Autor Wątek: [Namioty] Lekki namiot  (Przeczytany 114150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shwarc

Odp: [Namioty] Lekki namiot
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 28, 2018, 20:25:14 »
W większości przypadków waga jest zaniżana bo podawana jest bez szpilek czy pokrowca. Taki mały chwyt marketingowy :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #250 dnia: Luty 28, 2018, 20:25:14 »

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #251 dnia: Luty 28, 2018, 20:28:58 »
Internecik podaje , że sklep w UK jest.
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/equipment-c3/tents-shelters-c25/all-tents-c148/copper-spur-hv-ul-2-tent-p6728
 Tylko ta cena.
A co  do ceny. Chyba bym tyle nie zapłacił. Trzeba jednak szukać okazji , promocji itp...
 Ja gdzieś na forum pisałem , że za  Terranova Voyager wyszło mi 700-750 złotych (nie pamietam już dokładnie). Tylko trzeba szukać, kombinować.

Offline mikel

« Odpowiedź #252 dnia: Luty 28, 2018, 20:52:28 »
W większości przypadków waga jest zaniżana bo podawana jest bez szpilek czy pokrowca. Taki mały chwyt marketingowy :)

Jak do tej pory jako szczyt bezczelności producenta uznaję podanie przy tunelu wagi powłok i pałąków- autentycznie, bez ani jednej szpilki i linki na odciąg. Ale waga wyszła malinowa :D:D

Generalnie, Big Agnes radziłbym odpuścić. Fajna waga niby, ale w takiej cenie to już można naprawdę sobie wybierać co się zachce i znaleźć coś o wiele ciekawszego. Np pierwsze co mi przyszło na myśl to Fjellheimen Superlight 2, Big Sky Chinook...
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 21:05:19 wysłana przez mikel »
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline Shwarc

« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 01, 2018, 09:35:28 »
Vaude podaje prawidłowo. Moje ważą zgodnie ze specyfikacją, a drobne różnice mogą wynikać z mikro różnić w wadze materiału (zamiast 30g/m2 bedzie 29 lub 31), ale to mozna uznać za tolerancję.

« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 01, 2018, 20:07:48 »
Przy obecnym kursie dolara nawet cubenowy Zpacks Duplex wychodzi taniej :) Tylko to cło trzeba by ominąć. Takie inf może przydatne, że ZPacks nie przesyła papierowego rachunku i mnie się z cłem upiekło (urząd w Zabrzu czy Bytomiu).

Offline grendel

« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 02, 2018, 11:18:13 »
Leśna
To nie zależy od tego, czy jest papierowy rachunek/faktura czy nie, tylko od szczęścia. A Urząd w Zabrzu jest akurat jednym z najbardziej rygorystycznych. Ot, w tym wypadku nie chciało się funkcjonariuszom wnikać, bo... to lekkie było, czyli... nic o dużej wartości ;D A np. wszelką elektronikę walą bez zmiłowania.

Urząd Celny jeśli ma podejrzenia, to paczkę zatrzymuje i wysyła do adresata liścik, w którym domaga się zrzutu ekranu z aukcji/potwierdzenia przelewu czy operacji kartą. Na tej podstawie dolicza cło (jeżeli przedmiot zakupu podlega ocleniu) i od tego wszystkiego (włączając koszty przesyłki  :o)  nalicza VAT.

Wtedy zwalnia paczkę a należność płacisz u listonosza.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 02, 2018, 19:32:18 »
Vat 23% zaplacimy jeśli kupimy coś za chyba +50usd czy jakoś tak. Nie oznacza to z automatu, że zapłacimy cło.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 02, 2018, 19:32:18 »

« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 02, 2018, 20:02:54 »
Aha! No cóż, wydawało mi się, że brak rachunku (i to, że namiot jest lekki i wygląda jak zrobiony z worka na śmieci oczywiście też) pomogło w tym, że funkcjonariuszowi nie chciało się wnikać.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 03, 2018, 17:33:43 »
Jak wzieli paczkę na rentgena to wyszło im kilka metalowych patyków i kawał materiału. Na chłopski rozum, ile to może być warte? 20usd? Gdyby wiedzieli, że szmuglujesz coś za 500 dolców, to chyba osobiście by do ciebie przyjechali :D
Zapłaciłem vat za kask rowerowy, ok. 50/60 dolców dałem i już się dowalili. Musiałem 60zł dopłacić :( Chyba o 7 dolarów kwotę przekroczyłem. Te cło płaci się bodaj za hurtowe ilości czy coś. Są na to przepisy, nie pamiętam ich, ale chyba o duże ilości towaru chodzi. My podlegamy tylko pod vat jeśli kwotę przekroczymy.

« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 03, 2018, 23:23:54 »
Namiot bez stelaża, więc nawet patyków nie ma :) Paczkę otworzyli, obejrzeli, ale nic na szczęście z tego nie wynikło. Wyobrażasz sobie moją radość...

Offline griffin

« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 22, 2018, 12:15:11 »
Ehhh, no i zdecydowałem się na zmianę opcji. Jako, że póki co namiot ma mi służyć w opcji 70% schroniska, 30% wykorzystanie namiotu głównie w PL to przez dostępność NH w PL idę w tym kierunku.
Prośba o poradę:
1. NH Cloud Up2 - szczary czy zielony? szary lżejszy, a zielony... mniej widoczny :)
2. NH Star River 2 - cięższy, ale dwa wejścia
3. NH Taga 2 - waga podobna do Cloud Up 2 ale cena niższa, fakt, że to jedna powłoka.

Offline fromage

« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 22, 2018, 13:49:19 »
Ehhh, no i zdecydowałem się na zmianę opcji. Jako, że póki co namiot ma mi służyć w opcji 70% schroniska, 30% wykorzystanie namiotu głównie w PL to przez dostępność NH w PL idę w tym kierunku.
Prośba o poradę:
1. NH Cloud Up2 - szczary czy zielony? szary lżejszy, a zielony... mniej widoczny :)
3. NH Taga 2 - waga podobna do Cloud Up 2 ale cena niższa, fakt, że to jedna powłoka.

Star river 2 mam i sobie chwalę - bardzo. Jedyna do czego bym się przyczepił to że z rana materiał przedsionka potrafi zbliżyć się dość blisko do siatki wewnętrznego namiotu ale nigdy się z nią nie zetknął - wina porannej rosy/kondensacji zwiększającej wagę materiału w tym miejscu i oczywiście kroju ze względu na który nie da się tej części napiąć wystarczająco mocno przedsionka. Pozatym wszystko ok. To fajny, lekki namiot (2.1kg z tego co pamiętam), rano spora kondensacja. Nie jest pancerny, ale jako F&L sprawdzi się świetnie. Kupiłem przez Ali, podatek chyba 80 PLN. Wyszło w sumie 550 rok temu. Patrząc na kosmiczne ceny hubybuby to uważam to ze świetny zakup i gdybym jeszcze raz kupował, kupił bym to samo.

Offline dave

« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 22, 2018, 16:07:39 »
Namiot jednopowłokowy sobie odpuść. Kondensacja w tego typu namiocie jest wyjątkowo upierdliwa.

Offline griffin

« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 22, 2018, 16:26:59 »
Ok, zatem
i (właśnie na niego trafiłem) NH Wind Wing.

Star River 2 z nich najcięższy. Wind Wing ma chyba wagę Cloud UP 2, ale dwa wejścia. Ktoś ma NH Wind Wing? jakieś opinie?

Offline mikel

« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 22, 2018, 17:25:38 »
Z podanych Wing Wing wydaje się najsensowniejszy, bo najstabilniejszy na wietrze. Dwa wejścia pozwolą na sensowną wentylację.
Ale jak tam u Ciebie ze wzrostem? Bo one mają ok 205cm długości sypialni :)

Ale, mając zamawiać chińczyka, to na ten moment brałbym
goo.gl/cjrhTf
Zewnętrzny stelaż, dwa wejścia. To ma sens :)
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 22, 2018, 17:25:38 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 22, 2018, 21:11:06 »
Ooo, bardzo ładny namiocik, sypialnia ludzka, 2 osoby obok siebie a nie na sobie, stelaż na kliki. Zamontował bym sobie jednak linki na wszystkich rogach stelaża, da się.

Offline griffin

« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 22, 2018, 22:22:24 »
Fajny ten Longsinger G6, ale niedostępny w PL, a ja mimo wszystko wolę coś z jakąkolwiek gwarancją.
Wind wing też jakoś do mnie bardziej przemawia. A przy wzroście prawie 1,7m to chyba nie powinienem mieć problemu z przestrzenią, wreszcie jakaś zaleta tego wzrostu :)

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 23, 2018, 04:42:06 »
A czy kupując coś na aliexpresie , coś od pana Chińczyka  który mieszka w dalekich Chinach można liczyć na gwarancję?.  I ile trwa taki proces gwarancyjny skoro sama przesyłka zajmuje 60 dni?

