Autor Wątek: [Akcesoria] Statyw do aparatu  (Przeczytany 38385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian

Odp: [Akcesoria] Statyw do aparatu
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2008, 11:35:24 »
Firma na C. dla mnie nie istnieje już od kilkunastu lat.

Nie każe mu kupować tego co polecam, ale tylko zadaję pytanie o sens zakupu taniego statywu wraz z głowicą, która dostanie Parkinsona po kilkudziesięciu zdjęciach. Jeśli ktoś lubi reklamować towar po parę razy, lub wymieniać co parę lat na nowy, to ok.

Poza tym dochodzi kwestia wysokości statywu z głowicą. Od "starszych" wiem, że kręgosłup ostro się buntuje, gdy któryś raz z kolei trzeba się garbić przy robieniu zdjęć. Trochę to czasu zajmuje, więc warto myśleć również o ergonomii w takiej chwili.

Podsumowując, daję pod rozwagę zasadność kupowania w ogóle statywów, bo dużo można nadrobić własnymi umiejętnościami i samym aparatem.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2008, 11:35:24 »

Offline Pawouek

• Głupek Leśny

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2008, 12:29:50 »
Ja mam statyw firmy GoldPhoto + głowica Manfroto kulowa.
Goldphoto, Manfroto - bardzo podobne nazwy nieprawdaż?
Otóż ten statywik jest produkowany w tych samych fabrykach co manfroto tylko bez ich naklejki :D
Statyw:
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/5186
Głowica:
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/5570
(Goldphoto ma też głowice - ale akurat nie było gdy kupowałem)

Skubany jest naprawdę stabilny - nawet gdy założę na niego mojego C z baterrypackiem i obiektywem 500mm + extender (taki zestaw ptaszorowy).
A co do poziomicy w statywach - miałem i prawdę mówiąc lepiej mi wychodziły foty gdy się jej nie trzymałem :) Chyba trochę zwichrowany jestem ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 19, 2008, 14:05:07 »
Cytuj (zaznaczone)
Wogóle temat statywu można sobie podarować jeśli robi się panoramy poniżej 180 stopni lub nie macie zamiaru zatrzymywać potoczków. Poćwiczcie przed domem z ręki, dodając odpowiednio większe marginesy na obcinanie niepoziomowości po złożeniu i też Wam wyjdzie. Ostatnie pytanie - ile z Was ma zamiar robić pionowe kadry do panoram?

Sebastian ja nie robie zadnych panoram. Po prostu robie mnostwo fot w warunkach znikomego oswietlenia i naprawde ciezko mi sie trzyma aparat stabilnie przy naswietlaniu 2 sekund lub wyzej, do 1 jeszcze spokojnie zrobie ostre zdjecie ale 2? Paaanie... Pozatym statywu uzywam tez po to, zeby raz na jakis czas samemu tez byc na focie ;)

Nie trzeba mi wielkiego kloca za 1000 zl tylko czegos malego, co po zlozeniu zajmuje niewiele miejsca. Poki co ow Hama Traveller spelnia gabarytowo i wagowo wszystkie moje wymagania, a co do jakosci to poreklamujemy i zobaczymy. Jesliby mi ktos w takiej kategorii polecil jakis statyw to smialo, moge wydac te 400 zl lekka reka, byleby to bylo to czego naprawde potrzebuje a nie po prostu duzy statyw.
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline Warzyn

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2008, 14:12:40 »
cynik sprobuj podejść może Ci od reki wymienia a nie koniecznie reklamuj. Nie dalej jak jakiś czas temu kupowałem słuchawki, okazały się rypnięte i była szybka piłka - zwrot + zakup nowych
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2008, 14:18:46 »
No taki mam plan wlasnie ;)

Offline Sebastian

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 19, 2008, 15:32:01 »
No faktycznie, 2 sekundy z ręki możesz mieć problem, ale wydawanie kilkaset złotych po to, żeby tylko pojawić się samemu na zdjęciu zakrawa mi na czysty narcyzm. Z awatara jesteś przystojniejszy ode mnie, ale znowu bez przesady. Modelem z katalogów Jacka Wolfskina zostań może w takim przypadku? ;D

Zrobiłem w życiu może z tysiąc zdjęć i jestem chyba na  20, bo ktoś mi zrobił. Taka jest profesja reportera, że uwiecznia siebie poprzez obrazy, które sam uwiecznił.

