Autor Wątek: Laptopy  (Przeczytany 42109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

Odp: Laptopy
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 18, 2013, 21:18:13 »
krąży taka opinia, że z komputerami to tak samo jak z samochodami, najlepsze są służbowe, jak się zużyje to będzie nowy ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 18, 2013, 21:18:13 »

Offline EMES

« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 18, 2013, 21:23:45 »
andy to nie opinia, to fakt ;D a jeszcze jak masz serwis 24 h to już w ogóle cud-miód ;D
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 18, 2013, 21:57:20 »
andy to nie opinia, to fakt ;D a jeszcze jak masz serwis 24 h to już w ogóle cud-miód ;D
i takie należy posiadać  ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline EMES

« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 18, 2013, 22:25:08 »
tylko się nie chwal, że prywatnie użytkujesz bo ci rostowski podatek doj... z domiarem za zeszłe lata ;D

Offline Ivan

« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 19, 2013, 08:26:43 »
Nie do końca rozumiem. Jest za słabo dokręcony może?
No po prostu całość zawiasa się rusza względem tej części obudowy, gdzie jest klawiatura. Tego się chyba nie da dokręcić, pewnie siedzi na jakieś zatrzaski. Wszędzie widać nierównomierne szczeliny, źle jest wszystko spasowane i skrzypi.

Offline EMES

« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 19, 2013, 17:17:19 »
wszystkie laptopy, które rozbierałem miały przykręcane zawiasy, bardzo sztywno zresztą i nigdy się z czymś takim nie spotkałem, Ivan pogadaj ze specjalistą chyba, że niema plomb gwarancyjnych to sprawdź to lepiej organoleptycznie

Offline atanor

« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 19, 2013, 18:00:10 »
Przecież Dell ma gwarancję NBD...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 19, 2013, 18:00:10 »

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 18, 2014, 16:22:08 »
Doradzicie jakiego laptopa mam kupić mamie ?
wymagania :  taki chyba 15'6 "
cena max 2000 , ale jak bedzie tanszy to i lepiej
użytkowanie jak dla starszej kobiety: skype z rodzina, internet, filmy czasem HD, zdjecia .
może jak przyjedzie któryś z synów do domu to lightroome , albo coś lżejszego do zwykłej podstawowej obróbki zdjęć  - wiec sie tym nie sugerowac w wyborze.
i to chyba tyle .
 moi faworyci to producent lenovo, z dyskiem SSHD conajmniej 500Gb,
praca na baterii też by mogła być dłuższa, ale jak widze lenovo działą z 4-5 godzin. mógłby być lekki , tak jak widze do 2,5 kg .

nie wiem jaki procesor do tych wymagan bedzie dobry i czy 4 Gb ramu wystarczy , czy lepiej wziac 6-8 ? - i o tę właśnie poradę was sie  pytam .
swój poprzedni kupowałem w sklepie kuźniewski i jestem zadowolony :
co moglibyście polecić :
http://www.kuzniewski.pl/index.php?d=szukaj&c[33]=2&c[31]=3&c[32]=3&c[34]=37&c[117]=54

cos link uciety , najlepiej go całego wkleić do przeglądarki  :(

Offline esperal

« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 18, 2014, 16:28:39 »
Po co 500Gb na ssd? Weź 128 i posadź tam system i lightroom a reszte na zwykłym dysku hdd.

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 18, 2014, 16:33:14 »
SSHD - hybrydowy . lightroom to już jak pisałem opcjonalnie , a może wogóle go nie  być , bo to będzie laptop mamy ;)

Offline sieku

« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 19, 2014, 10:59:40 »
Polecam Lenovo G710 z procesorem i3
Pozostałe parametry w linku:
http://www.komputronik.pl/product/208908/Komputery/Laptopy/Lenovo_G710_59_395300_.html

Kupowałem ostatnio taki do biura, tylko z win7. Co prawda tutaj istotny też był monitor 17 cali, ale wydaje mi się że znajdziesz mniejszy odpowiednik.
Nie był on sprawdzany pod kontem twoich zastosowań z racji biurowego przeznaczenia ale z programem księgowo-magazynowym z dość sporą bazą danych radzi sobie koncertowo. Pracuje na nim Pani w wieku zbliżonym pewnie do twojej mamy i chwali sobie wygodę klawiatury.
Do zalet na pewno należy doliczyć też bardzo cichą pracę.

Offline Photon

« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 19, 2014, 11:23:57 »
I3 to podstawa, niżej nie schodź.

Ja nie mogę pracować na klawiaturze Lenovo, to strzałki są zlane ze wszystkim... przy dużym przyzwyczajeniu do innego układu klawiatury...dostaje szału okazjonalnie posługujac się klawiaturą od Lenowo :D

Offline sieku

« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 19, 2014, 11:39:45 »
Ja mam podobnie jak Ty Photon :P Sam pracuje na Toshibie Satelite i tutaj mam właśnie oddzielone strzałki, ale użytkowniczka Lenovo sama wybrałą sobie taką klawiaturę i zadowolona.

Toshiby  nie polecam z wielu powodów:
- dość mocno się grzeje (a wcale jej nie obciążam jakoś mocno)
- przyciski gładzika chodzą jak nakrętki od frugo
- 5 w klawiaturze numerycznej muszę mocniej wciskać niż inne, prawie od nowości
- ma tylko 2 porty USB 2.0 i to z jednej strony ciasno obok siebie (z czego jeden popsuł się dość szybko)
- ogólna mułowatość

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 20, 2015, 16:02:22 »
Witam, potrzebuję jakiegoś netbooka do podróży. Ważne, żeby był lekki, dość długo pracował. Co sądzicie o tym?
http://www.x-kom.pl/p/221818-acer-es1-111m-n2840-4gb-32-win8.html?gclid=CJiSyoHihcgCFYLpcgod7iQEZA
lub
http://www.komputronik.pl/product/265294/Elektronika/Laptopy_Tablety/Acer_Aspire_ES1_311_C7Z3.html?gclid=CKrhsdDXhcgCFaXbcgodskwFbg&gclsrc=aw.ds

tak, wiem dysk tylko 32gb, ale mam zewnętrzny 1TB, a na dysku i tak tylko kilka programów do garmina, office, pdf i kilka mało zajmujących miejsca.
Czy ten netbook poradzi sobie z odtwarzaniem filmów na YT 720P/1080P? oraz w plikach mkv FHD?
Może coś innego, polecacie w cenie tak +/- 1tys z windows
Ważne, żeby było wejście RJ-45

Offline lex

« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 20, 2015, 17:05:51 »
Filmy mkv 720p spokojnie odtworzysz na MacBookAir to na tych też powinno dać radę. 1080p nie próbowałem. Szkoda mi było miejsca na dysku.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 20, 2015, 17:05:51 »