Autor Wątek: [Akcesoria] Stabilizacja w obiektywach  (Przeczytany 21407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marshall

• fotograf

Odp: [Akcesoria] Stabilizacja w obiektywach
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 16, 2012, 23:50:11 »
Niechcący naprawdę wsadziłem kij w mrowisko...  :D

(...) I co z tego że np taki 70-200 L IS USm f2.8 ma jasne szkło, skoro ostrzy dopiero po przymknięciu? Wersja f4.0 daje mi brzytwę od pełnej dziury. I lżejszy o połowę(...)
Kurcze, 70-200 f/2.8 jest ostry od tego f/2.8, jedyna wada tego obiektywu to jego waga, co słusznie zauważyłeś!

Czyli, Marshall, seria L jest całkowicie bez wad? Nie trafiają się nigdy buble?
Misio, trafiają się! Ale naprawdę są ogólnie solidniej zbudowane, z lepszych materiałów, są wytrzymalsze, etc.
Trafiają się też używaki po upadkach, rozkalibrowane, itp.

Ja sie zgodze, ze 24-105 jak na L ma soczewki do dupy. W ogole caly ten uklad jest zgnilym kompromisem. Raz poduszka, raz beczka,(...)
bo czasem wyglada jak helios 58/2. Elka wiosny nie czyni, chociazby starsza 50/1.2 vs. 50/1.4.
Hej, heej!! Fakt, 24-105 aberuje na szerszym końcu ale czy znacie jakiś IDEALNY obiektyw??
Poza tym 24-105 to nie jest szkło do studia.  :)   Moim zdaniem jest to świetny spacerzoom, co napisałem wcześniej.
BTW - Helios 58/2 fajne, klimatyczne szkiełko!!

Ten egzemplarz którym się bawiłeś to zapewne jakiś szajs, który spadł na glebę kilka razy...
nie bawiłem się, a cały czas się bawię, dodam tylko, że nowy, ma raptem 7 miesięcy, używany wyłącznie w studio, mogę się tylko podpisać pod tym co RH napisał, rozwiązaniem na "krawędziowe ferie barw i kolorów" jest wykonywanie zdjęć z niewielkiej odległości na krótszej ogniskowej, co nie zmienia istoty rzeczy, że szkła choć to L nie miażdżą, nie ma co fetyszyzować literek, zanadto ulegamy marketingowi :)

Napisałeś: "(...)soczewki są do dupy i mydlą niemiłosiernie, choćby przykład Canona EF 24-105 mm f/4L IS USM" co z deczka nietrafione raczej jest. Jeśli Twój mydli, to grzej z nim do serwisu póki masz gwarancję. Z aberracją się zgadzam jak wyżej.

Broń Boziu nie grzeje mnie literka L ani marketingowa paplanina (żadna, dlatego m.in. nie mam ajfona). Jest wiele świetnych obiektywów non-L, np. C85 f/1.8.

forum.outdoor.org.pl

Odp: [Akcesoria] Stabilizacja w obiektywach
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 16, 2012, 23:50:11 »