Podsumowując wymień na Valbona, ale największego jak się da. :D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 19, 2008, 15:49:17 »
Sebastian ;) Wlasnie dlatego kupuje sobie maly tani statywik sredniej klasy bo mi za pierona nie trzeba dzwigac bo i po co ;) Z tym uwiecznianiem samego siebie to sobie jaja robilem oczywiscie bo mam wystarczajaca dluga reke zeby raz na 100 fotek walnac sobie jedna w gebe ;D
Prosta kwestia, mam kompakt wiec powyzej iso 100 mam szumy nieziemskie, ratuje mnie czas naswietlania. Oczywiscie moglbym sobie kupic jakas hyper jasna tube i lustro, ale sadze, ze taniej mnie wyjdzie dobry budzetowy statywik ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 19, 2008, 15:49:17 »

Offline madmun

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 19, 2008, 16:09:26 »
jak utrzymasz 1 sek aparat <podziw> mi lata ręka jak głupia :) to do 2 sek kup monopoda - praktyczniejszy lżejszy i mniej miejsca zajmuje
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 19, 2008, 17:45:18 »
panowie co ja tu słyszę sekunda, 2 sekundy, jak ja byłbym w stanie tyle utrzymać aparat bez poruszenia, to w życiu bym nie wydawał kasy na statyw - czyste marnotrawstwo  :D, usilnie ćwiczyłbym co by aparat utrzymywać przez 3,2 a nawet 4 sekundy :D :D :D niestety dobre - w miarę ostre - zdjęcia, jeżeli nie ma możliwości oparcia co najmniej głowy, nie mówiąc już  o rękach, wychodzą przy czasie maksymalnie 1/10  s. i to nie zawsze (częściej nie wychodzą :D)

co do statywów - ja tłukę na DF-50 już trzeci rok i nie mam żadnych zastrzeżeń co do stabilności, jedyną wadą jest nietrwałość, bo plastykowa głowica jest już mocno nadwyrężona (popękana)

Sebastian można pluć na firmę C, ale innym firmom daleko do ich osiągnięć, nie wiem czy oprócz tej nieszczęsnej :D firmy jest jeszcze jakaś, która w topowym modelu lustrzanki cyfrowej ma do zaproponowania pełnoklatkową matrycę, także daleko innym firmom do jakości obiektywów tejże właśnie firmy zwłaszcza, jeżeli chodzi o stabilizację obrazu na poziomie obiektywu

a co do zakupu sprzętu fotograficznego, to oczywista sprawa, gdybym dysponował luźną kasą w kwocie 200 000 zł, to  bez problemu skompletowałbym sobie fajny sprzęcik :D :D :D, sztuką jednak jest skompletowanie najbardziej optymalnego sprzętu za kasę, którą dysponujemy;

każdy kompletuje sprzęt taki, na jaki go stać!!! ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline gsulko

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 19, 2008, 18:06:08 »
Sebastian można pluć na firmę C, ale innym firmom daleko do ich osiągnięć, nie wiem czy oprócz tej nieszczęsnej :D firmy jest jeszcze jakaś, która w topowym modelu lustrzanki cyfrowej ma do zaproponowania pełnoklatkową matrycę, także daleko innym firmom do jakości obiektywów tejże właśnie firmy zwłaszcza, jeżeli chodzi o stabilizację obrazu na poziomie obiektywu
http://www.nikon.pl/product/pl_PL/products/broad/1435/overview.html
lustro pełna klatka

http://www.nikon.pl/product/pl_PL/products/broad/1432/overview.html
i obiektyw przyjemny;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 19, 2008, 18:08:21 »
Dlatego ja mam Canona S3 bo lustrzanki zanim nauczylbym sie obslugiwac to bym ja rozgromil w drobny mak w Alpach bo w Tatry by mi sie nie chcialo jej taszczyc ;D

Monopod odpada, nie rozumiem kompletnie tego wynalazku ani jak z tego mozna zrobic ostre zdjecie...

Offline Warzyn

« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 19, 2008, 18:09:02 »
Panowie!
Mniej pic to i ręce będą mniej latały. Pieniądze zaoszczędzi sie wtedy nie tylko na statywie.

Czy czas nie zależy również od wszelkich rozreklamowanych stabilizatorów??

Ja wybredny nie jestem. Byle by miał szybkozłączkę i lekki. Dużo robisz = dużo wydajesz, mało robisz = mało wydajesz.
a stabilność zależy od aparatu. po co tachać do małego kompakta.

