Autor Wątek: [Palniki] Poszukiwania odpowiedniego palnika  (Przeczytany 136944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ebola

Odp: [Palniki] Poszukiwania odpowiedniego palnika
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwiec 23, 2015, 00:16:38 »
Mamrot dzięki za info:)
Tak się właściwie zastanawiam czy potrzebny jest mi tak lekki palnik, obecnie najczęściej używam Colemana F1 Lite i jestem z niego zadowolony, i czy zysk 52g wagi jest wart zachodu? Jednak Coleman jest wiele mocniejszy i pewniejszy niż ten chiński wynalazek. A co do wagi to wystarczy że zabiorę ciut więcej srajtaśmy i waga ekwipunku się wyrówna:) Ech te nocne dylematy:) Jeśli zrobiłbyś choć krótką reckę byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #450 dnia: Czerwiec 23, 2015, 00:16:38 »

Offline Norda

« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 02, 2016, 08:44:00 »
Odkopię.
Coś się zmieniło odnośnie lekkich palników na rynku, pora odmłodzić i obniżyć wagę :)
Szukam czegoś do 170 zł, max 90 gram, o dużej mocy. Najlepiej na nakręcane kartusze lub uniwersalny.
Myślalem nad Colemanem Lite- moc, Optimus Cru Lite z piezo- wielkość , FMS 116 titan- waga .
Szukam raczej 3sezonową.
Co polecacie?

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 02, 2016, 09:31:28 »
Pewnie kazdy bedzie polecał to, co sam używa.
Ja moge polecić Soto od-1r , mam,  uzywam od 4-5 lat, w sumie wad nie stwierdzilem , raczej same zalety. Wiem , trudno dostepny ale  WEDŁUG MNIE , jezeli masz możliwość to warto. Troche drogi , ale pamietam że zaplacilem za niego cos ok. 30 dolarow na jakiejs promocji.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 02, 2016, 10:40:08 »
Ja po kilku latach używania Primusa Microna, a wcześniej Cruxa, powróciłem do MSR PocketRocket i dochodzę do wniosku, że to jeden z lepszych palniczków w tej klasie cenowej.

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 02, 2016, 10:44:30 »
Zeby tylko mial zapalnik....

Offline Shwarc

« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 02, 2016, 11:05:43 »
Im więcej bajerów tym więcej rzeczy do zepsucia. Już widziałem jak działają te zapalniki, 100 klików i cisza. Zapalniczka to 3zł w każdym kiosku, i kręgosłup od niej nie pęka ;D

Online misiak76

« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 02, 2016, 11:26:03 »
Zapalnik to akurat najmniej potrzebna rzecz w palniku za którą producent bierze kilkadziesiąt zł więcej. Poza tym zwykła zapalniczka i tak jest przeważnie w każdym bagażu

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 02, 2016, 11:26:03 »

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 02, 2016, 11:32:01 »
Jak na razie nie mam problemow z zapalnikiem. Używałem 3x po 3 tygodnie (Alpy) dwa razy dziennie. 2x po 5dni (Nizne Tatry) przewaznie rano, wieczorem ognisko , kilka razy też wieczorem . Jakieś Bieszczady , jakies jeziora , kolega pożyczal do Rumuni , w sumie tak z 6-7 kartuszy chyba 250 , takich wysokich na ok.15cm. Jak na razie iskrzy dzielnie. Jak się zepsuje to, to postaram się go zdjąć i kupię w kiosku zapalniczke, taką za 3 złote.  Albo kupie nowy palnik. Jak raz na kilka lat wydam te 150 zł. to  nie zbiednieje.

p.s.
Jak pisalem , zapłaciłem za niego trzydzisciparę dolarow . Cena MSR'a to tez od stówki w górę . Jezeli patrzeć na koszty to zaplacilem tyle samo co za PR . Zapalnik dostalem wiec gratis. Ile z tego ma producent wisi mi to.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2016, 11:50:19 wysłana przez Grzesiek »

Offline Norda

« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 02, 2016, 11:46:04 »
Piezo niekonieczny, słyszałem że szwankują te wbudowane.

