Autor Wątek: [Akcesoria] Statyw do aparatu  (Przeczytany 38386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cynik

• Kometa Halleya

Odp: [Akcesoria] Statyw do aparatu
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 04, 2008, 15:58:44 »
Postanowilem sie pobawic w pomyslowego dobromira.

Glowice kitowa ;) usztywnilem tak, ze nie da sie zmienic pozycji aparatu o 90 stopni ale za to jest stabilna, w sam raz do makro fotek sprzetu itp. Natomiast w teren zrobilem sobie statyw custom ;D

Wygrzebalem starego paprocha za 10 zl, ktory ma calkiem prezna glowice kulowa, takie totalnie niezbedne minimum, ale przynajmniej korekta pionu jest...
Warsztacik, rozmontowanie tego cudaka, dosztukowanie sruby i mam ;D

Jak sie wkurze to sobie dokupie jakas prezna glowice z poziomica i szybkozlaczka bo to jest lekko mowiac polsrodek ;D ale zabawy przy tym mialem i szturm-statyw jest ;D

Wiem wiem, ostrosc fot zajebista, ale lapy mi lataja po kawie i do tego makra sobie nie wlaczylem ;D
najmlodszy emeryt malopolski.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Luty 04, 2008, 15:58:44 »

Offline arkadoo

« Odpowiedź #51 dnia: Luty 04, 2008, 16:26:11 »
Hehe niezły pomysł :). Głowica z tego malego statywu jest strasznie badziewna, utrzymuje tylko male aparaty.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #52 dnia: Luty 04, 2008, 16:30:58 »
No lustra na tym wieszac nie bede :) Ale do Canona S3 styknie bez problemu. Docelowo mysle zanabyc jakas prezna tania glowice z w.w. cechami i domontowac ja do tego pierunstwa na reduktorze gwintu i bedzie ;D

Offline arkadoo

« Odpowiedź #53 dnia: Luty 04, 2008, 16:58:20 »
Mam Fz30,  zgodnie z zapowiedziami na aukcji internetowej statyw powinien go utrzymac, a nie zawsze się to mu udaje.
Horyzont

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #54 dnia: Luty 04, 2008, 17:06:18 »
Ty no ale FZ30 to wazy prawie 2x wiecej niz moj Canon ;D i srodek ciezkosci jakby gdzie indziej ;)
A w ogole to o ktorej glowicy mowisz bo na zdjeciach sa dwie? ;D

Offline arkadoo

« Odpowiedź #55 dnia: Luty 04, 2008, 17:59:07 »
O tej z tego małego statywu.

Co myślicie o takim tanim z allegro? Zależy mi na czymś do 40cm żeby mi na bagażnik rowerowy zmieścił się. Czy coś takiego utrzyma Panasonica FZ-30 (waga jakieś 740g)?
http://allegro.pl/item304827322.html
Horyzont

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2008, 18:13:57 »
arkadoo, przecież masz napisane maksymalny udźwig 15 kg, a Ty chcesz na nim wieszać jakieś 740 g :D :D :D, (mógłby jeszcze dodać, że przy wietrze 120/h :D), a poważnie powinien spokojnie utrzymać Twojego Panasonica, na ogół statywy o takich parametrach utrzymują max do 1,5 kg
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2008, 18:13:57 »

Offline arkadoo

« Odpowiedź #57 dnia: Luty 04, 2008, 18:21:18 »
Na tym małym (podobny jak na zdjęciu u Cynika) w aukcji było, że utrzyma 1,2kg, a rzeczywistość okazala się inna. Nie chciałbym dwa razy wtopić kasy więc wole zapytać jak się takie badziewia za 30zł sprawują. Mam velbona i jestem zadwolony, ale niestety jest za duzy na rower.
Horyzont

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #58 dnia: Luty 04, 2008, 18:40:51 »
Arkado, troche racjonalnego myslenia ;) Popatrz na konstrukcje - ta antenowka zadna miara tyle utrzymac nie moze bo to widac na pierwszy rzut oka! Ten z twojego linka juz byc moze da rade, konstrukcja inna...

Offline arkadoo

« Odpowiedź #59 dnia: Luty 04, 2008, 19:27:11 »
Widzisz, bo ja czasami naiwny jestem, jak małe dziecko :) Było w opisie tego mini-statywu 1,2kg i uwierzyłem.
Horyzont

misio

« Odpowiedź #60 dnia: Październik 24, 2008, 09:56:43 »
zakupiłem sobie Velbona DF 60. wrażenia są takie, że za wiele to nie wytrzyma niestety. wsio plastyk połączony z aluminium, a to na dłuższą metę, przy moich zgrabnych paluszkach, nie wróży dobrze ;D. cyfrowe.pl okazało się, że jest w moim pięknym Gdańsku, więc wczoraj tam się pojawiłem. tutaj ważna info dla osób płacących u nich kartami: do cen podanych na stronie należy dodać jeszcze, w przypadku takiej płatności, 1,7% wartości danego przedmiotu.
na pytanie po co mi statyw odpowiem prosto i szybko: jest wiele miejsc, w których fajnie jest mieć zdjęcie we dwoje, albo i samemu, a nie zawsze ktoś obok przechodzi. na pytanie drugie, dlaczego akurat tak tani są dwie odpowiedzi: bo nie ma więcej pieniędzy; bo a nuż okaże się, że jednak statyw wcale nie jest taki niezastąpiony ;D, a akurat w tej cenie można sobie trochę poszaleć.
co do samego statywu: zasadniczo nie będzie problemu ze zdjęciami poziomymi, bo tam aparat jest stabilny. problem zaczyna się przy pionie z jednego powodu: płytka na której jest zamocowany na śrubę jest również wykonana ze plastyku, a co za tym idzie, śrubkę można dokręcać praktycznie do przebicia tejże plastykowej płytki, a i tak nie będzie ona w stanie utrzymać 1.5 kg aparatu i tenże powoli, ale zauważalnie, po prostu obkręca się zgodnie z prawem grawitacji, czyli w dół ;D.
sam statyw prezentuje się wizualnie interesująco, a oto kilka danych technicznych:

