Autor Wątek: [Bielizna] Wybór bielizny termoaktywnej  (Przeczytany 107134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

Odp: [Bielizna] Wybór bielizny termoaktywnej
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 19, 2007, 14:32:03 »
nic tam syf. pierwsze, które miałem, to się szybko rozpadły, ale te obecne nie. mam dwie pary od ponad roku i gitarka się sprawują. polipropylen to chyba jest. nie narzekam na nie po prostu w porównaniu z Craftem, Barracudą, Sportsimo. zarąbiście szybko schną.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 19, 2007, 14:32:03 »

Offline maderos

« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 19, 2007, 14:32:32 »
myślałem, że porównujemy gadżety z szafy termoaktywnej, a nie bawełnianej, stąd moje oburzenie ;D.
a dlaczego nie spojrzysz bezpośrednio do producenta i na jego ceny?
http://www.sklep.brubeck.pl/kolekcja.php
chyba trochę lepiej jest ;D.

Atam lepiej. Jakbym podliczal ile musialbym zaplacic za zestaw bezposrednio od producenta to zalamka. A kolega spojrzal na to?
http://www.sklep.brubeck.pl/kolekcja.php?kolekcja=2 i co teraz? ;)

misio

« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 19, 2007, 14:34:41 »
kolekcja w przygotowaniu ;D.
i nic ni ma ;D.

fakt! tam była cena za zestaw! no to panie cena jak trzeba, nie ma co narzekać ;D.

Offline Kardi

« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 19, 2007, 15:20:43 »
Panowie - himala mam obok drzwi z domu... i qrwa polipropylen jest zajebisty i zadne mu tam power dry czy inne nie dorownuja pod wzglede schniecia... a mam juz kilknastnia wi9edze pod tym wzgledem...

Offline maderos

« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 21, 2007, 08:47:41 »
kolekcja w przygotowaniu ;D.
i nic ni ma ;D.
W tym sklepie z linka co podawalm wczesniej sa juz te bokserki Brubecka z serii Fit. ZERO bawelny :P, tylko kurde cena jakas taka :/
Aha, zeby nie pisac nowego posta, to tylko slowko o termice Craft-Brubeck. Na dzien dzisiejszy, w warunkach jakich "testowalem" obie koszulki, odczuwalnie cieplejsza jest ta Crafta. Brubeck jakby chlodzil, myslalem, ze to tylko sie odnosi do kaleson, ale nie, jest "chlodniejszy". I to tyle :)

mad

Offline maderos

« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:16:15 »
Witam.Umieszcze moje pytanie z ngt i tutaj, jelso mozna

A ja z innej beczki ;). Otoz, czytalem, ze tecnostretch to taki ''pseudo'' powerstretch. Tak sie sklada, ze mam rekawiczki z PS i bluze Beri z tecno. Ale co mnie zastanawia, w rekawiczkach, czy chyba w ogole w PS, warstwa wew. jest polarowa, a na zew. gladka, a w Beri jest na odwrot. Hmm...to jak to jest z tymi streczami?
Zauwazylem niedawno, ze chyba cos jednak nie jest do konca OK z moja Beri, otoz, jak widac na zdjeciach np: http://www.climbshop.pl/kazalnica.php to inaczej sa zakonczone mankiety z tym otworem na kciuk. U mnie jest na koncu petelka. Hmm...kupilem ja na allegro za 55 zeta, wiec jakby co to nie wtopilem tak duzo. A to link do aukcji: http://tiny.pl/p49t

misio

« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:18:46 »
może to po prostu inna partia- się będziesz w jakieś szczegóły pierdolił jak stara babcia- ważne, żeby dobrze funkcjonowało.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:18:46 »

Offline maderos

« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:30:02 »
Pieprził nie pieprził ;). Chodzi mi o to, ze jakby w moim Beri jest material wierzchni na zewnatrz. To z petelkami to male piwo, ale niepokoi mnie uklad wartw. W PS gladkie jest na zewnatrz, a polarkowe do ciala, co raczej jest logiczne. W BEri jest na odwrot :/

misio

« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:31:06 »
funkcjonalność została zachowana czy są jakieś różnice?

Offline maderos

« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:34:31 »
nie mam z czym jej porownac, bo PS mam tylko w rekawiczkach. Ale, wez sobie PS zaloz na lewa strone i zobacz sam ;)

Piotrek

« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:49:28 »
no to błąd (lub nieudana próba eksperymentu) moim zdaniem jest ewidentny ze strony producenta.
W PS czy w Tecnostretchu (który moim zdaniem  nie jest "pseudo"PS, tylko równie dobrym substytutem) polarowe, drapane "włosie" jest skierowane do wewnątrz. I to właśnie "włosie" ma kapilarnie "odsysać" wilgoć od ciała i transportować do tej "gładkiej" warstwy, z której owa wilgoć może łatwiej odparować.
Może stąd ta cena? Zazwyczaj takie tecnostretche to wydatek rzędu 150-200zł...

