Autor Wątek: [Buty biegowe] Buty do biegania po asfalcie i drogach utwardzonych  (Przeczytany 44170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rychu

Wiem, że forum mało biegowe, ale wiem, że kilka osób z odora biega sobie rekreacyjnie. Jako że nie mam czasu ani cierpliwości przedzierać się przez fora biegaczy. Nie mam też czasu na łażenie po sklepach, to podpytam się Was, bo ryzykuję zakupem przez neta. W shitboxie co by nie robić bałaganu:
Butów biegowych nowych szukam, bo mi sie trampki rozpadły. Mają być TANIE w granicach rozsądku... do 120 PLN, ale im mniej tym lepiej, bo kasy też nie mam. Mam wywalone na gadkę o dopasowywaniu butów do stopy, stawu skokowego, etc.
Co powiecie na to? http://www.decathlon.com.pl/PL/ekiden-50-58827858/ lub to: http://www.decathlon.com.pl/PL/ekiden-75-82650655/
Ewentualnie czy znacie markę Joma?
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

forum.outdoor.org.pl

Offline lisu

• tata Lucyferka

Odp: [Buty biegowe] Buty do biegania po asfalcie i drogach utwardzonych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2010, 08:20:06 »
Wiem, że forum mało biegowe, ale wiem, że kilka osób z odora biega sobie rekreacyjnie. Jako że nie mam czasu ani cierpliwości przedzierać się przez fora biegaczy. Nie mam też czasu na łażenie po sklepach, to podpytam się Was, bo ryzykuję zakupem przez neta. W shitboxie co by nie robić bałaganu:
Butów biegowych nowych szukam, bo mi sie trampki rozpadły. Mają być TANIE w granicach rozsądku... do 120 PLN, ale im mniej tym lepiej, bo kasy też nie mam. Mam wywalone na gadkę o dopasowywaniu butów do stopy, stawu skokowego, etc.
Co powiecie na to? http://www.decathlon.com.pl/PL/ekiden-50-58827858/ lub to: http://www.decathlon.com.pl/PL/ekiden-75-82650655/
Ewentualnie czy znacie markę Joma?
Jak Ciebie walą kontuzje to kup sobie klapki (atanor miał takie świetne f&l za 5 złotych) w nich też da się biegać  ;D
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline Stańczyk

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2010, 08:51:02 »
Ile biegasz tygodniowo? Po jakich powierzchniach (asfalt, leśne ścieżki)?

Offline Rychu

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2010, 13:09:05 »
Sorry, za brak ładu i składu w moim poprzednim poście ;D Zmęczony byłem już masakrycznie jak go pisałem.
Biegam po betonie, betonie, czasem jeszcze po betonie... z rzadka po jakiś parkowych alejkach. Typowy miejski jogging.
W tygodniu od 0 do 3 razy (w zależności od wolnego czasu i innych zajęć ruchowych). Dystanse od 1 do 6 km.
Jako, że w tym bieganiu zupełny brak profeski, jakiegokolwiek treningu itp., nie szukam wypasionych butów, ale shitu też nie kupuję. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 18:24:53 wysłana przez misio »

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2010, 13:34:55 »
W polarsporcie kupiłem w zeszłym tygodniu na wyprzy adidasy runner coś tam - mega wypasiony model do biegania za całe 130 zylonów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 18:24:15 wysłana przez misio »

Offline Stańczyk

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2010, 14:59:57 »
Rychu, jeśli zamierzasz biegać regularnie, a jesteś skazany na beton (tak jak ja) i mają być buty tylko do biegania, to kup buty z dobrą amortyzacją, bo można sobie załatwić stawy. Obawiam się, że 120 będzie trochę mało. Przed zakupem oceń czy nie jesteś pronatorem czy supinatorem (pewnie już o tym czytałeś).

misio

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2010, 18:33:31 »
Tutaj za poleceniem Stańczyka patrzaj jaki masz tam ustawienie stopy:

http://www.forum.outdoor.org.pl/buty-niskie/%28buty-niskie%29-buty-do-biegania-w-terenie-lesnym-jesien-wiosna/msg88028/#msg88028

