Autor Wątek: Gdzie można dobrze i tanio zjeść w podróży?  (Przeczytany 60723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jagular

Odp: Gdzie można dobrze i tanio zjeść w podróży?
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 04, 2013, 20:35:04 »
W Krk polecam przy rynku na ul. Gołębiej Still, generalnie połączenie knajpy z restauracją, za 12 zeta zupa plus drugie danie a jedzenie naprawdę dobre, minus czasem tłoki

Offline P33

« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 04, 2013, 22:25:18 »
Małe sprostowanie:
Still znany raczej jako Koko. I nie 12 za dwudaniowy obiad a 14, ale porcje są ogromne i normalny głód można ugasić mniejszą porcją - za 9 złotych.
A tłok to jest tam codziennie.

Poza tym, w podobnej odległości od dworca (dojechać można z tunelu 50 na Halę Targową/Storowiślną) jest pierogarnia na ul. Bonerowskiej. Ceny niskie a pierogi chyba najlepsze jakie dane mi było jeść.

Offline kuzon

« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 04, 2013, 22:41:55 »
Ostatnie nasze odkrycie (w poszukiwaniu restauracji rybnej) Tawerna Rybaki w Sopocie - REWELACJA!!!

za dużo kopru walą do dań :P , ale ogólnie fakt bardzo dobre ;)...

Na razie mamy przetestowane 5 produktów i nadmiaru kopru nie stwierdziliśmy. W piątek mamy zamiar zweryfikować kuchnię w większej grupie.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Tadek

« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 05, 2013, 06:57:26 »
rozstrzygnę to 23 grudnia, przyjadę na sushi, ale jeszcze jedną rybkę wcisnę:D
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 13, 2014, 22:18:39 »
Rzeszów:
-zapiekanki przy dworcu (dokładnie wychodząc z przejścia podziemnego w prawo, za stojakami na rowery. Polecam zapiekankę z dodatkami)
- frytki z posypką XXL w "Strefie" - na ul. Matejki, odchodzącej od rynku.
Sanok:
-restauracja u Szwejka - ul. 3-go Maja
Grabownica Starzeńska(trasa Rzeszów-Sanok):
 -zajazd u Wala
Od śmierci w dolinach zachowaj nas, Panie

Offline Szekla

« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 15, 2014, 13:31:04 »
Karczma "Przycup w Dolinie" w Radomierzu (przy drodze krajowej nr 3 przed Jelenią Górą)

Jedzenie w standardowych cenach, za to przepyszne. Karkóweczka z grilla na sosie maślanym... mmmm...  ;)
Łażę po górach by nabrać dystansu do spraw "nizinnych".

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #156 dnia: Maj 05, 2014, 10:11:34 »

na Garbary w Gda wszystko z ziemniaka Pyra Bar i leją Ambera z kija

niestety już nie leją AMBER'a :(

tylko tyskie, bleeee

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline EMES

« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 10, 2014, 17:03:31 »
W Jeleniej Górze dzięki namiarom od Matiego stestowaliśmy z Hebe ostatnio kebaba i to w oryginale bo z baraniny. Pani ekspertka ;) mówi, że smakuje jak oryginalny i rzeczywiście bardzo dobry. Porcja słuszna w okolicy 20 zł większa lub mniejsza dla tych co nie super głodni albo nie mają spustu do jedzenia. Jest też wersja na wynos i w pieczywie. Lokacja tego przybytku jest za stacją benzynową koło Tesco przy głównej wlotówce/przelotówce Jana Pawła II. Od PKS-u jakieś 10-15 minut na piechotę.
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline Srubaa

« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 11, 2015, 12:44:55 »
Gdańsk:
- nie wiem czy było, ale Jadłodajnia pod Zielonym Smokiem wróciła z plackiem po cygańsku do formy, do tego leją Złote Lwy i Żywe (Browar Amber) bardzo często z kija, mieszczą się na ulicy Szerokiej, ceny przystępne: Cygan poza sezonem 16,90 pln, browar z kija 5-7 pln.
- najlepsza i cholernie tania ryba w sezonie to Wyspa Sobieszewska i buda tuż przy cmentarzu - lepszego dorsza w całym trójmieście nie jadłem.

Wetlina:
- tylko i wyłącznie: Bar-Sklep jakieś 100 metrów w stronę Cisnej za Chatą Wędrowca, smacznie i tanio, w Solance można postawić łyźkę, pierogi bezkonkurencyjne w stosunku do bardziej znanych knajp w okolicy.
:)

W razie potrzeby służę informacją na temat szamy i kimy w Gdańsku i okolicach.

Offline PRS

« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 30, 2015, 11:52:07 »
Czy może ktoś polecić w miarę tanie żarcie (do 15-20 zł porcja) w wersji dla białych ludzi czyli na talerzu jakiś kotlet + frytki w Świeradowie lub Jeleniej Górze Centrum (blisko PKP) ?
Chodzi mi o dane w miarę aktualne a nie sprzed 3-5 lat.
Dzięki.

