Autor W±tek: [¦piwory] Test ¶piworów by NPM [grudzień 2009]  (Przeczytany 17170 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

misio

Odp: [¦piwory] Test ¶piworów by NPM [grudzień 2009]
« OdpowiedĽ #25 dnia: Grudzień 13, 2009, 16:03:55 »
Tak jest, Jaco! Brońmy autora i ten test! Taka jest moja propozycja. Sztuka dla sztuki. Chrońmy chłam, wciskanie kitu! Ba! Popierajmy go nawet!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 22:04:16 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #25 dnia: Grudzień 13, 2009, 16:03:55 »

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« OdpowiedĽ #26 dnia: Grudzień 13, 2009, 16:07:00 »
rozkrecanie kartuszy tez jest w deche hobby ;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline crimson

• rocznik '89

« OdpowiedĽ #27 dnia: Grudzień 13, 2009, 16:23:22 »
mad, nie chcę nikogo zbawiać, nie jestem Chrystusem, jestem ateist±, nie mam długich włosów i mam za lich± brodę, jak na zbawiciela ;D, wkurza mnie tylko to, że kto¶ mieni się specjalist±, testuje/doradza, bierze kasę za to, a tak na prawdę odwala koszmarny chłam, bo co innego jest, jak kto¶ doradza prywatnie na forum nie będ±c specjalist± w danej dziedzinie, a jeżeli go¶ć robi test z dupy wzięty, jako znawca/przedstawiciel pisma uznawanego za poważne i poczytne, to jest to zwykłe dziadostwo i wciskanie ludziom kitu i czy się to komu¶ będzie podobało, czy nie zawsze ja będę zwracał na to uwagę;

nie trzeba odwoływać się do Antarktydy, bo nie dalej jak 4 lata temu było w Krakowie -25 st C, a w Stuposianach -33, bez wiatru;

i trzecia sprawa, jeżeli będziemy test jest dobry i miarodajny, a autor doskonale opisał ¶piwory, to nie widzę sensu działania forum, bo przecież zawsze przed wyjazdem w góry będzie można sięgn±ć do npm-u i poczytać co zabrać w góry i dlaczego taki a nie inny sprzęt jest lepszy
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Leander

• naczelny mudżahedin odoru

« OdpowiedĽ #28 dnia: Grudzień 13, 2009, 16:31:45 »
Crimson, przyznaj się że jeste¶ po prostu zazdrosny że innym płac± za takie gówno, a ty musisz pracować ;)
Ja osobi¶cie również uważam ten test, jak i inne za kompromitację, i jest to główny powód dla którego nie kupuję tej gazety- my¶l że kto¶ ma zarabiać na szerzeniu takiego gówna jest dla mnie nieakceptowalna.
OAS-Odor Always Section- zawsze sucho, zawsze komfortowo, zawsze lekko ;D

Offline crimson

• rocznik '89

« OdpowiedĽ #29 dnia: Grudzień 13, 2009, 16:36:12 »
Leander, mi płac± za pisanie inszych głupstw ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline jaco

« OdpowiedĽ #30 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:09:57 »
Chróst za bardzo przeżywasz .Nie bronię i nie czytam , wolę tutejsz± awanturkę z wyzwiskami ,qrwami i innymi chamstwami, ;D
przynajmniej wiem że jestem między ludzmi sobie podobnym . Pomimo jednak częstej degręgolady więcej z tego forum można wynie¶ć niż z 1000 NPM- ów
W życiu piękne s± tylko chwile

Offline Łylma

• "na każdego czeka jego góra"

« OdpowiedĽ #31 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:10:44 »
testy nigdy, w tym miesięczniku, nie były jego mocn± stron±, natomiast teraz przeszli chyba samych siebie. Najsmutniejsze w tym wszystkim jednak jest to, że kto¶ to wcze¶niej przeczytawszy zatwierdził do druku. To dopiero jest zgroza. Cóż odej¶cie Pustelnika, jak naczelnego, odbiło się czkawk± gazecie i nie wyszło ani nie wychodzi na dobre
"kto pragnie wej¶ć na szczyt
musi być gotów zapłacić
najwyższ± cenę"

