Autor Wątek: Ziemia Kłodzka - wakacyjny urlop z dziećmi.  (Przeczytany 21053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kww24

Odp: Ziemia Kłodzka - wakacyjny urlop z dziećmi.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 20, 2010, 10:50:57 »
Ja bym jednak obstawał przy Kudowie i okolicach , najlepsze chyba miejsce wypadowe .

I co ważne z Kudowy, nie dość, że wszędzie blisko... to najważniejsze jest to, że po piwo czeskie jest z tamtąd najbliżej:-)
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Maj 20, 2010, 10:50:57 »

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #26 dnia: Maj 20, 2010, 10:51:30 »
i przypomniałam sobie jeszcze Jaskinię Radochowską (to w G. Złotych) - będzie radocha dla młodego

a jeśli podjedziecie do skalnych miast autem z dajmy na to Kudowy to na obiad i piwo proponuję wybrać się na Hvezdę
przeboskie jedzenie, kelner mówi po naszemu, piwo w deskę, zabójcze wnętrze, magiczne krajobrazy, da się autem...

http://www.virtualtravel.cz/broumov/turisticka-chata-hvezda.html

... i parę kroków do takiego teatru

« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 11:04:18 wysłana przez iwonapro »

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #27 dnia: Maj 20, 2010, 10:59:42 »
No pięknie się wątek rozwija, a nawet ślicznie rzekłbym cytując klasyka :) Odległosci nie robią na mnie wrażenia, wiec mieszkać mogę gdziekolwiek, byle w Kotlinie i  co najwazniejsze byle ładnie i spokojnie było - młodzież wstaje o 6, wiec dzień jest dłuuuuugi ;D

Offline czakey

« Odpowiedź #28 dnia: Maj 20, 2010, 14:07:13 »
Kudowy i innych małomiasteczek nie polecam, bo jak w góry z dzieciarami to w góry a nie do miasta na lody itp.: Międzygórze. ;) Albo jeszcze jakaś mała wiocha np. Idzików (agroturystycznie nocować - też fajnie, a dużo tego).

Offline atanor

« Odpowiedź #29 dnia: Maj 20, 2010, 14:48:08 »
chyba dzieci nie masz ;D ;D ;D
ale, żeby nie była - masz rację ;D

Offline Dominik

« Odpowiedź #30 dnia: Maj 20, 2010, 23:17:36 »
Po drodze do Kudowy, czy innego Karłowa (zależy jak się jedzie) są Duszniki Zdrój. Bardzo ładne miasteczko, wody można popić w pijalni, jest muzeum papiernictwa (http://www.muzpap.pl/), a nad miastem jest bardzo przyjemne i w miarę tanie schronisko PTTK Pod Muflonem. Stamtąd jakaś godzinka z hakiem (o ile dobrze pamiętam) lasem, po płaskim, na torfowisko wysokie pod Zieleńcem. Ciekawa rzecz, o ile ktoś lubi takie przyrodnicze wynalazki. Swoją drogą w Stołowych też jest torfowisko wysokie Batorowskie, na pewno bardziej znane i pewnie częściej odwiedzane. To tak a propos sugestii :)

Wracając z kotliny nie wypada nadłożyć trochę drogi i pojechać przez Wałbrzych zobaczyć zamek w Książu. Pamiętam jak za gnoja na wycieczce w podstawówce oprowadzali nas po zamku, po najwyższych wieżach opowiadali różne historie, o duchach itp. Wszyscy robili wielkie oczy i niezłe wow. Zamek naprawdę jest zacny, położony w fajnym miejscu i spacerować po parku wokół można naprawdę długo. O ile nic się nie zmieniło, to koło zamku jest ogród-oranżeria i stadnina koni.

To tak a propos sugestii :)
'Besides my own design fanciness, it is part Fender Jazz Bass, Precision, Rickenbacker 4001, Carl Thompson, Jaguar E-Type (yes, the car) and a bit of Dr. Suess.'

'I'm reading a history of the word 'motherfucker'. I'm actually in it as one of the great purveyors of the word.'

