Autor Wątek: [Firmy] Cumulus  (Przeczytany 75414 razy)

Offline mirecc

Odp: [Firmy] Cumulus
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 27, 2016, 23:27:09 »
Warstwa jak warstwa.
Żaden grzech nosić puch pod plecakiem.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 27, 2016, 23:27:09 »

Offline Rychu

« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 27, 2016, 23:29:31 »
jak już miałem niedawno pogodę na noszenie wszystkich ubrań jakie mogłem założyć, to kieszenie były moim najmniejszym zmartwieniem ;D

przy okazji zgłosze jedną wadę cumulusa jaką widzę w swoim egzemplarzu. dramatycznie wychodzą pióra ze szwów górnej komory kaptura.
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline misiak76

« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 27, 2016, 23:47:16 »
Im więcej kieszeni tym bardziej masywna kurtka bo coś zawsze w nich ląduje. Dlatego teraz nic nie noszę w kieszeniach ale za to noszę chesta.
Poza tym mi kieszenie w cumulusie pasują i sweter pechowy pod ciężkim plecakiem mi nie pasuje. Cholernie ciepło!

Offline mirecc

« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 27, 2016, 23:47:41 »
No jak warstw jest więcej to miejsce umieszczenia kieszeni jest bez znaczenia gdy z nich nie korzystamy. ;-)
Ba, jeśli przypadkiem w każdej warstwie coś zostawimy w kieszeni to będzie to większy problem niż ich umieszczenie.

Fajnym patentem mogłoby być zrobienie dużej kieszeni z zamkiem dwubiegowym z suwakami "na zderzenie".
W ten sposób samemu by się decydowało o "jej wysokości" a gdyby jeszcze w kieszeni zrobić przegrodę (przeszycie lub też suwak) to zawartość kieszeni nie przemieszczała by się do miejsca przebiegu pasa lub uprzęży.
Rozwiazanie to mogłoby trafić do wszelkiej maści odzieży turystycznej czy wspinaczkowej.

Zawsze jak mam ręce w kieszeni to mi w głowie mutuje ten pomysł. Może go trzeba opatentować?
;-)

A puch nie musi być pod ciężkim plecakiem, pod małym i lekkim przy spacerowym tempie na nie wymagającym szlaku jest przyjemniej nosić puch niż stretch gdy jeszcze powiewa chłodem.

Offline semow

« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 28, 2016, 00:31:43 »
Cytat z innego tematu:

mirecc, zauważyłem, że masz wiele pretensji do Incredilite i Cumulusa. Mam pomysł, masz 25 km do Małachowskiego czyli z 8 km mniej niż ja mam do Cumulusa, zaprojektuj swój sweter. Taki jaki sobie wymarzysz. Pojedź do nich ze swoim projektem, przekonaj aby uruchomili produkcję.
Mam też prośbę, nie wypisuj swoich przemyśleń w wątkach to tego nie przeznaczonych. To jest mój wątek bazarkowy i służy wyłącznie do prezentacji tego co oferuję.

Małachowski ma swój sweter puchowy a sugestie zgłaszane przez klientów wziął pod uwagę robiąc jego drugą wersję.

Nie chodzi o to aby uruchamiać produkcję swetra, który wpełni będzie satysfakcjonował jedną osobę. I obojętnie czy mnie u Małachowskiego czy Ciebie w Cumulusie.

Znaczek forum na Incredilite to pewne nadużycie gdy zignorowanych zostało tyle opini i uwag jego userów co do formy produktu.

PS
... walka z wiatrakami ...
Gdy Cumulus będzie chciał zrobić aktualizację Incredilite to doradzam innego koordynatora zbierającego uwagi.

Nawet na Hiszpańskim forum piszą o Incredilite w stylu "... tani, solidny, dobrze odszyty, super puch, dobry materiał ale mało techniczne rozwiązania - szkoda ..."
Wskazują na kaptur, kieszenie, ciągnące pachy i workowatość. Dokładnie na to samo co mi przeszkadza i jeszcze kilku innym na forum...

