Autor Wątek: [Maty samopompujące] Artiach (demobil Holandia)  (Przeczytany 12345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline harcerz

[Maty samopompujące] Artiach (demobil Holandia)
« dnia: Luty 13, 2010, 22:24:06 »
Wychodząc z założenia, że co dla wojska (a przynajmniej zachodniego) to dobre i solidne - a tego mi potrzeba było po króciutkiej przygodzie z matą Tesco - postanowiłem kupić coś z demobilu. Początkowo polowałem na TARa z US Army, ale trafiła się mata z wojska holenderskiego. Wyglądała na porządną, koztowała 45 zł (+ 18 za kuriera...), to się skusiłem.

Po otwarciu paczki okazało się, że samopompkę wyprodukował Artiach.
Jest naprawdę spora.
Użytkowe (dobrze to określiłem?) wymiary, to 187 x 50 x 4 cm.
Dołączony pokrowiec w gustowne, holenderskie kamo ;), a w środku na metce: poliuretan 95 gr/m2 (odnośnie wypełnienia) i że poliamid ripstop (odnośnie powłoki chyba). Materiał jest matowy, bardziej materiałowy niż pcv-owy. Wydaje się delikatny, ale dziurek nie stwierdziłem.
Pan Google powiedział, że tam jest zawór zwany Roundlip, co mnie mile połechtało. Ale nie do końca (o tym za sekundę).

Wydaje mi się, że tak gruba i długa mata waży niewiele - ok. 900g (zważone). Z solidnym workiem ok. 940g. Bardzo wygodna, o termice nic nie powiem, bo nie testowałem outdoor. Nie było mi dane.

Wspomniany przed chwilą super rewolucyjny zawór jest nieszczelny.
A właściwie, to okolice jego zgrzewu. No szlag mnie trafia, kropelka nie pomaga. Wiem, że to nie jest najlepszy klej, ale ten zgrzew jest sztywny, więc spróbowałem. No nic, pozostaje mi zrobić kupe, okopać się, białą chorągiew wywieśić i ogłosić abdykację i upadłość...

forum.outdoor.org.pl

[Maty samopompujące] Artiach (demobil Holandia)
« dnia: Luty 13, 2010, 22:24:06 »

Offline Kotu

• Główka szpotawa...

Odp: [Maty samopompujące] Artiach (demobil Holandia)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2010, 00:05:04 »
Well, artiacha mat to się raczej programowo nie tyka - o, proszę,jeden z przykładów: http://www.forum.outdoor.org.pl/karrimaty-i-maty/%28mata-samopompujaca%29-artiach-trek-mat/msg319/?topicseen#msg319

A co do TaR'a wojowego - egzemplarz który jest w moich rękach wcześniej był ciorany lat parę przez ptb, i wciąż nic mu nie dolega... moja rada - wypierdziel artiacha do śmieci, i zapoluj na takiego TaR'a. Kiedyś bywały na allegro po 60-80 PLN.
>>> Where eagles dare - mean cats will follow >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
skype - kotu00

Offline lechu

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2010, 13:50:21 »
być może ktoś z holenderskiej armii odpowiedzialny za zamówienia sprzętu przeczytał menelowy test i doszedł do wniosku, że trzeba pozbyć się tego shitu, nawet nie przypuszczacie kto może czytać odora ;D ;D ;D
Wielka Rzeczpospolita" BORDER="0

Offline harcerz

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2010, 18:42:43 »
Klej epoksydowy troche to gówno uszczelnił. To po prostu taka mata DIY (do it yourself). Dla majsterkowiczów.

Raz na dwa zakręcenia jest szczelny. Powaga, raz trzyma a raz nie.

Offline semow

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2010, 19:21:34 »
U mnie zawór trzyma jak ta lala, mata ogólnie wypas :)

Offline arkadoo

« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2010, 20:08:29 »
Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia? Po latach wierności Therm-a-restowi postanowiłem go zdradzić z Artiachem.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2010, 20:10:20 »

Offline arkadoo

« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2010, 20:12:21 »
Namówiłeś mnie :) Aha jeszcze jedno jak tam zimą - daje radę pod puchacza?
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline mrpawcio

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2010, 12:44:29 »
Moja również bardzo dobrze trzyma. Trochę długo się pompuje i trzeba ze 2-3 razy ją dmuchnąć. Za taką cenę mogę tylko polecić.