Autor Wątek: Nowinki i nowości sprzętowe z cyklu outdoor.  (Przeczytany 142473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nowinki i nowości sprzętowe z cyklu outdoor.
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 16, 2016, 18:04:44 »
Pierwszy smart in the whole world z nietłukącym się ekranem:

Motorola Moto X Force

https://www.youtube.com/watch?v=NRXh2zpFYW4

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 16, 2016, 18:04:44 »

Offline mirecc

« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 16, 2016, 18:39:48 »
Żeby Chińczycy wymyślili coś co Korea będzie naśladować? No to pogratulować.
A swoją drogą już nie będą utrzymywać marki Motorola? Logo i nazewnictwo linii jak dla Motoroli a jednak Lenovo?
Czytałem rok temu, że na Europę i obie Ameryki dalej będą sprzedawać telefony jako Motorola a na Azję jako Lenovo.
No to w końcu Lenovo czy Motorola?
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2016, 18:53:16 wysłana przez mirecc »

Offline misiak76

« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 29, 2016, 14:06:44 »
Za 1980 gram chcą 1399 zł. Powaliło ich nieźle albo wcześniej zaczęli żarty ;D

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 29, 2016, 20:15:09 »
Miałem właśnie pisać, że ten msr jest w podobnej wadze i kosztuje nieco więcej. Materiały zachęcają, po za tym fjord raczej ma dobre opinie w kwestii namiotów. Ale jak na to nie patrzeć to 1,4 klocka to dużo i nie za FN tylko w ogóle.
black hole sun

Offline Bartek_Z

« Odpowiedź #631 dnia: Kwiecień 12, 2016, 08:00:33 »
Zawsze trochę tańszy od Hubby Hubby NX :P
To tak jakby fiat zrobił limuzynę i ktoś by powiedział zawsze to trochę tańsze od Mercedesa :P

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #631 dnia: Kwiecień 12, 2016, 08:00:33 »

Offline semow

« Odpowiedź #632 dnia: Kwiecień 12, 2016, 11:21:46 »
Mimo wszystko jednak MSR trzyma wysoki poziom jakości, czego o firmie Mercedes do końca nie można powiedzieć :P

Offline uysy

« Odpowiedź #633 dnia: Maj 10, 2016, 17:23:47 »
DARIUSZ DARIUSZ DARIUSZ PACZ!!!!!
Norrona w OutdoorPro!
http://outdoorpro.pl/produkty/szukaj/q:Norrona;.html#mainere

Offline misiak76

« Odpowiedź #634 dnia: Maj 13, 2016, 09:17:20 »
Alkohol z proszku no i polski na dodatek ;D
http://spinanie.pl/laura-godek-nauczylismy-sie-liofilizowac-alkohol/

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka

Offline necik

Offline sieku

« Odpowiedź #636 dnia: Październik 19, 2016, 16:44:34 »
http://cumulus.pl/pl/kategorie/sleeping-systems/sprzet-hamakowy

Rośnie popularność hamaków, więc i oferta produktów komplementarnych się wzbogaca.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #637 dnia: Październik 19, 2016, 19:36:22 »
400g góra + 400g dół, hmmm - jaki w tym interes poza może wygodą? Zwykła kari czy samopompka się nie nadaje do hamaka? Pytam powaznie

« Odpowiedź #638 dnia: Październik 19, 2016, 20:21:12 »
No właśnie w tym kłopot, że się nie nadaje, bo jest za wąska. Leżąc w hamaku człowiek dociska śpiwór do materiału hamaka też po bokach i tam już nie ma żadnej izolacji.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #639 dnia: Październik 19, 2016, 21:34:11 »
Aaa, kapuję. Chyba mi to kiedyś tłumaczyłaś.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #639 dnia: Październik 19, 2016, 21:34:11 »

Offline fromage

« Odpowiedź #640 dnia: Październik 20, 2016, 10:46:25 »
W czym taki quilt pomoże skoro też będzie się kompresował po bokach? Jeżeli to ma być ekstra warstwa skompresowanego pierza to wygląda na drogą a mało efektywną zabawę.

Czy czegoś nie kumam?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #641 dnia: Październik 20, 2016, 11:48:23 »
To chodzi o ten dół, te modele Selva, one mają opatulać dół i boki, a Taiga tylko górę i trochę boki tym ściśniętym już puchem.

Offline petelicki

« Odpowiedź #642 dnia: Październik 20, 2016, 11:50:39 »
Cytuj (zaznaczone)
W czym taki quilt pomoże skoro też będzie się kompresował po bokach? Jeżeli to ma być ekstra warstwa skompresowanego pierza to wygląda na drogą a mało efektywną zabawę.

Czy czegoś nie kumam?

Tego, że on jest nakładany NA hamak, a nie do jego wnętrza.