Narzekający na rękawy to jest kropla w morzu zadowolonych użytkowników swetra. Sorry - ludzie na to nie zwracają uwagi. Używają i się cieszą, że mają ciepły ciuch za dobrą kasę.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 28, 2016, 14:31:13 »
Po to żeby nie zasłaniać ich pasem plecaka lub uprzężą.
Jeśli to nie ma znaczenia to czemu ktoś oprócz mnie na to zwrócił uwagę? Po co konkurencja szyje wyżej? Widzimiś czy realna potrzeba?
Kąt zgięcia rąk w łokciu i gorsze ukrwienie rąk trzymanych w wyżej umieszczonych kieszeniach to dla mnie gorszy argument niż pas lub uprząż na puchu. A siadząc z rękami w kieszeni to niby jak je mamy? A nawet niektórzy uważają, że to optymalna pozycja rąk i kąt ich zgięcia w łokciu.

puch pod plecakiem nie będzie działał tak jak powinien, na plecach będzie po prostu zimno
nie widzę też zakładania pucha pod uprząż, na stanowisku po prostu zakładasz na wierzch
mi większość kurtek i tak wysuwa się z uprzęży, na koniec lądują na wierzchu bo ciężko się poprawia wisząc
kieszenie szyte wysoko są przereklamowane ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline mirecc

« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 28, 2016, 16:24:45 »
No, plecak po zgnieceniu puchu staje się warstwą izolującą. Praktycznie cała powierzchnia przylegania plecaka do ciała to pianka a tam gdzie nie przylega to puch się rozpręży.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 28, 2016, 16:24:45 »

Offline EMES

« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 28, 2016, 17:56:04 »
Chodzić w puchu i to z plecakiem? Poważnie mówisz? Dobry sposób aby pozbyć się ciepłej warstwy izolacyjnej na postój. Uprząż na puch? Chyba nie mówisz poważnie. Rozbudowane kiesznie? Kup sobie kurtkę. To jest sweter. Lekkość to jego najważniejsza cecha. Te kieszenie nigdy nie były do niczego innego niż ogrzanie zmarzniętych dłoni. Przecież nawet je w tym zakresie zmienio pod tym kątem. Przypieprzasz się do cech projektu, które w ogóle nie były rozpatrywane bo to nie ten projekt.
Fakt, że krój nie wszystkim pasuje. Ale niestetynie ma takiej opcji. Zbyt się ludzie różnią. Buta też każdemu takiego samego nie założysz.
W ogóle to nie rozumiem tego zacietrzewienia. Przecież to nie komuna że wyboru nie było. Przymusu kupna też nie ma. Kup inny i skończ już ględzić.
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 28, 2016, 18:39:25 »
No, plecak po zgnieceniu puchu staje się warstwą izolującą. Praktycznie cała powierzchnia przylegania plecaka do ciała to pianka a tam gdzie nie przylega to puch się rozpręży.

spróbuj kiedyś, ja nie teoretyzuję, ja to wiem z własnego doświadczenia

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline mirecc

« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 28, 2016, 19:16:12 »
@EMES, a to w puchu na lekko i spacerowo nie można plecaka nosić? Ja o ciężkim plecaku nie myślę, to ktoś inny zasugerował taki skrajny argument. A według Ciebie puch jest zarezerwowany tylko na postoje?
Często w puchu jako asekurant stoje na Jurze i wtedy wolę mieć uprząż na sweterku. Właśnie sweterze jak sam zauważyłeś a nie kurtce. Więc zakres temperatur użytkowania jest wyższy a i docieplenie mniejsze niż w kurtce.
O 10 cm dłuższy zamek z drugą maszynką to może 5 gram. Warto dołożyć niezauważalne 5gram aby kieszeie zyskały na uniwersalności/użyteczności a sweter był jeszcze bardziej funkcjonalny i ergonomiczny. Zrozumie to kazdy kto nie jest ortodoksem. Zacietrzewienie to tu jest na forum w obronie jedynie słusznej lini i projektu...

Ględzić (ja uważam, że poruszam istotne kwestie) raczej się powinno bo od tego jest forum. Jak Ci nie pasuje to też możesz je zmienić na inne. Nie komuna, przymusu nie ma...
;-)
Taka głupia uwaga za głupią uwagę.
Przecież nie o przepychanki tu chodzi.

@andy, ja też z doświadczenia to piszę. Z plecakiem przylegającym do pleców nie marznę w miejscu gdzie puch jest zbity bo plecak też izoluje.
Bardziej odczuwam zbicie puchu gdy mam go pod GTX. Nie chodzi tu o rozmiar ale o krój mojego GTX, jest tak uszyty, że najszybciej odczuwam chłód na górnej części łopatki. Więc w takiej konfiguracji warstw to na postoju wkładam puch na GTX.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 19:31:42 wysłana przez mirecc »

Offline EMES

« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 28, 2016, 21:10:06 »
Ględzisz człowieku. Bo Twoja, pożal się boże, wymiana uwag to żadna konstruktywna dyskusja. To przyp... się do projektu bo Ci nie pasuje. To zrób lepszy, namów firmę żeby go uszyła i znajdź kupców. Tyle i aż tyle. Jak to zrobisz to pogadamy. A póki co to zaczynasz być śmieszny i wk....cy Nie tylko mnie. I ciesz się, że to jest TO forum bo z innych to już dawno byś na kopach wyleciał za te teksty i przytyki (może Tobie wydaja się zabawne ale wychodzi na to, że tylko Tobie).

