Autor Wątek: [Namioty jednoosobowe] Patenty na rozbicie poncha/tarpa/plandeki  (Przeczytany 6695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semow

Zastanawia mnie, jak najsensowniej wykorzystać powierzchnię poncha albo plandeki - w sumie zależy to od sposobu rozbicia. Szczególny problem jest z ponchem typu us army, bo małe. Nieco większą plandekę rozbiłem tak:

Widziałem, że Doczu gdzieś wrzucał fotki z dosyć ciekawym patentem. Dzielcie się pomysłami :D

forum.outdoor.org.pl

Offline Misiek_86

Odp: [Namioty jednoosobowe] Patenty na rozbicie poncha/tarpa/plandeki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2010, 19:02:28 »
Tutaj masz różne:

Offline semow

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2010, 19:15:02 »
Jakie masz doświadczenia z użytecznością tych rozwiązań? Głównie o to mi chodzi.

Offline atanor

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2010, 19:32:53 »
ja mam dobry patent na rozbicie US poncza - sprzedaż ;D
serio, nie da się tego sensownie rozłożyć na kijach, żeby chroniło normalnego wzrostu człowieka - jest za małe. będziesz mókł nawet przy pionowym deszczu. jak nie bezpośrednio to mata na pewno pięknie zbierze kropelka po kropelce by utworzyć piękną kałuże pod twoją D ;D ;D ;D
co innego współpraca z płachta biwakową lub dwa poncza, ale raczej nie o to ci chodziło.
ponczo będzie dobre do kapiącej bacowki/wiaty lub innej kryjówki w celu częściowej osłony śpiwora.

Offline Wawrzyniec Wiór

• No przecież pomogłem ! Nie ?!

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2010, 19:35:36 »
To ja dodam coś od siebie:

Źródło: Stefan Sosnowski, Jan Stykowski "Sakwa włóczykija".

PS
Doświadczenia z tym nie mam żadnego.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2010, 19:39:41 »
ehhh "Sakwa włóczykija" mój elementarz od najmłodszych lat. Łezka w oku się kręci.
Mam wersję kupioną ponad 25 lat temu i traktuję jak relikwię, mimo, że większość rozwiązań się zdezaktualizowała.
Co zaś do meritum wątku, to polecam zerknąć  tutaj http://www.survival.strefa.pl/plachty.htm
Masa opcji rozbijania poncha/płachty.
jak nie bezpośrednio to mata na pewno pięknie zbierze kropelka po kropelce by utworzyć piękną kałuże pod twoją D ;D ;D ;D
A co z zapomnianą sztuką okopywania namiotu/poncha ? Kiedyś tak robiło się z namiotami z Legionowa. Wokół całego namiotu robiło się okopik i odprowadzenie wody i o dziwo skutkowało
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2010, 19:45:13 wysłana przez Doczu »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2010, 19:39:41 »