Autor Wątek: [Kuchnia] Termos na żywność Esbit Food Jug  (Przeczytany 23462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline supermarcinmh

Odp: [Kuchnia] Termos na żywność Esbit Food Jug
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:45:33 »
Na razie próbuję załatwić sprawę ze sklepem (polarsport), zobaczymy może kopie paragonu jeszcze posiadają lub cos takiego. Co do Primusa to zapewne i tu trafia się szajs jednak ja posiadam dwa termosiki 0,5l (ponad 2lata) i 1L (ok roku) i mogę je tylko chwalić. Wcześniej miałem Salewe 0,75l ale bardzo szybko popsuł się korek (ten pstrykany :-)), możliwe, że przewaga Primusa to drugi korek w zestawie, klasyczny zakręcany więc nie ma się co popsuć :-). Nie wspomnę o mojej pierwszej przygodzie z termosem ze straganu na giełdzie firmy bergner hehe totalny szit, a drugi raz znaleźć tego samego handlarza co by mu powiedzieć czym handluje... cięzka sprawa :-)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:45:33 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2012, 19:49:05 »
Ja tylko zaznaczyłem, że nie wszystko co markowe jest super. I Esbitowi i Primusowi zdarzają się wpadki z rozszczelnieniem termosu.

Offline Artur

« Odpowiedź #27 dnia: Luty 18, 2013, 23:11:33 »
Mam 0,75l i ciągle używam. Jedzonko ciepłe, substancje płynne nie wyciekają. Jedyny mankament to ścierająca się powłoka antypoślizgowa pokrywająca termos.

Offline DragON

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 29, 2017, 16:00:15 »
Koniec, termos nie działa prawidłowo. Nie trzyma ciepła. Nie mogę stwierdzić kiedy to się stało. Ile wytrzymał? Kilka lat. Jeśli ktoś ma dostęp do uszczelek chętnie bym przetestował. W razie czego proszę o kontakt.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 29, 2017, 20:01:52 »
Jak nie trzyma temperatury, to nie jest to wina uszczelek lecz rozszczelnienia termosa. Nic nie zrobisz, albo cisz się tym co pozostało, albo wyrzuć.

Offline DragON

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 30, 2017, 17:06:58 »
Działa tylko jako naczynie. Nic nie trzyma. Nie ma uszkodzeń mechanicznych widocznych. Nie można kupić uszczelki?

Offline Yatzek

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 30, 2017, 20:18:52 »
W kwestii trzymania termiki, uszczelka odpowiada za 1-3% utrzymania ciepła, zakładając, że stara jest i udaje że coś trzyma.
Zalej wrzątkiem prosto z czajnika, dokręć zakrętkę, potrząśnij mocno i odwróć do góry nogami nad zlewem. Wtedy ocenisz stan uszczelki. Potem obmacaj z zewnątrz. Jeśli po trzech minutach jest gdzieś ciepły, to po termosie...
Według mnie, uszczelka w kwestii termiki nic nie da. To praktycznie, bo w teorii coś tam się wyliczy.
Wędrówką życie jest człowieka...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 30, 2017, 20:18:52 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #32 dnia: Październik 30, 2017, 23:45:08 »
Tak jest, jeśli termos z zewnątrz robi się ciepły, to niestety rozszczelnił się i nadaje się już tylko jako talerz. Sprawdź i potwierdź to.