest możliwośc troczenia duzy szeroki pasek z czegos corduropodobnego
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2007, 23:58:04 wysłana przez madmun »
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:44:40 »
Chrost myslisz, ze na to nie wpadlem? ;)
Problem z allegro polega na tym, ze tam sa tylko foty i czesto brakuje ujecia z tylu tego czegos coby zobaczyc mozliwosci troczenia.
Ja raczej pytam czy ktos uzywa czegos fajnego co by mogl polecic bo tak to ja moge sobie miesiac siedziec na allegro a i tak bedzie to loteria, pozatym wbrew pozorom sa na swiecie fajne rzeczy, ktore nie zawsze sa na tym serwisie ;D

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:46:58 »
powiem szczerz, że ja aparat przypinam raczej do pasa piersiowego niż biodrowego, no, ale Ty masz kawał aparaciska ;D.

a pewnie, że masz rację ;D.
lookaj tu, aleee ;D:

https://ssl.allegro.pl/item273023182_futeral_profi1_canon_s5_s3_s2_sony_h2_h5_h7_.html

« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2007, 23:48:07 wysłana przez Terrorist »

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:50:27 »
No wlasnie to co wynalazles w czasie 10x szybszym niz ja ;D to jak dla mnie poki co najciekawsze rozwiazanie, musze to obadac ale nim kupie to wole sie upewnic czy nie zna ktos czegos fajniejszego.

Kurna, a jak mialem tego pstrykacza mju 400 to go po prostu w kieszeni spodni nosilem i juz ;D

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2007, 02:07:38 »
Ja mam uniwersalną Lowe, bardziej kamerową ale za to sztywną i pancerniacką, przypinam tak:
przez tylne ucho przeciągam klamrę pasa biodrowego plecaka, coby mi się trzymało, zaś pasek naramienny przeciągam wzdłuż szelki  plecaka i blokuję jakkolwiek na górze - czyli tak jak bym niósł pokrowiec normalnie na jednym ramieniu, ale umieszczony jest na szelce plecaka  :D
w takiej konfiguracji wali Cię cienkość tylnych paseczków - całość trzyma sie luksusowo, musisz tylko uważać przy zdejmowaniu plecaka, coby mocno nie przyglebić pokrowcem z aparatem
no chyba, że musisz mieć futerał na sobie - mi styka na plecaku
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2007, 02:09:15 wysłana przez rumcajs »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2007, 02:07:38 »

Offline łowca

• komornik z zamiłowania

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2007, 08:11:52 »

http://allegro.pl/item278594471_torba_lowepro_edit_100_fak_vat.html

mam taki-został mi po canonie a85, teraz mam canona 400d i się nie mieści, więc lowepro leży  w szafie :D -z tyłu ma szeroka szlufkę -odpinana na rzep

Offline łowca

• komornik z zamiłowania

Offline Sebastian

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2007, 10:14:14 »
Zdjęcia mojego futerału i sposobu troczenia są w mojej relacji z tegorocznych wypadów.
Bezpośredni link do towaru to http://www.caselogic.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=227&category_id=6&option=com_phpshop&Itemid=1

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2007, 11:10:42 »
Dzieki chopy. Sklaniam sie powoli ku czemus takiemu jak Lowca podal (nie, nie te szelki ;D) bo jednak takie futeraly jak z linka Sebastiana sa za duze - moj canon sie dobrze kompresuje jak jest wylaczony :)

Offline rumcajs

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2007, 11:11:57 »
ja właśnie mam podobny albo taki sam, oblukam w domu model

Offline Sebastian

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2007, 11:56:33 »
takie futeraly jak z linka Sebastiana sa za duze - moj canon sie dobrze kompresuje jak jest wylaczony :)
Nie wiem, czy wiesz, że używam Fuji S6500, czyli też ultrazooma i dla mnie ten futerał jest w sam raz.
Dość powiedzieć, że aparat z założoną osłoną przeciwsłoneczną już się nie zmieści. Z przodu do kieszonki wejdą tylko 4 paluszki, czytnik i ewentualnie etui z filtrem. To jest naprawdę mała i szyta na miarę torba. Poza tym ma wzmocnienie ze spodu, także przód obiektywu jest dość dobrze zabezpieczony, gdy torba stoi/leży na ziemi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2007, 11:59:04 wysłana przez Sebastian »

Offline Warzyn

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2007, 12:02:49 »
aj mam taki jak napisał Madmun tylko firmy hama :D
W środku jest taka przegródka na rzep cobyś dopasował do aparatu,przypina się na dwóch szlówkach z tyłu minus jest taki że mam trochę ciężki aparat i mi wisi. Z przodu przegródka mieści ładowarkę  :) zapasową baterię i kartę.
Ogólnie to futerał spoko. Tylko mi nie wchodzi aparat z tulipanem i muszę go za każdym razem odkręcać.
S3 rzeczywiście ładnie się kompresuje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2007, 12:04:11 wysłana przez Warzyn »
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline walter02