Offline lex

« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 28, 2016, 21:35:02 »
Love & Peace ;D

W momecie gdy powstawał końcowy efekty wydawał się nam zajebisty. Co dzisiaj bym zmienił? Dla Piterita angel wings a niech ma i poprawiłbym kaptur - zerżnąłbym wprost rozwiązanie Patagonii, które rozwinięte zostało przez Yeti.
Incredilite jest także efektem kompromisu wielu naszych pomysłów i producenta.
Panowie z Cumulusa są wręcz ortodoksyjnymi przedstawicielami Fast & Light dlatego też Incredilite jest dość purystyczny. Dzięki temu jest ultra lekki przy ilości puchu jakim jest wypełniony. Stosunek masy do termiki i ceny w moim przekonaniu jest bardzo dobry. A, że nie pasuje każdemu, cóż, jeszcze się taki nie narodził co by każdej dogodził. Ja dla przykładu wolę rude ;D

Ostatecznie po tych paru latach uważam, iż Incredilite i tak jest bardzo dobrym produktem a miałem kilkanaście swetrów puchowych (tak, tak w okresie szczytu szaleństwa 14 słownie: czternaście ;D ) stąd mam porównanie do innych produktów.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline mirecc

« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 28, 2016, 21:38:11 »
@EMES.
Co do agresywnej kreatywności Twojej wypowiedzi i krytyki w stosunku do mojej osoby, chciało by się powiedzieć "przyganiał kocioł garnkowi". "Uderz w stół a nożyce się odezwą" też pasuje idealnie.
Ja do świętych nie należę i jako człowiek niepokorny, krnąbrny i niesforny zdaję sobie sprawę jaki nieprzyjemny potrafię być. Mam tego świadomość. Jednak moje argumenty są uzasadnione i poparte opiniami na temat Incredilite, ludzi z forum i spoza niego. Jeśli Ty je ignorujesz to świadczy to o Tobie. Twój sposób prowadzenia dialogu jest jeszcze gorszy od mojego a, który to przecież zganiłeś...
Ja nie krytykuje projektu (czyjby nie był) i koordynatora (kimkolwiek by nie był) dla samej krytyki a konstruktywnie próbuje napomnieć, że nie wszystko jest w nim tak idealne jakby się chciało. To Ty walisz personalnie poniżej pasa. Incredilite jednak kupiłem i pomimo krytycznych uwag jestem z niego zadowolony.
Lepiej żeby dyskusja wnosiła coś do tematu zamiast przepychanek, może będzie kiedyś Incredilite II i wtedy będzie miejsce na zmiany?

@lex, dzięki za dojrzałą wyrozumiałość.
[emoji106]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 21:48:59 wysłana przez mirecc »

Offline EMES

« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 28, 2016, 22:16:52 »
Święty się odezwał. Widzisz ja wychodzę z założenia, że niektórym jak nie przyj.. to nie zajarzy. Tobie nawet to nie pomogło. Jeśli myślisz, że Twoje "niepersonalne" wycieczki są niepersonalne to jesteś w dużym błędzie i to, że Tobie tak się wydaje panie merytoryczny nie oznacza, że tak jest na co już zresztą ktoś Ci zwrócił uwagę. Gdybyś się może ograniczył do wskazania, co by się przydałoby zmienić to jeszcze bym zrozumiał choć to i tak byłoby bicie piany bo tu decyduje producent a nie my a póki co to on ma moce produkcyjne wykorzystywane w 110 % sądząc po terminie realizacji zamówień i niespecjalnie kwapi się do zmian. Nie wiem też na jakiej podstawie skrytykowałeś użyczenie loga forum. Ani Cię tu wtedy nie było ani nie zaangażowałeś się w projekt. Powtórzę raz jeszcze. Zrób swój, lepszy, doprowadź sprawę do finału a potem krytykuj innych. Nie? To zamilknij bo póki co to nawet jeśli uda Ci się wcisnąć jakąś merytoryczną treść w jakiś post to i tak jest on naszpikowany przypierd... się dla samego przypierd... Ludzie Ci tego tu nie napiszą bo o ile ich znam w większości osobiście to tacy już są. Ale mnie wk... taki gość jak Ty, który przychodzi znikąd na gotowe i po paru latach zaczyna jeździć po osobach, które mocno zaangażowały się w coś dla innych. Mogę się założyć, że nawet nie prześledziłeś wątków z tym związanych bo znałbyś ograniczenia jakie narzucił Cumulus odrzucając pewne sugestie w imię swojego idee fix. Ale po co. Lepiej pozgrywać głupiomądrego. Daruj też sobie relatywizacje moich postów poprzez wycieczki pt. "a ty". Nie zmienia to w żaden sposób tego co napisałeś a po mnie spływa jak po kaczce.

