Autor Wątek: [Skarpety] Fjord Nansen Hike Kevlar  (Przeczytany 7319 razy)

Offline Yatzek

[Skarpety] Fjord Nansen Hike Kevlar
« dnia: Wrzesień 12, 2012, 18:07:44 »

Pierwszą stricte trekkingową rzeczą jaką kupiłem wiele lat temu u progu mojego świadomego wędrowania, były właśnie skarpety. Już około trzydzieści lat temu uświadomiłem sobie, że wędrowanie bez dobrych skarpet nie daje pełnej przyjemności.

Rzeczone skarpety mam w formie eksponatu do dnia dzisiejszego, ale dzisiaj będzie o innym modelu.

W maju 2012, dzięki dowództwu portalu outdoor.org.pl, stałem się testerem produktu firmy Fjord Nansen-
- skarpet Hike Kevlar

Jako, że na czerwiec planowałem wyruszyć na Główny Szlak Beskidzki, to dobór optymalnych skarpet według mojej wędrowniczej filozofii, miał fundamentalne znaczenie.

Te często niedoceniane akcesoria podróżnicze bywają nierzadko dobierane przypadkowo, więc gdy dzięki uprzejmości formy Fjord Nansen otrzymałem tytułowe skarpety, zacząłem się zastanawiać, czy to dobry wybór na moją dosyć ambitną wędrówkę.

Na dalszą część test Yatzka zapraszamy na portal:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2012, 22:46:36 wysłana przez Shōgun »
Wędrówką życie jest człowieka...

forum.outdoor.org.pl

« dnia: Wrzesień 12, 2012, 18:07:44 »

Offline ina

Odp: [Skarpety] Fjord Nansen Hike Kevlar
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2012, 21:15:59 »
No to co z tą wytrzymałością...?

Po czterech miesiącach i kilkuset kilometrach pewnie jeszcze za wcześnie na ocenę wytrzymałości.

Wszak są to skarpety z ambicjami wędrowniczymi i z dodatkiem Kevlaru, który właśnie za trwałość ma być odpowiedzialny.

To ja jutro wrzucę zdjęcia dziur w moich :) Używam od kwietnia, zarówno na tury jak i na piesze wycieczki. Wszelkie inne wrażenia podobne do Yatzkowych. To pierwsze skarpety, w których nie obtarły mnie buty turowe, szybko schną, są wygodne, dopasowane do stopy. A dziury? Cóż, w absolutnie każdych skarpetkach robią mi się dziury po kilku miesiącach i to w różnych miejscach, więc na mnie to wrażenia nie robi i na zimę chcę kupić ich odpowiednik SKI Kevlar.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Yatzek

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2012, 22:27:11 »

To ja jutro wrzucę zdjęcia dziur w moich :) Używam od kwietnia, zarówno na tury jak i na piesze wycieczki. Wszelkie inne wrażenia podobne do Yatzkowych. To pierwsze skarpety, w których nie obtarły mnie buty turowe, szybko schną, są wygodne, dopasowane do stopy. A dziury? Cóż, w absolutnie każdych skarpetkach robią mi się dziury po kilku miesiącach i to w różnych miejscach, więc na mnie to wrażenia nie robi i na zimę chcę kupić ich odpowiednik SKI Kevlar.

Dziury od skiturowania mnie nie dziwią. Tam stopa ciężej pracuje względem buta niż przy trekkingowych.
But skiturowy z nartą ma dużą bezwładność i tarcie stopy w skarpecie o wewnętrzną część buta, zwłaszcza w okolicy kostki i pięty jest zauważalnie większe, niż w dopasowanych odpowiednio trekingach.
Oczywiście to normalne, że po pewnym czasie robi się "plama na wylot"  ;D
Ale skarpety plusów mają sporo, tylko nie wiem, czy uda mi się zrobić test roczny, bo przy moim tempie, po pół roku już pewnie mimo kevlaru, też będą lekko ażurowe. Ale zobaczymy...

A poniżej dwa zdjęcia, które w głównym poście się nie wyświetlają.
To z pierwszego zakładania na Rysiance :-)

No a jutro znowu chodu w Nansenach...  :D

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2012, 22:37:18 »
Dziury od skiturowania mnie nie dziwią. Tam stopa ciężej pracuje względem buta niż przy trekkingowych. But skiturowy z nartą ma dużą bezwładność i tarcie stopy w skarpecie o wewnętrzną część buta, zwłaszcza w okolicy kostki i pięty jest zauważalnie większe, niż w dopasowanych odpowiednio trekingach.
ależ w prost przeciwnie, w dobrze dobranym bucie skiturowym nie ma mowy o o jakimkolwiek tarciu skarpety o botek

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline Yatzek

« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2012, 22:40:26 »
Dziury od skiturowania mnie nie dziwią. Tam stopa ciężej pracuje względem buta niż przy trekkingowych. But skiturowy z nartą ma dużą bezwładność i tarcie stopy w skarpecie o wewnętrzną część buta, zwłaszcza w okolicy kostki i pięty jest zauważalnie większe, niż w dopasowanych odpowiednio trekingach.
ależ w prost przeciwnie, w dobrze dobranym bucie skiturowym nie ma mowy o o jakimkolwiek tarciu skarpety o botek

No tak Andy, słusznie zauważyłeś - "w dobrze dobranym"...

A jak to było u Iny...?

Offline Yatzek

« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2012, 21:18:41 »
Wygląda na to, że test jest w złym dziale. Skarpety przekazał zapewne Tuttu - http://www.forum.outdoor.org.pl/fjord-nansen/

A ja przepraszam, bo sam wprowadziłem dowództwo portalu w błąd.  :-[
Jakoś zasugerowałem się marką, bo też test popełniłem po pewnym czasie od otrzymania przesyłki, koperta poszła w niebyt i...  ::)

Zatem dziękuję firmie Tuttu za udostępnienie skarpet do testu.  :)

Offline Hania

• Fjord Nansen

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2012, 15:09:04 »
A my jako Fjord Nansen i Tuttu dziękujemy za recenzję ;-). Bardzo fajnie się czyta ;-))
Mam nadzieję, ze skarpety nadal będą służyc.
Ina - a w którym miejscu Ci się przetarły? Masz Kevlarowe?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2012, 15:09:04 »

Offline ina

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2012, 01:07:05 »
Hania, w okolicach kostki, kiedyś wrzucę fotkę :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Yatzek

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2012, 12:09:40 »
A my jako Fjord Nansen i Tuttu dziękujemy za recenzję ;-). Bardzo fajnie się czyta ;-))
Mam nadzieję, ze skarpety nadal będą służyc.

Dzięki!  :D

Na razie skarpety oszczędzam, bo w tygodniu robię po ok. 50 km. w terenie, więc w tym tempie długo by nie pożyły mimo kevlaru.
Gdybym miał wnieść jakąś uwagę, to może sugerowałbym nieco grubszy spód w celu lepszej amortyzacji, byleby to nie wpłynęło na zbyt dużą ruchomość stopy względem buta. Chociaż wersja Hike niekoniecznie musi to mieć, nie wiem jak to się ma do Trek, bo tych nie mam, a tam spodziewałbym się właśnie większej grubości pod spodem.

Offline Hania

• Fjord Nansen

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2012, 15:20:51 »
Początkowo żałowałem, że nie dostałem modelu Trek,
w takim razie może sprawdzimy jeszcze i TREK KEVLAR i powtsanie test porównawczy?

Offline Yatzek

« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2012, 16:17:26 »
No to ja już w perspektywie widzę Fjorda Nansena słynącego najlepszymi skarpetami!  ;D

Jestem "ZA"  :)