Autor Wątek: [Plecaki duże] HiMountain Winter Expedition 60+20  (Przeczytany 14797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eryk

Odp: [Plecaki duże] HiMountain Winter Expedition 60+20
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2010, 12:11:23 »
Mam go naprzeciwko lady wiec widze codziennie :) pozatym uzywam go od 2 lat i jestem bardzo zadowoly :) pojemnosc plus komin (mega komin) w zupelnosci wystarczaja, system nosny dokonale lezy pomimo iz nie ma rozbudowanej regulacji.
nie peka nigdzie wszystkie szwy trzymaja idealnie a czochrany byl ostro po gorach :)

Dzięki! Właśnie w kwestii systemu nośnego - ile masz wzrostu?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2010, 12:11:23 »

Offline Avalanche

• www.facebook.com/AvalancheSklepGorski

• Sklep Górski Avalanche Jelenia Góra

« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 09, 2010, 13:12:34 »
183 :)
Avalanche Sklep Górski

ul: Kiepury 79 LU6
58-506 Jelenia Góra

Offline Eryk

« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 09, 2010, 14:37:04 »
Super! Dzięki raz jeszcze!

Offline snail

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2013, 12:36:19 »
Odświeżam temat. Zainteresował mnie Hi Mountain Winter Expedition. Nie jestem pewien czy to ten sam model, o którym było pisane w wątku bo minęło już sporo czasu od pierwszych wpisów, a i sam plecak na stronie producenta opisywany jest jako 65+20 więc jakby nieco większy się zrobił. Tak więc zakładam, że wyszedł nieco nowszy model. Pytanie czy ktoś używał tego lub poprzedniego modelu i mógłby podzielić się wrażeniami? Jednocześnie mam prośbę o nie przekonywanie mnie do Deutera. Używam od kilku lat AirContact Pro 70+15. Niestety uważam, że plecak ma trochę wad i nie był wart swojej ceny. Dlatego na kolejne wyjazdy górskie szukam czegoś innego, przede wszystkim lżejszego bo wspomniany Deuter waży 3,2kg.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2013, 15:18:55 »
co prawda mam tą największą wersję (75+20), ale konstrukcja jest taka sama

do transportu bagażu na lotnisko lub browarów do schroniska to się nadaje,ale do dłuższego chodzenia raczej nie
zaletą jest stosunkowo niska masa, ale bardzo ubogi system nośny, dość wygodne szelki i pas biodrowy powodują, że da się przeżyć

najwięcej targałem 40kg
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 16:08:13 wysłana przez andy »

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline snail

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 12, 2013, 15:53:50 »
Dzięki za odpowiedź. Myślę o jego kupnie w celach wyprawowych bo do typowego transportu to mam wór Marmota. Piszesz, że nie nadaje się do dłuższego chodzenia. Co najbardziej dokuczało przy dłuższym używaniu plecaka? Czy nie nosząc w nim jednorazowo więcej niż 15kg będzie dało się przeżyć kilka godzin dziennie?

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2013, 16:24:29 »
nie pamiętam dokładnie co mi nie pasowało, rzadko go używam
jak już pisałem mam tą większą wersję i kupowałem go właśnie do targanie dużo na krótkim dystansie
ten mój jest ogrooomny

myślę, że do 20kg to może być nawet wygodny, ja w nim chyba nie miałem mniej niż 30kg ;D
fajne jest w nim to, że jak zdejmiesz zbędne wyposażenie to staje się naprawdę lekki, o ile dobrze pamiętam to można zejść prawie do 1kg przy pojemności prawie 100l

nie mam go w tej chwili u siebie, bo bym zważył

i będę się upierał, to nie jest plecak na wyprawy ale wór transportowy

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2013, 16:24:29 »

Offline snail

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2013, 16:58:50 »
Pozostaje mi zatem spróbować namierzyć gdzieś w sklepie ten plecak i zobaczyć na ile różni się od wora transportowego poza tym, że wór nie ma pasa biodrowego ;)

Muszę kupić coś lżejszego niż Deuter AirContact Pro 70+15, ale o podobnej pojemności. W ubiegłym roku po raz pierwszy pojechałem w góry >7000m i stwierdziłem, że nie jest to plecak wyprawowy bo jego waga kiedy plecak masz wypełniony głównie śpiworem, lekką odzieżą puchową, żarciem w proszku i niezbędnym wyposażeniem jest dość spora w stosunku do całości tego co niesiesz na plecach. A niestety powyżej 6000m kiedy może miałem max 13-15kg na plecach czułem, że plecak mocno mi ciąży. Tak więc na kolejna wyprawę postanowiłem odchudzić co się da  ;)

Offline Photon

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2013, 18:07:41 »
jest ogrooomny
To fakt, Andy jest bardzo wysoki, ale mimo to, gdy wszedł z tym worem na plecach do pokoju, to przez pierwszy moment zastanawiałem się "Co to k...wa za kolos [plecak]", a zaraz potem "Co On tam k..wa zabrał na 3-dniowy wypad?!". Poczym Adny wyciagnął z wora paletę piwa i wszystko stało się jasne :D

Offline semow

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 13, 2013, 19:31:04 »
Mi wpadł w oko Crux AK70, cena niestety dosyć wysoka ale reklamują go jako dosyć jucznego, co przy wadze katalogowej robi wrażenie.