Autor Wątek: [Elektronika] Active Jet AEL-101 - cyfrowy kompas, altimetr/barometr, termometr  (Przeczytany 23814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline atanor

doszedł  Active Jet AEL-101 - cyfrowy kompas, wysokościomierz/barometr termometr

sprawdzałem go na spacerku i działa ;D wskazania wysokości są zgodne w gps. zauważył różnicę 10m jak zszedłem z 2 pietra

info producenta

Cytuj (zaznaczone)
Niedrogi i funkcjonalny ActiveJet AEL-101 S

1. Wysokościomierz
   2. Kompas cyfrowy
   3. Barometr
   4. Prognoza pogody
   5. Termometr
   6. Zegar
   7. Kalendarz

* Funkcje:
    * Wysokościomierz – metry lub stopy.
    * Kompas cyfrowy - 0° do 359° możliwość wyboru wskazania pomiędzy wyświetlaniem tarczy kompasu i wartości cyfrowej.
    * Barometr – ciśnienie atmosferyczne (hPa, cale Hg, mm Hg). • Prognoza pogody – oparta na zmianie ciśnienia atmosferycznego. • Temperatura - °C lub °F, zakres od -20°C do +60°C.
    * Zegar – 12 lub 24 godzinny format czasu.
    * Kalendarz.
    * 256-pozycyjny zestaw historycznych danych wysokości i ciśnienia. • Pomiar wysokości względnej tj. informacja o pokonanej różnicy wysokości.
    * Podświetlenie LED.
    * Zasilanie popularna bateria litowa 3V CR2032. Czas pracy na baterii co najmniej 12 miesięcy w trybie energooszczędnym lub co najmniej 6 miesięcy przy normalnej pracy. 
    * W zestawie długa smycz, pozwalająca zawiesić urządzenie na szyi.
    * Instrukcja w języku polskim i jeszcze w kilku innych.
    * Waga z baterią ok. 38 gram.
    * Gwarancja 12 miesięcy.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 16:10:36 wysłana przez atanor »

forum.outdoor.org.pl

Offline lisu

• tata Lucyferka

Odp: [Elektronika] Active Jet AEL-101 - cyfrowy kompas, altimetr/barometr, termometr
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 15:38:41 »
A termometr ? jak możesz to wrzuć jeszcze raz link
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline atanor

Odp: [Elektronika] Active Jet AEL-101 - cyfrowy kompas, altimetr/barometr, termometr
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 15:49:09 »
http://www.allegro.pl/item863651077_wysokosciomierz_kompas_zegar_termometr_barometr.html

przesylka 2 dni.

termometr też działa, ale nie miałem okazji go skalibrować w jakimiś bardziej wiarygodnymi. na pierwszy rzut oka, wszystko jest ok.
fajny jest, bo do -20.

Offline HAMMET

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2009, 15:55:00 »
ati - jaka waga i wielkosc tego ? rejestruje temperature ? (np najnizsza w ciagu 24 h )
zdjęcia : http://picasaweb.google.pl/gb.hammet

...drogą białą jak obłęd...

Offline Kotu

• Główka szpotawa...

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:01:22 »
Hammet - 38gr waga z baterią, czyli piórko (parametry producenta)
Potestuj Ati to ustrojstwo, bo cena dobra!
rejestruje temperature ? (np najnizsza w ciagu 24 h )
no właśnie, też jestem ciekaw. Pewnie musi, bo skąd inaczej "prognoza pogody"? W sensie wraz z temperaturą, bo czaję że reszta z barometru ;)
>>> Where eagles dare - mean cats will follow >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
skype - kotu00

Offline atanor

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:05:55 »
niestety, pamięta tylko ciśnienie. stad prognoza ;)
jestem ciekaw algorytmu prognozy, bo piszą w instrukcji, ze ma eliminować zmiany ciśnienia spowodowane zmianą wysokości, ale coś mi sie nie chce w to wierzyć ;D
długość to 9cm i wyświetlacz 2,2"

a cena wzrosła od ostatniej aukcji o całe 3 zł ;D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 16:11:14 wysłana przez atanor »

Offline Kotu

• Główka szpotawa...

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:18:56 »
jestem ciekaw algorytmu prognozy, bo piszą w instrukcji, ze ma eliminować zmiany ciśnienia spowodowane zmianą wysokości, ale coś mi sie nie chce w to wierzyć ;D
Chyba jak ma tajniacko wbudowany gps ;)
skype - kotu00

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:18:56 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2010, 10:21:11 »
Właśnie też go dostałem, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jest naprawdę malutki, do każdej kieszeni wlezie, a wagi to prawie nie czuć. Pierwszy test wejścia na piętro wykazał różnice wysokości 3m co pokrywa się z prawdą. Jedyną chyba nieciekawą rzeczą będzie żywotność baterii bo zapala się za każdym przyciśnięciem guziczka zielona dioda podświetlająca ekran. Zbędny bajer gdy jest ustawiony na auto. Czas pokaże, może w instrukcji coś będzie o wyłączeniu światła.

Offline jarlsg

• Śmiem wątpić.

