Autor Wątek: Laptopy  (Przeczytany 41498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline atanor

Odp: Laptopy
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:15:51 »
no to kup se te narty ;D
z tego co widze za 950-1000zł powinien bez problemu zejść
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 22:18:59 wysłana przez atanor »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:15:51 »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 19, 2010, 23:10:46 »
w wbudowanych modemach anteny są większe i czulsze.
hmmm no tak, ale ograniczają możliwość użycia modemu li tylko do tego jednego laptopa :-)
Swoją drogą w NC10 jest wbudowany modem, ale jakoś użytkownicy nie pieją z zachwytu.
Zresztą na Forum bez kabli panuje jednak opinia że modemy, które nie są wbudowane, jednak są lepsze. Nie wiem, nie znam się akurat na tych technologiach - opieram się jedynie na ich opiniach.

Offline atanor

« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:04:00 »
ale jaki to jest modem? wwan czy zintegrowany? bo tem pierwszy zawsze możan sobie wymienić na sprawdzony model. jest jeszcze kwestia anteny, której wymiana wymaga już serwisowania. w moim dellu antena jest podwójna i jest 10cm wielkości.
że jeszcze raz napisze - wygoda. nic ci nie wystaje, nie trzeba go wyciągać po skończonej pracy, a najgorsze jest upierdliwstwo w modemach łączonych kablem (wiem, bo mam, ale tośka g450 biję na głowę usbsticki zasięgiem ;D )
niektórzy lubią otaczać się kablami i innym badziewstwem wystającym z laptopa.
jest to taka sama paranoja jak z dyskami zewnetrznymi. ludzie kupują 500GB do laptopów, bo im za mało miejsca za cenę większą niż wymiana dysku wewnetrznego na 500GB a nawet większe. (tak, wiem, że można użyć do innych komputerów ;D )
później, żeby mieć wszystko taszczą dodatkowe pół kilo, męczą się z kablami. a spróbuj takie coś obsłużyć z pociągu itp miejscach.
kolejnym przykładem jest bezprzewodowa myszka z pieciocentymetrowym kikutem/nadajnikiem wystającym z portu.

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 20, 2010, 00:10:11 »
dżizys atanor, każdy używa sprzętu jak lubi... nie histeryzuj, ja mam dysk zewnętrzny na jedne rzeczy (filmy, muzę, artykuły medyczne) a dysk w laptopie na inne... dzięki temu czasem biorę go na wyjazd z laptopem, na codzień siedzi z desktopem, a nieraz jedzie samotny i podłączam go do cudzego kompa w cudzym domu  8)
a spróbuj popracować 5 godzin pisząc dokumenty z grafiką dłubiąc tylko paluchem po touchpadzie w netboku - kocham swoją myszkę, choć nadajnik u mnie wystaje 1,5 cm ;D
jak Ci przeszkadza, że kabel mi się ciągnie to nie patrz...

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 20, 2010, 06:17:46 »
Atanor - ja rozumiem Twoje przyzwyczajenia, ale dla mnie istotne jest by była możliwość użycia sprzętu w innym lapie. Desktopa już nie mam stąd celowo wybrałem modem przewodowy. Fakt jest upierdliwy, ale ma też swoje zalety - mogę go ustawić gdzie mam lepszy zasięg. W mojej pracy niestety modem wbudowany raczej by się nie sprawdził (trudne warunki odbioru, masa elektroniki wokół, brak okien itp.). Ostatnio netbooka trzymałem w szufladzie, bo szefostwo nie pochwala w trakcie służby korzystania z laptopa - modem wbudowany daję głowę nie łapałby sieci, a modem na przewodzie sobie wystawiłem poza kontenerek i działało znakomicie :-)
Też nieraz na rowerze np. się wkurzam na ten przewód, ale z drugiej strony takie użycia u mnie to margines więc raz na jakiś czas mogę się pomęczyć.
Co do dysków zew. sprawa jest prosta. Ja bym podmienił ten 500GB do laptopa, a np. 120 z laptopa włożył w obudowę jako magazyn. W dobie gdzie odtwarzacze DVD mają gniazda USB przenośny dysk to jest szalona wygoda. Zrzucasz filmiki na dysior i podłączasz do odtwarzacza. Odpada czasochłonne pitolenie się z płytami itp.

Offline semow

« Odpowiedź #55 dnia: Luty 25, 2010, 16:03:07 »
Muszę wybrać jakiegoś netbooka w okolicach 1k zł, przejrzałem allegro i to co się wstępnie kwalifikuje:

Ejsus 1005p - na ile to 11 godzin pracy jest realne?