Do tego przejrzyj tenże wątek, w którym to ja poszukiwałem butów w teren mieszany, czyli i las i asfalt:

http://www.forum.outdoor.org.pl/buty-niskie/%28buty-niskie%29-buty-do-biegania-w-terenie-mieszanym/

Tutaj Ina zapodała info o takowych buciszach:

http://desportsc.wordpress.com/oferta/buty/

W sumie ta cena, którą chcesz uzyskać tzn. raczej w niej dobre buty, to będzie ciężka sprawa. Zasadniczo patrzyłbym wtedy na dwie marki: NewBalance i Kalenji. Słyszałem niedawno, że te bucisze Kalejni całkiem nieźle się sprawują.
Ostatnio też masz wiele przecen zeszłorocznych kolekcji i można co nieco taniej dorwać. Np. w gdańskim Outlet Factory były ostatnio Asicsy Gel Torrano, czyli takie jak ja mam, za niecałe 200 zł. Zatem warto akuratnie poszukać.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2010, 18:33:31 »

Offline Rychu

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2010, 22:43:42 »
misio, dzięki za info o tym outlecie. Może tam kiedyś podjadę. Podane wątki już kiedyś czytałem. Sporo w nich pomocnej wiedzy :) (Wychodzi mi chyba, że jestem "neutral") Pozostałym także dzięki za zainteresowanie. :)

Doskonale zdaję sobie sprawę, że w podanej kwocie będzie ciężko o zakup. Szczególnie jak badałem już jakiś czas temu lokalny rynek, to jak zawsze nie było po promocjach mojego rozmiaru (42).
W sumie najbardziej jestem na ten moment zainteresowany Kalenji. W necie (jednak poczytałem) zbierają całkiem dobre opinie jak za taką cenę. Nie mam niestety ich jak ocenić. Musiałbym do Wa-wy śmignąć, a tylko po same buty to już średni biznes.

P.S. Dosłownie dziś jakiś nowy outlet otworzyli w Smrodzi. Kiedyś się wybiorę, ocenię czy mają sportowe rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 22:52:58 wysłana przez Rychu »

Offline Leander

• naczelny mudżahedin odoru

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2010, 23:55:52 »
Tego kalenji dość dużo w decathlonie jest. Ceny też nie jakieś zatrważające. I mówicie marka w miarę akceptowalna? Szukam czegoś na utwardzone nawierzchnie, w czym da radę jeździć na rowerze.
OAS-Odor Always Section- zawsze sucho, zawsze komfortowo, zawsze lekko ;D

misio

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2010, 08:22:08 »
Rychu, no tak- 42, to masakra do zakupienia na wyprzedażach... Tak samo 41. Jak mi się zrobiło 43, to już jest dużo lepiej ;D.
Landryn, chyba nawet Ania Lisowa w nich biega: coś mi się obiło o uszy, że wspominała o dobrej zawartości tego buta ;D.
Ja to bym poszukał obecnie w sklepach wyprzedaży na Waszym miejscu: wczoraj wieczorem byłem w jednym z centrów i są obniżki zeszłosezonowe i do 20%, a numeracja jest często pełna.

Offline Leander

• naczelny mudżahedin odoru

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2010, 14:08:31 »
Dzięki faworku :*
OAS-Odor Always Section- zawsze sucho, zawsze komfortowo, zawsze lekko ;D

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2010, 15:17:35 »
Anka ma asics-ki
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

misio

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2010, 17:45:29 »
Anka ma asics-ki

To się mi coś po...myliło ;D.
Ale ktoś gdzieś, coś i pewnie dlatego ;D.

