Autor Wątek: [Plecaki duże] HiMountain Winter Expedition 60+20  (Przeczytany 14814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline u99

• jedynym łatwym dniem był dzień wczorajszy...

[Plecaki duże] HiMountain Winter Expedition 60+20
« dnia: Sierpień 20, 2007, 18:35:45 »
Planuję zakup plecaka ok. 60-65 L + 10-20 L. Na moim celowniku znalazł się m.in. Deuter Air Contact 65+10L, Karrimor Sabre 60 oraz HiMountain Winter Expedition 60 +20. W tej chwili moja uwaga skupiła się na tym ostatnim. Przeczytałem jego opis w sklepie internetowym HM oraz nieliczne informacje na jego temat w necie ( m.in. na NGT wraz z postem Atanora  ;)). Mam wątpliwości co do zastosowania tylko jednej komory w plecaku o takiej pojemności oraz materiału w postaci jedynie Cordury 500D (info z netu) i to przy braku pokrowca przeciwdeszczowego. Podobają mi się w nim z kolei liczne "patenty" umożliwiające przyroczenie dodatkowego sprzętu. Jestem zainteresowany opiniami użytkowników tego plecaka, w szczególności ocenami co do tego jak sprawdza się w praktyce system nośny i jak radzą sobie "jedynie" z jedną komorą...
pozdrawiam u99

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] HiMountain Winter Expedition 60+20
« dnia: Sierpień 20, 2007, 18:35:45 »

Offline atanor

Odp: [Plecaki duże] HiMountain Winter Expedition 60+20
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2007, 18:57:55 »
tu nikt ekspedycyjnych plecaków nie nosi, my zwykli turyści ;D
skoro już sam zauważyłeś tyle wad to czego jeszcze chcesz więcej? widziałem go w sklepie i jak zobaczyłem system nośny to od razu podziękowałem.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2007, 19:00:23 »
Aircontact pro jest zajebisty. Winter expeditionem sie bawilem, to wor transportowy a nie plecak...
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline u99

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2007, 19:04:38 »
no właśnie Atanor, nie miałem okazji go zobaczyć i przymierzyć "na żywo". Zgodzisz się chyba, że co innego oglądać w necie a co innego nosić na własnych plecach, czy choćby usłyszeć o jego wadach i zaletach od tych co mieli taką okazję ;)
Cynik dla mnie Air Contact też jest liderem, niestety także w kategori "cena"  :(
pozdrawiam u99

Offline walter02

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2007, 20:45:03 »
jak to jest winterexpedition, to po co pokrowiec przeciwdeszczowy ?? :D
Atanor, o co chodzi z tym systemem nośnym? Patrzę na te foteczki na stronie HIMa i widzę, że jakby był zerżnięty z wisportowego SAS-u czyli proszty jak sranie (= niezawodny), a patent z odczepianym panelem i rolowanym kominem zastępującym klapę -> jak dla mnie rewelka !!!

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2007, 21:23:25 »
u99 - tez tak myslalem, do czasu. Ociec moj kupil sobie teraz aircontacta pro i kurna, jak mu chlopie zazdroscic zaczalem to sie w glowie nie meisci ;D Pouzywalem chwile, pobawilem sie i stwierdzam, ze plecak wart swojej ceny bardziej niz jakikolwiek inny. Sam mam w planach kupic teraz...

Offline u99

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2007, 21:42:09 »
Cynik - wodzisz mnie na pokuszenie  ;D a masz już jakiś bank na oku do obrobienia (oczywiście mowa o preferencyjnym kredycie  ;)) ? Poważnie mówiąc masz pewnie rację, na plecaku, jak na butach, nie ma co oszczędzać :) muszę popatrzeć na Air Contact Pro pod kątem np. dodatkowego troczenia czy "długowieczności", może mimo kosmicznej ceny uda się jednak...
pozdrawiam u99

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2007, 21:42:09 »

Offline walter02

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2007, 22:09:48 »
w plecakach nie ma nic gorszego od długowieczności; wychodzą nowe modele, lepsze, ładniejsze, a człowiek cały czas się pałuje z tym samym worem z cordury, ciora go jak może a mu nic...i jak tu kupić nowy, jak na starym prawie nie widać zużycia ? :(

