Autor Wątek: [Swetry puchowe] Cumulus Incredilite - wspólny projekt firmy Cumulus i www.outdoor.org.pl  (Przeczytany 220937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [Swetry puchowe] Cumulus Incredilite
« Odpowiedź #1200 dnia: Maj 17, 2016, 00:01:58 »
Zakładanie powerstrecha na puch? Chyba zaszło jakieś nieporozumienie, przecież to warstwa wybitnie przylegająca do ciała, a przynajmniej w takim wydaniu spełnia swoje zadanie. Doskonale działa pod swetrem jako ciepła bielizna biwakowa. W wybitnie surowych warunkach w dzień noszę PS na bieliznę merino, a wieczorem zdejmuję merino i zostaję w PS, a na to zakładam puch. To najcieplejsza konfiguracja, PS nie blokuje przenikania ciepła do warstwy puchu. Jeśli wieje/jeszcze jest zimno na puch idzie hardshell albo wiatrówka - im lżejsza ta warstwa tym lepiej żeby nie kompresowała puchu.

forum.outdoor.org.pl

Odp: [Swetry puchowe] Cumulus Incredilite
« Odpowiedź #1200 dnia: Maj 17, 2016, 00:01:58 »

Online piterito

Fromage
Moja przystojna osoba jest twojej smukłej postury, wzrost identyczny. Inc Endurance w rozmiarze L jest za nadto. Pakuję pod niego PS i waciaka  jeśli trzeba i wcale nie jest ciasno. Lubię zimno a ono mnie. Combo merino 200 + Inc komfort na postojach/biwakach do ok -10/-13C, merino 200 + PS kilka stopni niżej, merino 200 +waciak Arc Atom LT + Inc przy -20C i czynnościach obozowych byłem w komforcie. Zakresy temp oczywiście bez silnego wiatru. Przy wietrze i pokaźnym mrozie Incredilite wyraźnie przeciąga na szwach i konieczna jest warstwa wiatroszczelna na górę, wiatrówka, HS.
Prezentacja modelu na stronie http://www.forum.outdoor.org.pl/warstwa-termiczna/(swetry-puchowe)-cumulus-incredilite-endurace/msg285083/#msg285083 wraz z cennymi uwagami  ;D

Co do kolejności warstw, patrz post wyżej jak rzecze Segnorita Leśna Dusza  ;D

https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline fromage

Dzięki wszystkim ze wyczerpujące informacje, o to mnie chodziło :)

Utwierdziliście mnie tylko w przekonaniu, że to jest to czego potrzebuję...

Z tym rozmiarem to rzeczywiście jak będzie coś nie tak wymienię, CUM pisał już, że nie będzie problemu.

Offline Yatzek

No tak, z tym PS to pojechałem, sugerując się wcześniejszym grubym polarem.
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline fromage

Dzis przyszedł. Rozmiar dobrany idealnie. Wchodzi pod spód PS na upartego z SS ale pięknie tez mieści się na sweter HS. Jest lans! Dzięki jeszcze raz za pomoc w doborze rozmiaru. Jak będę miał chwilę obfocę się co by się pochwalić[emoji3]

Offline MaciekZ

To który w końcu wybrałeś? L-kę?

Offline fromage

To który w końcu wybrałeś? L-kę?

Si

forum.outdoor.org.pl

Offline MaciekZ

No to teraz życzę chłodnego lata ;)

Offline fromage

No to teraz życzę chłodnego lata ;)

No właśnie kombinuję gdzie to to ubrać :)

Offline misiak76

Proponuję Alpy lub najbliższą chłodnie spożywczą ;D

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka

Hej, mam do Was pytanie. Szukam puchówki/swetra puchowego, poczytałem trochę o kurtkach cumulusa. Mam 193 wzrostu, około 84kg, w klatce 106, ale w pasie 86. Myślę nad XL. Czy jest ktoś z okolic Katowic kto posiada XL i mógłby użyczyć do przymierzenia?

Offline Pagan

XL może być za krótka... Mam XXL jak byś chciał mierzyć..

Choć ta będzie za szeroka...
z kompa

Offline brad

Hej, ja mam 190 cm wzrostu i dla mnie XL jest ok. Choć to pewnie zależy także od proporcji tułów / nogi... Moją XL-kę chętnie możesz przymierzyć, ale we Wrocławiu.

Online piterito

Nowy Cumulus Incredilite
"W nowej wersji kurtki przeprojektowaliśmy krój, dzięki czemu nawet przy pełnym zakresie ruchów kurtka się nie podnosi."

Nosz qrwa ALLELUJA!!!
Nie ma za co Panie i Panowie  ;D :P

Offline dave

Pewnie zmienili krój ze swetra na kurtkę. Większość chyba i tak używała tego ciuszka jako belay.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

forum.outdoor.org.pl

Offline Piotrek

używała tego ciuszka jako belay.

No, pewnie! ;D
Nie ma lepszej kurtałki do miejsko/samochodowego życia. Używam od kilku lat, w zasadzie bez przerwy od listopada do kwietnia. I nie chcę nic innego, miękutkie, lekutkie i nie potrzebuję nic pod spodem, tylko koszulę. Nawet jak jest -10 (na przystankach nie stoję).

Offline misiak76

A ja bym się ucieszył jakby w końcu zrobili normalną rozmiarówke, a nie typu azjatyckiego ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

Azjatyckiego? Na mnie na długość jest ok, ale to co w brzuchu ta kurtka pomieści, to już jakaś przesada. Przecież to mowa o ciuszku raczej sportowym, a nie dla otyłych pań XXXXXL ;)

Online piterito

To przyszłościowe myślenie jest, społeczeństwo robi się zamożne.

Offline velka

Azjatyckiego? Na mnie na długość jest ok, ale to co w brzuchu ta kurtka pomieści, to już jakaś przesada. Przecież to mowa o ciuszku raczej sportowym, a nie dla otyłych pań XXXXXL ;)

Mierzyłem na KFG nową wersje i idzie na listę zakupów w najbliższym czasie. Krój nareszcie odpowiedni, różnica bardzo duża między starą wersją.

Offline Shwarc

Ooo, fajnie. I mówisz, ze talia osy?

Offline velka

Mam 185cm, 75kg wagi i sylwetke typu V. Nie posiadam starego Cumulusa, jedynie mierzyłem M i L.

Rozmiar M był w długości za krótki ale obszerność była zadowalająca, choć dalej mogłem zmieścić piłkę pod kurtkę.
Rozmiar L w długości był okej, ale mógłbym się zapiąć razem z żoną, worek.

Nowego Cumulsa mierzyłem w rozmiarze M i po długości było jak w starej L'ce. Forma taliowana a nie workowata, nareszcie dodatkowy ściągacz na dole. Posiadam Yetiego Wave w rozmiarze L i on wydawał mi się bardziej techniczny niż stary Cumulus, aktualnie yeti jest bardziej workowaty niż nowy Cumulus. ;)

Offline Shwarc

Super, dzięki, warto wiedzieć.

forum.outdoor.org.pl