Offline mirecc

« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 28, 2016, 23:09:46 »
Ja napisałem "do świętych nie należę" a Ty napisałeś z drwiną "święty nie jesteś", jeszcze kilka innych nielogicznych słów ... a potem już poszło!
Język jakiego używasz świadczy, że coś jest nie tak z Tobą. Ktoś każe Ci być taki hamski, wulgarny, agresywny, prymitywny i bez umiejętności zrozumienia słowa pisanego? Czy może jest to skutkiem sposobu wychowania? Nakreśliłeś swój poziom własnoręcznie i to bardzo wyraźnie. No i jeszcze podkreślenie jakim to jesteś ignorantem i twardzielem. To miało komuś zaimponować. Żałosne.
Pozdrawiam Cię serdecznie a zarazem z politowaniem. Rozmowy w tym tonie nie kontynuuję. Proszę, Ty też nie próbuj. Nie kompromituj się.
Polecam jakieś specjalistyczne leczenie.

Powinieneś sam sobie dać na ochłonięcie trochę czasu
... takiego bana za łamanie regulaminu forum, dobrych obyczajów (których zdawałoby się chciałeś być strażnikiem) i zwyklej przyzwoitości.

Przepraszam z mojej strony innych użytkowników za obszerny OffTop i dosadny język, przepraszam wszystkich, których moje wcześniejsze wypowiedzi dotknęły.

PS
Z wyjątkiem @EMES'a.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 23:40:34 wysłana przez mirecc »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 28, 2016, 23:09:46 »

Offline EMES

« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 28, 2016, 23:40:01 »
Zabolała prawda? No cóż. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Spodziewałeś się, że wszystkich zakrzyczysz? Przez ileś postów jeździłeś po ludziach nie przyjmując do wiadomości delikatnie zwróconej uwagi czy sugestii. Ale teraz jak ktoś Ci w końcu powiedział wprost i dosadnie, przyjmując Twój poziom konwersacji, to nagle poczułeś się urażony i zniesmaczony. Rozdwojenie jaźni czy logika Kalego? Tobie wolno ale innym do Ciebie już nie?

Daruj sobie te swoje wyzwiska, i przeprosiny, i pozdrowienia. Ani mnie to ziębi ani grzej w Twoim przypadku. Przy okazji naucz się obrażać w piśmie poprawną polszczyzną a jak nie umiesz to użyj worda do edycji (zawiera opcję autokorekty i podkreśli Ci błędy).

Co ja powinienem to ja już wiem więc zachowaj swoje sugestie dla siebie, szczególnie, że Twoja opinia czy rada jest dla mnie jakoś tak mało miarodajna.

Offline mirecc

« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 28, 2016, 23:43:03 »
Czytaj mój poprzedni post tyle razy aż go zrozumiesz. To tyle co mam Ci do powiedzenia.
[emoji3]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 23:54:03 wysłana przez mirecc »

Offline EMES

« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 29, 2016, 00:11:55 »
Proszę Cię...  :o  nie zniżaj się do poziomu gimbazy i ich słynnego "czytania ze zrozumieniem". Stać Cię na więcej  8)  Np. zamilknij....

Offline Ivan

« Odpowiedź #268 dnia: Wrzesień 11, 2019, 12:48:50 »
Muszę bardzo pochwalić firmę Cumulus, gdzie dopuszałem swojego LL300.

Dodali 50g puchu 850cuin a ponadto "gratisowo":
- "przeserwisowali" śpiwór tzn. rozłożyli puch równomiernie w całym tyle i w okolicy stóp, gdzie (podobno) skumulował się po praniach
- jako że śpiwór ma teraz więcej puchu to otrzymałem za darmo nieco większy worek kompresyjny i worek do przechowywania (choć przecież oba "stare" jeszcze mam)
- dodali mi taką plastikową nakładkę na główkę zamka, dzięki której materiał się nie wcina i już nie muszę podkładać paluszka pod maszynkę przy zapinaniu.

Ponadto dobry kontakt mailowy i szybka wysyłka