Autor Wątek: [Namioty jednoosobowe] Coleman Raid  (Przeczytany 12971 razy)

Offline admin

[Namioty jednoosobowe] Coleman Raid
« dnia: Sierpień 13, 2007, 23:37:59 »
Pierwsze wrażenie – pewne zaskoczenie. Nie miałem wcześniej do czynienia  z tak małym i lekkim namiotem. Waży raptem 1 kg, zajmuje w plecaku mniej miejsca niż goretexowa parka ale po rozłożeniu wielkość jest całkiem sensowna. Wykonanie zasadniczo bez zarzutu, wszystko ładnie i równo poszyte i poklejone, mucha nie siada.

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 02:26:19 wysłana przez Groszek »

forum.outdoor.org.pl

[Namioty jednoosobowe] Coleman Raid
« dnia: Sierpień 13, 2007, 23:37:59 »

misio

Odp: [Namioty jednoosobowe] Coleman Raid
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2007, 00:07:31 »
z wyglądu rzeczywiście trumienka ;D.
osobiście nienawidzę jednopowłokowych namiotów po tym jak w jednym z nich mi co dziennie, przez dwa tygodnie na ryj kapało z rana o 4:30 zawsze. tragedia w ogóle z tym czymś była. śpiwór wilgotny przy nogach. ech.

no i na moje 400 zł za jedną powłokę, to jednak deczko drogo. fakt, że waga zajebista, ale co z tego...

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2007, 00:11:35 »
Zgadzam sie, ale kurde nieraz jak w nim siedzialem i go troche otworzylem to naprawde nie ma tragedii z tym skraplaniem. Troch ena nogi kapie, fakt, ale minimalnie. Co ciekawe - w zimie na skutek brak owadow sobie uchylilem wejscie i nie pamietam, zeby jakakolwiek wilgoc czy szron sie ujawnily widocznie. Wtedy pomyslalem, ze to kwestia tej moskitiery...
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline Turlaj

• dudziarz polski

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2007, 09:50:06 »
No, cyniku, rzetelny test popełniłeś. Pozwolił podjąć decyzję, że jednak nie jednopowłokowy. Lepiej chyba coś ciut cięższego... sam nie wiem. Może przemajstruj tę moskitierę i pisz co tam panie w świecie owadzim słychać.
   Na Wyspie Wolin przyszło mi pod Przytorem kimać a ilość komarów, śmiem twierdzić niebezpieczna dla życia, nie pozwoliłaby bez moskitiery przespać ni minuty.
Idź precz! lalko z pucu, kalkomanio wyższych uczuć...

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2007, 13:11:21 »
Wlasnie wlasnie, kombinuje jak to mocowac bezinwazyjnie, coby dokleic rzepa jeszcze troche np... Proby w toku.

Offline Kardi

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2007, 15:14:57 »
Cynik - zobacz w temacie ,,wszystko w obi"  ;D   tam są do ,,zanabycia " rzepy na tasmie samoprzylepnej w mb - kup kawalek zobacz jak sie sprawdzi .

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2007, 15:27:19 »
średnio się sprawdzi - ta taśma samoprzylepna trzyma fatalnie, taki patent to pomyłka
chyba, że samodzielnie przykleisz to velcro jakimś na prawdę dobrym klejem

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2007, 15:27:19 »

Offline atanor

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2008, 23:14:21 »
powiedz mi jakim cudem rozbiłeś Raida na śniegu, chyba nie za pomocą tych mikro szpileczek?

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2008, 23:21:30 »
Ja mam taki patent na szpileczki,z e w miejscu, gdzie je chce wbic po prostu mocno ubijam snieg, wbijam szpile, zasypuej sneigiem i znowu ubijam. Te malutkei sie trzymaja jako tako ale zwykle dlugie to juz nie do ruszenia sa wtedy.

Offline atanor

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2008, 23:26:50 »
a to nie zawsze się da ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2008, 23:32:59 »
Wiem, dlatego sie ciesze, ze zawsze trafiam na odpowiednai konsystencje sniegu ;D

A jak nie to czekan, dwa kije i glowne punkty sa juz podparte na fiks, reszta to byle czym, wszak wiela tego tam nei ma

Offline Łysy

• Blue Lagun - ISLANDIA 2012 - wrócę tam

« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2008, 14:47:07 »
Ja przetestowałem Coolemana, choć inny model. Wymiary te same jednak trochę inny sposób mocowania i moskitiera na całej długości umocowana. Rozbijałem go od Tromso przez Nordkapp, finlandie i kraje nadbałtyckie dawnego CCCP w różnych warunkach pogodowych i nie było problema. Co prawda złamała się jedna rurka ale to pryszcz. szprycha rowerowa pocięta na 4 kawałki i taśma izolacyjna i niet problema. Choć osobiście uważam,że szpilki mogłyby być dłuższe. Popieram problem z ubieraniem się. Dla mnie jako namiot na długie wyprawy to nie za bardzo. Wolę 2 Fijorda choć 2 razy cięższy. Ale na wyprawy w góry będę go brał bo jest naprawdę  dobry do noszenia i szybkiego rozbijania.