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #31 dnia: Maj 21, 2010, 07:27:56 »
Sugeruj, sugeruj!Warsztaty z czerpaniem papieru mogą byc całkeim ciekawe.
BTW Zamek w Książu nawiedzilismy w ubiegłym roku i przyznaję, robi wrażenie nie tylko na dzieciach. Smak wód leczniczych to zmora dzieciństwa - w trakcie pobytu w Dusznikach byłem nimi katowany. Z kolei w schronisku pod Muflonem jakis "dowcipniś" wsadził torbę śmierdzących jajek pod łóżko i waliło, że aż się nos w trąbe skręcał! Tak więc widzicie, że czas najwyzszy zmienić skojarzenia z tym regionem, bo narazie to pamiętam go jako ziemię siarkowodorem waniającą ;D
Aczkolwiek największy hard związany z wodami leczniczymi to wizyta w Rymanowie Zdroju na cięzkim kacu - łyk celestynki i tytusa ostatecznie mnie pogrązył.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Maj 21, 2010, 07:27:56 »

Offline Dominik

« Odpowiedź #32 dnia: Maj 21, 2010, 12:59:49 »
Hehe, nie lada przeżycia miałeś ;)
No to może z drugiej strony. Jakby tak zacząć zwiedzać kotlinę od E na W, to po drodze na Śnieżnik można najpierw zahaczyć o Złoty Stok i odwiedzić kopalnię złota. Jest trasa turystyczna, chyba nawet wagonikami można przejechać. To można sprawdzić w sieci.

Może nie od strony Złotego Stoku, ale na południe od masywu Śnieżnika jest wioska Jodłów. Ostatni dom w wiosce, kilkaset metrów od rozejścia szlaków na Śnieżnik (niebieskiego o ile dobrze pamiętam), to taki pensjonat - schronisko. Z bardzo miłą obsługą i dosyć swojskim klimatem, i bardzo przyzwoitym standardem. Za nockę zapłaciłem 20 zł. Można tam zjeść śniadanie i inne posiłki pewnie też. Niestety nie znam adresu, bo dotarłem tam w takim stanie, że tak pijackiej wyprawy w górki, to jeszcze nie miałem ;) Opis miejsca jest jednak według wrażeń z dnia następnego, także w miarę prawdziwy ;) Wydaje mi się, że to może być ośrodek Leśniczówka Ostoja (wnoszę po dużej ilości miejsc i stołówce - to tam było).

No i oczywiście jak już pod Śnieżnikiem będziecie, to nie wypada nie zwiedzić jaskinii Niedźwiedziej i posłuchać bajek o uranie i nie tylko ;) Z drugiej strony, to kto tam jeszcze nie był? :)

No i żeby było jasne, to zgadzam się z czakeyem - góry przede wszystkim!
'Besides my own design fanciness, it is part Fender Jazz Bass, Precision, Rickenbacker 4001, Carl Thompson, Jaguar E-Type (yes, the car) and a bit of Dr. Suess.'

'I'm reading a history of the word 'motherfucker'. I'm actually in it as one of the great purveyors of the word.'

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #33 dnia: Maj 21, 2010, 13:44:05 »
Prawda, ale młody nie podoła codziennie w górach, dlatego - tak jak już pisałem  -1 dzień w górach, 2 "atrakcje" i tak 5 razy. Ciekaw jestem jak z moją kondycją, córa mi podrosła, więc z nosidłem to juz w sumie bedzie z 16 kg....
Dzięki za te informacje!

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 07, 2010, 08:40:47 »
Odświeżam wątek. Może ktos jeszcze coś dorzuci.
W kręgu moich zainteresowań znajdują się również ciekawe sztolnie, kopalnie, zamki, pałace, skanseny, opactwa - co byscie polecili?
A może macie jakies sprawdzone miejsce gdzie legalnie można powędkowac? Jakies łowiska rekreacyjne?

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 07, 2010, 20:35:34 »
Twierdza Kłodzka i w Srebrnej Górze; jaskinia Solna Jama; zamek Szczerba; prywatna galeria w Bardzie (Pan, który ją prowadzi to rzeźbiarz i tworzy dzieła o tematyce religijnej, świetne kapliczki na przykład, część dzieł ma wystawione w ogródku przydomowym i dlatego nie sposób go nie wypatrzyć idąc z rynku uliczką Kolejową na południe ku drodze na Kłodzko, czyli w stronę dworca); Radków - zalew, basen zdrojowy w Lądku Zdroju i festiwal filmów górskich tamże; to nie są moje osobiste hity, ale pytałeś "co jeszcze...".

przypomniałam sobie bardzo fajną miejscówkę w Londynie, warunki tak zwane ludzkie, jak chcesz to poszperam za namiarem, mam też zdjęcia wnętrz

Offline atanor

« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 07, 2010, 20:51:21 »

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 08, 2010, 07:24:11 »
Dzięki wielkie!
Iwona szukaj szukaj, bo znowu bedziesz mi chciała przesłac przewodnik, jak już będę siedział w samochodzie ;D

Offline atanor

« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 08, 2010, 11:46:04 »
przewodniki:
złoty stok i okolice - wiktor lubieniecki
ścieżka dydaktyczna torfowiska pod zieleńcem

znajdziesz u mnie na chomiku ;)

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 08, 2010, 12:00:43 »
;D zaraz poszperam!