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 02, 2016, 11:51:30 »
No to idź za radą Docza , raczej nie pożałujesz.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 02, 2016, 12:25:49 »
Używałem 3x po 3 tygodnie (Alpy) dwa razy dziennie. 2x po 5dni (Nizne Tatry) przewaznie rano, wieczorem ognisko , kilka razy też wieczorem .
Do czasu aż nie padnie. Napierw będzie, że odpala co drugi klik, potem co 3, co 5, co 10 itd.

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 02, 2016, 14:00:57 »
A Tobie znowu o co chodzi?
Nie wycinaj jednego zdania z calego posta , bo to traci sens.  Przeczytaj calego to bedziesz wiedział jakie mam podejscie do tego.
No chyba , że Ci sie nie wyswietla to pardon, streszcze : jak sie zpieprzy  , to kupie nowy palnik albo zapalniczke.

Jak na razie nie mam problemow z zapalnikiem. Używałem 3x po 3 tygodnie (Alpy) dwa razy dziennie. 2x po 5dni (Nizne Tatry) przewaznie rano, wieczorem ognisko , kilka razy też wieczorem . Jakieś Bieszczady , jakies jeziora , kolega pożyczal do Rumuni , w sumie tak z 6-7 kartuszy chyba 250 , takich wysokich na ok.15cm. Jak na razie iskrzy dzielnie. Jak się zepsuje to, to postaram się go zdjąć i kupię w kiosku zapalniczke, taką za 3 złote.  Albo kupie nowy palnik. Jak raz na kilka lat wydam te 150 zł. to  nie zbiednieje.

p.s.
Jak pisalem , zapłaciłem za niego trzydzisciparę dolarow . Cena MSR'a to tez od stówki w górę . Jezeli patrzeć na koszty to zaplacilem tyle samo co za PR . Zapalnik dostalem wiec gratis. Ile z tego ma producent wisi mi to.

od mod: opcja edycji działa pół godziny
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2016, 17:31:51 wysłana przez andy »

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 02, 2016, 17:23:36 »
powróciłem do MSR PocketRocket i dochodzę do wniosku, że to jeden z lepszych palniczków w tej klasie cenowej.

mój się zepsuł, dostaje chyba gdzieś fałszywe powietrze i strzela :(

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline Norda

« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 02, 2016, 18:24:18 »
Wziąłem PocketRocket i  garnki Terra weekend z radiatorem, mam nadzieje że będzie dobry zestawik.
Dzięki za pomoc.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 02, 2016, 18:35:25 »
Pewnie że będzie dobry. Jeszcze jakąś osłonę na wiatr skombinuj. Wystarczy zefirek, a wyraźnie spad wydajność palnika, osłona ważna rzecz.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 02, 2016, 18:35:25 »

Offline Norda

« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 02, 2016, 18:50:41 »
Oglądałem te osłony 40 zł za blaszkę :) Przydatna rzecz ale na razie poczekam. Muszę jeszcze kupić mate, najlepiej XL bo na 50cm/szer. to ja się nie wysypiam i chyba też namiot do wymiany na coś lżejszego niż 4kg. Poluje tez na promocje Xlite zip od cumulusa :P
Chcę jak najmocniej zejść z wagi sprzętu, przy względnie nie za dużym wydatku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2016, 19:16:00 wysłana przez Norda »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 02, 2016, 19:22:35 »
Wystarczy zefirek, a wyraźnie spad wydajność palnika, osłona ważna rzecz.
W przypadku PocketRocketa nie tak łatwo spada wydajność. Ta przypadłość była mi zmorą w Micronie.
Norda - osłonę to sobie z karrimaty zrobisz czy tez możesz kupić grubsza folię alu na Allegrze.

Offline Photon

« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 02, 2016, 22:08:52 »
Wziąłem PocketRocket i  garnki Terra weekend z radiatorem, mam nadzieje że będzie dobry zestawik.
Zajebisty :D
Polecam

Offline Shwarc

« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 02, 2016, 22:28:21 »
Norda, chcesz matę XL (60x200) bo się nie mieścisz, z jednocześnie ultra mały śpiworek XLite?