Offline sieku

« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 23, 2018, 08:53:30 »
griffinowi właśnie o to chodzi, że z aliexpress ciężko mówić o jakiejkolwiek obsłudze posprzedażowej. Nature Hike można kupić jednak w Polsce np. http://www.outdoorzy.pl/24125-naturehike-namiot-wind-wing-2os.html

Offline griffin

« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 23, 2018, 18:12:29 »
@sieku dokładnie tak, a ściślej rzecz biorąc nie o gwarancję a o rękojmię chodzi :)
chociaż trzeba przyznać, że kupując na Alli można te 200 PLN zaoszczędzić.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 24, 2018, 05:03:43 »
A czy kupując coś na aliexpresie , coś od pana Chińczyka  który mieszka w dalekich Chinach można liczyć na gwarancję?.  I ile trwa taki proces gwarancyjny skoro sama przesyłka zajmuje 60 dni?
Mozna liczyć, tylko koszta przesyłek raczej Cię zniechęcą. Wysyłka z Chin jest za free lub za gówniane piniondze. Wysyłka do Chin to koszt rzędu 80-100 zł. Jak korzystasz z gwarancji to jeszcze musisz opłacić "wysyłkę z Chin" (kolejne 80-100 zł), choć w praktyce dla Chinoli jest za free.
Co do opłat za przesyłki z Chin - płacicie głównie VAT. Nie mylcie tego z cłem. Cło, to jakieś gówniane 2%, ale VAT juz robi róznicę, bo to np 15 czy 23%. WER Zabrze bryluje w statystykach, aale WER Warszawa także nie ustępuje. Docelowo uszczelnią wszystko. Spieszcie się zamawiać z Ali.

Online misiak76

« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 24, 2018, 10:50:01 »
Odnośnie VATu to Chińczycy już obeszli go. Wystarczy aby przesyłka poszła pocztą holenderską lub fińską. W takim przypadku przesyłka idzie do tego kraju i potem jako wewnętrzna unijna. Takim sposobem to nawet samochód można sprowadzić ;) A tak naprawdę to sprowadziłem sobie zestaw lamp błyskowych i kilka akcesoriów, które kosztowały mnie ok 450$. W Polsce bym zapłacił około 2,5 tys. zł. Oczywiście wszystko bez VAT.
Problem z tym, że pewnie niedługo tak będzie bo nasz rząd już zauważył to obejście i pracuje nad zmianą przepisów aby poczta powiadamiała o każdej paczce z zagranicy jaką kto otrzymuje, a potem dana osoba będzie otrzymywać pismo z obowiązkiem wyceny paczki lub wskazaniem strony przedmiotu zamówienia i wystawienia VAT. Puki co to projekt ale mogący być podpisany w ciągu "nocy" ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 26, 2018, 09:14:04 »
Odnośnie VATu to Chińczycy już obeszli go. Wystarczy aby przesyłka poszła pocztą holenderską lub fińską.
Nieprawda, też dostałem do zapłaty za kask za który płaciłem ok. 55$. Dostałem pismo z zapytaniem co jest w środku, za ile, link do zamówienia itd. Nie pozbędziesz się chińskich naklejek na opakowaniach. Kwestią tylko pozostaje, czy celnicy wykapują, że dany towar przekracza wartość bodaj 45 czy 50%. Jak nie, to super, jak ta, to płacimy. Pewnie wpływ na to też może mieć gabaryt paczki, duże szybciej wzbudzają podejrzenie niż małe. Lampy błyskowe są małe, latarki itp. ale zamów sobie ramę czy koła do roweru, powodzenia.

Online misiak76

« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 26, 2018, 12:28:18 »
Moja przesyłka była wielka 30/30/70 cm dodatkowo oznakowania aby ostrożnie się obchodzić z nią. A mimo to nie dostałem nic do zapłacenia ;)
Poza tym na Gerbest jest instrukcja jak wysyłać do Polski zakupiony sprzęt z Chin, którego akurat nie mają w polskim magazynie.
Dodatkowo dla przezornych jest jeszcze kilka sklepów, które oferują ubezpieczenie od dodatkowych kosztów i takowe pokrywają. Znajomy z tego skorzystał ale kupował telefon szajsunga za kupę kasy i jak mu VAT naliczyli to dostał zwrot na konto że sklepu. Tylko musiał przesłać im skan dokumentu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Elwood

« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 29, 2018, 22:54:13 »
Jednopowłokowy Black Diamond. W dwójce mega komfort dla 170cm.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 29, 2018, 22:54:13 »