Autor Wątek: [Bielizna termoaktywna] Under Armour  (Przeczytany 28026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maderos

Odp: [Bielizna termoaktywna] Under Armour
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:43:22 »
Kurde, slepy jestem albo co? Nie ma edycji postow? Ok, prosze admina o usuniecie mojego posta z dzialu maly bazarek, ten o sprzedazy UA.
Zrobilem maly tescik na schniecie po praniu, wiem, ze zawodnicy z dupy dobrani, ale zawsze to jakies dane sa. Craft pro zero, Elbrus i UA. Prane razem , w pralce, program 14 minut, plyn do pranie recznego. Wirowka z programu 900 obr, jakies 20 sek.
Ok...pierwsze "macanko"...Craft,mokry z obu stron. Zauważalnie mniej od wew, ale wciąż mokry. Elbrus, o dziwo lepiej. Tez mokry,ale jakby suchszy wew, natomiast UA...na zew mokry, od wew już prawie suchy. Hmm...Minęło 45 minut...cd za godzinkę...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 14:24:24 wysłana przez maderos »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:43:22 »

Offline maderos

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2010, 15:37:20 »
Minęło dokładnie 2h, jak można się było spodziewać UA prowadzi i to zdecydowanie. OD wew juz prawie suchy. Ale...UA jest nowy, Craft i Barracuda przeszły już swoje...

misio

« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 19, 2010, 12:08:56 »
Tutaj UA w całkiem niezłych cenach, choć, wiadomo, na allegro czasem można i taniej trafić:

http://www.fa-pol.pl/

Offline stopa

« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 19, 2010, 21:53:29 »
Ludziska, dopiero teraz zauważyłem temat (bom dawno tu nie zaglądał) i chciałem się wypowiedzieć.
W zeszłym roku dostaliśmy (Aga i ja) z centrali UA na Europę (pracuje tam nasza koleżanka) trochę sprzętu do testów. Skrobnęliśmy coś niecoś na ten temat, mamy przegląd wielu opcji, więc mam nadzieję, że dane będą miarodajne.
W wątku o mojej outdoorowej szafie jest lista tego co mam z UA i czego używam, więc jakby jakieś konkretne produkty was interesowały to dajcie znać.

Offline ptb

« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2010, 12:27:55 »
Firma znana i ceniona, ale chodzi o Wasze bezpośrednie opinie,

- HeatGear Metal longsleev - z przodu "normalny" materiał UA, natomiast boki i tył to taka gęsto tkana siatka. Przez to rewelacyjnie odprowadza pot np. bieganie, rower, czy letnie skitoury.Super do sportów wysiłkowych na zewnątrz.
Obecnie panele z siatki wychodzą na bicepsy.
U mnie rozmiar XXL i opieta.

- HeatGear TNP longsleev. Krój luźny, ta koszulka jest w rozmiarze XXL i w stosunku do metala jest szersza w klacie o +- 13cm! Wyglądaja jakby dzieliły je 2 rozmiary.

twardość o której wspominał maderos najzwyczajniej w świecie krepuje ruchy,

Nie wiem czy to o to chodzi, ale metal w niczym nie krepuje ruchów, opina i jest ok.
Mimo tak dużej rozbieżności.
Ta luźna koszulka sprawdza mi się do biegania przy takiej pogodzie jak wczoraj, chłodniej, pod chmurką. Ale wtedy plecy mokre, bo koszulka nie przylega.

- ColdGear Tactical Longsleev. Gruba, ciepła koszulka na zimę. Tutaj mam rozmiar XL, jest wielkości Metal XXL, znowu zaskok w rozmiarówce i leży super, nic nie krępuje.
Idealna np. na narty w zimie pod softshell, do biegania pod windshirt.

Wszystkie jak na razie bez śladów zużycia. Tylko w TNP nitka puściła na obszyciu dołu w jednym miejscu.
Na razie jestem bardzo zadowolony.
A, często je piorę więc nie zaśmierdły mi jeszcze, ale to żaden wykładnik.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2010, 19:40:41 wysłana przez misio »

Offline stopa

« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 05, 2010, 15:26:10 »
- HeatGear Tactical Longsleev. Gruba, ciepła koszulka na zimę. Tutaj mam rozmiar XL, jest wielkości Metal XXL, znowu zaskok w rozmiarówce i leży super, nic nie krępuje.
Idealna np. na narty w zimie pod softshell, do biegania pod windshirt.