Mnie bardziej zastanawia czy po nocy jesienią, przy dużej wilgotności taki underquilt nie będzie nasiąknięty wodą? Wiadomo, że całość będzie pod tarpem, ale tak czy siak para wodna będzie się osadzać na materiale...Po dwóch, trzech nocach w takich warunkach może sie zrobić mało przyjemnie w takim wilgotnym puchu? Ktoś z praktyków może się wypowiedzieć?
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline Shwarc

« Odpowiedź #643 dnia: Październik 20, 2016, 12:13:52 »
istnieje ogromna szansa, że nic się takiego nie stanie. Pod zadaszeniem szyby auta nie zamarzają, rosa tez się nie odkłada w pogodny dzień. Gorzej, jeśli jest mgła i wiaterek, wtedy ta mgła zmoczy wszystko.

Offline misiak76

« Odpowiedź #644 dnia: Październik 20, 2016, 13:26:14 »
Jako totalny hamakowiec ;) przetestowałem już wiele rozwiązań. Sam wprowadzam swoje 3 grosze do tej dziedziny już w najbliższym czasie ale tu nie o tym.
Quilt sam w sobie jest naprawdę dobrym rozwiązaniem na chłodniejsze pory roku późna jesień, zima, wczesna wiosna. Natomiast w cieplejsze pory już chyba dla totalnych zmarzluchów, choć w takim wypadku wystarczy nawet folia NRC. Quilt jeszcze nigdy mi nie przemókł ani nie nasiąknął wodą, a spałem już w naprawdę różnych warunkach, no może poza mrozem syberyjskim ;) Choć prawdę mówiąc Cumulus na nasz rynek pierwszy w prowadza tego rodzaju produkty z pierzem. Inni producenci mają na ogół wypełnienie syntetyczne i takiego ja używałem.
Bardziej mnie zastanawia sens wprowadzania produktów typu Taiga bo śmiało zastępuje to śpiwór. Co prawda zgniatam tu pierze ale to rekompensuje mi quilt podwieszony od zewnątrz.
Poza tym śpiwór jest bardziej uniwersalny, a tajga już nie.

Offline fromage

« Odpowiedź #645 dnia: Październik 20, 2016, 20:13:40 »
Cytuj (zaznaczone)
Tego, że on jest nakładany NA hamak, a nie do jego wnętrza.

:) No to teraz już jasne się stało.

Offline sieku

« Odpowiedź #646 dnia: Październik 20, 2016, 21:49:47 »
Bardziej mnie zastanawia sens wprowadzania produktów typu Taiga bo śmiało zastępuje to śpiwór. Co prawda zgniatam tu pierze ale to rekompensuje mi quilt podwieszony od zewnątrz.
Poza tym śpiwór jest bardziej uniwersalny, a tajga już nie.
Odniosłem takie samo wrażenie. Znając Cumulusa odpowiedzią jest - waga i filozofia tworzenia przedmiotów o jednym ścisłym przeznaczeniu. Z opisu można też wyczytać: "Nietypowe, podłużne komory w górnej części topquilta zapobiegają zjawisku migracji puchu na środek, spowodowanej przez nacisk ścian hamaka"

Nie spałem jeszcze nigdy w hamaku (choć bardzo szukam ku temu pretekstu) więc teoretyzuje, ale czy w takim topquilcie nie przydałby się bardziej zamek na "szczycie" (na brzuchu) śpiwora. Taki Magic przekręcony o 90 stopni bez puchy w plecach i z tymi podłużnymi komorami?

Uważam też za mylące, że przy opisie danego top lub under quilta Cumulus podaje temperatury komfortu/limitu od razu dla zestawu. Czy się mylę i w hamaku taka sama ilość puchu w quilcie da lepsze parametry termiczne niż na macie w śpiworze?
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2016, 22:03:11 wysłana przez sieku »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #647 dnia: Październik 20, 2016, 22:55:02 »
Leżąc na 5cm warstwie puchu będziesz miał zawsze lepszą izolację niż na 2,5cm samopompki czy tym bardziej 1cm karimaty. Prześpij się na śniegu a zobaczysz, jak przez 3,8cm matę wytopisz rano śnieg. To już choćby świadczy o słabej izolacji, dla tego słuszny jest pomysł z równym opatuleniem się dookoła, a więc podaniem termiki dla takiego zestawu. Bardziej bym się zastanawiał, jak do tego doszli? O ile wiem, Cum nie bada śpiworów wg EN...

Offline sieku

« Odpowiedź #648 dnia: Październik 20, 2016, 23:15:11 »
Nie no pełna zgoda.
Ale w sklepie online masz te produkty osobno, co jakby sugerować może myślenie: "A więc kupie tylko underquilta 300 który już sam zapewni mi komfort 2 st., więc zaoszczędzę na wadze śpiwora."
Wiem, że tutaj nikt tak nie pomyśli, oraz że Cumulus choćby i ze względu na cenę nie jest pierwszym wyborem dla laika. Jednak jest to trochę nieuczciwe zagranie marketingowe - rozbić cenę zastawu na 2, żeby wydawała się niższa. Innego powodu nie znajduje.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #649 dnia: Październik 20, 2016, 23:24:11 »
No cóż, papier wszystko przyjmie. Numer znany od lat, podajmy wagę dla najmniejszego rozmiaru czy najlżejszej konfiguracji, a klient to łyknie. Takie czasy.