A kręgosłupy to i tak macie od plecaków krzywe :D o moralnych nie wspomne

a propos ostatnio podsunięto mi patent z woreczkiem z ryżem, kaszą etc. Na nim kładziesz aparat. Pod koniec trudnego terenu po prostu konsumujesz statyw :D
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 19, 2008, 18:23:20 »
Stabilizator jest dobry na male obsuniecia za dnia, na duzych czasach w nocy nie ma szans...

Przykladowa fotka:

Pelnia ksiezyca nad Czarnym Stawem Gasienicowym - niemozliwa do zrobienia z reki jesli mowa o kompakcie - ale niestety statyw za niski jak widac i dol foty skopany. Wiem, czas tez ciut za duzy, ale niewiele ;)

Tutaj dwa przyklady - Karb, iso zdaje sie 80, statyw, z 5 sekund czas:

To samo, tylko robione z reki na iso 400 i bodajze cos kolo sekundy czas - szumow jak mrowkow ;D

Roznica spora...

Ogolnie niezbednosc statywu dotarla do mnie jak 2 lata temu kiblowalem na lodowcu Argentiere - gdybym mial statyw mialbym genialne zdjecia z tamtad a tak to raptem 3, do tego ostrosc godna wizji alkoholika ;D

Offline Warzyn

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 19, 2008, 18:49:38 »
Przysłona 2,7 - 2s :D

fotografowanie nocą to co innego bez statywu ni hu hu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2008, 18:50:57 wysłana przez Warzyn »

Offline Sebastian

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:00:09 »
Kolega Gsulko już przedstawił poważną alternatywę do C., czego ja jako silący się obiektywizm nie chciałem robić.

Odnośnie ISO 400 lub nawet 800 to spokojnie w takich warunkach wyrabia się Fuji S6500 którego ja posiadam. Rok temu robiłem zdjęcia w Sylwestra leżąc w śniegu, a za statyw używając pieńka z rękawiczkami jako podkładką + patent z samowyzwalaczem 2 s, żeby nie destabilizować aparatu naciskaniem spustu i też było dobrze. No, ale jak nie ma nic poza C., no to ludzie kupują tylko C.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:00:09 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 19, 2008, 20:29:33 »
wracając raz jeszcze do firmy C - bo zostałem tutaj postawiony pod pręgierzem  ;D - to pragnę przypomnieć, że Nikon D3 jest pierwszą lustrzanką tej firmy z pełną klatką, natomiast firma C, o ile dobrze pamiętam wypuściła już bodajże trzeci model z takim przetwornikiem 5D (35,8x23,9 - żeby nikt nie zarzucił mi braku precyzji :D),  1 Ds Mark II i wspomniany wcześniej Mark III, poza tym u D3 Nikona razi ISO 200, przy aparacie tej klasy powinni się zdecydowanie bardziej postarać, przypomnę tylko, że 1 Ds Mark III posiada ISO 100

nie będę dalej bawił się w porównywanie parametrów, nie fotografując żadnym z tych aparatów, bo to nie ma większego sensu, mogę jedynie stwierdzić, że z aparatów, którymi robiłem zdjęcia Minolta Dynax 7D, Sony Alpha 100, firmy C 400D, Nikon D80 i Nikon D70 s zdecydowanie najsłabiej wypada Nikon, o ile szumy przy ISO 800 w pierwszych czterech z wymienionych były dopuszczalne (najlepsze zdjęcia z Minolty i firmy C), o tyle zdjęcia z Nikona D70 s wyglądały jak z głupiego jasia (warto dodać, że D70 s najniższe ISO ma 200, tak jak D3 bez rozszerzenia), więcej na temat firmy C mógłby powiedzieć Pawouek, gdyż jest posiadaczem sprzętu tegoż koncernu :)

Warzyn, mniej pić??? co to ma znaczyć? :D był taki kardiochirurg co jak flaszki nie zrobił to do operacji nie startował :D :D :D

P.S. przepraszam za to przynudzanie, ale jak zostałem wywołany, to czułem się w obowiązku odpowiedzieć ;D

Offline Warzyn

« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 19, 2008, 20:58:36 »
Konica minolta górą !!! Całe szczęście że została przejęta przez Sony bo w ten sposób legenda nigdy nie zaginie !!!! a ja mogłem taniej kupić aparat ;D ;D ;D