Ptb - chyba przez przypadek pomyliłeś Coldgear (na zimne warunki) z Heatgear (na ciepłe) :)

Offline ptb

« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 05, 2010, 17:10:16 »
Faktycznie, później to poprawię :o

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 05, 2010, 17:10:16 »

misio

« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 05, 2010, 19:41:11 »
Poprawione ;D.

No i dzięki za opinie! ;)

Offline Rychu

« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 05, 2010, 20:42:53 »
Dziś sobie oglądnąłem ichniejszą wystawę w Spale, niestety tylko zza szyby. Zdziwiło mnie, że mają w ofercie także buty :P
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

misio

« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 05, 2010, 20:44:53 »
Kompleksowo wyposażają footbolistów, więc mają i to całkiem zgrabne:

http://www.underarmour.com/shop/us/en/mens/footwear

Offline stopa

« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 09, 2010, 23:47:48 »

- HeatGear Metal longsleev - z przodu "normalny" materiał UA, natomiast boki i tył to taka gęsto tkana siatka. Przez to rewelacyjnie odprowadza pot np. bieganie, rower, czy letnie skitoury.Super do sportów wysiłkowych na zewnątrz.
Obecnie panele z siatki wychodzą na bicepsy.
U mnie rozmiar XXL i opieta.

To chyba nie jest HeatGear, tylko "ogólny" mock w wersji Metal. Nie wiem czy HeatGear w ogóle występuje jako Metal.
Na pewno jest ColdGear Metal, bo takiego mam.

Sorry, że się czepiam, ale sam miałem początkowo problem w rozeznaniu się co jest czym w UA i może lepiej to uporządkować, bo się metlik ludziskom zrobi ;D

Offline ptb

« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 10, 2010, 00:31:59 »
Może, ja tego nie ogarniam.
Masz obcykane to poprawiaj

Offline lex

« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 10, 2010, 07:46:13 »
a czym się różno mock od crew ? metal ? ;D

[edyta]
dzisiaj jadąc do fabryki podjechałem sobie do jednego sklepu i mieli UA koszulki z krótkim rękawem i z siateczka pod pachami, niestety rozmiar tylko L i XL czyli na mła za duże
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2010, 10:46:23 wysłana przez lex »
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline stopa

« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2010, 16:03:37 »
a czym się różno mock od crew ? metal ? ;D

Mock to taki krótki golf (bez zamka).
Crew - normalne zakończenie pod szyją (jak w t-shircie).
Metal - ze strony UA: Strategic UA Metal™ ventilation zones for heat release and temperature regulation.
czyli tak jak tutaj -> takie wdzianko mam i jest super, no i te panele faktycznie pomagają.

Ja mam tylko taki problem z UA, że wszystkie ciuchy, które mam są są mock'ami, a ja wolę z zamkiem:)

Offline ptb

« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 11, 2010, 01:52:16 »
No właśnie, panele czy coś więcej?
Czy masz inna koszulkę z serii ColdG, tak by porównac gramaturę ColdG Metal vs. CG

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 11, 2010, 01:52:16 »

Offline ptb

« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 09, 2010, 12:03:59 »
dla przykładu HeatGear i ColdGear z UA (Compression) są bardzo dobre pod membranówki - przetestowane na nartach i Blancu (tam nawet CG założyłem na HG) i było super.

Te CW-X mają tę przewagę w porównaniu do UA, że UA mają siateczki poprawiające wentylację w kroczu - HG z przodu, CG przód i tył - co raczej nie predystynuje ich do zewnętrznych leginsów do biegania :P

A masz jakieś porównanie kalesonów UA z serii HG i CG, do innych marek?
Lub czy to jest ten sam materiał co w koszulkach?

Offline stopa

« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 09, 2010, 12:11:13 »
Mam porównanie do kalesonów Mount-X i biegowych spodni / kalesonów Kalenji.
Mount-X to typowe "pod spód", a wyrób z Decathlonu to spodnie wiosna-lato z siatką pod kolanami.
Generalnie po zastosowanych patentach wnioskuję, że leginsy UA, które mam są typowym produktem pod coś (mogą to być nawet krótkie spodenki).

Jeżeli chodzi o materiał to moim zdaniem jest to dokładnie to samo co w koszulkach.