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2010, 09:19:55 »
I jak użytkowanie po dłuższym czasie?
Przyznam, że dosyć mnie gadżet zainteresował.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2010, 21:59:44 »
Termometr mi pokazał -20,8 st. więc chyba działa. Wysokościomierz też dobrze się sprawuje, wlazłem z 996m (kalibracja) na 1577 i z powrotem a ten ponownie pokazał 996m. Jak teraz przyszedł wyż, to chmurki na wyświetlaczu tez przeszły w słonko. Na razie jestem zadowolony.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:01:57 »
za te pieniądze chyba też się skuszę
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline ina

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:45:12 »
A to i ja wezmę, bo od roku termometra nie mam... a w tej cenie spróbujmy więcej.

edit:
nie ma obecnie na alle, jak ktoś znajdzie w tej cenie, to podeslijcie linka psze :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 23:49:42 wysłana przez ina »
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline ptb

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2010, 23:54:58 »
To i dla mnie weź, zdecydowany jestem już chwile, ale motywacji nie miałem ;)

ina,
http://www.allegro.pl/item879661416_ael_101_przenosny_wysokosciomierz_z_kompasem.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 00:13:46 wysłana przez ptb »

Offline jarlsg

• Śmiem wątpić.

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2010, 00:06:12 »
Właśnie zakupiłem. Będę oczekiwał przesyłki :) Gadżet, ale wielce ciekawy go jestem. Może będzie to jakaś pomoc przy czytaniu pogody, bo nigdy mi to nie wychodziło :)

Offline atanor

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2010, 00:31:42 »
polecam do przeczytania książkę np. "Pogoda i klimat" Guntera Rotha lub podobną.
pomiar ciśnienia jest tylko dodatkiem do ogółu obserwowanych zjawisk.

mój ael doskonale sprawdza się jako termometr pokojowy ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2010, 00:31:42 »

Offline HAMMET

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2010, 07:41:59 »
juz kupiliscie ? bo jesli nie to ja tez bym poprosil (na pw prosze o numer konta )

Offline Kotu

• Główka szpotawa...

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2010, 08:57:23 »
A, to i ja może kupię skubańca ;) w tej cenie, skoro dobrze się sprawuje to wygląda na przydatny gadżet :)
skype - kotu00

Offline darson

« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2010, 09:08:12 »
przeczytałem, że to w Krk :o
http://www.allegro.pl/item886249378_kompas_cyfrowy_z_wysokosciomierzem_i_temp_ael_101.html
IT Serwis
ul. Na Kozłówce 14/71
30-670 Kraków
NIP: 679-129-35-90
nr konta mBank:
18 1140 2004 0000 3502 5145 7550
Tel: 12/***
Kom: 695 774 437

Możliwy odbiór w sklepach:
(po wcześniejszym potwierdzeniu)
Kraków ul. Spółdzielców 3
I piętro lokal nr 9
pon-pt 10:00 - 18:00
Dojazd - mapka Kozłówek
Kraków os. Handlowe 5
pon-pt 11:00 - 18:00
Dojazd - mapka Nowa Huta

Bez kosztów wysyłki ! Kto tam idzie ,bo zamówie sztukę ;D
ps. jeszcze to  >:(
Cytuj (zaznaczone)

# Cena przedmiotów wystawionych na aukcjach może być różna od ceny regularnej, obowiązującej w sklepach ITS
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 09:11:49 wysłana przez darson »

Offline jarlsg

• Śmiem wątpić.

« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2010, 10:04:21 »
Też kupiłem wlaśnie tam, w ITS. Rzekomo wysyłają listem poleconym za 0PLN, ale mają gadżet trochę drożej niż okolica.
Znów, jak w przypadku blackcomba będą się zastanawiali skąd ten nagły dojazd :)

Offline Kotu

• Główka szpotawa...

« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2010, 10:44:56 »
i nie tylko ci się będą dziwić ;) ja już 2 sztuki zamówiłem z tego linka co ptb podał :)
skype - kotu00

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:18:48 »
Jezu na kozlowce, mieszkalem chyba 100 metrow od tego sklepu, dobrze, ze juz nie mieszkam bo bym musial latac 3x dziennie po te ustrojstwa ;D
A jak sie tam kompas sprawuje?
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline atanor

« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2010, 18:57:14 »
A jak sie tam kompas sprawuje?

działa ;D
nie ma poziomicy, a elektroniczne kompasy robią większe błędy przy niedokładnym wypoziomowaniu.
ogólnie na to w która stronę iść jest dobry, ale na azymut +-3st juz kiepski

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:05:27 »
Olac azymut, mi bardziej potrzebne urzadzenie, ktore mi w "whiteoucie" powie czy ide do przodu czy do tylu ;D
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline atanor

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:08:15 »
no to już lepsze zastosowanie, ale wg mnie zawsze trzeba mieć jakiś normalny kompas mechaniczny (np. mała silva) w plecaki w razie W.
 bądź co bądź to jest jednak tania elektronika ;D

Offline HAMMET

« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:17:58 »
a jednak nie chce tego,z tego co widze to az 50 zl, a ja generalnie tylko termometra potrzebuje