Autor Wątek: [Koszulki] Under Armour HeatGear Longsleeve Tee  (Przeczytany 3842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stopa

[Koszulki] Under Armour HeatGear Longsleeve Tee
« dnia: Sierpień 09, 2010, 00:13:12 »
Powoli produkty Under Armour trafiają coraz częściej do naszych szaf, ale ponieważ nieufność w narodzie cały czas jest obecna przyszedł czas na krótki opis koszulki termoaktywnej Longsleeve Tee, którą dostałem do testów dzięki naszej koleżance pracującej w centrali Under Armour w Holandii.


(można się kompleksów nabawić patrząc na te foty producenta :P)

Na początek garść informacji technicznych, czyli zastosowane materiały i technologie.

 HeatGear - czyli materiał UA dedykowany na ciepłe warunki, do dużego wysiłku.
   Kontrola zapachu
   Transport wilgoci
   Armour Stretch – lekka, elastyczna i szybkoschnąca tkanina
   UPF – ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym
   Compression fit – dopasowany krój
   Płaskie szwy

PRZEZNACZENIE
Chłodząca, z długim rękawem, na ciepłe dni, żeby uniknąć oparzeń - głównie jako pierwsza warstwa odciągająca pot od ciała. Z założenia miała z pewnością służyć zawodnikom futbolu amerykańskiego, pod te ich pancerne wdzianka (stąd zresztą nazwa firmy), ale myślę, że bez problemu sprawdzi się w innych zastosowaniach outdoorowych.

WARUNKI UŻYTKOWANIA
W górach zawsze używałem jej jako pierwszą warstwę. Spisuje się bardzo dobrze i faktycznie odczuwa się ją jako „second skin”, bo bardzo ściśle przylega do ciała. Materiał, z którego zrobiona jest koszulka jest bardzo cienki, ale jednocześnie odporny na rozciąganie i rwanie (UA proponuje testy - też w sklepach w PL, które sprzedają te produkty - polegające na rozciąganiu koszulki za rękawy - podobno nie da się tego rozerwać:) Czasami zupełnie zapomina się o tym, że mamy ją na sobie (takie subiektywne odczucie).
Przy intensywnym wysiłku i dużej ilości potu plecy pozostają cały czas suche, a cała wilgoć przesuwana jest na zewnątrz lub do wierzchniej warstwy.
Nawet przy wysokich temperaturach długi rękaw nie przeszkadza, a nawet pomaga ochronić się przed palącym słońcem.
Przy niższych temperaturach do pewnego stopnia można stosować jako pierwszą warstwę (przy dużym wysiłku i tolerancji na temperaturę). Jednak w takich warunkach dobrze założyć coś na zewnątrz i cieszyć się suchymi plecami, bo odprowadzanie potu jest na bardzo wysokim poziomie.

Na rowerze używałem jej jako jedyna odzież oraz pierwsza warstwa razem z UA ColdGear Mock oraz kurtką przeciwdeszczową. Można jechać przez cały dzień zupełnie nie odczuwając jakichkolwiek niedogodności, otarć itp.

Podczas biegania wszystko super, ale czasem ma tendencje do podciągania się u dołu. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że materiał jest śliski i bardzo przylegający.

Koszulka używana była  w górach w zmiennych warunkach atmosferycznych – od silnego słońca po deszczowe i wietrzne wieczory – jako warstwa podstawowa lub pierwsza warstwa razem z bluzami UA (ColdGear Mock) oraz kurtką przeciwdeszczową z membraną, a także w czasie jazdy na rowerze z kurtką bez membrany.
Po 3-4 dniach wielogodzinnego używania można już odczuć trochę nieświeży zapach, jednak nie jest on tak intensywny, żeby przeszkadzał w noszeniu odzieży.

Jeżeli chodzi o odprowadzanie potu to jest na bardzo wysokim poziomie. Nie miałem wcześniej koszulki z długim rękawem na lato, ale po intensywnym wysiłku już po kilku minutach plecy są zupełnie suche, a przy dobrej pogodzie koszulka schnie bardzo szybko.WYTRZYMAŁOŚĆ MECHANICZNA
Drobne mechacenie w jednym miejscu na styku z systemem nośnym dość ciężkiego plecaka. Możliwe, że nastąpiło to w wyniku złego ułożenia plecaka, jednak taka sytuacja po 2 dniach używania to stanowczo zbyt szybko. Od tego czasu nic się nie stało i wszystko jest w porządku

ZALETY I WADY ( + i - )

ZALETY:
   Bardzo mała objętość i waga
   Dobrze przylegająca
   Bardzo dobre odprowadzanie potu

WADY:
   obniżona odporność na tarcie (patrz przykład wyżej)

PODSUMOWANIE
Bardzo dobry produkt o wysokich parametrach. Sprawdzi się szczególnie na rowerze oraz w trakcie biegania i innej aktywności fizycznej. Podczas wykorzystywania w górach z ciężkim plecakiem trzeba zwrócić uwagę na wystające z systemu nośnego plecaka igły, kawałki kory itp.
Z uwagi na całkiem konkurencyjne ceny w stosunku do innych producentów UA to ciekawa propozycja dla osób niebojących się nowinek.

Opis jest krótki i zwięzły, ale jeżeli macie jakieś pytania - pisać ;D

forum.outdoor.org.pl

[Koszulki] Under Armour HeatGear Longsleeve Tee
« dnia: Sierpień 09, 2010, 00:13:12 »