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #31 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:10:44 »

Offline oneworld

« OdpowiedĽ #32 dnia: Grudzień 13, 2009, 19:49:57 »
taka ciekawostka: dokładnie 3 lata temu, npm na swoich łamach zamie¶cil test ¶piworów. Można porównać sposób podej¶cia oraz warto¶ć testów, szczególnie że w jednym i drugim przypadku został przetestowany Hannah Bivak.

Jak przeczytałem obecny test to nawet słów brak na komentowanie, wcze¶niej nie było kolorowo ale ostatnio (końcowy okres Pustelnika i nowej ekipy) to już kompletne dno.

Co do samej pozycji (z wył±czeniem testów) to osobi¶cie wolę obecny npm niż ten za Pustelnika.
najlepsze przed Tob±

Offline atanor

« OdpowiedĽ #33 dnia: Grudzień 13, 2009, 20:37:12 »
przecież wła¶nie dlatego Pustelnik i reszta odeszli

Offline Łylma

« OdpowiedĽ #34 dnia: Grudzień 13, 2009, 20:47:28 »
"Czasopismo dryfowało w kierunku gazetki reklamowej, podporz±dkowanej wył±cznie sugestiom reklamodawców, nie uwzględniaj±cej specyfiki i oczekiwań naszych Czytelników." - to fragment listu starego składu redakcji.
Teraz kto da ma plusy podczas pseudo testów a przy okazji więcej miejsca na swoje reklamy. Traci na tym oczywi¶cie rzetelno¶ć porównań a co za tym idzie sam czytelnik.
Jednak redakcja może się wykazać przed wydawc±, że przecież oni ostro pracuj± i przybliżaj± użytkownikom sprzęt odorowy. Tylko merytorycznie ma się to ni jak do rzeczywisto¶ci  :'(
musi być gotów zapłacić
najwyższ± cenę"

misio

« OdpowiedĽ #35 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:20:27 »
No i należy pamiętać o jeszcze jednej, do¶ć istotnej sprawie: autor tego testu nie tylko pisuje na łamach npmu-u, ale również na outdoorze, forum npm-u, chyba nawet i ngt, a z tego co pamiętam z przegl±dania netu to i na paru innych forach zwi±zanych z Tatrami i inszymi górami.
Zatem należy mieć ogromne obiekcje co do jego wypowiedzi i ich nie tyle sensu, co primo zawarto¶ci merytorycznej, secundo prawdomówno¶ci... Pamiętać też należy, że człowiek ten jest PRZEWODNIKIEM...

Offline Łylma

« OdpowiedĽ #36 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:21:43 »
kwity przewodnickie też pewnie gdzie¶ z zaplecza ogarniane  ;D
musi być gotów zapłacić
najwyższ± cenę"

Offline darson

« OdpowiedĽ #37 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:21:49 »
zastanawiam się jaki wpływ w takim te¶cie (i czy wogóle) ma tzw sponsoring? czy możliwe jest że sprzęt jakiej¶ firmy jest oceniany lepiej, bo dostaj± za to suweniry?

Offline obserwator

« OdpowiedĽ #38 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:22:44 »
jak przestaniemy kupować to pismo to problem sam się rozwi±że. tego własnie nie rozumiem że My Polacy jak Nas oszukuj± i robi± w chuja to dalej korzystamy z usług tych firm. mi jak raz podpadnie jaki¶ sklep czy firma to już nie korystam z ich usług, nawet jeżeli miałbym u konkurencji wiecej zapłacić, musi być naprawdę wyj±tkowa sytuacja abym ponownie skorzystał z ich usług.
Tolerancja jest cnot± ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

misio

« OdpowiedĽ #39 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:25:07 »
Ja nie korzystam: czytam w EMPIKu ;D. Za darmo ;D.
Poza tym: jako¶ć testów jest żadna, jednak pozostała czę¶ć bywa często ciekawa.