Offline Tadek

« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 30, 2015, 14:52:37 »
Z tego co czytam w wątku o PKP to przyjedziesz do Jeleniej o 8.02 jutro rano - w okolicy PKP i tak jest bardzo krucho z knajpami a 1 maja - Panie zapomnij

A jeśli chodzi o Świeradów to niestety nigdzie tanio nie ma - przez 15-20 lat mieścina żyła tylko z Niemieckich turystów, teraz zaczynają przyjeżdżać Polacy, ale nie oznacza to, że trzeba ceny opuścić.
Mogę polecić pstrąga na źródlanej 1 (U Michała) oraz restauracje Kalamata na ul.zakopiańskiej 4 bo mają dobrego Kucharza (100m niżej jest darmowe pole do mini golfa - kije do wypożyczenia za śmieszne złotówki w Piwniczce u Wioli na przeciw pola)
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline pleban

« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 16, 2016, 22:27:56 »
Hejka Odory :)

w Zakopcu nie byłem od ubiegłego wieku. Odwiedzają mnie za tydzień znajomi z Highlandu.
Przelecimy Krupówki ale są pewnie jakieś kulinarne perełki które polecacie. Skorzystam z doświadczenia chętnie. Chodzi o fajne klimatyczne miejscówki.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2016, 22:52:36 wysłana przez pleban »
wyślij głupka po flaszkę to przyniesie jedną

Offline velka

« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 17, 2016, 06:44:24 »
Jak będziecie mieli dosyć zarcia "góralskiego" to polecam dobra kasza nasza
http://www.dobrakaszanasza.pl/

Offline Piotrek

« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 17, 2016, 12:49:07 »
Czy ja dobrze widzę, Dobrakaszanasza jest w dawnym "Poraju"?

Offline dave

« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 17, 2016, 13:55:37 »
"Po zbóju" na Krupówkach i, jak ktoś lubi włoskie żarcie, Trattoria Adamo przy placu Niepodległości  8)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline rzepek

« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 17, 2016, 16:04:48 »
U Ryśka , klimat, jedzenie, ceny.
Adres: : Marzanna, ul. Oswalda Balzera 17e

Offline Koshal

« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:53:38 »
Adamo i Kasza godne polecenia.
Można tez odwiedzić Ville Toscana :p
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline dave

« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 26, 2018, 16:13:50 »
Gdzie w Piwnicznej i Krynicy można dobrze i niedrogo zjeść? ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline misiak76

« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 26, 2018, 16:25:54 »
Gdzie w Piwnicznej i Krynicy można dobrze i niedrogo zjeść? ;)
W Krynicy u Wodnika ;) W Piwnicznej to też Wodnik podpowie albo na rowerze coś Tobie przywiezie [emoji16][emoji16][emoji16]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline dave

« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 26, 2018, 16:38:51 »
To była moja pierwsza myśl, ale nie będę Wodnikowi się do lodówki włamywał. :P

Offline piterito

« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 26, 2018, 18:08:40 »
W Piwnicznej... dwanascie lat temu wiedzialem  ;)
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline dave

« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 26, 2018, 20:08:08 »
Nie, nie... interesuje mnie stan obecny ;D

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 26, 2018, 21:21:43 »
W Krynicy , coś w rodzaju baru mlecznego -jadlodajni , było na wprost PPU , przy skrzyżowaniu drogi głównej i takiej która prowadzi do dworca. Po schodach. Było tanio , jeżeli istnieje to musi być w miarę dobre.
p.s.
sprawdziłem.  Skrzyżowanie ulic Ebersa i Kraszewskiego na wprost  Pasażu Krynickiego.
p.p.s
Pietrek !! Co Ty mi tu wyjeżdżasz z "12 lat" ja napiszę "35" ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2018, 21:31:58 wysłana przez Grzesiek »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 26, 2018, 22:12:05 »
W Krynicy jadłem na przeciwko dworca PKP ostatnio. Trzeba wyjść na ten plac manewrowy, zejść schodkami w dół, przez rzekę do głównej ulicy i tam po drugiej stronie w takim zaułku jakby, tuż za sklepem Społem jest taki mini bar. Chyba coś obiadowego jedliśmy już ok. 11 godziny. Nie pamiętam by nas cenowo zrujnowało, raczej było spoko i smacznie.

https://www.google.pl/maps/@49.4122571,20.9555701,3a,75y,272.24h,90.88t/data=!3m6!1e1!3m4!1sMVlucG5JPnQYX31JHXHN1g!2e0!7i13312!8i6656
Tam na wprost, te drzwi z klimatyzacją, to chyba to jak pamiętam.

Offline dave

« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 27, 2018, 15:59:18 »
Z podziękowaniem, takie mini-bary i bary mleczne to coś, co mnie interesuje. ;)