Autor Wątek: Laptopy  (Przeczytany 41492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

Odp: Laptopy
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:48:50 »
Ratunku. Zabiłem kompa. NIe startuje winzgroza ani normalnie ani w awaryjnym ani wogóle. Pisze cos o errorze na twardym. czy jest możliwość i jak to zrobić żeby odzyskać pewne pliki z twardego ? Mam tam kilka rzeczy firmowych które mają dużą wartość.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:48:50 »

Offline volica

« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:06:20 »
Ratunku. Zabiłem kompa. NIe startuje winzgroza ani normalnie ani w awaryjnym ani wogóle. Pisze cos o errorze na twardym. czy jest możliwość i jak to zrobić żeby odzyskać pewne pliki z twardego ? Mam tam kilka rzeczy firmowych które mają dużą wartość.
Sciagnij sobie jakąkolwiek dystrybucje linuxa, wypal na płycie i zbootoj z tej plyty (bez instalacji). Jezeli twardy dysk ci działa, to bedziesz mógł sobie przegrac dane z twardego na dysk zewnętrzny.
Przyciąganie ziemskie zwiększa się z roku na rok, co łatwo wykryłem przy pomocy mojej wagi łazienkowej.

Offline arczar

« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 28, 2010, 14:48:51 »
tylko zwróć uwagę, żeby dystrybucja obsługiwała ntfs, bo jak nie obsługuje to podejrzewam, że nic nie zgrasz, bo teraz już prawie każdy ma ntfs jako system plików.

Ewentualnie ściągnąć stery do ntfs - wtedy wybór dystrybucji masz wolny, np. DamnSmallLinux będzie OK
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline atanor

« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 28, 2010, 16:38:28 »
zainstaluj ponownie windę lub uzyj live cd, czyli systemu na płytce

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 28, 2010, 20:53:13 »
Albo jeszcze prościej ściągnij sobie Hirens Boot CD i skorzystaj z jednego z narzędzi do odzyskiwania danych, lub jak jakimś cudem "odmontowała" Ci się partycja, to skorzystaj z Find And Mount zawartej w Pakiecie Hirensa. Ostatnio tak właśnie odzyskiwałem dane z partycji, która jakimś dziwnym trafem się "odmontowała" i nie dała sie zamontować.

Offline semow

« Odpowiedź #81 dnia: Maj 12, 2013, 13:26:17 »
Potrzebne mi jakieś urządzenie do pracy w terenie, podróży itp., sieć głównie na wifi
głównie do internetu, zrzucania zdjęć, topo w pdfach - i w pracy w podobnych zakresie, w tym sporo pisania
pobawiłem się nexusem madmuna i niestety klawiatura dotykowa odpada :/ nie wiem też czy android by wystarczył jako os - nie znam w sumie możliwości tabletów
dlatego bardziej skłaniam się ku netbookowi
możecie coś polecić z używanych w okolicach 500 zł?
czy taki atom n450 to dobry procesor za takie pieniądze? jak taki komputer pociągnie win7?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Maj 12, 2013, 13:26:17 »

Offline atanor

« Odpowiedź #82 dnia: Maj 12, 2013, 14:44:38 »
Mam samsunga na dwuwątkowym atomie n455, 10", zabieram go ze sobą w delegację w razie W (potrzeby Windowsa), ale nie używam (no czasem jako ładowarki) ;D do wszystkich wymienionych przez ciebie czynności używam Note 2.
Atomy poprzedniej generacji są wolne, a jednordzeniowe, jednowątkowe N450 jest tego przykładem - nowoczesnego narzędzia tortur, zdecydowanie nie warto za żadne pieniądze.
Jeżeli już coś chcesz na Atomie to bierz dwurdzeniowego n550, 2GB ram i matrycą 1366x768, czyli 12" Asusa z serii EEE Pc.
Co do klawiatury to lepiej i szybciej pisze teksty na smartfonie (SwiftKey) niż tej 10" netbookowej.

Offline semow

« Odpowiedź #83 dnia: Maj 12, 2013, 14:51:41 »
Dla mnie dotykowa klawiatura to tortura, więc odpada. Zastanawiałem się nad tabletem + klawiatura ale ciągle zostaje problem androida. Wydajność takiego tableta na androidzie w porównaniu do netbooka na atomie, w tych samych okolicach cenowych (500 zł) jak się będzie miała do siebie?

Offline atanor

« Odpowiedź #84 dnia: Maj 12, 2013, 15:08:46 »
Tablet + klawiatura? No nie wiem, Android to zupełnie inna filozofia pisania niż w Windows, nawet jak masz myszkę i klawiaturę. Samo z ALT, nie działa ot tak - trzeba się nakombinować. Chyba, że Asus Transformer, on zbierał dobre opinie, choć każdy podkreślał, że jeżeli chodzi o produktywność to jednak nie Windows i chyba nie kosztuje 500zł.
Wydajność takiego atomowego netbooka do np. Tegry 3 (Nexusa 7) to całe lata świetlne, widać po grach, gdzie Modern Combat 4 dorównuje konsolowym tytułom, a Atom będzie przycinał przeglądarkową grę.

