Autor Wątek: [Namioty] Lekki namiot  (Przeczytany 110280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiak76

Odp: [Namioty] Lekki namiot
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 31, 2018, 00:57:34 »
Z racji tego, że padła tu propozycja pewnego namiotu prosto z Chin to tak chodził mi po głowie, że go nabyłem ;)

NatureHike NH17K240-Y

http://s.aliexpress.com/NZ3UZB77?fromSns=Kopiuj do schowka

Jak dojdzie to coś więcej o nim opowiem. Dodam, że przesyłka do mnie idzie z Hiszpanii, a więc bez podatków i ceł. No i jeszcze obniżyłem cenę do 530 zł ;) wiem, że troszkę ciężki 2,5 kg ale ta konstrukcja samonośna mnie skusiła. Poza tym opinia na necie jest bardzo dobra o nim. No cóż to jeszcze zobaczymy. W każdym razie ma być na wyprawy górskie i w ciepłe regiony świata ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline dave

« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 31, 2018, 14:14:25 »
Hm. Można by zrobić jaką ustawkę w nowych namiotach. ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline misiak76

« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 31, 2018, 19:43:32 »
Hm. Można by zrobić jaką ustawkę w nowych namiotach. ;)
Już chińskie małe rączki go wysłały i trzeba będzie go przetestować ;)

Offline mikel

« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 31, 2018, 19:54:45 »
Jak go dostaniesz to koniecznie zmierz sypialnie. Ciekawi mnie czy 200cm długości to przypadek czy on ma tyle w standardzie :D :D

Offline misiak76

« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 31, 2018, 20:25:41 »
Ja mam 166 to i tak się zmieszczę ;) Jak tylko dojdzie, o ile mnie żona nie zabije za kolejny zakup, to zmierzę sypialnie.

Offline Elwood

« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 31, 2018, 20:31:32 »
Misiek, tylko gdzie on jest samomośny, skoro ma tyle dodatkowych odciągów?
Świat jest do dupy ale życie jest cudem

Offline mikel

« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 31, 2018, 21:03:57 »
Było by super, bo znalazłem info, że ich wymiar "inner" jest tak naprawdę jak najbardziej "outer" i realnie ten namiot ma 200cm wewnątrz sypialni. A 10cm to już ładne przekłamanie... Co nie zmienia, że konstrukcja fajna i solidna :) I jak Ci długość nie przeszkadza, to niechaj dobrze służy! Tak z ciekawości- planujesz go jako jednoosobowy, czy na dwójkę?

Elwood- no jak nie samonośny? Jak igloo jest samonośne, to dokładając 3 pałąk, mamy samonośność + :D A tak serio, no on przecież żadnych odciągów do postawienia nie potrzebuje, jedynie napinają dodatkowo powłoki i zwiększają stabilność

Offline Elwood

« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 31, 2018, 22:06:16 »
To zależy w równej mierze od jego kroju.
Ale jestem ciekaw testu.

Offline mikel

« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 31, 2018, 22:39:26 »
Elwood, musisz napisać jaśniej- czemu ten namiot nie jest samonośny?

Offline Elwood

« Odpowiedź #284 dnia: Kwiecień 01, 2018, 05:11:39 »
Jak się będzie zachowywał bez odciągów, to jest pytanie, które stawiam. Czy bez nich powłoki zachowują odpowiedni dystans, bo to jest namiot dwupowłokowy. Dwukrotnie rezygnowałem z podobnej konstrukcji. Okaże się po rozbiciu. Czekam na test Miśka.

Offline misiak76

« Odpowiedź #285 dnia: Kwiecień 01, 2018, 12:00:30 »
Tak na szybko to znalazłem taki filmik po rosyjsku z rozłożenia jego. Koleś się trochę gubi w jego rozłożeniu bo robi to po raz 2 ;) https://youtu.be/9kZVJhLefLs

Offline griffin

« Odpowiedź #286 dnia: Maj 01, 2018, 14:37:04 »
No i do mnie dotarł Wind-Wing 2 :) rozkładanie dla laika dosłownie w chwilę. Stabilnie stoi bez śledzi. Jakość wykonania mogę odnieść tylko do Quechua Family 4.2 (dopiero co kupiłem) i NH wypada zdecydowanie lepiej. Test w polu w sierpniu dopiero niestety.

Offline climber_oliwa

« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 18, 2018, 13:34:15 »
Czy miał ktoś już do czynienia  najnowszym dzieckiem Fjord Nansena: Rekvik II- wygląda obiecująco: https://www.tuttu.pl/product-pol-29252-Namiot-REKVIK-II-2350-g.html

Offline dave

« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 18, 2018, 16:00:18 »
To jest stary Veig, tylko w silnylonie.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline petelicki

« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 19, 2018, 10:57:46 »
Cytuj (zaznaczone)
Czy miał ktoś już do czynienia  najnowszym dzieckiem Fjord Nansena: Rekvik II

2350 g nie wygląda zachęcająco...już wolałbym zostać przy chinczykach nature hike'a.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline mikel

« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 19, 2018, 18:48:28 »
1000zł  i prawie 2,4kg bez footprintu, słabo.
Dla porównania F3 Taiji- bez footprintu schodzimy kosmetycznie poniżej 2kg, podobna konstrukcja z poprzeczką zwiększającą przestrzeń, ok 550zł i dostawa w 2 tygodnie :) Wymiarowo ta sama długość, +5cm na szerokości i +7cm na wysokość.

Offline grendel

« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 19, 2018, 23:53:06 »
... Dla porównania F3 Taiji- bez footprintu schodzimy kosmetycznie poniżej 2kg (...) podobna konstrukcja z poprzeczką zwiększającą przestrzeń (...). Wymiarowo ta sama długość, +5cm na szerokości i +7cm na wysokość.
A co to za wynalazek ten F3 Taiji, bo wujek nie zwraca żadnych wyników a i na Ali nie mogę go namierzyć?

Offline mikel

« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 20, 2018, 05:00:19 »
Najciemniej pod latarnią ;D

https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=19485.0

Dość świeży model, stąd też pewnie google nic nie pokazuje, kupiłem go jako druga osoba :) Na ali trzeba szukać po samej nazwie firmy 3F