Offline maderos

« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:52:01 »
Racja. Zagladales na allegro pod podany przeze mnie link, tam sa zdjecia tej bluzy. Zesz, kurde, chyba ja przeszyje jak nalezy :D.

Piotrek

« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:59:17 »
Ano zaglądałem i dlatego się dziwię... Zwłaszcza że widziałem na żywo te beri "normalne" ;] i nigdy nie widziałem odwróconego PS ani TS.
Może po prostu noś ją na lewej stronie? ;D

Offline maderos

« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:11:39 »
Hehe, suwaczek na piersi by mnie zadrapal chyba :D. Ale pomysle nad "przerobka". Ehh...tak to jest jak sie czlowiek zjara...

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:08:23 »
niestety (dla maderosa) Piotrek ma rację, konfiguracja meszek do wewnątrz, gładkie na zewnątrz nie jest przypadkowa - odwrócenie warstw rozwala koncepcję takiej tkaniny, bo poza upośledzeniem paroprzepuszczalności pogarsza się termika: meszek od wewnątrz daje skuteczniejszą warstwę ocieplającą niż na zewnątrz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2008, 12:06:36 wysłana przez rumcajs »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:08:23 »

Offline maderos

« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 11, 2008, 09:19:43 »
Ok. Moj plan jest taki, ze odpruwam suwaki i przeszywam na ta wlasciwa strone :). Z reszta nic nie robie, bluza na lewa strone wyglada kozacko z tymi widocznymi szwami :D. Poza tym, teraz od wewnatrz jest "bezszwowa" :O. A poza tym to grzeje jak cholera. zastanawia mnie tylko to, czy to jakas lewizna jest czy faktycznie ktos w Beri sie "pomylil" i wyszlo jak wyszlo. Aha, na metce jest tylko Tecnopile, nie wiem jaka powinna byc metka (TecnoStretch?). Niewazne juz. Za ta kase przeboleje. Jakbym takie cos trafil w PS za prawie 300 zeta to bym sie chyba...ehhh...A poza tym, zycie jest piekne. Slonce swieci, smieja sie dzieci...

mad

Offline atanor

« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:23:02 »
ja rowiez mam dzianinę fleece drapaną od jednej strony (bluza Brugi), ale wynika to z małej gramatury materiału. gładka wewnętrzna strona jest zbyt "siatkowa" jak na PS lub TS.
z drugiej strony osobiście widziałem takie "odwrócone" polarki z powerstreczopodobnej tkaniny.

Piotrek

« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:41:54 »
I ja nie neguję istnienia takich polarków z włosiem do zewnątrz. :D
Sam mam nawet takiego Helly Hansena, który trochę wygląda jak moherowy sweterek :)
Różnica jest jedna zasadnicza. PS czy TS tą "gładką" stronę mają zdecydowanie gęściej tkaną, przez co, gdy taki gęsty splot będzie przy ciele, słabiej będzie odprowadzał wilgoć niż polarowe włosie.

Offline rumcajs

« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 11, 2008, 12:08:41 »
-> maderos
a czy ta bluza jest strechowa, tzn z tkaniny rozciągliwej/przylegającej do ciała?

Offline maderos

« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 11, 2008, 14:42:49 »
tak, jest stretchowa. nie wiem sam juz co myslec :/

Piotrek

« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 11, 2008, 14:55:43 »
jak ma metki tecnopile to pewnie jest to tecnostretch (chbya że Beri sciemniło, ale wątpię...). Bo tak na prawdę to niemal ta sama dzianina, tylko z domieszką elastanu. No i jednostronnie drapana.
Pewnie się walnęli w jakiejś serii przy wszywaniu zamków i stwierdzili, że trza to sprzedać po kosztach.
Ja na twoim miejscu przeszyłbym zamki, jak masz dostęp do maszyny. I po kłopocie :)

Offline maderos

« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 11, 2008, 15:05:48 »
wyzej pisalem o swoich planach zwiazanych z ta bluza ;).

misio

« Odpowiedź #72 dnia: Luty 21, 2008, 13:22:10 »
chciałem tylko powiedzieć, że koszulka Craft Pro Zero rozmiar L, nie pasuje na klateczkę powyżej 120 cm - szwy piją pod pachami i się robią arbuzy ;D ;D ;D.
koszulkę wziął sobie ojciec mój ;D.
a szkoda :/.
skazany na XL ;D.

Offline madmun

« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 11, 2008, 00:10:34 »
Panowie coś na zimie i od razu co myślicie  o tym

ed. Link poprawiony
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2008, 00:31:14 wysłana przez madmun »
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline rumcajs

« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 11, 2008, 09:03:09 »
tkanina to odpowiednik Polartecowego PowerStretch, trwałościowo i termicznie  to samo, trochę inną ma fakturę
Baracuda znana z ekonomicznych ale przyzwoitych wyrobów
kupuj - przetestuj ;D