Crimson - A ty myślisz że Chopin komponował bez kieliszka? Zwykły człowiek aby wymyślić coś takiego potrzebuje wzmacniacza. Wyjątek stanowią Chińczycy. Ci to w żyłach mają muzykę a w sercu komunizm ;D

Offline gsulko

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 19, 2008, 21:02:13 »
Crimson, kłótnia C czy N nie ma większego sensu. Każdy używa tego co lubi. ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 19, 2008, 21:24:12 »
Co to jest pelna klatka? ;D
Wojtek zapisze sie u ciebie na korepetycje chyba bo ja mam troche praktyki fotograficznej ale z teoria masakra ;D
To tak jak chodzac cale zycie po gorach w trampkach dowiedzialem sie, ze jest sprzet do tego, goretexy i czolowki i musialem na wszystko spojzec od nowa, bo nagle okazalo sie np. ze da sie chodzic w deszczu i nie trzeba wracac do samochodu przed zmrokiem ;D

Offline madmun

« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 19, 2008, 22:57:40 »
E to i ja sie pisze na zajęcia z fotografii u Wojtka :D
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 20, 2008, 02:22:35 »
kolego Grzegorzu jasne, że nie ma sensu się o cokolwiek kłócić, a tym bardziej o sprzęt fotograficzny, którego - nie wiem jak Ty - ale ja na pewno nie będę miał ;D, poza tym rozmowy na temat sprzętu nie traktuję - w żaden sposób - jako kłótni, przecież zgodzisz się chyba, że nie każda wymiana zdań czy poglądów jest kłótnią; jasne jest także to, iż każdy fotografuje tym, czym lubi (choć ja fotografuję tym, na co mnie stać :D)

Cynik pełna klatka to matryca wielkości klatki filmowej w aparacie analogowym, czyli 36X24 mm, tylko najbardziej wypaśne lustrzanki cyfrowe posiadają matrycę tej wielkości, natomiast "lusterka" amatorskie z reguły dysponują matrycą o rozmiarach 22(23)x14(17)mm

panowie dziękuję za uznanie, jestem lekko zmieszany :o (nie wstrząśnięty  ;D), nie wiem jednak czy jestem dobrym kandydatem na nauczyciela, w sumie od niedawna zajmuję się fotografią, ale co tam wiem, to chętnie mogiem przekazać, o ile będzie to przydatne

Warzyn co do przejęcia KM przez Sony mam mieszane uczucia, z jednej strony dobrze, że całkowicie nie padła Minolta i jej tradycja, z drugiej jednak obawiam się, że Sony może wypakować aparaty robione na bazie Minolty swoją bezduszną elektroniką ;D

Offline Warzyn

« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 20, 2008, 06:54:54 »
Tak naprawdę co do przejęcia to podzielam Twój pogląd i bardzo ubolewam.  Minolta robiła wszystko coby się utrzymać, Fuzja z Konicą. Teraz to będzie tylko gadżeciarski sprzęt. Szkoda kolejnej dobrej marki.
Jak tak dalej firmy się będą przejmować to niedługo wszystko będzie miało logo McDonalda.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 20, 2008, 19:19:23 »
Warzynie, ja także boleję nad tym faktem, bo KM była bardzo dobrą firmą; jakoś nie wierzę w produkt, w przypadku Sony :D, tym bardziej boleję nad przejęciem, gdyż jestem posiadaczem aparatu tej firmy, a serwis, który przejął obsługę  produktów KM jest deczko kulawy

Offline Warzyn

« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 20, 2008, 20:02:17 »
to lipa co by nie powiedzieć akacja :D

Co rozumiesz przez kulawy?
Bo zwykłem oddawać produkt pod koniec gwarancji z wyimaginowaną wadą i sprawdzali mi wszystko inne. A tak na prawde to mi torche za lekko spust chodzi i chciałem skorzystać.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 20, 2008, 20:29:25 »
kulawy = dziadowski :D, nie specjalnie chyba przykładają się do swoich obowiązków, poza tym serwis pogwarancyjny,  jeżeli jest większa usterka, jest strasznie drogi, bo wysyłają do Niemiec do Bremy; wysłałem im sprzęcior, żeby przeczyścili mi zasyfioną w Tatrach matrycę i rezultat nie był w pełni zadowalający, co prawda usunęli największe paprochy, ale przy niskiej przysłonie np. 22 nadal było masę mniejszych paprochów widocznych na zdjęciach w jasnych miejscach