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #39 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:25:07 »

Offline Wolf

« OdpowiedĽ #40 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:26:48 »
zastanawiam się jaki wpływ w takim te¶cie (i czy wogóle) ma tzw sponsoring? czy możliwe jest że sprzęt jakiej¶ firmy jest oceniany lepiej, bo dostaj± za to suweniry?

Każdy tak robi, to jest przecież oczywiste. W sklepie sprzedawca wciska Ci kit, że najlepszy jest produkt x bo ma z tego kase lub jaki¶ ich sprzet. Tutaj jest zapewne podobnie. Przecież, jak już kto¶ wspomniał jest mase firm robi±cych ¶piwory i czemu nie ma większo¶ci ???
¦miech na sali z takm testem i popieram Chrósta, trzeba z tym walczyć przynajmniej opisuj±c to na forach, które czytaj± ludzie zainteresowani, którzy nie znaj± się zbytnio na sprzęcie.
"Siłę słonia, płodno¶ć byka da Ci tylko turystyka!"

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« OdpowiedĽ #41 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:49:36 »
z tym sponsoringiem i wplywem na testy to troche pojechali¶cie ;D Reklama jest droga, test jest poprostu form± reklamy w pewnej mierze taniej - bo tylko koszt oddelegowanego cicha/sprzetu. Generalnie czasopisma i portale nie nadskakuj± z propozycjami "zrobimy dobry test jak dacie jakies fanty dodatkowo" , reklama tez działa na zasadzie płacisz i tyle.

Moze w przypadku NPM jest inaczej, nie wiem. Ja z mojego punktu widzenie nie dałbym do testów przedmiotu który uważam ( według swojej wiedzy i doswiadczenia) za badziew ( lub konkurencje za lepsza) bo po co mi taki test który powie wszystkim ze to badziew.

duż± nisz± dla odora jest demaskowanie takich testów o niskiej wartosci merytorycznej , jako barometr dla firm z branży, w której tak naprawde, mało kto ma pojęcie czym handluje i co się dzieje w ¶rodowisku " ¶wiadomych użytkowników"

Offline darson

« OdpowiedĽ #42 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:50:13 »
jednak czę¶ć forumowiczów uważa,że nie należy z tym walczyć i piętnuje autora ,który pokazał brak profesjonalizmu pisma.
Nie należy bagatelizować kwestii zdrowia, bo grypa złapana na takim wyjeĽdzie może skończyć sie tragicznie. Oczywi¶cie nonsensem jest pokładać wiarę tylko w jeden test i kupować sprzęt na jego podstawie, ale spotkałem sie z przypadkami, że ludzie wyjeżdżaj±cy na narty lub w góry, wchodzili do sklepu i zaopatrywali się hurtem we wszystko, co potrzebowali, ufaj±c całkowicie poradom sprzedawcy.
Jestem za:
1.krytykowaniem dziadostwa
2.udzielaniem fachowych porad(szeroko rozumiana pomoc)

Offline Wolf

« OdpowiedĽ #43 dnia: Grudzień 13, 2009, 21:56:12 »
Poprostu tandetny marketing i tyle.