Offline Norda

« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 03, 2016, 07:41:54 »
Wymiarowo ten śpiwór chyba nie jest taki mały. Problem u mnie jest taki że lubię spać na boku i dużo się kręcę..jak nie jestem mocno zmęczony i dlatego śpiąc na macie 50 cm budzę się często obok. Z tym Cumulusem tez do końca nie zdecydowałem, gdyż ma mniej puchu w plecach i nie wiem czy w mojej sytuacji nie "przemarzało" by mi pleców i tyłka. Podoba mi się jego waga i brak kaptura.

Offline Joe Johnson

• My ally is te force, and a powerful ally it is.

« Odpowiedź #470 dnia: Lipiec 29, 2016, 10:16:13 »
 Witam !

Proszę Was o poradę. Potrzebuję palnika, który będzie wykorzystywany na spływach kajakowych - dodatnie temperatury, dla rodzinki 4 osobowej oraz na wyjazdach kempingowych po Europie. Da się połączyć to w jedną całość czy lepiej kupić dwa różne palniki ? Jak spływy to wiadomo, że gabaryty odgrywają rolę.

Pozdrawiam !

EDIT: Jestem zupełnie zielony: Czy gra jest warta świeczki w tych przypadkach :

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-31261-Palnik-gazowy-Backpackers-Kovea.html

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-39853-Kuchenka-turystyczna-Twister-Plus-PZ-Campingaz-z-kartuszem-CV300-Plus.html

« Odpowiedź #471 dnia: Lipiec 29, 2016, 11:23:54 »
Cześć Joe!

Daj sobie spokój z Campingazem. Ta kuchenka to ciężki klocek, poza tym kartusze do niej znacznie podrożały. Zakup sobie MSR Pocket Rocket polecany kilka postów wcześniej. Pożądny, lekki palnik, za który warto dołożyć trochę więcej niż za te które tu proponujesz. Po za tym wybór kartuszy do MSRa znacznie większy.

Offline sieku

« Odpowiedź #472 dnia: Lipiec 29, 2016, 13:16:28 »
Ten MSR faktycznie polecany. Ja ostatnio zakupiłem http://www.skalnik.pl/camping-kuchenki,kuchenka-fms-300-titanium,147-k-7667-9756-p
Bardzo lekka, mocna i pakowna, a do tego stabilna. Miałem ją do tej pory na jednym wyjeździe, ale na owym gotowałem bez przeszkód zarówno wodę na 1 kawę, co jajecznice dla 8 osób.

Posiadam też tego Campigaza Twister plus i przyznam, że ma swoje plusy (jak zapalnik pizo). Ale jest ciężki i pod kątem podróży po Europie na pewno bezpieczniej iść w kierunku kartuszy nakręcanych (z gwintem).

Offline Shwarc

« Odpowiedź #473 dnia: Lipiec 29, 2016, 16:24:47 »
Palnik z Aliexpress po 8/10 USD ;) Jest teraz wersja 25g za ok. 10/11USD, właśnie zakupiłem i będę testował. Na YT wszyscy chwalą, pali rakietowo itd. Wygląda na to, że chinole zdominują cenowo rynek palników.

http://m.aliexpress.com/item/32664586880.html?aff_click_id=7c7b6103b1104a51b63965199b6a1f45-1469513141657-00384-UneMJZVf&aff_platform=y

i jako alternatywa wolnostojąca na kartusze butanowe za 5zł.
http://m.aliexpress.com/item-desc/32584744278.html

Wystarczy dokupić przejściówkę:
http://m.aliexpress.com/item/32439685071.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2016, 16:35:50 wysłana przez Shwarc »

Offline sieku

« Odpowiedź #474 dnia: Lipiec 30, 2016, 17:11:13 »
Wiem, że w chinach są tańsze, ale potrzebowałem "na już" ;)
Choć patrząc po zdjęciach to te najtańsze są nieco gorzej wykonane od mojego. Choć pewnie palą podobnie ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #474 dnia: Lipiec 30, 2016, 17:11:13 »