Offline madmun

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2010, 18:23:20 »
ja ma to gówno, do chodzenia się nadaje, po dwóch tygodniach przebieżek podeszwa odpada i dziur się nabawiły w siatkach, a ja się dorobiłem odparzonej stopy, także Decathlonowi dziękujemy, za to Mizuno jest ok i polecam,  a na butach na twarde nawierzchnie nie można oszczędzać (takie moje zdanie), chyba że chcesz uprawiać jogging to kupuj cokolwiek i naucz się biegać na palcach jak za dawnych lat, trochę łyda będzie bolała ale dasz radę
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Rychu

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2010, 00:10:53 »
Dziś (trochę z przypadku) nabyłem drogą kupna asics-ki.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2010, 00:10:53 »

Offline Rychu

« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2010, 23:21:01 »
Właśnie był w Galileo ciekawy materiał o takim niemieckim producencie:
http://www.lunge.com/

Buty biegowe o jedynie dwuwarstwowej podeszwie. Reczna robota. Chwalą się używaniem najlepszych materiałów.

Offline stopa

« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 27, 2010, 16:47:09 »
Jeśli chcesz dobrze dobrać buty i będziesz w Wawie to skocz do http://ergo-sklep.pl/laboratorium-ergo.html - mają tam taką maszynę do dobierania butów na podstawie twojego kroku biegowego i wideokonsultacji. Trwa to kilka minut, a dużo można się dowiedzieć. Jednocześnie poddanie się "badaniu" do niczego nie zobowiązuje.

Zrobiłem sobie coś takiego jak ekipa z 4run.pl przywiozła takie cudo do Poznania - ciekawe.

misio

« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 27, 2010, 16:55:06 »
Ooo! Widzisz, ja też chcę ;D.

Offline Ali7

« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2010, 17:00:28 »
Od niedawna śmigam w takich: http://www.asics.pl/running/products/gel-fortitude-men/ i jest zajefajnie. W końcu nic mnie nie napieprza od biegania po chodniku.

misio

« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 27, 2010, 17:18:30 »
Nie, no teraz, to mam te i jestem z nich mega zadowolony a odkąd zrzuciłem zbędne kilogramy, to w ogóle jest w nich idealnie, nawet po przebiegnięciu jakiś 2k, jak nie więcej, łącznie odkąd je zakupiłem. Ale jednak widać, że powoli ich żywot zaczyna dobiegać końca i trzeba pomyśleć nad czymś nowym.

A i u nas znalazłem podobny sklep: http://biegosfera.pl/ad.php

Offline Ali7

« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 28, 2010, 08:14:34 »
a odkąd zrzuciłem zbędne kilogramy, to w ogóle jest w nich idealnie
Taaaa... Żeby jeszcze z sadłem szło tak szybko, jak z kupnem butów... ;D
Ze sklepów u mnie dobry jest ten: http://www.sklepbiegacza.pl/

misio

« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 28, 2010, 09:39:41 »
Mam dobry sposób na sadło i się ogarnąłem nieźle ;D.
U nas ogólnie jest bieda pod względem jakiegokolwiek sprzętu turystycznego prócz takiego do NordicWalking i Campusa ;D.
Trudno też znaleźć dobrego specjalistę/sprzedawcę, który doradzi w sprawie butów do biegania. Pomijam już doradzanie w sprawie butów turystycznych, bo to zakrawa na tragedię ;D.

Offline Ali7

« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2010, 09:57:22 »
Trudno też znaleźć dobrego specjalistę/sprzedawcę, który doradzi w sprawie butów do biegania. Pomijam już doradzanie w sprawie butów turystycznych, bo to zakrawa na tragedię ;D.
Szukałem butów do biegania w Decathlonie i Go Sporcie, wybór nawet był, ale jesli chodzi o rozmiary to już nie do końca, a po rozmowie ze sprzedawcami na temat doboru do stopy supinującej już wogóle sobie odpuściłem. Kupiłem u gościa ze sklepu z linka powyżej, od razu wiedział o co mi chodzi, obejrzał podeszwy jak ścieram, miał nawet model na szeroką stopę.

misio

« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2010, 07:50:09 »
Co z Asicsa i Mizuno polecicie na asfalt dla supinatora?

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #24 dnia: Październik 11, 2010, 07:57:20 »
polecił bym Ci swoje, ale to jak wrócę do domku i sprawdzę.