Z problemów to w leginsach HG po 3-4 dniach używania wykruszył się znaczek na łydce. Niby głupota, ale w sumie nie powinno się zdarzyć. Zaraz po tym zdarzeniu rozmawialiśmy z przedstawicielem UA na Polskę i był zdziwiony, ale tłumaczył to tym, że może źle go (znaczek) nałożyli. Tłumaczenie przyjąłem, ale z drugiej strony jeżeli producent chce być na dobrym poziomie to taka wtopa raczej nie powinna się zdarzyć.

Poza tym pełnia szczęścia i zadowolenie przy świadomości do czego te leginsy służą.

Offline ptb

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 15, 2011, 20:04:54 »
Mimo, że jakoś słabo jestem przekonany do termomajtów to kupiłem shorty HeatGear
Udało mi się użyć dopiero w sumie 4 dni, ale na razie na plus. Świetnie odprowadzają wilgoć.
Patent z siatką w kroczu jest kapitalny, siatka jest podwójna.
Dlaczego Heat w zimie? Bo jak trzeba użyć leginsów to po co mi ciepłe gatki. Paradoskalnie, wydaje mi się, że Cold są lepsze na wiosnę czy w jesieni, gdy nie używamy leginsów (za ciepło) a warto mieć ciepłe majty.

Offline Wolf

« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:43:40 »
JUHU

No to ja napiszę kilka słów o bieliźnie z UA. Zakupiłem na zimę koszulkę (niestety nie podam dokładnie modelu, bo nie pamiętam) z serii Coldgear i Allseason. Odprowadzanie wilgoci, zajebista sprawa, jeszcze czegos takiego nie przerabialem. Odczulem jednak, ze po zaprzestaniu wysilku (odpoczynek) w warunkach zimowych czlowiek bardzo szybko sie wychładza. Nie jest to przyjemne odczucie. Dodatkowo, ponoc bielizna z UA nie łapie zapachów. Cóż, u mnie obydwie koszulki zaczęły śmierdzieć, tak dość konkretnie, po dwóch dniach niezbyt dużego wysiłku fizycznego.
"Siłę słonia, płodność byka da Ci tylko turystyka!"

Offline arczar

« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 15, 2011, 23:03:56 »
Ja też posiadam Coldgear'a. Mi nie śmierdzi po 4 dniach, a obficie się pocę.
Termika super: Tatry,-10, wietrznie i śnieżnie. Coldgear+membrana=podczas napierania idealnie. Na postoju primaloft.
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline sly1984

« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 08, 2011, 15:09:06 »
Mam 184 cm wzrostu ale jestem szczupły - 63 kg wagi, w klatce coś koło 96 cm i zastanawiam się czy koszulka na krótki rękaw HeatGear Full T http://www.underarmour.com/shop/us/en/mens/apparel/tops/shortsleeve/pid1201166-Men-s-HeatGear-174-Full-T/1201166-410 w rozmiarze M będzie na mnie dobra na długość czy może lepiej L.
Albo czy gdzieś w Poznaniu można ją przymierzyć?

Offline stopa

« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 08, 2011, 15:10:05 »
Jeżeli są to w Taterniku i w Planet Outdoor w Plazie.

Offline marcin.o

« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 10, 2011, 14:51:41 »
Ja ogolnie stosuje od jakiegos czasu wyroby z UA np http://www.underarmour.com/shop/us/en/search/pid1216003-Men-s-Tactical-ColdGear-174-Mock/1216003-001&FSR=1
 uzywalem przez kilka miesiecy w gorach na wysokosci 2150m  gdzie w listopadzie np w  nocy temp wynosila -20 st, na ta koszulke zaladalem kurtke puchowa i bylo ok siedzac bez ruch na dworze w nocy przez kilka godzin, posiadam rowniez

Lecz niestety jeszcze nie mialem okazji przetestowac, ogolnie jestem zadowlony z wyrobow tej ze marki porownywalem to z Brubeckiem i jednak wole dolozyc kilka groszy wiecej i kupic UA co nie znaczy ze produkty firmy Brubeck sa zle. Umieszcze kilka krotkich testow na forum

Offline maderos

« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 09, 2011, 19:52:41 »
http://www.ceneria.pl/Koszulka_meska_Reversible_UNDER_ARMOUR,65269,91,0,0,P,porownaj.html
Cerro Torre Radom, w promocji po 109 zeta...zostało pare "M" i "XL"...

Offline ina

« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 13, 2011, 01:46:34 »
W Alpin Sporcie jest mocna przecena koszulek UA. Od 49zł widziałam damskie.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla