Autor Wątek: [Buty wysokie] Hanwag Alaska Top GTX  (Przeczytany 19152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online knurek

Odp: [Buty wysokie] Hanwag Alaska Top GTX
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:51:32 »
Ja chodzę w zestawie Alaska GTX i raki koszykowe Contact Strap BD. Bez większych zastrzeżeń. Na pewno jednak trzeba sprawdzić kompatybilność danych raków- Alaski mają charakterystyczną podeszwą , rozszerzającą się ku dołowi. Z tego co pamiętam raki CT były za wąskie..

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:51:32 »

Offline AeoN

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 13, 2011, 15:49:55 »
O, dobrze wiedzieć bo właśnie nad Ct myślałem. Przymierze zatem :)
A jak z terminka w tych butach w zimę w wyższych górach, zakładam pewną aktywność, na razie bez dłuzszych postoji (postojów?) na stanowisku tylko zejscie/wejscie.
Z ciepłą skarpetka dadzą radę w zasniezonych taterkach?

Online knurek

« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 13, 2011, 16:28:14 »
Raczej powinny dać radę. Mam dość słabe krążenie w stopach , jakoś strasznie zimno mi nie było , natomiast jest duża różnica w stosunku do butów stricte zimowych ( np. Zamberlan Expert Pro. Ja np. w Alpy tobym się w nich nie pchał.  A nie myślałeś nad wersją Top?? To będą chyba moje następne treki.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:39:29 »
Top jak i ich bezmembranowy odpowiednik Tibet nie różnią się wiele od pierwowzorów Alaka/Yukon. Główna różnica to podeszwa, bardziej sztywna i tradycyjny bieżnik +. Wewnątrz, a więc ich ciepłota to dokładnie to samo. Żadnej dodatkowej izolacji itp. choć na zimę moim zdaniem były by lepsze właśnie z powodu podeszwy.

Offline AeoN

« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2011, 13:28:46 »
Z tym, że dostępnośc Top i Tibet nienajlepsza, przynajmniej z tego co pytałem w Carpathii w kato...
Ale butki same w sobie mi sie podobają. Z tym, ze to tez taki zaawansowany trek niz but na zimne, wysokie góry.
No, ale nie mozna miec wszystkiego :)

Online knurek

« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 16, 2011, 13:35:39 »

Z tym, ze to tez taki zaawansowany trek niz but na zimne, wysokie góry.
No, ale nie mozna miec wszystkiego :)
No tak, dlatego napisałem, że to będą moje następne treki:)
Ale jeżeli zastanawiasz się czy kupować, to powiem tylko tyle, że jest to mój najlepszy ałtdorowy zakup

Offline AeoN

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:11:22 »
Heh, najchętniej miałbym uniwersalne kombo w posatci butów Alaska + cos pancernego, zimowego, alpejskiego ale budżet z gumy nie jest a taki zestaw ze 2k może kosztowac lekko :(

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:11:22 »

Offline Blady

« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2016, 18:15:52 »
Drugi z rzędu sezon zimowy w Tatrach używam Alaski z rakami CT Nuptse....szczerze nie bardzo wiem co się wam w tych rakach z tym butem nie mieści....zarówno mieścił się w 8a do raka jak dobierałem raki, jak i mieści się gdy zakładam je w Tatrach....

Co do samych butów...nie miałem wcześniej okazji człapać w czymś innym w tej cenie + wyższej (ja za swoje zapłaciłem cos kolo 830 na promo w Skalniku), jednak uważam ze to kawal cholernie solidnej roboty.

A miałem okazje testować w Słowackich Tatrach w marcu 2015 , kiedy to pieknie grzało słoneczku i ciut niżej topiło śnieg zamieniając w klasyczną śnieżną breję...3 dni i suchutko....

W zeszłym tygodniu były ze mną na Giewoncie i na Rysach + 2 dni człapania od schroniska do schroniska + jakieś spacerki okołoschroniskowe (Czarny Staw Gasienicowy, spedziłem nad nim godzine w samej koszulce rozkoszując się promieniami słonecznymi, śnieg nie był specjalnie zmarznięty)....szczerze....ale nie mam sie do czego przyczepić...może waga...rozmiar 46 nie jest najlżejszy, ale solidny kawał skóry robi swoją robotę.