Samsung n130

Lenovo s10 Mam zwykłego 15,4 laptopa lenovo i muszę przyznać że bardzo solidny jest. I ceny standardowo wyższe niż konkurencji - to jest egzemplarz z wystawy.

HP Compaq 110c Nie miałem w ogóle styczności z tą firmą, no i aku tylko 3-cell, raczej odpada w przedbiegach

Jakieś rady co wybrać? ???

Offline kww24

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 15, 2010, 20:26:26 »
Ja mogę polecić netobook'a ACER Aspire One (seria chyba 150). Co prawda ekranik ma 9", ale szybko się przyzwyczaiłem.
Co prawda są już nowsze, szybsze, większe (10" i chwała im za to, jeden cal to jest już sporo), ale ten mi bardzo przypasował. O kiedy go kupiłem  w grudniu 2008 (w promocji za 750pln), to rzadko używam swojego Soniacza 15,4".
Łażę z nim wszędzie nawet w miejsca, gdzie się trzeba zadumać, do kuchni itd.
No i na wyjazdy bardzo wygodny. Trzymasz go jedną ręką, bateria wytrzymuje conajmniej dwa razy dłużej niż w normalnym laptopie. Do neta i Office spokojnie wystarcza.
Dane tech. jakie pamiętam: proc Intel Atom 1,6; RAM 1GB; dysk 80GB.
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 15, 2010, 20:26:26 »

Offline ina

« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 15, 2010, 23:34:43 »
Mam tego samsunga, nie narzekam, na Gorcu mogłeś go zobaczyć, osobiście wolę laptopa od netbooka, ale jako przenośny się sprawdza :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline semow

« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 16, 2010, 00:03:43 »
Na razie na topie samsung i lenovo, tyle że to drugie "powystawowe" bo nówka droższa o 300 zł. Sęk w tym, że taki netbook by mi się znakomicie w pracy pomógł, a w domu można zawsze duże lcd i klawiaturę podpiąć (bo chyba ma wyjście?).

misio

« Odpowiedź #59 dnia: Maj 15, 2010, 22:54:02 »
Gdyby ktoś szukał jakiegoś przydatnego gadżetu, żeby sobie na łóżku nie spalić jajek i mieć możliwość mienia dzieci jeszcze, to polecam takie tańsze rozwiązanie z Ikea:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10086654

Offline kww24

« Odpowiedź #60 dnia: Maj 15, 2010, 23:20:52 »
Ma toto wentylatory wbudowane?  ;D ;D ;D

To, tak chyba bardziej ew. na śniadanie w łóżku.

misio

« Odpowiedź #61 dnia: Maj 15, 2010, 23:22:25 »
Z całą pewnością ma wentylator ;D.
No ale lepsze to niż kładzenie na kołderce, czy innej pościeli ;D.
Mi tam temperatura wtedy oscyluje w granicach tej z biurka, więc się więcej nie martwię ;D.

Offline Rychu

« Odpowiedź #62 dnia: Maj 15, 2010, 23:24:55 »
Siorka była w Ikei po coś takiego* z jakieś 2 tygodnie temu. Powiedzieli jej, że nie ma bo się fabryka tych podstawek spaliła. ;D ;D ;D

* nie wiem tylko czy chciała kupić konkretnie taką
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

misio

« Odpowiedź #63 dnia: Maj 15, 2010, 23:26:10 »
U nas tego w kij leży- jak coś daj znać, to mogę zakupić. Są i czarne i białe.

Offline kww24

« Odpowiedź #64 dnia: Maj 15, 2010, 23:26:54 »
To fakt, o narządy trza dbać ;D
Ja już potomka mam, ... i starczy.

Fakt, że komp na kolanach daje mi nieprzyjemne uczucie gotowania jaj i czuć jakieś wewnętrzne zmiany (może to tylko jakieś obawy działające na psycho)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Maj 15, 2010, 23:26:54 »

Offline Łużyn

« Odpowiedź #65 dnia: Maj 16, 2010, 01:11:59 »
trzeba było kupować dobrego kompa, nie mielibyście tylu zmartwień ;D
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline ina