Długość po złożeniu [cm]:      61
Wysokość maksymalna [cm]:    162
Waga [kg]:    1.8
Liczba sekcji:    3
Średnica pierwszej sekcji nogi [mm]:    26.8
Stopki:    gumowe
Głowica:    tak
Poziomnica:    tak
Gwarancja:    2 lata
Zestaw zawiera:    statyw i pokrowiec
Cena:   125 zł [plus 1.7% przy płaceniu kartą]
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 10:31:44 wysłana przez Terrorist »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #61 dnia: Październik 24, 2008, 11:12:19 »
problem zaczyna się przy pionie z jednego powodu: płytka na której jest zamocowany na śrubę jest również wykonana ze plastyku, a co za tym idzie, śrubkę można dokręcać praktycznie do przebicia tejże plastykowej płytki,

ło curwa Ty to masz powera w paluchach ???  ;D, uważaj z tą siłą żebyś gwintu w korpusie nie zjechał  ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #62 dnia: Październik 24, 2008, 13:25:16 »
Za te dodatkowa oplate przy placeniu karta to bym ich wysmial i poszedl kupic gdziekolwiek indziej ;)

Offline vit

« Odpowiedź #63 dnia: Październik 24, 2008, 14:24:12 »
Za te dodatkowa oplate przy placeniu karta to bym ich wysmial i poszedl kupic gdziekolwiek indziej ;)
i zaplacil nie 1.5% a 15% wiecej
no coz czasem warto policzyc w złotowkach... i dopiero pozniej sie obrazac  ;D

edit:kupowalem karte w cyfrowe.pl i cena  wychodzila znacznie lepiej niz gdzie indziej, a w wawie stoi bankomat pod ich biurem wiec klpopt niewielki, choc w pierwszej chwili tez sie zdziwilem
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 14:41:32 wysłana przez vit »

misio

« Odpowiedź #64 dnia: Październik 24, 2008, 14:32:43 »
akurat ten statyw mieli najtaniej w 3mieście nawet z tymi 1.7%. ale każdy tańszy Velbon można dorwać nawet u nas taniej.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Październik 24, 2008, 14:32:43 »

Offline Walter

• Główny zadymiarz

« Odpowiedź #65 dnia: Październik 24, 2008, 20:09:39 »
Heja

Używa ktoś lub miał styczność z takowym produktem firmy Velbon ??
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/velbon-sherpa-200r.html

Jeszcze nie oglądałem ale na fotkach prezentuje sie przyzwoicie. Dla mnie dużą zaletą jest osobna regulacja wszystkich nóg, no i można słupek środkowy zamontować do góry nogami. Oglądałem tańsze modele różnych firm i bał bym się ich używać żeby nie popsuć :-\

misio

« Odpowiedź #66 dnia: Październik 24, 2008, 20:19:48 »
no Velbony to chyba wszystkie mają osobno regulowane nóżki- zresztą chyba 99% statywów tak ma. widziałem ten statyw, ale mu się zbytnio nie przyglądałem. lepiej idź go obejrzyj, czy aby za wiele plastyku nie ma. na moje, jak masz wydawać 200 zł, to dołóż lepiej te 20 i zakup coś z metalową głowicą.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #67 dnia: Październik 24, 2008, 20:57:17 »
Kurwa , Tomek , 2 kila statywu na plecach , ja pie... Ty sobie naruchaj tego Huskiego i od malego jakis plecaczek mu zakladaj z gratami , bo sie zajedziesz chlopie!

;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

misio

« Odpowiedź #68 dnia: Październik 24, 2008, 20:59:54 »
ale ja tego statywu nie mam zamiaru brać nigdy, qrwa, ale to nigdy w żadne góry! ;D
aż tak mnie nie popierdoliło ;D.

a Malamute, to będzie napierdalał jak nic z plecakiem, albo przynajmniej beczką wódy pod pyskiem ;D.

Offline Walter

• Główny zadymiarz

« Odpowiedź #69 dnia: Październik 24, 2008, 22:27:16 »
Terror
Chodziło mi o regulacje pochylenia nóg a nie wysuniecie na długość.

Cytat: Terrorist
. na moje, jak masz wydawać 200 zł, to dołóż lepiej te 20 i zakup coś z metalową głowicą.
Tak klepiesz czy coś konkretnego możesz zasugerować ??
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 22:37:05 wysłana przez Walter »

misio

« Odpowiedź #70 dnia: Październik 25, 2008, 09:39:11 »
a to zwracam honor ;D.
klepię, bo nie pamiętam modelu, ale też Velbon- w cenie 220 zł mi coś proponowali.

Offline Warzyn

« Odpowiedź #71 dnia: Październik 25, 2008, 10:10:24 »
Ja mam pożyczonego Velbon Light 150 - kilka latek ma ale sprawuje się swietnie,tylko głowica jakaś dziwna
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline Wawrzyniec Wiór

• No przecież pomogłem ! Nie ?!

« Odpowiedź #72 dnia: Październik 25, 2008, 16:08:53 »
Proponuję też przeglądnąć ten wątek: http://forum.przyroda.org/topics7/statyw-vt8039.htm

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 24, 2009, 14:05:09 »
najlepiej jakby to sobie do pyrdla przywiązał, może ociągnąłby większą stabilizację ;D