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2007, 22:10:28 »
jak dla mnie Lowy są bezkonkurencyjne.
Ja aparat noszę przytroczony na pasie biodrowym + pasek na ramię
http://outdoor.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=154&Itemid=67

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2007, 22:10:28 »

misio

« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2007, 23:19:48 »
cynik, jutro będę w MM, to zlookam Ci czy nie mają czegoś ciekawego Hama.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2007, 00:01:24 »
Thx!
Ja wlasnie medytuje gdzie tu w Kraku tego szukac bo jako zywo wczesniej mnie temat nie interesowal i nie wiem gdzie sklepy takowe mamy. Takze wszelka konsultacja jest cenna ;D

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:38:07 »
weź no Cynik udaj sie do Galerii Krakowskiej, do "żeru dla skner", tam mają dość duży wybór toreb Lowa a innych też od metra, tak, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla swojej photomaszyny, poza tym w każdym z hiperów masz cuś takiego jak Foto Jocker, tam też mają, ale kiepski wybór (głównie na małe kompakty), pozostaje jeszcze Media, ale jak pamiętam tam też mieli gówniany wybór, a ze sklepów fotograficznych masz Canona na Sławkowskiej i Foto Plusa na Studenckiej
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Sebastian

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:58:13 »
Ja wyszedłem z MM bez torby, wkroczyłem do Foto Jockera i nabyłem swoją rewelacyjną torbę.
Uważam, że przez tą pomarańczową gumkę kładzie na łopaty takiego potentata jak Mr Lowalowa.

Offline rumcajs

« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2008, 15:27:38 »
Zupełnie przez przypadek (dostałem jako dodatek do nowego Panasa) stałem się posiadaczem identycznego futerału jak Sebastian. Rewelka - bardzo jestem rady. Co prawda przydałaby się w nim jeszcze jakaś kieszonka, zaś pomarańczowe gumeczki krzyczą wniebogłosy z poczucia żenady estetycznej, ale całokształt + dno a'la Merkava powoduje, że  aparat ma poczucie bezpieczeństwa.

PS Może ktoś reflektuje na Lowe? ;)

Offline walter02

« Odpowiedź #20 dnia: Maj 26, 2008, 20:55:17 »
do mojego nowego małego ( a raczej mniejszego) aparatu zakupiłem taki oto futeralik:

Lowepro APEX 100 AW

http://products.lowepro.com/product/Apex-100-AW,1900,20.htm

to był jedyny w miarę mały futerał, który mieścił canonaG6 z założonym adapterem na filtry.

w weekend pierwsze terenowe testy...

Kupowałem w sklepie dla skner, ponieważ chciałem najpierw przymierzyć, a już jak przymierzyłem, to niestety nie mogłem się oprzeć....
Szkoda, że się nie oparłem, bo patrząc po necie spokojnie zaoszczędziłbym co najmniej 4 dychy....

« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2008, 20:58:22 wysłana przez walter02 »

misio

« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 08, 2008, 09:26:48 »
jak wiadomo, jak mieć gadżety to do wszystkiego ;D.
zatem szukam plecaka do przenoszenia sprzętu, bo mnie torba w rękie mierzi deko, mimo, że mam ;D.
wpadły mi w oko takie typy:

Tatonka Photo Runner:

http://www.bezdroza.sklep.pl/sklep/product_info.php/products_id/1361

oraz Wisport:

http://www.wisport.com.pl/index.php/plecaki/techniczne/zoom

ceny podobne, ale nie wiem jak z użytkowaniem. ktoś ma jakieś info?
z góry dzięki!

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2008, 13:32:28 »
Touche Vit ;D

Chrost ja bym plecaka tak nei za bardzo polecal, bo raz, ze jak bedziesz focil wg mojej szkoly to wiecej niz dwa szkla nie bedziesz posiadal ;D a po drugie to za kazdym razem jak chcesz cos z plecaka to musisz go sciagac. No i co zrobisz jak juz bedziesz mial plecak wlasciwy na plecach w gorach? ;D

misio

« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2008, 13:45:07 »
ogólnie jest tak:

o wątku zapomniałem i zaraz połączę ;D. rano było ;D.

do plecaka dużego na doczepkę mam torbę. ino szukam tera tak coś ciekawego, żeby mi ta torba się nie majtała po małym plecaku ino wsio było pedantycznie ułożone ;D.

Offline walter02

« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2008, 22:10:41 »
dokładnie, tak jak pisze cynik, a jeszcze dokładniej:
toploader, żadne plecaki albo torby - tylko toploader  - czyli kabura, gdzie ładujesz aparat od góry - jeżeli oczywiście zamierzasz robić zdjęcia w trasie, a nie tylko nosić ze sobą aparat
Klasa sama w sobie to lowepro  - drogo, ale warto