« Odpowiedź #66 dnia: Maj 16, 2010, 01:27:09 »
Mam tą poducho-podstawkę - rewelka! Myślicie, że na czym teraz trzymam kompa pisząc z wyra? ;D
Wygodne, mało miejsca zajmuje, wystarczy za łóżko wrzucić i jest pod ręką ;)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

misio

« Odpowiedź #67 dnia: Maj 16, 2010, 08:51:47 »
trzeba było kupować dobrego kompa, nie mielibyście tylu zmartwień ;D

Każdy ma swoje sposoby antykoncepcji, także Ty wybrałeś swój tzw. jajogrzewczy ;D ;D ;D.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #68 dnia: Maj 16, 2010, 10:30:33 »
nie. zwyczajnie mam lapka, który tych jajek nie gotuje ;D. w jakości lapków nie liczą się jedynie podzespoły ale i jak są umieszczone, czy jest dobry przepływ powietrza, itd. i wierz mi, na moim jajecznicy nie usmażę ;D ;D

Offline kww24

« Odpowiedź #69 dnia: Maj 16, 2010, 11:39:07 »
Łużyn, mam w domu dwa laptopy i jednego netbooka, każdy grzeje i to porządnie.

Offline Rychu

« Odpowiedź #70 dnia: Maj 16, 2010, 12:01:45 »
Niekoniecznie... Mój podstarzały hp serii nx z pandcerną, ciężką obudową wyrzuca ciepłe powietrze przez otwory wentylacyjne, obudowa prawie wcale się nie nagrzewa. Jakiś bardziej wypasiony hp panny podobnie. Lapek siostry, też hapek, c-ileśtam ma nawet klawisze ciepłe, spód lapka jest mocno nagrzany.

Edit: siostra ma compaq. Ale to to samo co hp.
Edit2: 17-calowa toshiba współlokatora też nie grzeje.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 12:21:57 wysłana przez Rychu »

Offline kww24

« Odpowiedź #71 dnia: Maj 16, 2010, 12:17:17 »
Tzn. Nigdy nie myślałem nad wyborem laptopa, pod względem umieszczenia wywietrzników. Zawsze patrzyłem na parametry.

Ok, może nie sprawdzałem starej Toshiby, bo ma z 6 lat i się kurzy u dzieciaka. Zaraz sprawdzę - nieco słabiej grzeje, ale to niezbyt wyśrubowany sprzęt
Ale Sony (raczej z górnej półki był, jak go brałem) oraz netbook Acer - grzeją, grzeją jak cholera. Więc myślę, że to nie jakiś odosobniony przypadek sprawdzony na jednym kompie porzyczonym od kumpla z liceum.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #72 dnia: Maj 16, 2010, 12:33:02 »
Tzn. Nigdy nie myślałem nad wyborem laptopa, pod względem umieszczenia wywietrzników. Zawsze patrzyłem na parametry.

no właśnie, zawsze patrzy się na parametry. mnie kumpel kiedyś uczulił na temat temperatury, przecież co za problem odpalić lapka w sklepie i niech pochodzi 10-15 minut pod jakimś obciążeniem. niby lepsze firmy o to dbają ale i tak bywa z tym różnie - kumpel nabawił się oparzeń do swojego wypasionego HP.
Asus ma jakąś tam technologię teraz "zimnej" obudowy ale mi nie podpasował i kupiłem sobie lenovo g550. nie ma żadnych problemów z trzymaniem go na kolanach, nawet przy intensywnej pracy. myślę, że jednak warto popatrzeć na lapka także pod takim kątem

Offline atanor

« Odpowiedź #73 dnia: Maj 16, 2010, 14:12:27 »
ja trzymając mojego della na kolanach skutecznie zasłaniam główną kratkę. tak zazwyczaj są umiejscowione, a jak się połozy lapa na kołderce czy kocyku to skutecznie zatyka się wszystkie dopływy powietrza. tu widzę sens takiej poduszki, choć wolę stoliki.
z grzaniem się mają wpadki wszyscy producenci. przed zakupem po prostu trzeba poczytać sobie testy.

w ogóle ostatnio z radiatora wyciągnąłem kulkę kurzu pamiętającą jeszcze poprzedniego właściciela ;D

Offline Rychu

« Odpowiedź #74 dnia: Maj 16, 2010, 14:54:59 »
U nas tego w kij leży- jak coś daj znać, to mogę zakupić. Są i czarne i białe.
Już dogadałem z nią co i jak:
Okazało się, że źle zrozumiałem siorkę. Chciała kupić jakiś inny model, którego nie ma z powodu pożaru, ale kupiła ten podany w linku. I mówi, że dobrze się stało, że ma taką.
Dzięki za zainteresowanie. :)