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 08, 2010, 12:00:43 »

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:35:26 »
Wszystko co dobre szybko się kończy. 10 dni minęło raz, dwa. W tym czasie moja miłość do Dolnego Śląska dojrzała i jeszcze bardziej rozkwitła. Miesiąc na Ziemię Kłodzką byłoby za mało, dlatego  w te 10 dni zdołałem tylko wykonac plan minimum. Były górki (m.in Snieżnik, Trójmorski), kościoły, twierdze, zamki, skałki, no i wody zdrojowe i piast z kija!

Offline lex

« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:36:50 »
foty, gdzie foty ? ;D
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline uysy

« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:38:23 »
Aż jestem ciekaw coś tam znalazł na mojej ziemi :) Foty Foty!?

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:43:25 »
Fot od groma w aparacie. Problem z nimi taki, że nie oddają uroku tego regionu...

Offline uysy

« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:48:02 »
A czym byłeś najbardziej zachwycony ?

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:55:18 »
Wiesz, szczerze powiedziawszy to prawie wszystko mi się podobało, dlatego cięzko mi powiedzieć co najbardziej. Widoki z Trójmorskiego, klimat uzdrowiskowy, wyprażany syr w Nachodzie, placek po węgiersku w restauracji pod kasztanem w Długopolu Zdroju, Jaskinia Niedźwiedzia, połowy pstrągów w Kletnie. Dzieci były pokichane z wrażenia i ilości atrakcji. Młody dzielnie zdobył kolejne szczyty do korony Polski. Miejscówa na urlop z dzieciarnią wprost wymarzona!
Napotkani ludzie pokazali nam zdjęcia z ogrodu bajek - przestraszyłem się, że te szkaradne rzeźby przyśnią się w nocy, więc odpuściliśmy ;)

Offline uysy

« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 12, 2010, 09:29:40 »
"Restauracja" Pod Kasztanem w Długopolu, wieczorami zamienia się w konkretną mordownię :) Swego czasu często tam bywałem (W Długopolu, nie Pod Kasztanem :P).
Ogród Bajek był miły jakies 10-15 lat temu, jak jeszcze ktoś o to dbał,a nie o kasowanie biletów.
Zasmazany Syr....chyba wiem co jutro na obiad zrobię :). (Jeszcze lepszy Syr można zjeść w świetnej restauracji "Swojska Chata" która znajduje się przy wiezdzie do Szczytnej  (w drodze z Polanicy przez las :P).
W Długopolu jest najładniejsza stacja PKP jaką widziałem :). Pociąg wjeżdza na stację wprost z tunelu :).

Mam nadzieję że zabrałeś dzieciaki na Szczeliniec ? No i oczywiscie Szczytnik - regulanie z Groszkiem staramy sie tam wspinać :P.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 12, 2010, 09:49:16 »
A Lwóweckiego Książecego posiorbałeś ?

Offline Piotrek

« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 12, 2010, 09:49:49 »
Fot od groma w aparacie. Problem z nimi taki, że nie oddają uroku tego regionu...

Oddają, nie oddają... Dawaj... ;D

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 12, 2010, 11:04:16 »
Na szczęście bywałem tam tylko w porze obiadowej. Ichnie zupy i placki wymiatają. Szkoda, że nie wiedziałem o tej stacji bo z chęcią bym ją zobaczył. W Błędnych Skałach i na Szczelińcu wzbudziłem niemałą sensację wśród stonki, łażąc z córą w nosidle. Czasem było cięzko, ale dałem radę przeciskac się. Młody był oczarowany. Zrobiłem analizę i przyznaję, że  zgórskich tras najbardziej przypadła mi do gustu droga na Trójmorski - przepiękny las, cudne widoki, no i cud po drodze, bo z totalnej dupówy i przelotnego opadu zrobiła się przepiękna słoneczna pogoda bez cienia chmurki i bardzo przejrzystym powietrzem. W Długopolu zdecydowanie najbardziej klimatyczny park zdrojowy i najsmaczniejsza woda. Pstrąg najsmaczniejszy w gospodarstwie Nad Stawami w Kletnie - bo sam go sobie złowiłem.
Doczu - Lwóweckie mam w sklepie w Gd - więc tam skupiłem się na czeskich i piaście.
Pietern - nie obiecuję, instrukcja wrzucania fot na forum mnie przerasta, nie mam konta na fotosiku itp itd.