Offline obserwator

« OdpowiedĽ #44 dnia: Grudzień 13, 2009, 22:04:34 »

W sklepie sprzedawca wciska Ci kit, że najlepszy jest produkt x bo ma z tego kase lub jaki¶ ich sprzet.

miałem przynajmniej 4 sytuacje gdy sprzedawca w sklepie w oslo odsyłał mnie do konkurencji i nie wciskał mi na siłę tego co by nie spełniło moich oczekiwań. w tym raz gdy już byłem zdecydowany na palnik powiedział żebym kupił cruxa bo jest lżejszy i mniejszy i podał nawet adres sklepu.
Tolerancja jest cnot± ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« OdpowiedĽ #45 dnia: Grudzień 13, 2009, 22:06:14 »
Ku*wa, Panowie, nie generalizujcie ;D ;D

Offline Wolf

« OdpowiedĽ #46 dnia: Grudzień 13, 2009, 22:20:49 »

W sklepie sprzedawca wciska Ci kit, że najlepszy jest produkt x bo ma z tego kase lub jaki¶ ich sprzet.

miałem przynajmniej 4 sytuacje gdy sprzedawca w sklepie w oslo odsyłał mnie do konkurencji i nie wciskał mi na siłę tego co by nie spełniło moich oczekiwań. w tym raz gdy już byłem zdecydowany na palnik powiedział żebym kupił cruxa bo jest lżejszy i mniejszy i podał nawet adres sklepu.

W Oslo to rozumiem, my niestety mówimy o Polsce.

Offline madmun

« OdpowiedĽ #47 dnia: Grudzień 13, 2009, 22:26:40 »
no a kiedy do polityki przejdziecie ???

Chróst jak już jedziesz po kim¶ to się dowiedz chociaż co ta osoba konkretnie napisała w tym arcie, to tak na przyszło¶ć, wiec proponuje  "jechania" po całym gronie ludzi którzy to pisali i mieli udział w wstępie ....

Mi się zdaje po czę¶ci że to co poniektórzy powoli tutaj pisz±, to takie Polskie zachowanie, zamiast się skupić na merytorycznych błędach, powiedzieć co jest nie tak, ale DOKŁADNIE, a następnie z takimi zarzutami, udać do NPM <co już robili¶my>   tudzież umieszczania obszernej adnotacji na portalu i forum naszym jak NPM  dlaczego ten test jest zły i nasze grono uważa go za bubla, bo za chwile będzie tu 5 stron niczego ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 01:49:09 wysłana przez madmun »
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Wiktor

• od krwi trawa ro¶nie bardziej zielona...

« OdpowiedĽ #48 dnia: Grudzień 14, 2009, 01:21:14 »

Chróst jak już jedziesz po kim¶ to się dowiedz chociaż co ta osoba konkretnie napisała w tym arcie, to tak na przyszło¶ć, wiec proponuje  "jechania" po całym gronie ludzi którzy to pisali i mieli udział w wstępie ....

Mi się zdaje po czę¶ci że to co poniektórzy powoli tutaj pisz±, to takie Polskie zachowanie, zamiast się skupić na merytorycznych błędach, powiedzieć co jest, nie tak DOKŁADNIE, a następnie z takimi zarzutami, udać do NPM <co już robili¶my>   tudzież umieszczania obszernej adnotacji na portalu i forum naszym jak NPM  dlaczego ten test jest zły i nasze grono uważa go za bubla, bo za chwile będzie tu 5 stron niczego ...

ło to to jak mawiał mój dyrektor ze szkoły ¶redniej
aż sobie jutro zajrzę do kiosku ale dla mnie zarzuty spina s± raczej czepianiem się

jednak czę¶ć forumowiczów uważa,że nie należy z tym walczyć i piętnuje autora ,który pokazał brak profesjonalizmu pisma.

je¶li piłujesz do mnie to po prostu nauczyłem się nie podniecać takimi sprawami zwłaszcza maj±c na uwadze reakcję redakcji na zastrzeżenia dotycz±ce testu softów

a gadania o zamarĽnięciach nadal nie pojmuję
limit komfortu w przedziale -6/-9 jest wg mnie wystarczaj±cy dla ¶piwora 3 sezonowego
kto¶ sugeruje że można w nim spać w zimie? może o czym¶ nie wiem

misio

« OdpowiedĽ #49 dnia: Grudzień 14, 2009, 04:34:15 »
Mad, a kto się podpisał jako autor tekstu?
Inni też?