Offline Kanet

« Odpowiedź #85 dnia: Maj 12, 2013, 15:35:35 »
Gdyby nie ta kasa to jakiś ultrabook za 2-3k (nowy) 13 ' były idealny.
Małe toto, waży mniej niż 2kg, a wydajność laptopowa:)

Offline PiotrekB

« Odpowiedź #86 dnia: Maj 12, 2013, 15:53:59 »
Ja używam tableta Samsunga Galaxy Note 10.1 + Aero i jestem bardzo zadowolony, przy spokojnym użytkowaniu bez problemu 3-4 dni sobie działa (np. filmy Warszawa-Zakopane-Warszawa + coś na miejscu). Nie zauważyłem, żeby brakowało mi jakiś aplikacji na Android, a używam prawie pół roku, telefonu z androidem od 2 lat i też nie brakuje aplikacji.
Można do niego dokupić jakąś klawiaturę, ale ja przyzwyczaiłem się do tej dotykowej.
No i masa 600g to duuużo mniej niż laptop.
No, ale ma oczywiście wady. Chyba główną jest cena.

Offline semow

« Odpowiedź #87 dnia: Maj 12, 2013, 20:33:05 »
Nexus 7 powiedzmy byłby w zasięgu finansowym :) generalnie chodzi o to, że nie chcę wydawać więcej kasy na gadżet, którego będę stosunkowo mało używał.
Na androidzie można np. obsługiwać excela, arkusze z openoffice, jakieś programy do prostej obróbki zdjęć?

Offline madmun

R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline PiotrekB

« Odpowiedź #89 dnia: Maj 12, 2013, 22:23:29 »
Część urządzeń ma je od razu wgrane.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Maj 12, 2013, 22:23:29 »

Offline madmun

« Odpowiedź #90 dnia: Maj 12, 2013, 22:40:14 »
https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouch&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFpci5jb20uYWRvYmUucHN0b3VjaCJd

sprawdziłem, da się ! :) działo to nawet ! i da się sporo zrobić ! :)

Ale właśnie jak będziesz kupował Androida, to szukaj coś co od kopa ma OTG bez problemowe,
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline atanor

Odp: Odp: Laptopy
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 12, 2013, 22:56:39 »
Nexus 7 powiedzmy byłby w zasięgu finansowym :)

Jakby to obzazowo ująć. Z Nexusa 7 będziesz miał najwięcej przyjemności z użytkowania ;D

Offline semow

« Odpowiedź #92 dnia: Maj 13, 2013, 07:06:41 »
Z pewnością w kwestii pisania przede wszystkim ;D
może naciągne madmuna na pożycznie nexusa na jeden dzień, to będę mógł ostatecznie stwierdzić że to nie dla mnie :P

Offline atanor

« Odpowiedź #93 dnia: Maj 13, 2013, 07:18:30 »
Klawiatura dotykowa to kwestia oprogramowania i ustawień. Mi SwiftKey uczy się i pisze praktycznie sam.

Offline semow

« Odpowiedź #94 dnia: Maj 13, 2013, 07:45:15 »
Próbowałem kilka maili napisać na swifcie madmuna i ni ch... mi to nie szło. Wcześniejsze próby z telefonem dotykowym wypadły podobnie, a miałem go w domu z miesiąc. Gadanie do tabletu też mi nie odpowiada ;D

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #95 dnia: Maj 13, 2013, 08:29:52 »
Osobiście odradzam zakup używanej elektroniki na baterie. Miałem Tablet i sprzedałem, bateria trzymała może z 30 min.

Ja do takich celów nabyłem najtańszego na rynku( 700 zł ) asusa ee pc 10 cali. Wadą jest 1 gb ramu- strasznie muli. Poza tym ok. Bateria trzyma z 2 godziny.

Klawiaturę do tabletu też odradzam, szczególnie kiedy tablet ma tylko 1 wejscie USB, a bedziesz używał modemu usb.

Offline semow

« Odpowiedź #96 dnia: Maj 13, 2013, 08:33:57 »
a jaki konkretnie model tego asusa?
z baterią to wiadomo - jak ma dłużej chodzić, to trzeba będzie dokupić nową, 6-komorową

Offline Warzyn

« Odpowiedź #97 dnia: Maj 13, 2013, 08:51:53 »
A nie wolicie kupić czegoś większego? 7 cali to taka duża komórka ;D
Na większym lepiej widać, lepiej się pisze. same zalety ;)
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #98 dnia: Maj 13, 2013, 08:55:24 »
Asus Eee PC taki :

http://allegro.pl/asus-eee-pc-r105-atom-n450-1-66-1gb-160gb-wifi-cam-i3239107680.html

aktualnie już nie ma po 700 zł, ja kupiłem na Bronowickiej w takim sklepie obok przystanku.

Offline semow

« Odpowiedź #99 dnia: Maj 13, 2013, 09:24:57 »
To już bym chyba szukał z dwurdzeniowym atomem i 2 gb, ale używki - kosztem baterii oczywiście...