Offline u99

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2007, 22:16:08 »
he, he no właśnie... IMHO nie masz racji. Porządny i długowieczny plecak broni Cię przed nieuchronnym bankructwem  ;) W przeciwnym razie łatwo znaleźć pretekst bo : ładniejszy, pakowniejszy, wytrzymalszy, trendy (tfu... :-[), tak więc sam widzisz  ;D
pozdrawiam u99

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2007, 10:13:23 »
Eee tam ja wlasnie lubie nosic wiekowy sprzet, niestety jeszcze mi sie to nigdy nie udalo, moze za wyjatkiem stuletniej parki gtx alpinusa :)
Do aircontacta przytroczysz szpejek ktory troczyc trzeba tzn. czekany czy dziaby, kijki itd ale to tyle. To jest plecak wysokogorski wiec z zalozenia nie moze przypominac choinki. Za to wersja 65 jest zaskakujaco pojemna, jak sie toto rozkompresuje to wychodzi z tego niezly "bunkier" (jak to vick okreslil ;D).
A jak ten system nosny trzyma, bajka normalnie...

Offline u99

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2007, 11:30:55 »
Do aircontacta przytroczysz szpejek ktory troczyc trzeba tzn. czekany czy dziaby, kijki itd ale to tyle. To jest plecak wysokogorski wiec z zalozenia nie moze przypominac choinki. Za to wersja 65 jest zaskakujaco pojemna, jak sie toto rozkompresuje to wychodzi z tego niezly "bunkier" (jak to vick okreslil ;D).
A jak ten system nosny trzyma, bajka normalnie...

jeżeli o mnie chodzi to wystarcza (ewentualnie + pouch z rakami, namiot i karimata), choinki mam na ogrodzie i niech tak zostanie ;D
pozdrawiam u99

Offline atanor

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2007, 12:38:25 »
bierz Deutera!
system nośny HiM WE nie ma regulowanej długości pleców co przy braku rozmiarówki np. Spirit TNF jest porażką. to jest naprawdę ekspedycyjny (stylem oblężniczym) plecak

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2007, 15:50:37 »
Albo moze nie bierz lepiej, bo teraz z ich dostepnoscia jest krucho i jak wezmiesz to potem ja bede znowu rok czekal na dostawe ;D

Offline u99

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2007, 16:05:23 »
Albo moze nie bierz lepiej, bo teraz z ich dostepnoscia jest krucho i jak wezmiesz to potem ja bede znowu rok czekal na dostawe ;D
Cynik spokojnie, najpierw muszę obrobić bank, dopiero potem zakup kontrolowany Deutera... ;D
pozdrawiam u99

Offline tomtom

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2007, 22:36:04 »
Po co Ci takie cuś? W Karakorum się wybierasz? To jest worek wspinaczkowy na zimę- ma dużo żarcia i poręczówki wejść do środka, a szpej ma być pod ręką. Wnikliwie to sobie oglądnąłem w sklepiku i nijak nie wygląda mi to na plecak transportowy. W Polarsporcie mają jeszcze starego Jaguara 55-75 za siedem stów, który to wór jest po prostu przezajebisty całorocznie.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2007, 22:36:04 »

Offline u99

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2007, 23:03:30 »
tomtom odpowiedź masz post wyżej - zdecydowałem się na Deutera  ;)
pozdrawiam u99

misio

« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2007, 18:11:34 »
ogólnie w tym obecnym plecaczku fajny jest ten całkowicie demontowany panel przedni

jak i rolowanie klapy:

a ogólnie to oglądałem sobie ten plecak i na moje to deczko nietrafione kilka rozwiązań jest.
se jeszcze raz go zlookam jutro i napiszę dokładnie co moim zdaniem jest do dupy ;D.

Matek

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2007, 19:05:39 »
jeśli komuś nie siądzie na plecch system nośny- to może go sobie darować. np. niskie kobiety...

