Autor Wątek: [Szpej] Raczki  (Przeczytany 31173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petelicki

Odp: [Szpej] Raczki
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 09, 2014, 18:49:07 »
Dopiero teraz zauważyłem że coś się działo w tym temacie ;-)

Odpowiadam ze sporym opóźnieniem na postawione przez Semowa pytanie.

Climbing Technology robi fajne raczki- 4 zęby od normalnych raków umieszczone w centralnej czesci śródstopia. Na pewno trzymają znacznie lepiej w śniegu od typowych raczków, a ważą podobnie.
Sprawdzałeś to? Ja bym obstawił, że problemem może być brak zębów bliżej palców i pięty, no ale nie miałem okazji korzystać ani z jednych, ani z drugich.

Nie, jeszcze ich nie testowałem bo nadal nie załapałem się na śnieg (poza Alpami, ale tam miałem automaty;-) ). Co do braku zębów pod palcami i piętą- to nie są raki do robienia czegokolwiek ambitnego, to raczej rezerwa na wypadek oblodzonego szlak, tak więc priorytetem jest niska waga i objętość- żeby nie zawadzało. Jest to forma kompromisu. Ich zaletą jest to, że bardzo pewnie trzymają się buta- nic się nie przesuwa, odpina itp. Więc odpowiadając na na Twoje pytanie- wiadomo, że lepiej mieć zęby pod piętą i na palcach, ale wtedy mamy po prostu pełne raki ;-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 09, 2014, 18:49:07 »

Offline piterito

« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 09, 2014, 20:36:02 »
Ivan, Duzo jest opinii na forach, ze Te kitajskie  raczki to badziew jest. Pekaja ogniwa, guma w miejscu laczenia z lancuchem. Nawet Te "lepsze" z tanszych sprzedawane na amazon nie maja dobrych opinii.
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 09, 2014, 20:54:07 »
Dla wszystkich zainteresowanych w osobnym wątku wrzuciłam info o Kahtoolach. Co do tych chińskich z aukcji to abstrahując od ich jakości jest niemożliwe żeby pasowały na każdy rozmiar buta, Kahtoole mają dość złożoną rozmiarówkę i jest to mocno uzasadnione.

Offline petelicki

« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 07, 2015, 23:50:28 »
Miałem w końcu okazję poużywać trochę raczków CT 4P. W Karkonoszach na niższych partiach szlaków deszcz zmył śnieg i została jedynie namoknięta warstwa lodu. Bez raczków praktycznie nie dało się iść, w raczkach szło się jak po asfalcie. Do zastosowań nie-wspinaczkowych, w raczej łatwym terenie sprawdzają się idealnie. Jedynie trochę przeszkadzają gdy chodzi się nich po twardej powierzchni, nie pokrytej śniegiem czy lodem. Do plusów należy też zaliczyć pewny i nieluzujący się system mocowania- ani razu nie musiałem czegoś poprawiać w trakcie marszu. Podsumowując- bardzo udany zakup.

Mam jeszcze Grivele Spider, choć nosiła je moja dziewczyna i trudno mi coś więcej o nich napisać. Na pewno, zakładało je się znacznie gorzej i system miał tendencję do luzowania i zsuwania się. Jeśli chodzi o użytkowość  to również się sprawdziły, kobita się nie ślizgała ;-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."