Autor Wątek: [GPS] GPS w komórce, czyli rzecz o modulach GPS i aplikacjach JAVA  (Przeczytany 15695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline atanor

Odp: [GPS] GPS w komórce, czyli rzecz o modulach GPS i aplikacjach JAVA
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2010, 22:02:04 »
NaviExpert 6.0 wprowadził kilka nowych funkcji, jak integracja z komunikacja miejską, trasa piesza.
Ogólnie bardzo rozwojowo działa.
Abonament kosztuje niemało, ale niektórzy mogą docenić funkcjonalność.

http://pda.pl/news/naviexpert_6_0_pomoze_w_samochodzie_ale_rowniez_w_czasie_pieszych_wedrowek/

Cytuj (zaznaczone)
NaviExpert oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie w technologii online.

Nawigacja graficzna
Podczas jazdy widzisz dokładnie swoją pozycję na mapie cyfrowej w ekranie telefonu oraz oznaczenie manewru.

Nawigacja głosowa
Precyzyjne komunikaty głosowe prowadzą jak profesjonalny pilot. Nie musisz patrzeć na ekran nawigacyjny, aby dotrzeć do celu.

Szybkie układanie trasy z bieżącej lokalizacji do wybranego celu
NaviExpert automatycznie wyznacza trasę z miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz do wskazanego celu podróży.

Zaawansowane układanie trasy
Zaplanuj swoją trasę ze startu do mety jeszcze przed podróżą.

Układanie trasy przez punkty pośrednie
Sprawdzone narzędzie planowania podróży przez profesjonalistów (przedstawiciel handlowy, kurier) lub turystów, którzy chcą po drodze odwiedzić np. interesujące zabytki.

Wybór typu trasy
Masz do wyboru różne typy tras, np. trasy krótkie, preferujące drogi główne lub  trasy Premium.
Zarządzanie planem podróży - dodawanie/usuwanie punktów, zmiana kolejności

Definiowanie ulubionych punktów
Zapamiętaj dom, miejsce pracy, ulubioną kawiarnię, miejsca, w których czujesz się dobrze. Możesz je łatwo wywoływać z "pamięci" i układać do nich trasy.

Widok mapy 3D (trójwymiarowy) lub 2D
Jeżeli wolisz widok jak w mapie drukowanej na papierze - wybierz 2D, jeżeli preferujesz nowoczesną wizualizację - skorzystaj z opcji widoku trójwymiarowego 3D.

Szybkie, automatyczne przeliczanie trasy
Zjechałeś z trasy? Nie przejmuj się! Poczekaj chwilę... NaviExpert automatycznie wyznaczy nową trasę i pokaże ją na wyświetlaczu Twojego telefonu.

Śledzenie położenia na mapie bez nawigacji
Zlokalizuj na mapie miejsce, w którym się aktualnie znajdujesz. Lokalizuj ciekawe miejsca tzw. POI w okolicy. Korzystaj z bogatych zasobów mobilnej mapy Polski.

Ostrzeżenia przed stacjonarnymi fotoradarami, niebezpiecznymi punktami i miejscami częstych kontroli drogowych
Dzięki precyzyjnym ostrzeżeniom zawsze wiesz gdzie zwolnić i uniknąć mandatu.

Automatyczne omijanie czasowo zamkniętych odcinków
Codziennie aktualizujemy informacje o remontach na drogach i czasowo wyłączonych z eksploatacji odcinkach dróg.

Zgłaszanie nowych/niepotrzebnych fotoradarów z poziomu aplikacji
Razem tworzymy społeczność NaviExpert. Pomagamy sobie - My, kierowcy.

Tryb dzienny/nocny nawigacji
System po zmroku automatycznie przełącza tryb nawigacji na nocny.

Prognozowanie czasu dojazdu
NaviExpert precyzyjnie wyznaczy czas jazdy o żądanej porze wykorzystując rzeczywiste dane o ruchu drogowym pozyskiwane dzięki technologii Community Traffic. Znając dokładny czas jazdy możesz właściwie zaplanować moment rozpoczęcia podróży unikając stresu i niepotrzebnego pośpiechu.

Omijanie płatnych odcinków
Po włączeniu tej opcji NaviExpert układa trasy omijające płatne odcinki - wyłącznie te, na których faktycznie umieszczone są bramki poboru opłat.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2010, 22:02:04 »

Offline arczar

« Odpowiedź #26 dnia: Luty 17, 2011, 19:36:06 »
Znawcy, powiedzcie mi czy jest jakaś sensowna nawigacja samochodowa na JAVE? Jeśli samochodowa to musi do mnie gadać i to najlepiej po polsku, bo nie tylko ja będe korzystał z tych zdobyczy techniki :)

P.S. Może też być na symbiana...
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline Łużyn

« Odpowiedź #27 dnia: Luty 18, 2011, 15:24:52 »
Znawcy, powiedzcie mi czy jest jakaś sensowna nawigacja samochodowa na JAVE? Jeśli samochodowa to musi do mnie gadać i to najlepiej po polsku, bo nie tylko ja będe korzystał z tych zdobyczy techniki :)

P.S. Może też być na symbiana...

nokia maps, jak masz nowszą nokię :D
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline arczar

« Odpowiedź #28 dnia: Luty 18, 2011, 17:33:26 »
Troszkę muszę sprecyzować... Poszukałem, pobawiłem się i na noki E66 zapodałem Sygic'a 8.22(z mapami NAVTEQ i TELEATLAS). Podobno lepiej niż Nokia Maps.
Natomiast problem jest taki, że pozostaje mi jeszcze telefon ojca który ma odbiornik gps, ale nie posiada systemu, więc w grę wchodzi tylko Java....
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline atanor

« Odpowiedź #29 dnia: Luty 19, 2011, 03:53:19 »
jeżeli to ma być nawigacja samochodowa z routingiem offline to w grę wchodzi tylko We Trawel - gada po polsku, mapki na przekonwertowane z open street lub garmina

nawigacji online jest trochę, ale są płatne, najbardziej zaawansowaną jest Navi Expert.

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2011, 16:28:43 »
Na pewno już się gdzieś pojawiło to na outdoorze : Mobile Atlas Creator
http://mobac.dnsalias.org/
darmowy program do ściągania map i konwertowaniu ich na różne urządzenia.
zależnie od regionu mozna złożyć sobie całkiem dobre mapy topo, googlemaps, terrain , plany miast - OpenStreetMaps .
na urżadzenia takie jak Oziexplorer, Trekbuddy czy OSMTracker - te dwa ostatnie są darmowe .

Jak już od dłuższego czasu korzystam z systemu operacyjnego Windows Mobile - do teraz tylko na nim można było instalować Oziexplorer , teraz jak widziałem tworzą juz pod Androida i Iphona.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 20, 2011, 16:34:05 »