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2007, 23:37:10 »
Jak na mój gust to jedynymi plecakami z wysokiej półki dostępnymi w tym momencie w Polsce są plecaki Lowe Alpine i jak chcesz sobie kupić naprawdę dobry plecak to radzię się porozglądać za worami tej firmy albo szukać czegoś za granicą.

misio

« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2007, 18:27:51 »
LA ma świetne ceny ;D.
myślę, że to kwestia bardziej wygody, niż wysokiej czy niskiej półki.
choć na pewno lepszy system nośny, a takiego oczekuję w przypadku wysokiej półki, która zasadniczo kojarzy mi się coraz częściej nie z wysoką jakością, ale wyłącznie z wysoką ceną, posiada większe możliwości dopasowania do pleców użytkownika.
mi np. Deuter AC odpowiada znakomicie w ramach komfortu, ale wkurza mnie w nim kilka rzeczy, ponieważ przez ich brak, lub ich, na moje, wadliwą konstrukcję, staje się dla mnie uciążliwy. ale jakoś go przeboleję.
ciągle natomiast mam w pamięci Solothutna 70 i naprawdę uważam go do tej pory za plecak z wysokiej półki, a cena nie wygórowana.
dla mnie właśnie tak ograniczonym w użytkowaniu będzie właśnie ten HiM`owski wynalazek.
a co sądzicie o plecakach TrekSportu? słyszałem, że to naprawdę świetny sprzęt z genialnymi systemami nośnymi. ktoś ma jakieś szersze doświadczenie?

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:06:05 »
widzisz misio tylko wmówiono Ci (mi też) że deuter to najwyższa półka (jak zwał tak zwał) a jak sam piszesz wcale nie jest taki cudowny  co do LA to wcale nie jest tak źle z cenami i nie są dużo wyższe od deutera, który dla wielu jest kolejnym cudem świata a są wg. mnie naprawdę lepsze
wiem, że temat jest o czym innym ale jak kolejny raz czytam, jaki to deuter jest świetny to aż postanowiłem coś napisać

U99 jak chcesz Deutera to moge Ci odsprzedać swojego. Może nie pro i trochę już używany ale cena będzie napewno mniejsza

co do treksportu to znajomy śmigal w te wakacje z treksportem to się spytam

misio

« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:15:59 »
przyznaję rację- lobby Deutera zadziałało poprzez engiet genialnie, tak samo jak to było w przypadku Meindla. zresztą, że Deuter nie jest świetny możesz poczytać w mojej recenzji AC, a o Meindlu w Kosmosowej recenzji Tofan.
osobiście poczekam aż mi padnie AC i wtedy pomyślę nad tym nowym Wisportem, albo właśnie LA. tak samo jak Deutera odrzucam równie chwaloną na engiecie Tatonkę.

pytaj koniecznie, bo ostatnio będąc na Słowacji oglądaliśmy te plecaczki i moim zdaniem są naprawdę godne zakupu. ale fajnie byłoby wiedzieć cosik więcej o nich konkretnego!

Offline u99

« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:27:08 »
Wiktor - właśnie buszuję w necie za plecakami LA  i Treksportu, zwłaszcza te ostatnie wyglądają całkiem ciekawie  :) jeżeli Deuter AC będzie aktualny to odezwę się do Ciebie na pw  ;D co do HiM to został definitywnie wyeliminowany  8)
pozdrawiam u99

Offline Eryk

« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:12:46 »
Odgrzeję temat. Na alle pojawiła się kilka sztuk w przyjemnej cenie 339 zł a mój pajaczek zaczyna powoli dogorywać.

Ma tego HiM'a ktoś? Używał? Macał chociażby? W Wawie nie mogę go namierzyć. Warto szukać?

Offline Avalanche

• www.facebook.com/AvalancheSklepGorski

• Sklep Górski Avalanche Jelenia Góra

« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:35:51 »
Mam go naprzeciwko lady wiec widze codziennie :) pozatym uzywam go od 2 lat i jestem bardzo zadowoly :) pojemnosc plus komin (mega komin) w zupelnosci wystarczaja, system nosny dokonale lezy pomimo iz nie ma rozbudowanej regulacji.
nie peka nigdzie wszystkie szwy trzymaja idealnie a czochrany byl ostro po gorach :)
Avalanche Sklep Górski

ul: Kiepury 79 LU6
58-506 Jelenia Góra